NATO...DA ili NE

Locked

Jeste li za ulazak BiH u NATO?

Da
285
81%
Ne
55
16%
Samo četvrtkom (Ne želim odgovoriti, ne znam ili treba ostati amoniman)
10
3%
 
Total votes: 350

User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#701 Re: NATO...DA ili NE

Post by Putnik ali stvarno »

belfy wrote:
Putnik ali stvarno wrote:
belfy wrote:
ja nigdje nisam rekao da ce se ista odjednom rijesiti niti brzo, nego sam rekao da imamo toliko problema da ih moramo rjesavati uporedo. znas ono kad te boli zub, a zedan si, ali moras taj dan i na posao, pa jos moras zamijeniti i tus-bateriju. pa sve to uradis za taj isti dan.

onda poslije govoris o nekim nerealnim ocekivanjima, a u samom startu nas poredis sa Svicarskom. to je valjda realnije nekako?

kako neko ko zeli u NATO nastavlja sa balkanizacijom?
da li to istovremeno znaci da ako kazemo NE da stremimo zapadu (nebalkanizaciji)?
Dao si izuzetan primer.

U gornjem slucaju, srknes malo vode jer ti ni do cega nije, zatvoris ventil i odes zubaru.

Bolovanje 2 dana dok te ne prodje trauma, kupanje kod mame i tate.

E onda krenes na posao i pocnes da se raspitujes za vodoinstalatera.

U svakoj drugoj opciji, trpece i posao koji radi izbezumljeni lik, a o izboru baterije i vodoinstalatera da ne pricam.

Povrsnost i javasluk i jesu u korenu svih problema.

Nema niceg dobrog da je doslo brzo, a zrtve smo nebrojenih na brzinu donetih pogresnih odluka.

Ja nisam zeleo da poredim sa Svajcarskom nikoga. Ja samo govorim da nam za nacini resavanja stvari Svajcarci trebaju biti uzor.

Kompromis i dogovor. I kako oni kazu, po dogovoru moramo biti sigurni da i oni koji su bili protiv, jesu zajedno sa nama (vecinom koja

je donela odluku) i da ce podrzati kompromisni dogovor. To je jedini nacin da je neko siguran da nece imati deo zajednice koja

mu radi o glavi i dalje.

Dosta vucaranja jednih i drugih i trecih, nema nista od balkanskih sitnih lopovluka, nadgornjavanja i nadvikivanja.

Jer ce se zlo obiti svima o glavu.

BiH da, NE U NATO (sada) :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#702 Re: NATO...DA ili NE

Post by Chmoljo »

empirijski dokazano da je kompromis i dogovor moguć samo onda kada osiromašeni uranijum preore koju svetu ravnicu ili goru.

NATO pod OBAVEZNO.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#703 Re: NATO...DA ili NE

Post by Putnik ali stvarno »

:roll:

nesto smo radioaktvni danas, bolovanje je majka, :D

Obogacuje diskusiju
Last edited by Putnik ali stvarno on 22/12/2016 13:05, edited 1 time in total.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17946
Joined: 29/03/2014 19:20

#704 Re: NATO...DA ili NE

Post by jao_situacije »

Chmoljo wrote:empirijski dokazano da je kompromis i dogovor moguć samo onda kada osiromašeni uranijum preore koju svetu ravnicu ili goru.

NATO pod OBAVEZNO.
de prekontroliraj nik "haos1" svijuti

upratio sam ga na portalu da spama četništvo veliča ratne zločine itd, ali zaboravih skrinšot napraviti
na forumu isti nik svršava na s300 migove putina, srbija je vojna sila itd
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#705 Re: NATO...DA ili NE

Post by belfy »

Putnik ali stvarno wrote:
belfy wrote:
ja nigdje nisam rekao da ce se ista odjednom rijesiti niti brzo, nego sam rekao da imamo toliko problema da ih moramo rjesavati uporedo. znas ono kad te boli zub, a zedan si, ali moras taj dan i na posao, pa jos moras zamijeniti i tus-bateriju. pa sve to uradis za taj isti dan.

onda poslije govoris o nekim nerealnim ocekivanjima, a u samom startu nas poredis sa Svicarskom. to je valjda realnije nekako?

kako neko ko zeli u NATO nastavlja sa balkanizacijom?
da li to istovremeno znaci da ako kazemo NE da stremimo zapadu (nebalkanizaciji)?
Dao si izuzetan primer.

