Ne volim kućne ljubimce

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#76 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by una_bo »

kingofsnake wrote: Drago nam je zbog tebe i tvojih ljubimaca, al nas to apsolutno ne interesuje. Sebi ih držiš i svoje pare na njih trošiš, nema potrebe da nam na ovoj temi to elaboriraš. Čovjek otvorio temu o tome da ne voli kućne ljubimce, a nije tebi rekao da i ti treba da ne voliš i ne držiš ljubimce. Ako ima 10 tema o ljudima koji vole i drže kućne ljubimice, zašto ne bi mogla biti jedna o ljudima koji ih ne vole? Kakve veze ima ova tema sa podacima koje tražiš od čovjeka? Otvori posebnu temu pa ga ispituj. Stavrno ste vi ljubitelji životina previše agresivni.
vidi se da ti je potrebno nacrtati... ta su pitanja tu s razlogom, glupa su baš kao i njegova tema. kao što sam napisala sve u detalj, od dlake do smrada, i hirovitih mi paščadi, tako sam i postavila pitanja dotičnoj personi koja ih ne voli. kao što vas ne zanima koliko para trošim, tako mene ne zanima što on ne voli i šta ne voli kod onih koji imaju ljubimce.

kontaš li sad?!
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#77 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by kingofsnake »

una_bo wrote:
kingofsnake wrote: Drago nam je zbog tebe i tvojih ljubimaca, al nas to apsolutno ne interesuje. Sebi ih držiš i svoje pare na njih trošiš, nema potrebe da nam na ovoj temi to elaboriraš. Čovjek otvorio temu o tome da ne voli kućne ljubimce, a nije tebi rekao da i ti treba da ne voliš i ne držiš ljubimce. Ako ima 10 tema o ljudima koji vole i drže kućne ljubimice, zašto ne bi mogla biti jedna o ljudima koji ih ne vole? Kakve veze ima ova tema sa podacima koje tražiš od čovjeka? Otvori posebnu temu pa ga ispituj. Stavrno ste vi ljubitelji životina previše agresivni.
vidi se da ti je potrebno nacrtati... ta su pitanja tu s razlogom, glupa su baš kao i njegova tema. kao što sam napisala sve u detalj, od dlake do smrada, i hirovitih mi paščadi, tako sam i postavila pitanja dotičnoj personi koja ih ne voli. kao što vas ne zanima koliko para trošim, tako mene ne zanima što on ne voli i šta ne voli kod onih koji imaju ljubimce.

kontaš li sad?!
Kontaš li ti da ako te ne zanima, ako ti je tema glupa, nisi trebala ulaziti na PDF?

Ili si došla da nas natjeraš da svi imamo kućne ljubimce i da ih volimo?
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#78 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by una_bo »

kingofsnake wrote:
una_bo wrote:
kingofsnake wrote: Drago nam je zbog tebe i tvojih ljubimaca, al nas to apsolutno ne interesuje. Sebi ih držiš i svoje pare na njih trošiš, nema potrebe da nam na ovoj temi to elaboriraš. Čovjek otvorio temu o tome da ne voli kućne ljubimce, a nije tebi rekao da i ti treba da ne voliš i ne držiš ljubimce. Ako ima 10 tema o ljudima koji vole i drže kućne ljubimice, zašto ne bi mogla biti jedna o ljudima koji ih ne vole? Kakve veze ima ova tema sa podacima koje tražiš od čovjeka? Otvori posebnu temu pa ga ispituj. Stavrno ste vi ljubitelji životina previše agresivni.
vidi se da ti je potrebno nacrtati... ta su pitanja tu s razlogom, glupa su baš kao i njegova tema. kao što sam napisala sve u detalj, od dlake do smrada, i hirovitih mi paščadi, tako sam i postavila pitanja dotičnoj personi koja ih ne voli. kao što vas ne zanima koliko para trošim, tako mene ne zanima što on ne voli i šta ne voli kod onih koji imaju ljubimce.

kontaš li sad?!
Kontaš li ti da ako te ne zanima, ako ti je tema glupa, nisi trebala ulaziti na PDF?

