NATO...DA ili NE

Locked

Jeste li za ulazak BiH u NATO?

Da
285
81%
Ne
55
16%
Samo četvrtkom (Ne želim odgovoriti, ne znam ili treba ostati amoniman)
10
3%
 
Total votes: 350

User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 NATO...DA ili NE

Post by Truba »

neki dan sam slučajno krajičkom uha čuo na TV kako neka banjolučka omladina protetsvuje protiv NATO propagande... kao znaju oni što je NATO štete nanio srpskom narodu od 92 do 99 a posebno 95.
što je i činejnica, nećemo sada ulaziti u razloge

sličnu propagandu slušam na radiju sarajevo dok sam u tramvaju... stvarno su debilne reklame nebitno ali su jasne... stabilnost, garant nečega...ako ništa ide se na bolje... ovakvi kakvi smo samo nas stranci mogu dovesti u red, na kraju krajeva može se i istupiti kao austrija ako se ne varam
stoga me zanima vaše mišljenje...

Znamo da je RS protiv
Što je s Federacijom?

kako će se to odraziti na eventualni "referendum" :D ne znam...vjerojatno će se provući kroz parlament nabrzaka ili će morati biti dobar odziv hrvata i bošnjaka u federaciji :D da nadglasamo

ja sam za za jer nema alternative... najradije bih bio neutralan ali znamo što su nam nesvrstani donijeli :D ništa dobra :skoljka:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27417
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2 Re: NATO...DA ili NE

Post by JoseMujica »

samo se budala more pitat da ili ne...bolje nato nego i eu i un i sve ostale skupa kurcheve udruge
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: NATO...DA ili NE

Post by Truba »

JoseMujica wrote:samo se budala more pitat da ili ne...bolje nato nego i eu i un i sve ostale skupa kurcheve udruge
da... imaš milijun "budala" u državi
mislim da je vrijeme o tome razmišljati u kontekstu referenduma o NATOu ako ikad ispunimo uvjete

pitanje je na mjestu
KAKO
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4 Re: NATO...DA ili NE

Post by BHCluster »

"BiH je izrazila želju da postane punopravan član NATO saveza i to su 2009. godine u pismu upućenom NATO-u jednoglasno potvrdili tadašnji članovi Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, Željko Komšić i Nebojša Radmanović"
:zzzz:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5 Re: NATO...DA ili NE

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:21, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: NATO...DA ili NE

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

NATO - DA!
EU - nisam više siguran. :roll:

Je li ono Dodik onomad izjavljivao, parafraziram...ako ulaz u NATO zavisi od mog potpisa evo ja prvi sada stavljam potpis za ulazak BiH u NATO? Danas naravno kao i za sve pričaju drugu priču.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: NATO...DA ili NE

Post by insomnia78 »

Samo varsavski pakt. Kaki kurac OTAN
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#8 Re: NATO...DA ili NE

Post by madner »

Naravno, mala je cijena a i nije losa fiskultura uvoditi red po svijetu. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: NATO...DA ili NE

Post by insomnia78 »

E al valja ubijati muslimane po svijetu
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10 Re: NATO...DA ili NE

Post by Sanjarko »

Ne znam, mozda je to manje Zlo nego potpast pod Vlast Turske il Rusije, Turaka il Rusa.
Balkan bez Hrvatske i Rumunije, Albanije i Kosova ce sa 29 Miliona stanovnika spast na 16 Miliona kada se budu smjenivale generacije, za 75 godina, prosjecnu duzinu zivota.

Al opet i Turska je u Natu pa hm.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: NATO...DA ili NE

Post by dječak sa šibicama »

Nekim drzavama je ulazak u NATO i EU bio korak unazad, nekima... ekonomski najprije... BiH je u takvom kurcu da ne postoji korak unazad, dakle za.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12 Re: NATO...DA ili NE

Post by SmokingMan »

dezurni_ucenik wrote:SAmo NATO. U suprotnom cemo biti ruske sluge, tj Beograd i Banja Luka ce nam diktirati sta da radimo. Vec oni to rade samo sto ce u narednom periodu to otici na neki veci level.
Samo su se izjasnili u RS-u da će se vlasti u BL okretatati u smjeru gdje to Beograd želi,što znači kategorički "ne" NATO.u,jer i sama Srbija želi ostati neutralna po ovom pitanju.Ipak malo bi u krevet sa gospodom iz Brisela,a malo više sa onima iz Kremlja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13 Re: NATO...DA ili NE

Post by Sanjarko »

dječak sa šibicama wrote:Nekim drzavama je ulazak u NATO i EU bio korak unazad, nekima... ekonomski najprije... BiH je u takvom kurcu da ne postoji korak unazad, dakle za.
U kakvim smo govnima ni Ruje ni Turci ne bi bili pogresan izbor mozda.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#14 Re: NATO...DA ili NE

