Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1101 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by supercali »

nema me tamo wrote:Gdje ti bolan živiš kad kazes da sjednemo u kafic pa onda na stadion?

Nije ti bolan ovo Njemacka..
Polako dolazimo do onoga sto citavo vrijeme bar ja pokusavam da objasnim
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1102 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

Ovo ti je bolan Balkan sjedili smo mi u Orašju u kaficu i u jos dosta mjesta gdje su se sjebavali domacini jer su mislili da cemo radit sranja..

Siroki je leglo ustašluka to je takav grad i da sjednemo normalno da bi neko tamo iz kraja ispalio šanžer u nas..
To ti je realnost
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1103 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by supercali »

Malo sad pretjerujes da bi neko sasuo sarzer u vas jer ste sjeli
Znam ja da je to leglo ustasluka i bas upravo zbog toga nije trebalo nasjesti na provokacije al eto bilo proslo zali samo vedrana sto je izgubio glavu i to je to
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1104 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

Pa brate moj nemamo pola države zbog njih nije ti bolan Sarajevo od bašcarsije do cengic vile ili holiday inna..
Nema grada u kojem nisam bio u drzavi i svuda je ista politika maltretiranja...

Nemate vi pojma normalni likovi kako je...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1105 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by supercali »

Znam ja dobro kako je samo govorim da si pretjerao malo da bi sasuli sarzer onako eto jer su navijaci iz sarajeva dosli
Znam ja dobro da on tebi ne misli dobro al pitanje je koliko su spremni to da urade
Spreman je svako u guzvi i belaju kao sto je ova bila
Mislis da bi ovaj knezovic pucao da ste sjedili? Ne bi siguran sam niti bi "ti" palio auto da nije pocelo sve ovo dole sto je bilo
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1106 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

Ma joj pa bili smo poslije rata " poznati " po tome kako nema vecih incidenata i to..
Bilo je tuca, bilo je svega i svacega, al' na ovaj nacin nije bilo kao u sirokom..

Ništa od ovog se ne bi desilo da je bilo duplo policajaca nego sto je bilo a bila je smijesna brojka..
Gledaj opcenito prije ovog sranja u sirokom i poslije da li se ikad išta slicno desilo..
Nije naravno, pa preko jebenih sat vremena nije bilo podrške...
Da je bolan država kako treba prvo bi dali ovim sto su ga pustili iz pritvora po nekih 7 godina, pa onda zaduženog za sigurnost otpustit...
Sutra bi Bakir jebeni trebao tražit da se ponovi da ovo da ono, al' nas ce nastaviti karati kad mi nemamo muda za proteste u našem gradu a ne nesto drugo..
User avatar
shbc
Posts: 3368
Joined: 20/07/2012 12:13

#1107 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by shbc »

supercali wrote:Malo sad pretjerujes da bi neko sasuo sarzer u vas jer ste sjeli
Znam ja da je to leglo ustasluka i bas upravo zbog toga nije trebalo nasjesti na provokacije al eto bilo proslo zali samo vedrana sto je izgubio glavu i to je to
Pricati sad iz ove perspektive sta je trebalo, a sta ne, je suvisno. Slazem se i ja da nije trebalo. Ali jeste. Jebiga, sta je tu je. Poenta citave price, zbog cega sam se ja i javio jeste da Horde nisu dole isle u rusilacki pohod kako to govori hrasno. Niko nije krenuo dole sa namjerom da pravi nerede, prvo oruzje, palice i kolci su se pribavili kada je vec sve eskaliralo. Nije se krenulo iz cista mira. Eto oni na 50 metara od nas pjevali pjesme Sirokom pa se mi zaletili ko bekani. Nije se upadalo ljudima u kuce kako se pricalo itd. itd.

I da se vratim na onu usporedbu sto sam napravio. Kazes nije isto provocirati i prijetiti grupi navijaca i jednom covjeku. Zasto? Koja je razlika, radio ti to jednom covjeku ili vise njih? U oba slucaja, onom stvarnom u Listici i hipotetickom sto sam ti naveo se prijeti nekome u facu. Dakle to je okidac koji pokrece daljnje dogadjaje. Zbog toga ne mozes nazvati reakciju na to uzrokom. To zalijetanje bi bilo uzrok da se desilo iz cista mira. Obzirom da se desilo kao odgovor na nesto drugo, onda je to drugo uzrok.