U gornjem slucaju, srknes malo vode jer ti ni do cega nije, zatvoris ventil i odes zubaru.

Bolovanje 2 dana dok te ne prodje trauma, kupanje kod mame i tate.

E onda krenes na posao i pocnes da se raspitujes za vodoinstalatera.

U svakoj drugoj opciji, trpece i posao koji radi izbezumljeni lik, a o izboru baterije i vodoinstalatera da ne pricam.

Povrsnost i javasluk i jesu u korenu svih problema.

Nema niceg dobrog da je doslo brzo, a zrtve smo nebrojenih na brzinu donetih pogresnih odluka.

Ja nisam zeleo da poredim sa Svajcarskom nikoga. Ja samo govorim da nam za nacini resavanja stvari Svajcarci trebaju biti uzor.

Kompromis i dogovor. I kako oni kazu, po dogovoru moramo biti sigurni da i oni koji su bili protiv, jesu zajedno sa nama (vecinom koja

je donela odluku) i da ce podrzati kompromisni dogovor. To je jedini nacin da je neko siguran da nece imati deo zajednice koja

mu radi o glavi i dalje.

Dosta vucaranja jednih i drugih i trecih, nema nista od balkanskih sitnih lopovluka, nadgornjavanja i nadvikivanja.

Jer ce se zlo obiti svima o glavu.

BiH da, NE U NATO (sada) :)
znaci opet se igramo neodgovaranja na pitanja. dvije stvari si poceo pricati, ali vec nakon prvog pitanja preskaces na nesto dalje. primjer sam namjerno postavio samo da vidim da li ces se zakaciti za najnebitniju stvar, pored tri pitanja koja sam ti postavio, na pricu koju si ti inicirao.

nisi ti ovdje da diskutujes. ti si ovdje da ponavljas svoje misljenje sto vise puta...

idi pripremaj slavlje. sretan Bozic.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#706 Re: NATO...DA ili NE

Post by Putnik ali stvarno »

belfy wrote:
znaci opet se igramo neodgovaranja na pitanja. dvije stvari si poceo pricati, ali vec nakon prvog pitanja preskaces na nesto dalje. primjer sam namjerno postavio samo da vidim da li ces se zakaciti za najnebitniju stvar, pored tri pitanja koja sam ti postavio, na pricu koju si ti inicirao.

nisi ti ovdje da diskutujes. ti si ovdje da ponavljas svoje misljenje sto vise puta...

idi pripremaj slavlje. sretan Bozic.[/quote]

Izvini, ponelo me :D

kako neko ko zeli u NATO nastavlja sa balkanizacijom?

Tako sto previdja da siluje. I to ponovo.
Silovanje je vec bilo 92ge, kada se ista 1/3 BiH stavila na ignore. I posledice su bile ruzne.
A BiH je prvi put ovako isbalkanizirana u svoj svojoj istoriji.

da li to istovremeno znaci da ako kazemo NE da stremimo zapadu (nebalkanizaciji)?

Znaci, jer se stvari rade bez silovanja i nadglasavanja, ozbiljno i uz postovanje svih. A to bi trebalo da je "ervopski" nacin komuniciranja

i dogovaranja.

U NATO u je i Turska koja je od zapada daleko svetlosnim godinama, koja Zapad nikada biti nece - niti treba to da bude.

U NATOu nisu Svajcarska, Austrija I Svedska od evropskih zemalja u punom smislu znacenja te reci.
Finska to nije na isti nacin I takodje nije u NATOu.

Ove tri prve evropske ne NATO zemlje ce biti evropskije od bilo koje balkanske zemlje sem Grcke jos bar 3-4 veka, sta god mi dobro napravili.
I da za kraj ako kazemo NE NATOu, mi onda vodimo racuna o celovitosti BiH, a to je razlog nad razlozima.

