Ne bih znao sta izabrati

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#1 Ne bih znao sta izabrati

Post by zekoslav85 »

Trebam da se rijesim nekih novaca :-) :-) treba da se obnovi vozni park da i moji bubrezi malo uzivaju u udobnosti.... pa reko da vidim jel ko od vas vozao ova auta ili eventualno ima pa da iz prve ili druge ruke isprica ili sta vec...unaprije hvala :izet:

Ovo su samo primjeri koje zagledam ovih dana...

https://www.olx.ba/artikal/26314490/peu ... ma-2013-g/

https://www.olx.ba/artikal/26053450/cit ... istracije/

https://www.olx.ba/artikal/26369318/cit ... gistrovan/

ovi mi se plaho svidjaju volio bih vise benzin ali eto ako bas bude morao biti dizel boze moj...
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#2 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by citroen xm »

C4 je klasa više od ostala 2 pa pošto je isto francus, logično i najudobniji je. Ali bio je dostavni, vidi kakva mu je zadnja klupa. Da li original ili pravljena. 208 je najnoviji model od ova 3, a C3 jedini nije bio dostavnjak i ima viši paket opreme od osnovnog. Zavisi šta ti treba. Ako ti ne treba veće auto od gradskog idi na C3, ali uopšteno ja bi potražio normalan C4, da nije bio dostavni i da ima bar malo jaču opremu.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#3 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by zekoslav85 »

citroen xm wrote:C4 je klasa više od ostala 2 pa pošto je isto francus, logično i najudobniji je. Ali bio je dostavni, vidi kakva mu je zadnja klupa. Da li original ili pravljena. 208 je najnoviji model od ova 3, a C3 jedini nije bio dostavnjak i ima viši paket opreme od osnovnog. Zavisi šta ti treba. Ako ti ne treba veće auto od gradskog idi na C3, ali uopšteno ja bi potražio normalan C4, da nije bio dostavni i da ima bar malo jaču opremu.
Pa da mi bude namjena nekako za sve osim za drva namještaj ili šta već.. bitna mi je udobnost a i održavanje tj da se ne kvari malo pa malo.. p.s. a kako prepoznati sjedište zadnje jel original ili pravljeno uopće nisam o tome razmišljao znam da ce ici sjedalica za dijete..
I sta bi trebao imati od opreme barem za te novce i na sta bi trebao najviše obratiti pažnju..
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#4 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by citroen xm »

Bijela, obična crvena i klasična metalik siva su ti skoro garant da je bio poslovni, dostavni.... kada je C4 II u pitanju. Pogledaj zadnja sjedišta kod normalnih primjeraka pa dobro zapamti detalje. Ili jednostavno na licu mjesta upoređuj prednja i zadnja, moraju dezen i šavovi biti identični. To se teško postiže.

A što se tiče izbora, mislim da je C4 kompletnije auto od ova 2 druga, mada ako je u pitanju najčešće dvoje ljudi i oni su odličan izbor.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#5 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by zekoslav85 »

citroen xm wrote:Bijela, obična crvena i klasična metalik siva su ti skoro garant da je bio poslovni, dostavni.... kada je C4 II u pitanju. Pogledaj zadnja sjedišta kod normalnih primjeraka pa dobro zapamti detalje. Ili jednostavno na licu mjesta upoređuj prednja i zadnja, moraju dezen i šavovi biti identični. To se teško postiže.

A što se tiče izbora, mislim da je C4 kompletnije auto od ova 2 druga, mada ako je u pitanju najčešće dvoje ljudi i oni su odličan izbor.
Aha hvala na savjetu...
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#6 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by citroen xm »

Nema na čemu. :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#7 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by Optimist »

Od ova tri ponudjena i ja bih zaobisao ovaj C4. Hem teretni hem najvise presao. A od prva dva, izaberi onaj koji je u boljem stanju i koji tebi licno bolje legne.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#8 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by BarbaDue »

citroen xm wrote:
A što se tiče izbora, mislim da je C4 kompletnije auto od ova 2 druga, mada ako je u pitanju najčešće dvoje ljudi i oni su odličan izbor.
Jel ima neki C4 da je mnogo jak, 4x4 ili tako nešto?
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#9 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by citroen xm »

4x4 nema, a što se jačine tiče ima 2.0 HDI koji je odličan i za tu klasu jak.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#10 Re: Ne bih znao sta izabrati

Post by zekoslav85 »

Optimist wrote:Od ova tri ponudjena i ja bih zaobisao ovaj C4. Hem teretni hem najvise presao. A od prva dva, izaberi onaj koji je u boljem stanju i koji tebi licno bolje legne.

ma ovo su samo 'primjeri' koja mi se auta svidjaju tek dok skontam i probam moram prvo vidjet sve solucije puno informacija puno svega.. :-) :-)
Post Reply