nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#11326 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Gray »

corsa wrote:Jbg, covjek je preticao na isprekidanoj, sve je regularno. Nije ni blizu onog kretena sa prošlog snimka. Što je najbitnije, piše da su svi dobro.

Kod nas stavljaju isprekidane i gdje mogu i gdje ne mogu, nekada ima isprekidana treba ti auto bar od 700 ks da pretekneš na tom dijelu, ja nikada ne pretičem dok nemam dovoljno dobar pregled ceste pa čak i ako je isprekidana.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#11327 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by NediM17 »

kabal1337 wrote:hajde bar je imao muda da se zaljepi u ogradu, nego u nekoga drugog. Ma glupost radi 4min sto ce doci prije ugrozio svoj zivot i zviot drugih oko sebe. Procjena rizika i nagrade totalno losa
Ne znam u sta je gledao, mogao se hladno vratiti iza kamiona u momentu kada je vidio frajera koji je snimao.
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#11328 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nepass1 »

zdruzdjo wrote:
basicm wrote:Isto sto je Nikole Sopa zatvorena evo citav dan, sad bi trebalo tersati radi nekoliko vjernika trpe stotine miliona ostalih...e, pa ne ide!
Postoji opca dobrobit, pravo, duznost...vaznija od pojedinca i treba biti gradjanin pa to uvazavati, a ne zadnja sirovina.

Slicna stvar neki dan.
Petak, krenem iz grada i vozim kranjcevicevom od karingtonke pa cu preko magribije do parkinga oko mup-a na marijin dvoru gdje se placa. prilazim do dzamije magribija i stajem jer ne mogu da vjerujem. 30-ak ljudi KLANJA DZUMU na cesti ispred dzamije.
Znaci nema teoretske sanse da se prodje ikako ni prema marijin dvoru(mup) a ni prema bivsem sdk pored dzamije. jedino da pregazim 10 ljudi dok klanjaju. kompletno prosirenje ispred dzamije je blokirano ljudima
Sta cu, u rikverc i vracaj se na kranjcevicevu i rizikuj da me neko zvekne jer izlazim rikvercom na glavnu dzadu.
Nisam musliman ali inace sam tolerantna osoba prema svim vjerskim stvarima. Ne smetaju mi ni arapi, ni njihovi adeti, ni mnoge slicne stvari koje mnogima smetaju.....

Medjutim sta da je hitna naisla tuda i da moraju proci jer neko umire 20-metara dalje? da gori kuca i da vatrogasci moraju proci da gase? Opste je poznato da se namaz ne prekida ni kojem slucaju. Da ne pricam sto se mozda noc prije toga nekome pripovracalo bas tu nakon 7 jegera pa istresao svoj zeludac tu.
Hajde bogati sacekaj da se zavrsi dzuma pa cemo onda ljude spasavati, gasiti kuce....kud se zuri.
Pa mislim dokle to ide. ali fakat.
Na otoci pred dzamijom petkom samo se ne ostavljaju auta na tramvajskim sinama i stajalistima. svugdje drugo se ostavlja. cseta prema bazenu je komplet blokirana. u 3 reda su auta.
Na grbavici kod ex bosko buha petkom nemojte ni pokusavati ici pjeske grbavickom trotoarom.
Petak parking ispred kralj fahd dzamije je blokiran. Ako ces negdje ici bolje izvuci auto negdje drugo. neces ga majcin sine prije 2 maknuti.
Ok religija, ljudi ispunjavaju svoju vjersku duznost.....postujem.
Ali da li svi ostali moraju ispastati zbog toga. policija naravno zmiri. jer su onda svi islamofobi ko god sta kaze protiv.
pa ja bi svirao i psovao sve po spisku
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#11329 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laertes »