I da... Posto si se i toga dotakao. Poznajem licno prvu trojicu (da ne navodim imena) koji su probili kordon. Nijedan od njih nije bio zeljan dokazivanja. Jedan je vec ionako bio dovoljno dokazan i postovan na tribini, drugi se vec u to vrijeme posvetio vjeri i poceo da hladi sa tim stvarima, a treci nikada i nije glumio nekog huligana. Danas nijedan vise ne hoda po sjeveru. Ovaj treci iz price je bio jedan od onih koji je zagalamio da se ne razbijaju izlozi. Opet ponavljam, iz ove perspektive bi pametnije bilo da nisu probili kordon i krenuli na ove, ali vracajuci se u ono vrijeme, razumijem njihovu reakciju. U lice ti neko prijeti, a murija to nijemo posmatra... Lako je sa strane govoriti ne treba reagovati, ali realno u svakom od nas se probudi taj neki otpor u tom trenu.

Ja prvi, iako na psovke i provokacije necu odgovoriti fizicki, na prijetnju hocu. Dijelom sto mi krv provri, dijelom iz instinkta da djelujem prvi kako se prijetnja ne bi ispunila. To je tako, covjek je i dalje vrsta zivotinje sa odredjenim instinktima. Priroda jebiga.
User avatar
shbc
Posts: 3368
Joined: 20/07/2012 12:13

#1108 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by shbc »

hrasno38 wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=IjKx5eMnFEE

jest da ce biti kako su ustase napravile ovaj snimak :-)
U toj hronologiji jedino je tacan pocetak videa kada ulaze autobusi. Ako pogledas u donjem desnom uglu vidjeces da su autobusi stigli u 15:02, a da se slijedeca scena odvija u 15:30. Ali to tebi ne odgovara, pa si preko toga presao. To sto fali 28 minuta snimka kada pocinje citav belaj ti ne ide u prilog "rusilackog pohoda Hordi", pa to izbjegavas. Jos se sprdas sa svim sto se dogadjalo. I ocekujes da te ovdje neko shvati ozbiljno? Jedino sto ti mogu reci ozbiljno jeste da imas teskih psihickih problema kada se ovim sluzis da bi nesto dokazao.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1109 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by supercali »

shbc wrote:
supercali wrote:Malo sad pretjerujes da bi neko sasuo sarzer u vas jer ste sjeli
Znam ja da je to leglo ustasluka i bas upravo zbog toga nije trebalo nasjesti na provokacije al eto bilo proslo zali samo vedrana sto je izgubio glavu i to je to
Pricati sad iz ove perspektive sta je trebalo, a sta ne, je suvisno. Slazem se i ja da nije trebalo. Ali jeste. Jebiga, sta je tu je. Poenta citave price, zbog cega sam se ja i javio jeste da Horde nisu dole isle u rusilacki pohod kako to govori hrasno. Niko nije krenuo dole sa namjerom da pravi nerede, prvo oruzje, palice i kolci su se pribavili kada je vec sve eskaliralo. Nije se krenulo iz cista mira. Eto oni na 50 metara od nas pjevali pjesme Sirokom pa se mi zaletili ko bekani. Nije se upadalo ljudima u kuce kako se pricalo itd. itd.

I da se vratim na onu usporedbu sto sam napravio. Kazes nije isto provocirati i prijetiti grupi navijaca i jednom covjeku. Zasto? Koja je razlika, radio ti to jednom covjeku ili vise njih? U oba slucaja, onom stvarnom u Listici i hipotetickom sto sam ti naveo se prijeti nekome u facu. Dakle to je okidac koji pokrece daljnje dogadjaje. Zbog toga ne mozes nazvati reakciju na to uzrokom. To zalijetanje bi bilo uzrok da se desilo iz cista mira. Obzirom da se desilo kao odgovor na nesto drugo, onda je to drugo uzrok.

I da... Posto si se i toga dotakao. Poznajem licno prvu trojicu (da ne navodim imena) koji su probili kordon. Nijedan od njih nije bio zeljan dokazivanja. Jedan je vec ionako bio dovoljno dokazan i postovan na tribini, drugi se vec u to vrijeme posvetio vjeri i poceo da hladi sa tim stvarima, a treci nikada i nije glumio nekog huligana. Danas nijedan vise ne hoda po sjeveru. Ovaj treci iz price je bio jedan od onih koji je zagalamio da se ne razbijaju izlozi. Opet ponavljam, iz ove perspektive bi pametnije bilo da nisu probili kordon i krenuli na ove, ali vracajuci se u ono vrijeme, razumijem njihovu reakciju. U lice ti neko prijeti, a murija to nijemo posmatra... Lako je sa strane govoriti ne treba reagovati, ali realno u svakom od nas se probudi taj neki otpor u tom trenu.