Ili si došla da nas natjeraš da svi imamo kućne ljubimce i da ih volimo?
ti ne voliš ljude a kamoli da te neko "NATJERA" da voliš životinje.

uopće se neću ni truditi da ti objašnjavam, odgovorila sam osobi koja je postavila temu, ne vidim razlog da više kontempliram na ovu temu, vidim da nisi shvatio poentu rečenog i da si moj post doživio kao "tjeranje da svi imate i volite kućne ljubimce".
nažalost, nisi u stanju da shvatiš moj satirični način pisanja, niti sam ja Flacco, niti si ti de Bono.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#79 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by kingofsnake »

una_bo wrote:vidi se da ti je potrebno nacrtati... ta su pitanja tu s razlogom, glupa su baš kao i njegova tema. kao što sam napisala sve u detalj, od dlake do smrada, i hirovitih mi paščadi, tako sam i postavila pitanja dotičnoj personi koja ih ne voli. kao što vas ne zanima koliko para trošim, tako mene ne zanima što on ne voli i šta ne voli kod onih koji imaju ljubimce.

kontaš li sad?!
Kontaš li ti da ako te ne zanima, ako ti je tema glupa, nisi trebala ulaziti na PDF?

Ili si došla da nas natjeraš da svi imamo kućne ljubimce i da ih volimo?[/quote]

ti ne voliš ljude a kamoli da te neko "NATJERA" da voliš životinje.

uopće se neću ni truditi da ti objašnjavam, odgovorila sam osobi koja je postavila temu, ne vidim razlog da više kontempliram na ovu temu, vidim da nisi shvatio poentu rečenog i da si moj post doživio kao "tjeranje da svi imate i volite kućne ljubimce".
nažalost, nisi u stanju da shvatiš moj satirični način pisanja, niti sam ja Flacco, niti si ti de Bono.[/quote]

:D :D :D
nažalost ti ne znaš pojam satire, a bogami ni pojam odgovora. tvoju poentu ni ti sama ne znaš, a kamoli ja i drugi da to znamo(pretpostavljam da je poenta bila da se prikažeš kao neko ko se žrtvuje za svoju paščad i kako ti zbog toga treba dati zlatni ljuljan). I da upravu si ljude ne volim posebno, zbog pojedini primjeraka.
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#80 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by Altsa »

L u c i f e r wrote:
kingofsnake wrote:
una_bo wrote:moji psi puno laju. ono dvoje velikih čak i smrde. pogotovo kad pokisnu. Linjaju se ko ludi. Ostavljaju dlake za sobom. Kake. Piške. Ne po stanu, ali i ako to urade, nema veze. Ne volimo i ne družimo se sa ljudima koji ne vole pse i kojima ne možemo s njima otići. Također nam isti ne dolaze kući. Nije mi žao platiti 60 KM kaputić za najmanjeg psa (puta 2) ili 150 za najvećeg (puta 2) Nije mi žao da im kupujem najskuplju hranu (puta 4) i slatkiše a svaki pas ima svoje najdraže (i nije mi žao!) puta 4. Nije mi žao papagaju kupiti egzotičnu hranu jer ne jede običnu, nije mi žao platiti svaki mjesec preko 100 km samo za buhe i krpelje frontline, nije mi žao što svaki pas ima svoj jastuk, dekicu, igračke i što je to kupljeno i debelo plaćeno.
Razmaženi su i može im se.
Žive kao prinčevi i princeze. Za mene to i jesu. Moj je život podređen njima. Za njih ću sve uraditi. I nije mi žao. Ne prođem pored lutalice da mu ne kupim da jede. I na to puno para dajem svaki mjesec. I NIJE MI ŽAO! meni se to stostruko vratilo!

I kako je to tvoj problem?

Kako je tebe briga što je moj pas/psi/papagaj tretiran kao kralj/ica? Kako je tvoj problem što ja bruku para (a mogu i hoću i nastaviću) trošim na njih?! Jel možda vidiš mene da kopam po tvom novčaniku, ili zagledam šta se u tvojoj kući dešava i kako živiš ti i na šta ti pare trošiš, imaš li najskuplji namještaj, pušiš li cigare i šta jedeš svaki dan, koliko novca potrošiš na odjeću i obuću (jer i meni može smetati ako neko kupuje na pijaci a ne kupuje po radnjama, mislim evo neko ne voli cveklu!)