nightvision wrote:
Dope_Man wrote:Da se ovako ponasa mora biti samo pijan ko letva, il na necemu tezem. Iskreno se nadam da nije dobro prosao u sudaru jer ovakve ne zelim sresti na cesti.
Bio janpi, evo kvalitetnijeg snimka.
https://www.facebook.com/adnan.konjic/v ... 715752630/
https://www.facebook.com/adnan.konjic/v ... 849395971/
Bio prisutan. Pijana budala preživjela. Zbog njega morao voziti kroz ozrenske vukojebine. Želim mu trajne posljedice, fizičke i psihičke.
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#11330 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nepass1 »

ja sam neki dan imao situaciju, izbacim se da prestignem naku dijasporu, kad izleti bmw x5 jbt mislim da je isao preko 120-140. nenormalna brzina. da je vozio 60 ja bih stigao prestici, ovako kocnica i vracaj se, mada je i dijaspora pocela kociti pa se jedva vratih. ali ne bi stigao prestici, udario bi me.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#11331 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

nepass1 wrote: pa ja bi svirao i psovao sve po spisku

Jest
I im boga psovao, dzamiju, kandilje.....
Daaaaj ba. Cak i da sam najveci cafir ne bih to.
Meni je gori taj ignorantski odnos policije, vlasti, pa cak i samog efendije iz dzamije spram toga svega. Halo ba. Izletiti ce auto pa nece moci zakociti ili ce jednostavno misliti da moze proci pa ce te karambolkom u plecku ili u potiljak.
Bog je rekao cuvaj se pa cu te cuvati i ja.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#11332 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Ovo u bijeloj se moglo fino zavrsiti. Mislim fino sa kasnijim stajanjem od 20-ak minuta i zahvaljivanjem bogu.
Aamo priljubljivanje uz kamion ili kocenje pa vracanje nazad. Naravno iskustvo i refleksi. Meni je u dz. bijedica kod bitumenke lik tako izletio iza kamiona i direkt na mene. Frajer kad je skontao da ce me fisnuti samo namotao skroz svoje lijevo i zaustavio se na zemlji pored ceste.
Ovom liku reba skinuti kapu jer nije nikog nagrdio zbog svoje gluposti nego samog sebe.
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#11333 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nepass1 »

ma bih, kad nisu oni tolerantni zasto bi ja bio.
ako mi ista ide nakurac onda takvo ponasanje. danas frajer se popeo na trotoar upalio sva 4 i mob. kod at mejdana. dva tocka na cesti. ne moze trola da smota sa austrijskog. instant guzva, svira trola, frajer ne jebe zivu silu. neki dan u garazu, znaci parking mjesta su nap preko 15qm. frajeru pola auta van gabarita. i mogu se ja fino parkirati ali odmah popizdim, morao mu poruku ostaviti. i milion tih primjera ima.
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#11334 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

Laertes wrote:
nightvision wrote:
Dope_Man wrote:Da se ovako ponasa mora biti samo pijan ko letva, il na necemu tezem. Iskreno se nadam da nije dobro prosao u sudaru jer ovakve ne zelim sresti na cesti.
Bio janpi, evo kvalitetnijeg snimka.
https://www.facebook.com/adnan.konjic/v ... 715752630/
https://www.facebook.com/adnan.konjic/v ... 849395971/
Bio prisutan. Pijana budala preživjela. Zbog njega morao voziti kroz ozrenske vukojebine. Želim mu trajne posljedice, fizičke i psihičke.
dobro je Bakir jednom ovdje napisao, prije polaska na put kroz BiH prvo sve brojeve PU isprintat i zvat za svaku glupost...