Ja prvi, iako na psovke i provokacije necu odgovoriti fizicki, na prijetnju hocu. Dijelom sto mi krv provri, dijelom iz instinkta da djelujem prvi kako se prijetnja ne bi ispunila. To je tako, covjek je i dalje vrsta zivotinje sa odredjenim instinktima. Priroda jebiga.
Ne znam sta je pisao hrasno jer nisam citao njegove postove detaljno znam sta sam ja pisao i stojim ispred toga
Nigdje nisam pisao da se namjenski dole islo da se rusi
Nego da kreteni koji idu na gostovanja prizeljkuju to jer manje vise prodju nekaznjeno za to sto ne mogu nikad uraditi kao pojedinci to je ujedno i odgovor kakva je razlika kad se prijeti licem u lice pojedincu a kakva je grupi posebno navijackoj nebitno kojeg kluba
Sve prijetnje iskazane na ovaj nacin treba ignosrisati
Ako su ta trojica prvih tako kao sto si opisao onda imaju problem s karakterom i sa jos par stvracica u glavi tako da ih to ne opravdava prijetnja tamo nekih sto su probijali kordon
Sve kasnije sto se desilo kad se borilo za svoju glavu niko bar ja ne spocitavam hordama samo utvrdjujemo uzrok a posljedica je ta da je knezovic pucao i ubio vedrana za sta mora odgovarati i to niko ne spori
User avatar
shbc
Posts: 3368
Joined: 20/07/2012 12:13

#1110 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by shbc »

supercali wrote: Ne znam sta je pisao hrasno jer nisam citao njegove postove detaljno znam sta sam ja pisao i stojim ispred toga
Nigdje nisam pisao da se namjenski dole islo da se rusi
Nego da kreteni koji idu na gostovanja prizeljkuju to jer manje vise prodju nekaznjeno za to sto ne mogu nikad uraditi kao pojedinci to je ujedno i odgovor kakva je razlika kad se prijeti licem u lice pojedincu a kakva je grupi posebno navijackoj nebitno kojeg kluba
Sve prijetnje iskazane na ovaj nacin treba ignosrisati
Ako su ta trojica prvih tako kao sto si opisao onda imaju problem s karakterom i sa jos par stvracica u glavi tako da ih to ne opravdava prijetnja tamo nekih sto su probijali kordon
Sve kasnije sto se desilo kad se borilo za svoju glavu niko bar ja ne spocitavam hordama samo utvrdjujemo uzrok a posljedica je ta da je knezovic pucao i ubio vedrana za sta mora odgovarati i to niko ne spori
Opet kazem. Iz ove perspektive, osam godina poslije, kada svi znamo sta se desavalo nakon toga je lako govoriti trebalo je ovako ili onako. Ali u tom momentu... Sumnjam da bi puno ljudi drugacije reagovalo. Ja tebi ne mogu opisati kako je to izgledalo, jer imam osjecaj da ti u glavi imas ono neko standardno navijacko prepucavanje iz daljine i zamisljas da je to tako bilo. Nije. Direkt ispred nasih.

I to sto si naveo kao razliku nema veze sa ovim o cemu ja pricam. To da li bi neko reagovao van grupe ili ne je nebitno ovdje. Ja govorim o samom cinu koji natjera covjeka na fizicku reakciju. Taj isti cin ce natjerati i grupu i pojedinca. I u oba slucaja je odgovornost iskljucivo na onom koji je isprovocirao tu reakciju. On je uzrok.
User avatar
Logovan
Posts: 94425
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1111 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by Logovan »

Ovdje pojedinci nemaju ni stida, ni obraza. Ne prestaju sa svojim glupostima po temi, da ne kažem nešto drugo. Ne znam kako možete, majke mi ja da sam na vašem mjestu davno bih stao i povukao bih se iz rasprave o dešavanjima iz lištice. Jok, vi nastavljate, dokazujete nešto, pljujete, itd, ko fol nešto znate.