Ako je sve gore navedeno znak da sam ja budala, znaš koliko je meni i ostalim stalo šta ti kao pojedinac misliš? ti da uopće MISLIŠ ne bi ni otvorio ovu temu, nije valjda da su frustracije ogromne u tvom životu da se rađe baviš time čiji je pas razmažen i šta jede i koliko se linja, nego da se pozabaviš malo svojim životom?

Radiš li ti?
U kojem dijelu grada živiš?
Odakle su ti roditelji?
Jesi završio fakultet, jesu li ti roditelji završili fakultete?
Koji parfem koristiš? ja ne volim jeftine parfeme.
A ne volim ni ljude koji ne vole životinje.

I još jedno pitanje, koliko često jedeš janjetinu sa ražnja? Jel samo kad ideš na more pa svratiš na janjetinu? Mislim da tvoj izbor najdražeg jela puno govori o tebi, ja nisam mesojed, ali pošto ti jesi, probaj otići po restoranima i naručiti svaki dan nešto novo, da vidiš kako je život lijep kad ti nije ograničen na janjetinu jednom godišnje u jablanici.

Kontaš?!
Drago nam je zbog tebe i tvojih ljubimaca, al nas to apsolutno ne interesuje. Sebi ih držiš i svoje pare na njih trošiš, nema potrebe da nam na ovoj temi to elaboriraš. Čovjek otvorio temu o tome da ne voli kućne ljubimce, a nije tebi rekao da i ti treba da ne voliš i ne držiš ljubimce. Ako ima 10 tema o ljudima koji vole i drže kućne ljubimice, zašto ne bi mogla biti jedna o ljudima koji ih ne vole? Kakve veze ima ova tema sa podacima koje tražiš od čovjeka? Otvori posebnu temu pa ga ispituj. Stavrno ste vi ljubitelji životina previše agresivni.
:thumbup:
vlasnici zivotinja kojima nije mjesto u kuci postaju u potpunosti nalik na te zivotinje...tuga :mrgreen: bolesno je da neko voli svoje kucne ljubimce kao da su mu vlastita djeca
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#81 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

kingofsnake wrote:
Drago nam je zbog tebe i tvojih ljubimaca, al nas to apsolutno ne interesuje. Sebi ih držiš i svoje pare na njih trošiš, nema potrebe da nam na ovoj temi to elaboriraš. Čovjek otvorio temu o tome da ne voli kućne ljubimce, a nije tebi rekao da i ti treba da ne voliš i ne držiš ljubimce. Ako ima 10 tema o ljudima koji vole i drže kućne ljubimice, zašto ne bi mogla biti jedna o ljudima koji ih ne vole? Kakve veze ima ova tema sa podacima koje tražiš od čovjeka? Otvori posebnu temu pa ga ispituj. Stavrno ste vi ljubitelji životina previše agresivni.
sta ce tema o ljudima na temi o zivotinjama?
objekat ovog pdf su zivotinje i afirmacija istih, ne negacija, takodje savjeti i rasprave izmedju onih koji imaju dodira s njima, a ne onih koji jedinu vezu sa linjanjem i perutanjem imaju preko ukucana (ljudi se jako linjaju :) a tek koza :roll: razne gljivice kojih su ljudi puni, grinje u krevetu koje se hrane kojecim i slicno :D prije ces nesto pokupiti od covjeka nego zivotinje
Eurosa wrote:Kad sam bila mala zabranjivali su mi imati kućnog ljubimca, jer sam poslije smrti mačka kojeg sam obožavala, pala u depresiju, prestala, jesti i spavati.Jedva ga prebolila. Danas imam mačka avlijanera,ratujem s mamom kad ga pustim u kuću,šta ću kad ga volim. Ne smatram ga ljubimcem već čalnom porodice. :)
Takođe ne osuđujem ljude koji ne vole ljubimce, samo mi ih nekad bude žao jer su uskraćeni za tu posebnu vrstu ljubavi.
aha, meni svjesnost toga da nisam uskracena uvijek izvuce smijesak :)
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#82 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by kingofsnake »