Mogao je ubiti nekoga...
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#11335 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nightvision »

Dos'o covjek iz luxemburga malo dusu da odmori od zakona. Trebalo bi mu dozivotno zabraniti upravljanje vozilom u bih. Nek se kurchi kod kuce ako smije.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#11336 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laertes »

nightvision wrote:Dos'o covjek iz luxemburga malo dusu da odmori od zakona. Trebalo bi mu dozivotno zabraniti upravljanje vozilom u bih. Nek se kurchi kod kuce ako smije.
Navodno, tako sam čuo od lokalaca, da taj uopće ne živi u Luksemburgu, već je uzeo auto od nekih koji su došli od tamo. Ako oni lažu, lažem i ja.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#11337 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

corsa wrote:Jbg, covjek je preticao na isprekidanoj, sve je regularno. Nije ni blizu onog kretena sa prošlog snimka. Što je najbitnije, piše da su svi dobro.
Nije baš regularno. Stradao je upravo zato što nije poštovao isprekidanu liniju, jer tamo gdje se zabio ona prestaje, tada je već morao biti u svojoj traci. Dakle precijenio se.
Zapravo sad gledam, mogao se komotno vratiti nazad, vec je dovoljno prikocio da ostane iza kamiona, a očigledno je bio u naletu jer je vozio lijevom trakom, preticao malo auto i nastavio i kamion, ali izgleda mi da uopste nije spazio ovog snimatelja jer djeluje kao da se iznenada trznuo i pogrijesio.
Pretpostavljam da je njegova brzina bila dobro iznad 100, a ni snimatelj nije bio bas u ogranicenju.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11338 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

mk ultra wrote:
dobro je Bakir jednom ovdje napisao, prije polaska na put kroz BiH prvo sve brojeve PU isprintat i zvat za svaku glupost...

Mogao je ubiti nekoga...
122 gdje god da si preusmjeri te u najbližu PU
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#11339 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nightvision »

Laertes wrote:Navodno, tako sam čuo od lokalaca, da taj uopće ne živi u Luksemburgu, već je uzeo auto od nekih koji su došli od tamo. Ako oni lažu, lažem i ja.
Onda oduzeti kucu i vikendicu. :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#11340 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

Bakir1 wrote:
mk ultra wrote:
dobro je Bakir jednom ovdje napisao, prije polaska na put kroz BiH prvo sve brojeve PU isprintat i zvat za svaku glupost...

Mogao je ubiti nekoga...
122 gdje god da si preusmjeri te u najbližu PU
Bake nam se vratio! :stolica: :sretan:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#11341 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Sodom1 »

Bakir1 wrote:
mk ultra wrote:
dobro je Bakir jednom ovdje napisao, prije polaska na put kroz BiH prvo sve brojeve PU isprintat i zvat za svaku glupost...

Mogao je ubiti nekoga...
122 gdje god da si preusmjeri te u najbližu PU
Bake dobro dosao nazad :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11342 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

nightvision wrote: Onda oduzeti kucu i vikendicu. :lol:
imas kucu vrati stan :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11343 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

drugi profil wrote:Ja mogu razumjeti kad to taksisti rade. Ne opravdati, ali razumjeti. Često mušterija traži hitnost.
Mislim ono, wtf, i ja imam obaveza i zurim pa ipak postujem propise, ali eto mozda musterija ima zaista dobar razlog, tipa razgovor za posao, vazan ispit, djete kod kuce se povrijedilo i sl. Ne mogu ja reći da je pod tim okolnostima prioritet poštivanje propisa, reda i lijepog ponašanja. Neću da me savjest zbog nečeg žulja.
Za te stvari ima policija pa nek odvaguje. Mene ko god upita da ga pustim ispred sebe, ja ću ga pustiti, ko mi se pokuša uvaliti bezobrazno, imaćemo uviđaj.
Glupo objasnjenje, nema musterija sta da pozuruje taksistu, pogotovo do te mjere da krsi propise.
Taksisti koji na takav nacin voze, odizimanje prednosti, uvalivanje, nedavanje zmigavca, ukopavanje u mjestu, to rade iskljucivo zbog sebe jer su primitivni bilmezi i jer misle da su iznad zakona jer zive od auta i volana pa je policija tolerantna.
To je samo po sebi parakods koji dokazuje moju tvrdnju jer bi taksisti imali najvecu korist od postivanja saobr. propisa. Rizik od udesa (samim time prinudonog prekida rada) je manji, auto se manje haba itd itd.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#11344 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Sodom1 »