Tužno, žalosno.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24279
Joined: 26/08/2007 17:10

#1112 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by Charuga »

leškarenje wrote:Kakav si ti jad od covjeka pa to je nevjerovatno....ove pritke mozes naci gdje god maknes sa ulice,znaci u svakom gradu su na dohvat ruke....

Jel Bog poslao bombe onima tvojima sto ih bacise djeci na igraliste u Zenici,jel Bog poslao utoku na sjevernu tribinu pa se desi ono najgore....kakav glup rezon imas za svoje godine nevjerovatno,hocu reci debilski rezon.
leškarenje wrote:Ma ima kurcev rezon.
leškarenje wrote:on je kriv samo zato sto je bio dole,ali deduka prica o USA....aferim jazavce
leškarenje wrote:Ma tebe su maltretirali kad si bio mali,jes da je to bilo tamo nekad poslije drugog svjetskog rata ali posljedice su iste :run: zato odjebaus,sa tim retardiranim misljenjem o necemu o cemu nemas pojma.
leškarenje wrote:Pa deda jadu,iz ove ulice je sve i pocelo o cemu ti pisu ljudi............sta se to vidi na snimku a da nije receno?
leškarenje wrote:Posalji mi sliku da te vidim pa da ocjenjujem,ovako mi se kurcis u prazno....znaci ja sam jedini na ovom forumu koji sam rekao ko sam,ne stidim se niti svog izgleda,niti sjedih,niti kojeg kurca.....a vi mangupi iza tastature i nicka mozete se sageti lagano :izet:
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma, vrijeđanje”
» leškarenje

14 dana
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1113 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by supercali »

shbc wrote:
supercali wrote: Ne znam sta je pisao hrasno jer nisam citao njegove postove detaljno znam sta sam ja pisao i stojim ispred toga
Nigdje nisam pisao da se namjenski dole islo da se rusi
Nego da kreteni koji idu na gostovanja prizeljkuju to jer manje vise prodju nekaznjeno za to sto ne mogu nikad uraditi kao pojedinci to je ujedno i odgovor kakva je razlika kad se prijeti licem u lice pojedincu a kakva je grupi posebno navijackoj nebitno kojeg kluba
Sve prijetnje iskazane na ovaj nacin treba ignosrisati
Ako su ta trojica prvih tako kao sto si opisao onda imaju problem s karakterom i sa jos par stvracica u glavi tako da ih to ne opravdava prijetnja tamo nekih sto su probijali kordon
Sve kasnije sto se desilo kad se borilo za svoju glavu niko bar ja ne spocitavam hordama samo utvrdjujemo uzrok a posljedica je ta da je knezovic pucao i ubio vedrana za sta mora odgovarati i to niko ne spori
Opet kazem. Iz ove perspektive, osam godina poslije, kada svi znamo sta se desavalo nakon toga je lako govoriti trebalo je ovako ili onako. Ali u tom momentu... Sumnjam da bi puno ljudi drugacije reagovalo. Ja tebi ne mogu opisati kako je to izgledalo, jer imam osjecaj da ti u glavi imas ono neko standardno navijacko prepucavanje iz daljine i zamisljas da je to tako bilo. Nije. Direkt ispred nasih.

I to sto si naveo kao razliku nema veze sa ovim o cemu ja pricam. To da li bi neko reagovao van grupe ili ne je nebitno ovdje. Ja govorim o samom cinu koji natjera covjeka na fizicku reakciju. Taj isti cin ce natjerati i grupu i pojedinca. I u oba slucaja je odgovornost iskljucivo na onom koji je isprovocirao tu reakciju. On je uzrok.
Ja opet kazem ima razlike i opet kazem da je veci koeficijent inteligencije kod pojedinaca ne bi se to desilo sto se desilo
Odgovornost nikad nije na verbalnom nego na fizickom nasrtaju
Ja mogu tebi psovati sve po spisku i kad bi sudija neki postojao kao na utakmici ja bih se mogao pravdati psovao upravi bogu kamenu petom desetom jer se to ne moze dokazati dok se fizicki nasrtaj lako dokaze sto zbog svjedoka sto zbog posljedica tog nasrtaja itd itd
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1114 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by hrasno38 »