Altsa wrote:[vlasnici zivotinja kojima nije mjesto u kuci postaju u potpunosti nalik na te zivotinje...tuga :mrgreen: bolesno je da neko voli svoje kucne ljubimce kao da su mu vlastita djeca
Da. Tužno je da životinje ovakvi ljudi drže da bi se mogli hvaliti i izigravat paćenike i humaniste jer zaboga drže pas/psi/papagaj, kupuju im odjeću i hranu i debelo za njih plačaju. Sve što radite radite za sebe, nema potrebe da nama referišete o egzotičnoj hrani, dekicama, igračkama, kurcima-palcima.
BTW, ja sam imao njemakog ovčara 15 godina :wink:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#83 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pakica_ »

ni meni nije jasno sto se iko kvarta ikome u kucu i u to sta radi/voli/ima/nema :roll:
i da, vise mi je poredjenja ljubavi prema djeci i prema kucnim ljubimcima na vr' glave..
100% sam sigurna da vise ja volim svoje pse nego pojedini roditelji svoju djecu, kad vidim kako se ponasaju prema njima :roll:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#84 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

Altsa wrote: vlasnici zivotinja kojima nije mjesto u kuci postaju u potpunosti nalik na te zivotinje...tuga :mrgreen: bolesno je da neko voli svoje kucne ljubimce kao da su mu vlastita djeca
vecina onih koji nisu imali ljubimca kaze to, do jednom kad im ga zivot nametne :D
onda jednostavno skontaju sta su propustali :)

to ti je isto kao sa djecom, ma sta drugi pricali, dok ih sam ne dobijes i ne osjetis "taj" osjecaj :)

uglavnom ako se ne bi desilo vezivanje sa zivotinjom s kojom si dugo, tada bi se moglo posumnjati da nesto nije ok s tobom
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#85 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by Altsa »

pakica_ wrote:ni meni nije jasno sto se iko kvarta ikome u kucu i u to sta radi/voli/ima/nema :roll:
i da, vise mi je poredjenja ljubavi prema djeci i prema kucnim ljubimcima na vr' glave..
100% sam sigurna da vise ja volim svoje pse nego pojedini roditelji svoju djecu, kad vidim kako se ponasaju prema njima :roll:
da li imas svoju djecu ? ljubav koja prerasta u opsesiju za svojim kucnim ljubimcem je zabrinjavajuca po bilo koga
Last edited by Altsa on 25/12/2013 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#86 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by kingofsnake »

registrovana onako wrote:sta ce tema o ljudima na temi o zivotinjama?
objekat ovog pdf su zivotinje i afirmacija istih, ne negacija, takodje savjeti i rasprave izmedju onih koji imaju dodira s njima, a ne onih koji jedinu vezu sa linjanjem i perutanjem imaju preko ukucana (ljudi se jako linjaju :) a tek koza :roll: razne gljivice kojih su ljudi puni, grinje u krevetu koje se hrane kojecim i slicno :D prije ces nesto pokupiti od covjeka nego zivotinje
PDF NE VOLIM KUĆNE LJUBIMCE kakva ba afirmacija, kakvi savjeti?
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#87 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

kingofsnake wrote:
registrovana onako wrote:sta ce tema o ljudima na temi o zivotinjama?
objekat ovog pdf su zivotinje i afirmacija istih, ne negacija, takodje savjeti i rasprave izmedju onih koji imaju dodira s njima, a ne onih koji jedinu vezu sa linjanjem i perutanjem imaju preko ukucana (ljudi se jako linjaju :) a tek koza :roll: razne gljivice kojih su ljudi puni, grinje u krevetu koje se hrane kojecim i slicno :D prije ces nesto pokupiti od covjeka nego zivotinje
PDF NE VOLIM KUĆNE LJUBIMCE kakva ba afirmacija, kakvi savjeti?
jel ti to ozbiljno :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#88 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pakica_ »

kingofsnake wrote:
registrovana onako wrote:sta ce tema o ljudima na temi o zivotinjama?
objekat ovog pdf su zivotinje i afirmacija istih, ne negacija, takodje savjeti i rasprave izmedju onih koji imaju dodira s njima, a ne onih koji jedinu vezu sa linjanjem i perutanjem imaju preko ukucana (ljudi se jako linjaju :) a tek koza :roll: razne gljivice kojih su ljudi puni, grinje u krevetu koje se hrane kojecim i slicno :D prije ces nesto pokupiti od covjeka nego zivotinje
PDF NE VOLIM KUĆNE LJUBIMCE kakva ba afirmacija, kakvi savjeti?
pdf je kucni ljubimci, mozgu! tema je "ne volim kucne ljubimce" :run:

@altsa, nemam, al' ne vidim kakve to veze ima s' ovim sto sam rekla.. danas-sutra ako ih budem imala, sigurno cu ih vise voljeti nego svoje pse, al' ce opet psi biti jednako voljeni kao i sada :P
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#89 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by Altsa »

pakica_ wrote:
kingofsnake wrote:
registrovana onako wrote:sta ce tema o ljudima na temi o zivotinjama?
objekat ovog pdf su zivotinje i afirmacija istih, ne negacija, takodje savjeti i rasprave izmedju onih koji imaju dodira s njima, a ne onih koji jedinu vezu sa linjanjem i perutanjem imaju preko ukucana (ljudi se jako linjaju :) a tek koza :roll: razne gljivice kojih su ljudi puni, grinje u krevetu koje se hrane kojecim i slicno :D prije ces nesto pokupiti od covjeka nego zivotinje
PDF NE VOLIM KUĆNE LJUBIMCE kakva ba afirmacija, kakvi savjeti?
pdf je kucni ljubimci, mozgu! tema je "ne volim kucne ljubimce" :run:

@altsa, nemam, al' ne vidim kakve to veze ima s' ovim sto sam rekla.. danas-sutra ako ih budem imala, sigurno cu ih vise voljeti nego svoje pse, al' ce opet psi biti jednako voljeni kao i sada :P
sve je jasno...nemoj dalje majke ti
User avatar
shmizlica
Posts: 57853
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#90 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by shmizlica »

:meza:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#91 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pakica_ »

Altsa wrote: sve je jasno...nemoj dalje majke ti
nemoj bit' ogranicen k'o balkon, prosiri malo vidike, momcino ;) otvori srce za zive stvorove, bit ce ti ljepse u zivotu :thumbup:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#92 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

pakica_ wrote:
Altsa wrote: sve je jasno...nemoj dalje majke ti
nemoj bit' ogranicen k'o balkon, prosiri malo vidike, momcino ;) otvori srce za zive stvorove, bit ce ti ljepse u zivotu :thumbup:
nece, ako mu je mrsko cistiti :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#93 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pakica_ »

registrovana onako wrote:
pakica_ wrote:
Altsa wrote: sve je jasno...nemoj dalje majke ti
nemoj bit' ogranicen k'o balkon, prosiri malo vidike, momcino ;) otvori srce za zive stvorove, bit ce ti ljepse u zivotu :thumbup:
nece, ako mu je mrsko cistiti :D
peksin je peksin, imao on kucne ljubimce ili nemao.. ko usisava redovno i kad nema cuke/mace, usisavat' ce redovno i kad ih ima.. kome kuca smrdi kad nema zivotinje, smrdit' ce i kad ih bude imao.. tako da.... :D :lol:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#94 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

pakica_ wrote: peksin je peksin, imao on kucne ljubimce ili nemao.. ko usisava redovno i kad nema cuke/mace, usisavat' ce redovno i kad ih ima.. kome kuca smrdi kad nema zivotinje, smrdit' ce i kad ih bude imao.. tako da.... :D :lol:
moglo bi se reci daje to pravilo, iako sam zapazila da vise i redovnije ciste oni koji imaju ljubimce, maksimalno svaki drugi dan, predje u naviku da ti sve bude cisto :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#95 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by pakica_ »

registrovana onako wrote:
pakica_ wrote: peksin je peksin, imao on kucne ljubimce ili nemao.. ko usisava redovno i kad nema cuke/mace, usisavat' ce redovno i kad ih ima.. kome kuca smrdi kad nema zivotinje, smrdit' ce i kad ih bude imao.. tako da.... :D :lol:
moglo bi se reci daje to pravilo, iako sam zapazila da vise i redovnije ciste oni koji imaju ljubimce, maksimalno svaki drugi dan, predje u naviku da ti sve bude cisto :D
nemoj molim te, nase cuke i mace smrde, ima puno dlaka itd itd..
doduse, ja nemam tu sta pricat' jer mi sad cuke zive u avliji, al' redovno jasaju kroz kucu :lol:
plus sto non stop imam neke stence na cuvanju, tako da usisavam jednom dnevno minimalno, a brisem parket 2x na dan.. al' eto, bit ce da sam peksin :lol: :lol:
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2114
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#96 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by JOINT_1921 »