Ma ne voze taxisti s musterijom nikad brzo , oni idu ko baje da se nabere vremena.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11345 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Sodom1 wrote:Ma ne voze taxisti s musterijom nikad brzo , oni idu ko baje da se nabere vremena.
Ne moze on sporom voznjom nabrati vremena, u pokretu se napracuje predjeni put, a ne vrijeme, ali moze ustinuti na potrosnji.
Najbolji nacin za dodatnu zaradu je voznja okolnim putevima.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#11346 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Dope_Man »

tempuser wrote:
Sodom1 wrote:Ma ne voze taxisti s musterijom nikad brzo , oni idu ko baje da se nabere vremena.
Ne moze on sporom voznjom nabrati vremena, u pokretu se napracuje predjeni put, a ne vrijeme, ali moze ustinuti na potrosnji.
Najbolji nacin za dodatnu zaradu je voznja okolnim putevima.
Nedavno sam vidio odlican primjer toga. Izlazim iz Osijeka, i na izlazu ima podvoznjak koji prolazi ispod brze ceste prema Blazuju. Taj podvoznjak godinama ima problem sa odvodom pa se lako voda nakuplja, a ono taman kisa pala. E sad, nije tu bilo neke drama vode, ispred su 3-4 auta koja polako prolaze, taxi posao da skrene.. stade malo i onda se ispravi i ode na Blazuj, pa na Mostarsko raskrsce i onda nazad prema Ilidzi (isao za njim jer sam ja prema Hadzicima nastavio pa vidjeh sve). Dakle nabrao ga je dobro, vjerovatno na ''joj opet ovo zaglavilo, ne moze se ovuda proci'' foru.

Zato, ako se uzima taxi u nepoznatom gradu, fino navigaciju i lagano. Mada ima poneki posten koji sam ukljuci navigaciju i prati.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#11347 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tempuser »

Starci moji u Alipasinoj, negdje kod Ciglana zaustave taxi da ih vozi u Kranjcvicevu, znaci bukvalno nastavi pravo, na Higjenskom desno i u Kranjcevicenoj je. Jok on se okrenuo polukruzno i krenuo da obilazi preko Kosevskog. Stari ga u po frke pita sto tuda, on poceo s filozofijom, al stari nije bas levatina, mislim da mu nije platio voznju.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#11348 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Daryl Dixon »

ja bio jedne godine nesto pravo bolestan, nisam mogao ni voziti, nazovem taksi da me odvuce u lokalnu ambulantu a jos i kiša padala po nesreći.. dosao brko neki, ja usao u taxi rekoh tu i tu.. dosli za 4 minute.. kaze 3 ili 3.50KM, rekoh hvala puno, prijatno.. kad on:"Žali Bože tvoje mladosti".. Što rekoh?! "Nisi mogao sam doći ovdje nego sam te ja morao voziti za tri marke(ili 3,5KM)".. hhaha ma mrš reko jebem ti najmilije nemoj da te kišobranom izudaram pička ti ona materina bezobrazna, ja bolestan ni do čeg mi nije.. pozelenili mu brkovi momentalno.. :lol: :-)
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#11349 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by orinoco »

tempuser wrote:Starci moji u Alipasinoj, negdje kod Ciglana zaustave taxi da ih vozi u Kranjcvicevu, znaci bukvalno nastavi pravo, na Higjenskom desno i u Kranjcevicenoj je. Jok on se okrenuo polukruzno i krenuo da obilazi preko Kosevskog. Stari ga u po frke pita sto tuda, on poceo s filozofijom, al stari nije bas levatina, mislim da mu nije platio voznju.
Možda mu je kroz tunel i Odobašinu bilo bliže, ili je bila manja gužva...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11350 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Tomahawk11 »

bitanga_sa_otesa wrote:
nightvision wrote: Onda oduzeti kucu i vikendicu. :lol:
imas kucu vrati stan :D
Vrati šator :D :D
Post Reply