supercali wrote:
shbc wrote:
supercali wrote: Ne znam sta je pisao hrasno jer nisam citao njegove postove detaljno znam sta sam ja pisao i stojim ispred toga
Nigdje nisam pisao da se namjenski dole islo da se rusi
Nego da kreteni koji idu na gostovanja prizeljkuju to jer manje vise prodju nekaznjeno za to sto ne mogu nikad uraditi kao pojedinci to je ujedno i odgovor kakva je razlika kad se prijeti licem u lice pojedincu a kakva je grupi posebno navijackoj nebitno kojeg kluba
Sve prijetnje iskazane na ovaj nacin treba ignosrisati
Ako su ta trojica prvih tako kao sto si opisao onda imaju problem s karakterom i sa jos par stvracica u glavi tako da ih to ne opravdava prijetnja tamo nekih sto su probijali kordon
Sve kasnije sto se desilo kad se borilo za svoju glavu niko bar ja ne spocitavam hordama samo utvrdjujemo uzrok a posljedica je ta da je knezovic pucao i ubio vedrana za sta mora odgovarati i to niko ne spori
Opet kazem. Iz ove perspektive, osam godina poslije, kada svi znamo sta se desavalo nakon toga je lako govoriti trebalo je ovako ili onako. Ali u tom momentu... Sumnjam da bi puno ljudi drugacije reagovalo. Ja tebi ne mogu opisati kako je to izgledalo, jer imam osjecaj da ti u glavi imas ono neko standardno navijacko prepucavanje iz daljine i zamisljas da je to tako bilo. Nije. Direkt ispred nasih.

I to sto si naveo kao razliku nema veze sa ovim o cemu ja pricam. To da li bi neko reagovao van grupe ili ne je nebitno ovdje. Ja govorim o samom cinu koji natjera covjeka na fizicku reakciju. Taj isti cin ce natjerati i grupu i pojedinca. I u oba slucaja je odgovornost iskljucivo na onom koji je isprovocirao tu reakciju. On je uzrok.
Ja opet kazem ima razlike i opet kazem da je veci koeficijent inteligencije kod pojedinaca ne bi se to desilo sto se desilo
Odgovornost nikad nije na verbalnom nego na fizickom nasrtaju
Ja mogu tebi psovati sve po spisku i kad bi sudija neki postojao kao na utakmici ja bih se mogao pravdati psovao upravi bogu kamenu petom desetom jer se to ne moze dokazati dok se fizicki nasrtaj lako dokaze sto zbog svjedoka sto zbog posljedica tog nasrtaja itd itd
Koliko ja znam verbalni delikt više NE postoji kao krivično djelo za koje se goni po službenoj dužnosti.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1115 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

A kamenje?
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1116 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:A kamenje?
to je fizicki napad ali ajde da budemo otvoreni u nekoj normalnoj konverzaciji. Da li ti mozes garantovati ko je bacio prvi kamen? I da li mozes garantovatio ko je kome prvi jebao ustasku ili balijsku mater???
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1117 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

Gledali svi u zid gdje kupit karte u međuvremenu ih 10tak prolazi i usput iza nas leti 4, 5 kamenica tad se probio " kordon " i eto.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#1118 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by bjelave »

Hrasno, jesi li ti penzionirani milicioner, pozornik?
Cijela percepcija ovog u Listici ti je na nivou nekog tamosnjeg Murge drota. Slobodno, me ispravi ako grijesim.
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1119 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by hrasno38 »