BiH mora ostati cela ali to se moze samo uz uvazanje svih I uz pozitivan doprinos svih.
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#707 Re: NATO...DA ili NE

Post by Acid25 »

Pade nam zeki... :(
Image
Last edited by Acid25 on 22/12/2016 18:36, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#708 Re: NATO...DA ili NE

Post by spreca »

.
Last edited by spreca on 22/12/2016 18:41, edited 2 times in total.
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#709 Re: NATO...DA ili NE

Post by Acid25 »

.
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#710 Re: NATO...DA ili NE

Post by House »

Acid25 wrote:Pade nam zeki... :(
Image

:lol:
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#711 Re: NATO...DA ili NE

Post by kozolec »

malu sloveniju članstvo u NATU košta 46mil€/godišnje.
11 puta više nego što je to vlada obećala na početku članstva.
mislim da cemo moc plaćat kroz MMF kredite.

Image
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#712 Re: NATO...DA ili NE

Post by pici »

"Atlantska odlučnost"

Američka vojna oprema dopremljena u Njemačku
Image

Američki tenkovi, haubice i druga vojna oprema dopremljeni su u Njemačku u sklopu misije kodnog naziva "Atlantska odlučnost" koja se provodi s ciljem kako bi se umanjila zabrinutost zbog potencijalnih napada iz Rusije.

Ova pošiljka vojne opreme biće premještena u istočnu Evropu u narednih nekoliko sedmica.

Istovar sa brodova počeo je danas u luci Bremerhaven na sjeveru zemlje, i označio početak raspoređivanja treće američke borbene brigade na tlu Europe, javlja Deutsche Welle.

Stotine kamiona i tenkova će se iz Njemačke transportovati dalje željeznicom i cestama do istočne Europe.

Tokom naredne dvije sedmice, oko 4.000 vojnika će biti pridruženo pripadajućoj vojnoj opremi u Poljskoj prije nego se rasporede u još sedam zemalja, članica NATO saveza - od Estonije do Bugarske.

Sjedište jedinica će biti stacionirano u Njemačkoj i biće zaduženo za logistiku.

Ovo raspoređivanje snaga i opreme dio je operacije kodnog naziva ‘Atlantska odlučnost’, i plana koji je američka administracija obznanila u oktobru prošle godine kao odgovor na zabrinutost zemalja Baltika, Latvije, Litvanije, ali i Poljske i još nekih drugih zemalja nakon ruske aneksije Krima 2014. godine.

Rusija je, u međuvremenu, kritikovala ove poteze označivši ih kao "agresivno nagomilavanje vojne opreme u regiji od zapadnih zemalja".

deri misHko :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81748
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#713 Re: NATO...DA ili NE

Post by Truba »

dobro ga zabi danas onaj general ili generalica
ne znam im odredit spol
al vidjelo se ko je sef
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#714 Re: NATO...DA ili NE

Post by sinuhe »

OK. Samo kakve veze to ima sa nezavisnom BiH kad je sefica neke organizacije cija clanica BiH nije. :? Ili da barem odu Inzko i strane sudije ako ce ona sefovati.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#715 Re: NATO...DA ili NE

Post by GeeTnT »

sinuhe wrote:OK. Samo kakve veze to ima sa nezavisnom BiH kad je sefica neke organizacije cija clanica BiH nije. :? Ili da barem odu Inzko i strane sudije ako ce ona sefovati.
Nije sefica neke organizacije, nego one koja se ukopavala po BiH i cije putokaze i danas mozes naci na putevima....a i ostatke djelovanja po Srbiji...
Mr Majestic
Posts: 203
Joined: 04/10/2014 15:52

#716 Re: NATO...DA ili NE

Post by Mr Majestic »

Drzava BiH ce biti po ubrzanom postupku primljena u NATO pakt do kraja ove godine . Ukoliko bude zastoja ili negodovanja mozemo ocekivati likvidacije od strane tajnih sluzbi zato u ovo burna vremena najbolji savjet bi bio `ne talasaj `da nebi bio na spisku onih koje je pojela noc .
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#717 Re: NATO...DA ili NE

Post by delllboy79 »

Ponovo se aktuelizira ovo pitanje.
Da li ce obican narod odlucivati o ovom vaznom pitanju i da li to upste ima smisla jer BiH je vec prakticno usla u Nato . Mislim imamo ovdje stab Nato pakta u objektima komandd oruzanih snaga . Znaci Nato je vec usao u BiH pa je ovaj referendum koji se pominje besmislen
bonersa
Posts: 257
Joined: 09/11/2012 14:40

#718 Re: NATO...DA ili NE

Post by bonersa »

Vidim na klixovom članku je napisano da se EUFOR-ova baza u Butmiru nalazi podjednako u oba entiteta.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/republi ... /171023089

Međutim koristili su granice sa google mapa koje su pogrešne, jer se na katastru vidi da je cijela baza u Butmiru smještena u FBiH, a na u RS-u.

