Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#176 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by meapervitas »

da li neko zna mora li se plaćati paušal za grijanje ukoliko nije potpisan ugovor o isporuci toplotne energije,....ovi iz MS&Wood-a tvrde da mora, a uopše nije došlo do isporuke toplotne energije, stanje na brojilu je 0..........
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#177 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by cpu_fan »

meapervitas wrote:da li neko zna mora li se plaćati paušal za grijanje ukoliko nije potpisan ugovor o isporuci toplotne energije,....ovi iz MS&Wood-a tvrde da mora, a uopše nije došlo do isporuke toplotne energije, stanje na brojilu je 0..........
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA U BOSNI I HERCEGOVINI


Član 33.
(1)
Ekonomske usluge su usluge koje ispunjavaju osnovne
potrebe potrošača na tržištu, tj. isporuku energije (struja,plin, grijanje) i vode, telekomunikacione usluge, poštanske usluge i javni transport.
(2)
Pružanje ekonomskih usluga od općeg interesa potrošaču je u rezimu ugovornog odnosa.


Član 35.
(1)
Prodaja energije (električna energija, grijanje, plin i si.) ivode potrošačima treba biti obračunata na osnovu stvarnih
isporuka očitanih na brojilu potrošača.
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#178 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by meapervitas »

cpu_fan wrote:
meapervitas wrote:da li neko zna mora li se plaćati paušal za grijanje ukoliko nije potpisan ugovor o isporuci toplotne energije,....ovi iz MS&Wood-a tvrde da mora, a uopše nije došlo do isporuke toplotne energije, stanje na brojilu je 0..........
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA U BOSNI I HERCEGOVINI


Član 33.
(1)
Ekonomske usluge su usluge koje ispunjavaju osnovne
potrebe potrošača na tržištu, tj. isporuku energije (struja,plin, grijanje) i vode, telekomunikacione usluge, poštanske usluge i javni transport.
(2)
Pružanje ekonomskih usluga od općeg interesa potrošaču je u rezimu ugovornog odnosa.


Član 35.
(1)
Prodaja energije (električna energija, grijanje, plin i si.) ivode potrošačima treba biti obračunata na osnovu stvarnih
isporuka očitanih na brojilu potrošača.

hvala....

ima li neko iskustava sa MS&Wood da je odbio plaćanje paušala....
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#179 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by 2002 »

Mene zanima zasto odbijate placati nesto za sta se zna da je obavezno, odnosno zasto ste tu kupili stan ako vam se ne svidja to sto morate nesto placati? Vjerovatno imate neki svoj razlog ali me zanima koji je (ne morate odgovoriti naravno).

Meni je to kao da odbijes placati odvoz smeca, ili odrzavanje zgrade (OKI, Sarajevo stan, itd.).
elk
Posts: 2817
Joined: 14/08/2006 12:03

#180 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by elk »

Placas sta si potpisao u ugovoru.a to znas valjda bolje nego mi.nularica na brojilu nema veze.
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#181 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by meapervitas »

elk wrote:Placas sta si potpisao u ugovoru.a to znas valjda bolje nego mi.nularica na brojilu nema veze.

da si detaljno čitao vidio bi da ugovor nije ni potpisan,
elk
Posts: 2817
Joined: 14/08/2006 12:03

#182 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by elk »

Pa onda nemoj placati.iako ne ide to tako lako.ako nista,napokovace ti da te griju ovi okolo stanovi,pa ce ti traziti odredjeni postotak.ovo je bosna.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#183 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by mali_milojica »

meapervitas wrote:
elk wrote:Placas sta si potpisao u ugovoru.a to znas valjda bolje nego mi.nularica na brojilu nema veze.

da si detaljno čitao vidio bi da ugovor nije ni potpisan,
Jel racun dosao na tvoje ime?
User avatar
Haris.ba
Posts: 25017
Joined: 08/09/2005 20:08

#184 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Haris.ba »

elk wrote:Pa onda nemoj placati.iako ne ide to tako lako.ako nista,napokovace ti da te griju ovi okolo stanovi,pa ce ti traziti odredjeni postotak.ovo je bosna.
Plaća se održavanje sistema. Koja firma ih grije?
illbill
Posts: 262
Joined: 09/01/2014 07:56

#185 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by illbill »