bjelave wrote:Hrasno, jesi li ti penzionirani milicioner, pozornik?
Cijela percepcija ovog u Listici ti je na nivou nekog tamosnjeg Murge drota. Slobodno, me ispravi ako grijesim.
Bolje da ti ne kazem........
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1120 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:Gledali svi u zid gdje kupit karte u međuvremenu ih 10tak prolazi i usput iza nas leti 4, 5 kamenica tad se probio " kordon " i eto.
Aha OK zaista sam samo pitao! Znas sta bi te sad polizija pitala recimo na ispitivanju.....gdje si stajao u koloni i jesi li mogao imati u vidokrugu sve navijace Sarajeva! U prevodu ako si bio na pocetku kolone da li si mogao vidjeti sta rade oni na kraju kolone!!!
Vidi ne trebas ti meni pricati o tim skutorima....ja sam se u ratu tuko i protiv njih i mrzim ustasluk iz dna duse ali poznavajuci nacine ponasanja nasih navijackih grupa nikada ama bas nikada se ne bi usudio kad je u pitanju grupa od par stotina navijaca nesto da garantujem. Apsolutno ne sumnjam da su vas verbalno provocirali cim ste izasli iz autobusa sto se radi recimo i u Sarajevu kada se pojavi neka navijacka grupa. Ali nikada nemoj biti siguran izuzev ako nemas snimak ko je bacio prvi kamen.
Ovdje je samo jedno sigurno a to je koja je strana pucala i kojoj strani se treba prisiti klasicno ubistvo. Po svoj prilici zna se i ko je osoba ali se ne zna ko su saucesnici ili se zna ali se suti. Cini mi se da je Vedranov brat negdje rekao da zna ime policajca koji je dao pistolj ali da nece da kaze ili ne smije da kaze javno ime. Ima nacina da se taj medjed prozove na 100 nacina.
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1121 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:Gledali svi u zid gdje kupit karte u međuvremenu ih 10tak prolazi i usput iza nas leti 4, 5 kamenica tad se probio " kordon " i eto.
Aha OK zaista sam samo pitao! Znas sta bi te sad polizija pitala recimo na ispitivanju.....gdje si stajao u koloni i jesi li mogao imati u vidokrugu sve navijace Sarajeva! U prevodu ako si bio na pocetku kolone da li si mogao vidjeti sta rade oni na kraju kolone!!!
Vidi ne trebas ti meni pricati o tim skutorima....ja sam se u ratu tuko i protiv njih i mrzim ustasluk iz dna duse ali poznavajuci nacine ponasanja nasih navijackih grupa nikada ama bas nikada se ne bi usudio kad je u pitanju grupa od par stotina navijaca nesto da garantujem. Apsolutno ne sumnjam da su vas verbalno provocirali cim ste izasli iz autobusa sto se radi recimo i u Sarajevu kada se pojavi neka navijacka grupa. Ali nikada nemoj biti siguran izuzev ako nemas snimak ko je bacio prvi kamen.
Ovdje je samo jedno sigurno a to je koja je strana pucala i kojoj strani se treba prisiti klasicno ubistvo. Po svoj prilici zna se i ko je osoba ali se ne zna ko su saucesnici ili se zna ali se suti. Cini mi se da je Vedranov brat negdje rekao da zna ime policajca koji je dao pistolj ali da nece da kaze ili ne smije da kaze javno ime. Ima nacina da se taj medjed prozove na 100 nacina.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1122 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

hrasno38 wrote:
nema me tamo wrote:Gledali svi u zid gdje kupit karte u međuvremenu ih 10tak prolazi i usput iza nas leti 4, 5 kamenica tad se probio " kordon " i eto.
Aha OK zaista sam samo pitao! Znas sta bi te sad polizija pitala recimo na ispitivanju.....gdje si stajao u koloni i jesi li mogao imati u vidokrugu sve navijace Sarajeva! U prevodu ako si bio na pocetku kolone da li si mogao vidjeti sta rade oni na kraju kolone!!!
Vidi ne trebas ti meni pricati o tim skutorima....ja sam se u ratu tuko i protiv njih i mrzim ustasluk iz dna duse ali poznavajuci nacine ponasanja nasih navijackih grupa nikada ama bas nikada se ne bi usudio kad je u pitanju grupa od par stotina navijaca nesto da garantujem. Apsolutno ne sumnjam da su vas verbalno provocirali cim ste izasli iz autobusa sto se radi recimo i u Sarajevu kada se pojavi neka navijacka grupa. Ali nikada nemoj biti siguran izuzev ako nemas snimak ko je bacio prvi kamen.
Ovdje je samo jedno sigurno a to je koja je strana pucala i kojoj strani se treba prisiti klasicno ubistvo. Po svoj prilici zna se i ko je osoba ali se ne zna ko su saucesnici ili se zna ali se suti. Cini mi se da je Vedranov brat negdje rekao da zna ime policajca koji je dao pistolj ali da nece da kaze ili ne smije da kaze javno ime. Ima nacina da se taj medjed prozove na 100 nacina.


Ja da sam se i tad javio da budem svjedok oni bi izvukli snimke pitali bi me gdje sam ja..
A na snimku ima scena kako sam pogodio kamenom policajca..
A za dosta manje od mene su dobijali po 9 mjeseci zatvora..
Zna se kako to ide sa ispitivanjem i svime, najmanje bi ih zanimalo šta to ja imam reci...