Slazem se da je neki oblik psihickog poremecaja ponasati se onako kako je una opisala... Normalnija opcija mi je avlija, kucica, redovno druzenje sa kerom i sl. Kada to postane opsesija onako kako je una opisala, to je vec bolest... Vjerovatno nedostatak paznje ili nesto slicno...
L u c i f e r
Posts: 12327
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#97 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by L u c i f e r »

:meza1:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#98 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by registrovana onako »

JOINT_1921 wrote:Slazem se da je neki oblik psihickog poremecaja ponasati se onako kako je una opisala... Normalnija opcija mi je avlija, kucica, redovno druzenje sa kerom i sl. Kada to postane opsesija onako kako je una opisala, to je vec bolest... Vjerovatno nedostatak paznje ili nesto slicno...
ili potreba da se brine za nekoga, to je dobra osobina ako si majka :D una ce biti brizna majka :)
kad je to bio problem?
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2114
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#99 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by JOINT_1921 »

:lol: Ne, nego kao sto rekoh, to je bolest...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#100 Re: Ne volim kućne ljubimce

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Eh...ljubav je slijepa pa tako i ljubav prema životinjama. Ja volim sve životinje ali sam zbog te ljubavi nagrabusio. Uzmem prije mjesec dana malu macu sa ulice, nahranim je, napojim je i pustim vani. I tako krene naše druženje da bi malo po malo maca prirasla srcu i tako useli u kuću. Kod veterinara uzmem tabletu protiv parazita i onu ogrlicu kao protiv buha, reko da bude čista iz vana i iznutra. :D Vrlo razigrana i umiljata kako to samo mace mogu biti. Ali ne lezi vraže nakon par sedmica osjetim jak svrab na nogama ispod koljena. Pogledam, kad ono plikovi k'o ujedi komarca, kontam sigurno neki zalutao ali tada su već vani bili uveliko minusi. Hm...kontam hajde možda neka bezveze alergija...prebirem po glavi šta sam zadnjih dana jeo ali ne sjećam se da sam alergičan na bilo šta...nikako mi se ne uklapa taj svrab i plikovi samo ispod koljena sa nekom alergijom na hranu. Tako prolazi dan za danom meni plikovi sve gori i gori, maca ljepo napreduje i deblja se u ugodnoj kućnoj atmosferi. Jedan primjetim na nozi dvije crne mrvice...buhe, grizu li grizu. :shock: :shock: :shock: Uzmem baterijsku LED lapmu i krenem tražiti i imam šta vidjeti. Buhe sa mace su se razbježale po stanu. :run: Nisam do tada ni znao da mačije i pseće buhe mogu naseliti namještaj, stvari, parkete, sve živo!!! Potražim malo po internetu i nađem podatak da je samo 5% buha na životinji (psu ili maci) a da ostatak od 95% se nalazi u kući, stanu i okruženju gdje maca ili pas borave. Na forumima nađem cijelu vojsku ljudi koji su imali ili imaju slična neugodna iskustva sa psećim ili mačijim buhama. Nakon ovoga u moju kuću nikakva životinja ne ulazi, iako i dalje volim životinje, sada drugačije gledam na njih i kao ozbiljan izvor problema. Sutra ujutro dolaze čike u bijelom da urade dezinsekciju cijele kuće pa ćemo vidjeti čija majka crnu vunu prede. :mrgreen: Maca je dobila nogu, hranim je i dalje u bašti redovno dva puta na dan ali ulazak u kuću joj ne dozvoljavam. Eto možda nekome bude od koristi ovo moje iskustvo i ne neparave grešku da životinju uzmu samo tako sa ulice već da je prvo očiste od parazita i buha pa tek onda da botavi i spava u kući ili stanu.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 25/12/2013 14:56, edited 1 time in total.
Locked