Pozdrav ljudi

Uskoro trebam da posjetim sportski centar “Safet Zajko” , pa trazim smjestaj koj ije relativno blizu , a Sarajevo ne poznajem :-D , sta i gdje mi preporucujete , treba mi samo da prespavam neki hostel , ima nesto da je relativno blizu ?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#186 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Ned071 »

hostel nije al je hotel. sarajevo. 200 metara od zajke
illbill
Posts: 262
Joined: 09/01/2014 07:56

#187 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by illbill »

Ne isplati mi se hotel :)

Ne mora bas biti bas u blizini , mora i malo dalje ima bus uvijek neki , samo da je hostel :)
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#188 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by GarfieldLover »

Pa onda Heco, odnosno Banana City :) Jest 'hotel', ali je jednokrevetna soba sa doručkom (i korištenjem hotelskih sadržaja) 30 KM. I lijepo prošetaš do 'Safet Zajko'. Ili tramvajem
Mislim da ne možeš jeftinije naći ni one stanove na dan (pod uslovom da ih i ima u ponudi u blizini)
User avatar
nermin_h00
Posts: 47
Joined: 16/02/2014 21:11
Location: Sarajevo

#189 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by nermin_h00 »

Da li neko zna koliko traje proces etaziranja i uknjizbe stana? Npr lamela B1 je zavrsena 15.02.2016 ali etaziranje je bilo tek poslije, da li neko mozda zna kada je bilo za B1. Razlog je jer je lamela D zavrsena ali je potrebno uplatiti cijeli iznos dok banka ne pusta sredstva dok se ne upise hipoteka a to opet ceka na etaziranje. Hvala.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6792
Joined: 20/02/2013 14:14

#190 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Cherry-Cherry »

Koje lamele nisu rasprodate?
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#191 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by didzej1602 »

Cherry-Cherry wrote:Koje lamele nisu rasprodate?
samo ova najnovija koju su tek poceli graditi. za nju idu rezervacije
User avatar
nermin_h00
Posts: 47
Joined: 16/02/2014 21:11
Location: Sarajevo

#192 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by nermin_h00 »

Koja je procedura i koliko traje proces prikljucenja struje nakon preuzimanja kljuceva?
User avatar
dostavljac
Posts: 317
Joined: 15/06/2015 21:22

#193 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by dostavljac »

nermin_h00 wrote:Koja je procedura i koliko traje proces prikljucenja struje nakon preuzimanja kljuceva?
mi smo cekali nekih 20 dana s tim da smo imali struju od firme tj, koristili smo njihovu dok nam ne prikljuce.. sto prije predas to bolje
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#194 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

poznanica oće ovdje kupiti stan
lafo u izgradnji 1700
a kad se izgradi 2100
neš mi to baš puno razlike

a skoro sve rezervirano već
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5958
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#195 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by studiorum_tuzlaensis »

Black swan wrote:poznanica oće ovdje kupiti stan
lafo u izgradnji 1700
a kad se izgradi 2100
neš mi to baš puno razlike

a skoro sve rezervirano već

Na osnovu nekih iskustava, smatram da će se moći pogoditi za 1800 i nakon izgradnje u ovisnosti od kvadrature. Ali, tek nakon izgradnje kad imaš uvid u tačno stanje svega i svačega, tj. ne kupuješ mačka u vreći već tačno znaš na šta ti liči kupatilo, kakva je tuš baterija, laminat, jel iskrivljena stolarija, pod, zid i slično.

Po meni, uvijek na viđeno kupovati.
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#196 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Truba »

ljudima se žuri... neće podstanasrtva, zajednice...a nema se para za veće i gotovo...

ovdje se govori o inženjerima i magistrima pmf :roll: eee državo
User avatar
Thorgerson
Posts: 8559
Joined: 15/04/2015 11:26

#197 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Thorgerson »

studiorum_tuzlaensis wrote:
Black swan wrote:poznanica oće ovdje kupiti stan
lafo u izgradnji 1700
a kad se izgradi 2100
neš mi to baš puno razlike

a skoro sve rezervirano već

Na osnovu nekih iskustava, smatram da će se moći pogoditi za 1800 i nakon izgradnje u ovisnosti od kvadrature. Ali, tek nakon izgradnje kad imaš uvid u tačno stanje svega i svačega, tj. ne kupuješ mačka u vreći već tačno znaš na šta ti liči kupatilo, kakva je tuš baterija, laminat, jel iskrivljena stolarija, pod, zid i slično.

Po meni, uvijek na viđeno kupovati.
Znas sta je problem. Sto ovi rasprodaju sve prije nego sto se zgrada izgradi. Tako je bilo sa dosadasnjim lamelama. I nije suplja prica jer mi je rodjak ovdje uzeo stan, isao sam s njim dole, zivkali ih itd.

