Nazivi starih mjesnih zajednica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#51 Re: Nazivi starih mjesnih zajednica u Sarajevu

Post by Mister Yes »

cyprus wrote:ali je očito da je MZ Marjan Barun ukinuta prije popisa, i to najvjerovatnije pripojena Slobodanu Principu Selji...
Da nije ta MZ Marjan Barun kasnije bila dio MZ Bratstvo i Jedinstvo? Naime, to je uz današnju ulicu Hamdije Ćemerlića koja se tada zvala Bratstvo i Jedinstvo. Ja sam kontao da je ta MZ Bratstvo i Jedinstvo danas MZ Željeznička. Ali možda je prelazila i na lijevu obalu miljacke? :?
User avatar
holowey
Posts: 8471
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#52 Re: Nazivi starih mjesnih zajednica u Sarajevu

Post by holowey »

Mister Yes wrote:
holowey wrote: jeli moguce da rave jankovic ulica nije bila dio mz rave jankovic? prema ovoj skici ispada tako
zgrade na južnoj strani ulice su dio MZ Rave Janković a ove na sjevernoj strani ulice nisu :-)
interesantno da nisu tom bloku zgrada dali drugi naziv ulice nego ostalo rave jankovic
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: Nazivi starih mjesnih zajednica u Sarajevu

Post by cyprus »

Mister Yes wrote:
cyprus wrote:ali je očito da je MZ Marjan Barun ukinuta prije popisa, i to najvjerovatnije pripojena Slobodanu Principu Selji...
Da nije ta MZ Marjan Barun kasnije bila dio MZ Bratstvo i Jedinstvo? Naime, to je uz današnju ulicu Hamdije Ćemerlića koja se tada zvala Bratstvo i Jedinstvo. Ja sam kontao da je ta MZ Bratstvo i Jedinstvo danas MZ Željeznička. Ali možda je prelazila i na lijevu obalu miljacke? :?
Ne, BiJ je u potpunosti bila na desnoj strani Miljacke i podudarala se sa istočnom polovinom današnje MZ Željeznička... Kasnije se očito spojila sa MZ Vaso Miskin i načinila ono što je danas MZ Željeznička... Btw, jesu li joj mogli dati bezvezniji naziv od Željeznička? :-)

A nema logike da se širila MZ širila na obje strane Miljacke... Takva MZ ne postoji u Sarajevu, osim uslovno rečeno MZ Otoka...
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20008
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#55 Re: Nazivi starih mjesnih zajednica u Sarajevu

Post by teskeredzic_22 »

Imam je.
Post Reply