Image

Izvor:

http://www.katastar.ba/geoportal/preglednik/
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#719 Re: NATO...DA ili NE

Post by insomnia78 »

Mr Majestic wrote:Drzava BiH ce biti po ubrzanom postupku primljena u NATO pakt do kraja ove godine . Ukoliko bude zastoja ili negodovanja mozemo ocekivati likvidacije od strane tajnih sluzbi zato u ovo burna vremena najbolji savjet bi bio `ne talasaj `da nebi bio na spisku onih koje je pojela noc .
Dokle smo
User avatar
Truba
Posts: 81748
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#720 Re: NATO...DA ili NE

Post by Truba »

baš sam htio obnoviti topik :D


razumijem što nisu za NATo
ipak su njih bombardirali ne nas

međutim neutralnost ni JUZI nije ništa dobroga donijela
a švicarska nismo
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#721 Re: NATO...DA ili NE

Post by Roccohljup »

Black swan wrote:baš sam htio obnoviti topik :D


razumijem što nisu za NATo
ipak su njih bombardirali ne nas

međutim neutralnost ni JUZI nije ništa dobroga donijela
a švicarska nismo
naravno....no smo i bolji. Da svicarska valja ne bi od nas uvozila radnu snagu......ha ja :D :D :D :D
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#722 Re: NATO...DA ili NE

Post by kozolec »

Čitam u Mladini, kako se Slovenija treba do 2025g. naouružati i imati dva spremna bataljona ( ko zna za koga?), a pored toga
je tu i kupovina dodatnog naoružanja.
Cifra je 1,2 milijardi €.

Obzirom na anketu u ovoj temi, i ovih 77% koji su ZA Nato, bilo bi dobro da isti daju kakav komentar ili da barem razmisle, kako će BiH kao
tobože buduća članica Nata, moći odgovoriti na praksu uzimanja para u Nato kasu, besmislenog naoružavanja te slanje djece na krizna područja.
Benjo34
Posts: 1996
Joined: 21/01/2018 00:49

#723 Re: NATO...DA ili NE

Post by Benjo34 »

kozolec wrote:Čitam u Mladini, kako se Slovenija treba do 2025g. naouružati i imati dva spremna bataljona ( ko zna za koga?), a pored toga
je tu i kupovina dodatnog naoružanja.
Cifra je 1,2 milijardi €.

Obzirom na anketu u ovoj temi, i ovih 77% koji su ZA Nato, bilo bi dobro da isti daju kakav komentar ili da barem razmisle, kako će BiH kao
tobože buduća članica Nata, moći odgovoriti na praksu uzimanja para u Nato kasu, besmislenog naoružavanja te slanje djece na krizna područja.
Oruzane snage su nam u losem stanju sto se tice naoruzanja, svejedno je vrijeme da se ta oproma zamijeni, zbog sigurnosti vlastitih vojnika. Pogledom na okruzenje zakljucujemo da smo okruženi nato drzavama, osim Srbije. Ta ista Srbija kupuje oružie i svi znamo da je ona zapravo jedina pretnja nasoj drzavi ( svi znamo zasto)
Vojska nam je profesionalna, ako ti se ne bude clan, nemoj se prijavljivat. Nato put nam je vazniji od clanstva u EU, on nam jedini garantuje da ovdje nece vise bit rata.
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#724 Re: NATO...DA ili NE

Post by kozolec »

Benjo34 wrote: Nato put nam je vazniji od clanstva u EU, on nam jedini garantuje da ovdje nece vise bit rata.
OK... Mi nismo u stanju platit, ni članstvo niti za naoružanje...i nek nam daju sve džaba ostaje pitanje za KOGA će se to
boriti naša djeca? Za BiH ili Nato pohod na istok???
I jedna i druga opcija odgovora poziva prije na rat nego na odbranu.
User avatar
Truba
Posts: 81748
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#725 Re: NATO...DA ili NE

Post by Truba »

kozolec wrote: djece
deca vojnici

ako mogu da guze, siluju, ubijaju i sve ostalo u tim godinama onda nisu djeca

zna se što su djeca...

i neko mora biti vojnik

tu prazninu neće popuniti roboti
Locked