Ova lamela koju sada prave vec je pooodobro rezervisana. E sad neki ce odustati, ali svejedno tesko da ces ista naci da valja nakon sto je izgrade. Ostace ti oni najlosiji stanovi, ili previsoko ili nikakav pogled.

Mozes ti i sad otici i vidjeti pokazni stan. U drugoj lameli. Takav isti dobijes. Samo je pogled drugaciji.
User avatar
Cossack
Posts: 7150
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#198 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Cossack »

studiorum_tuzlaensis wrote:
Black swan wrote:poznanica oće ovdje kupiti stan
lafo u izgradnji 1700
a kad se izgradi 2100
neš mi to baš puno razlike

a skoro sve rezervirano već

Na osnovu nekih iskustava, smatram da će se moći pogoditi za 1800 i nakon izgradnje u ovisnosti od kvadrature. Ali, tek nakon izgradnje kad imaš uvid u tačno stanje svega i svačega, tj. ne kupuješ mačka u vreći već tačno znaš na šta ti liči kupatilo, kakva je tuš baterija, laminat, jel iskrivljena stolarija, pod, zid i slično.

Po meni, uvijek na viđeno kupovati.
Tada će ostati samo garsonjere na 8+ spratu i neće biti ispod 2k maraka.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25017
Joined: 08/09/2005 20:08

#199 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Haris.ba »

studiorum_tuzlaensis wrote:
Black swan wrote:poznanica oće ovdje kupiti stan
lafo u izgradnji 1700
a kad se izgradi 2100
neš mi to baš puno razlike

a skoro sve rezervirano već

Na osnovu nekih iskustava, smatram da će se moći pogoditi za 1800 i nakon izgradnje u ovisnosti od kvadrature. Ali, tek nakon izgradnje kad imaš uvid u tačno stanje svega i svačega, tj. ne kupuješ mačka u vreći već tačno znaš na šta ti liči kupatilo, kakva je tuš baterija, laminat, jel iskrivljena stolarija, pod, zid i slično.

Po meni, uvijek na viđeno kupovati.
Potražnja za novogradnjom u gradskim općinama je ogromna.

Dok je kupovina naviđeno logična, naročito kod nas gdje je slaba sudska zaštita, drugi koji riskiraju pokupovaše sve dobre stanove. I za manje pare.

Razlika u izgradnji i gotovom stanu je logična. Jer investitor dobija pare povoljnije nego u banci, a i ima prodan stan.

Jedina nada onome ko hoće da čeka jeste da će balon ispuhati i biti stanova pojeftino. To će se nekada možda i desiti. Ali, neće opet biti stanova za male pare. Biće možda polovnih. U novogradnji - male šanse.
User avatar
Cossack
Posts: 7150
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#200 Re: Naselje "Miljacka" - MS&WOOD

Post by Cossack »

Haris.ba wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:
Black swan wrote:poznanica oće ovdje kupiti stan
lafo u izgradnji 1700
a kad se izgradi 2100
neš mi to baš puno razlike

a skoro sve rezervirano već

Na osnovu nekih iskustava, smatram da će se moći pogoditi za 1800 i nakon izgradnje u ovisnosti od kvadrature. Ali, tek nakon izgradnje kad imaš uvid u tačno stanje svega i svačega, tj. ne kupuješ mačka u vreći već tačno znaš na šta ti liči kupatilo, kakva je tuš baterija, laminat, jel iskrivljena stolarija, pod, zid i slično.

Po meni, uvijek na viđeno kupovati.
Potražnja za novogradnjom u gradskim općinama je ogromna.

Dok je kupovina naviđeno logična, naročito kod nas gdje je slaba sudska zaštita, drugi koji riskiraju pokupovaše sve dobre stanove. I za manje pare.

Razlika u izgradnji i gotovom stanu je logična. Jer investitor dobija pare povoljnije nego u banci, a i ima prodan stan.

Jedina nada onome ko hoće da čeka jeste da će balon ispuhati i biti stanova pojeftino. To će se nekada možda i desiti. Ali, neće opet biti stanova za male pare. Biće možda polovnih. U novogradnji - male šanse.
Dok docekas da eventualno pukne balon fine pare utrpas na kiriju tako da na kraju dana opet dodjes na isto :) Ovo naravno vazi samo za podstanare. Ko ima lovu, a stan mu nije prijeka potreba, neka oroci i nada se najboljem :mrgreen:
Post Reply