Post by dobojlija81 »

samo tito,naser,nehru
ma nije NATO nanio nikakve bogzna štete srbiji,to što su se poturali i terali kapric neki po zgradama i vozovima desi se...
ovo po rs sto god su mogli profulat fulali su,gadjali vec srušeno,bezze
steta onih tomahawka sto isfulaše oko BL :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: NATO...DA ili NE

Post by Sanjarko »

SmokingMan wrote:
Samo su se izjasnili u RS-u da će se vlasti u BL okretatati u smjeru gdje to Beograd želi,što znači kategorički "ne" NATO.u,jer i sama Srbija želi ostati neutralna po ovom pitanju.Ipak malo bi u krevet sa gospodom iz Brisela,a malo više sa onima iz Kremlja.
Ma Srbija samo Glumi nevinu Sobaricu.
Ona je mozda vec :izet: :mrgreen:
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#16 Re: NATO...DA ili NE

Post by L u c i f e r »

JoseMujica wrote:samo se budala more pitat da ili ne...bolje nato nego i eu i un i sve ostale skupa kurcheve udruge
Samo što budala danas haman ima više nego ovih drugih, sudeći po Brexitu, Trampu, srbijanskom osporavanju genocida itd.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#17 Re: NATO...DA ili NE

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:21, edited 1 time in total.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#18 Re: NATO...DA ili NE

Post by Lincoln-Burrows »

L u c i f e r wrote:
JoseMujica wrote:samo se budala more pitat da ili ne...bolje nato nego i eu i un i sve ostale skupa kurcheve udruge
Samo što budala danas haman ima više nego ovih drugih, sudeći po Brexitu, Trampu, srbijanskom osporavanju genocida itd.
Mislim da si nepravedno tu uvrstio Brexit, on će britancima donijeti ekonomski procvat i to se i dešava.
Nemere se englez zayebat on sve radi planski.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#19 Re: NATO...DA ili NE

Post by GeeTnT »

..jbt..ovde se raspravlja o NATU kao o nekom restoranu pa ono hocu-necu jer slaba je klopa...ejjjj NATO ....Srbija je dobila po njusci od nato-a i donekle ih shvatam, ali nisu nikad imale stacionirane ruske snage pa da vide koja je to bijeda i stoka i kako od prolaznika traze cigaru....hebo li vas takva rezonovanja...cuj nato, da ili ne...ono kao mi se svi skupa nesto pitamo... :-)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#20 Re: NATO...DA ili NE

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#21 Re: NATO...DA ili NE

Post by MikroBelaj »

Ne samo da sam jako ZA,vec bih rado vidio jedno 20000 stalno stacioniranih americkih vojnika, sve sa raketnim stitom uperenim prema Rusiji!
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#22 Re: NATO...DA ili NE

Post by Altsa »

Jedan srpski politicar je onomad izjavio. Ako BiH ude u NATO necemo imati vise nikad mogucunost da je podijelimo. Pametnom dosta. trebamo preduhitriti dodika i njegov referendum protiv NATO-a i organizovati referendun na nivou BiH u vezi NATO-a.
Last edited by Altsa on 24/11/2016 13:41, edited 2 times in total.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#23 Re: NATO...DA ili NE

Post by GeeTnT »

dezurni_ucenik wrote:
GeeTnT wrote:..jbt..ovde se raspravlja o NATU kao o nekom restoranu pa ono hocu-necu jer slaba je klopa...ejjjj NATO ....Srbija je dobila po njusci od nato-a i donekle ih shvatam, ali nisu nikad imale stacionirane ruske snage pa da vide koja je to bijeda i stoka i kako od prolaznika traze cigaru....hebo li vas takva rezonovanja...cuj nato, da ili ne...ono kao mi se svi skupa nesto pitamo... :-)

:-)
...jarane ja znam koji odgovor ces dobit od srba iz eresa danas, sutra i za 10 god. kad je u pitanju odluka za NATO....i koji qrac raspravljamo kad se unapred zna ishod....

Razapeli su CG zbog odluke....o cemu bolan pricamo i ko smo mi da uopste dajemo svoje misljenje...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#24 Re: NATO...DA ili NE

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 15/12/2016 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: NATO...DA ili NE

Post by Truba »

GeeTnT wrote:..jbt..ovde se raspravlja o NATU kao o nekom restoranu pa ono hocu-necu jer slaba je klopa...ejjjj NATO ....Srbija je dobila po njusci od nato-a i donekle ih shvatam, ali nisu nikad imale stacionirane ruske snage pa da vide koja je to bijeda i stoka i kako od prolaznika traze cigaru....hebo li vas takva rezonovanja...cuj nato, da ili ne...ono kao mi se svi skupa nesto pitamo... :-)
pa valjda će pitat :D red je u izravnoj demokraciji :D

ili će pitati naše političare koje ćemo mi izabrati :D neizravna demokracija :D
Locked