A ja ti kazem Hrasno a vidio si da sam realan i da kazem da nakon sto smo probili da smo se trebali vratit na isto mjesto jer koliko je kriv covjek koji je povukao okidac toliko smo i mi nema tu puno price samo što ljudi nece da se stave u dvije pozicije...

Eh pazi sad kao sto sam i vec napisao prvo su 2 autobusa prosla i ja sam bukvalno bio do tog kordona kad smo izasli iz buseva i bili se tu vrtili okolo 20 minuta..Tu nas je bilo svega 100 ljudi...
A vamo gdje se izleti na ulicu gdje je Vedran stradao je uzak prostor Hrasno..
Dakle sve vidis i kao sto ti rekoh prolazili su proletilo je kamenica i kad je probilo prvo par ljudi kao sto kaze i momak ranije ovi su se razbjezali međutim u tim momentima i šugavi drotovi su se povukli i ostalo smo sat i po da podvijemo rep ili da se svi vratimo se krvavim glavama i metkom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1123 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:Ja da sam se i tad javio da budem svjedok oni bi izvukli snimke pitali bi me gdje sam ja..
A na snimku ima scena kako sam pogodio kamenom policajca..
A za dosta manje od mene su dobijali po 9 mjeseci zatvora..
Zna se kako to ide sa ispitivanjem i svime, najmanje bi ih zanimalo šta to ja imam reci...

A ja ti kazem Hrasno a vidio si da sam realan i da kazem da nakon sto smo probili da smo se trebali vratit na isto mjesto jer koliko je kriv covjek koji je povukao okidac toliko smo i mi nema tu puno price samo što ljudi nece da se stave u dvije pozicije...

Eh pazi sad kao sto sam i vec napisao prvo su 2 autobusa prosla i ja sam bukvalno bio do tog kordona kad smo izasli iz buseva i bili se tu vrtili okolo 20 minuta..Tu nas je bilo svega 100 ljudi...
A vamo gdje se izleti na ulicu gdje je Vedran stradao je uzak prostor Hrasno..
Dakle sve vidis i kao sto ti rekoh prolazili su proletilo je kamenica i kad je probilo prvo par ljudi kao sto kaze i momak ranije ovi su se razbjezali međutim u tim momentima i šugavi drotovi su se povukli i ostalo smo sat i po da podvijemo rep ili da se svi vratimo se krvavim glavama i metkom.
Ne nikako nije ista krivica onoga sto je pucao i vas....bila bi da ste i vi imali oruzje. Tu nema nikakvih dilema u citavoj prici da je pucanje bilo nepotrebno i da se radi o cistom ubistvu sa predomisljajem.
U svakom slucaju nas dvojica se odlicno razumijemo i moj prvi post koji sam napisao o ovome na drugoj temi je samo rekao da u svemu tome postoji i krivica HZ-a kao sto postoji i krivica Manijaka u Zenici za smrt Anera Kasapovica ali to niko nece jasno da kaze nego uvijek su svi drugi krivi samo nisu navijacke skupine. Sve ostalo je prica o "okidacima" u smislu on me pozdravi ustaski....ja mu jebo majku...itd itd...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1124 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by nema me tamo »

Brate krivica leži samo na drotovima za smrt Anera..
Tu su imali sve pod kontrolom drotovi bio je na podu i iživljavali su se na njemu nema tu uopšte diskusije...
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 975
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#1125 Re: Navijačka dešavanja na tribini i mimo tribine

Post by JoeyTribbiani »

hrasno38 wrote:
Ne nikako nije ista krivica onoga sto je pucao i vas....bila bi da ste i vi imali oruzje. Tu nema nikakvih dilema u citavoj prici da je pucanje bilo nepotrebno i da se radi o cistom ubistvu sa predomisljajem.
U svakom slucaju nas dvojica se odlicno razumijemo i moj prvi post koji sam napisao o ovome na drugoj temi je samo rekao da u svemu tome postoji i krivica HZ-a kao sto postoji i krivica Manijaka u Zenici za smrt Anera Kasapovica ali to niko nece jasno da kaze nego uvijek su svi drugi krivi samo nisu navijacke skupine. Sve ostalo je prica o "okidacima" u smislu on me pozdravi ustaski....ja mu jebo majku...itd itd...
Posto vec par dana pises ovo boldirano, zamolio bih te da nam to malo pojasnis. Bio si tamo, cuo od nekoga da je bilo tako, ili pises samo da bi napisao nesto?
Post Reply