Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#27551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Ja i dalje smatram da su do sada NS i GS pokazali najveću principijelnost i dizali najviše halabuke na handrenje vladajućih kasti, puno više i konkretnije od DF i SDP tabora.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Roccohljup wrote:Ja i dalje smatram da su do sada NS i GS pokazali najveću principijelnost i dizali najviše halabuke na handrenje vladajućih kasti, puno više i konkretnije od DF i SDP tabora.
SDP je meni odavno završena priča, a DF je na sličnom putu.

Moja lična dilema za 2018. je NS ili nevažeći listić.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#27553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Hakiz wrote:
Roccohljup wrote:Ja i dalje smatram da su do sada NS i GS pokazali najveću principijelnost i dizali najviše halabuke na handrenje vladajućih kasti, puno više i konkretnije od DF i SDP tabora.
SDP je meni odavno završena priča, a DF je na sličnom putu.

Moja lična dilema za 2018. je NS ili nevažeći listić.
nevažeći samo uz poruku da im se sjetim familije.......uže i šire. :D
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Hakiz wrote:
Roccohljup wrote:Ja i dalje smatram da su do sada NS i GS pokazali najveću principijelnost i dizali najviše halabuke na handrenje vladajućih kasti, puno više i konkretnije od DF i SDP tabora.
SDP je meni odavno završena priča, a DF je na sličnom putu.

Moja lična dilema za 2018. je NS ili nevažeći listić.
Ne bih čekao u redu da našvrljam nešto čemu će se nasmijati samo neko ko je plaćen da broji listiće. A taj je obično iz vladajuće stranke. Može se samo radovati.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote:
Hakiz wrote:
Roccohljup wrote:Ja i dalje smatram da su do sada NS i GS pokazali najveću principijelnost i dizali najviše halabuke na handrenje vladajućih kasti, puno više i konkretnije od DF i SDP tabora.
SDP je meni odavno završena priča, a DF je na sličnom putu.

Moja lična dilema za 2018. je NS ili nevažeći listić.
Ne bih čekao u redu da našvrljam nešto čemu će se nasmijati samo neko ko je plaćen da broji listiće. A taj je obično iz vladajuće stranke. Može se samo radovati.
Izlazak na izbore je obaveza i pravo i ja svoje pravo koristim. Na kraju, mnogi naši pretci su izgubili živote da bi mi mogli izaći na izbore i njima u zahvalu to šta su mi omogućili koristim. A nevažeći listić je stav da mi niko od ponuđenih ne valja.

Nema švrljanja na koje bi se neko nasmijao. Listić možaš popuniti tako da zaokružiš sve na njemu. I tada je nevažeći.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Izlazak na izbore je obaveza i pravo i ja svoje pravo koristim. Na kraju, mnogi naši pretci su izgubili živote da bi mi mogli izaći na izbore i njima u zahvalu to šta su mi omogućili koristim. A nevažeći listić je stav da mi niko od ponuđenih ne valja.

Nema švrljanja na koje bi se neko nasmijao. Listić možaš popuniti tako da zaokružiš sve na njemu. I tada je nevažeći.[/quote]
-Možeš i zaokruziti jednog na listi stranka a da birački odbor doda glas drugome na listi stranke
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

putokaz1 wrote:Izlazak na izbore je obaveza i pravo i ja svoje pravo koristim. Na kraju, mnogi naši pretci su izgubili živote da bi mi mogli izaći na izbore i njima u zahvalu to šta su mi omogućili koristim. A nevažeći listić je stav da mi niko od ponuđenih ne valja.

Nema švrljanja na koje bi se neko nasmijao. Listić možaš popuniti tako da zaokružiš sve na njemu. I tada je nevažeći.
-Možeš i zaokruziti jednog na listi stranka a da birački odbor doda glas drugome na listi stranke[/quote]

ŠBBKBB je posebna tema.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#27558 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

drugi profil wrote:Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Poništavanje glasačkih listića je samo dio uhodanog izbornog inženjeringa vladajućih stranaka. Ovome se može stati u kraj skeniranjem listića direktno iz ruke glasača.

Čudi me da se NS glasnije ne zalaže za uvođenje elektronskog glasanja. Išlo bi im u korist.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:
drugi profil wrote:Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Poništavanje glasačkih listića je samo dio uhodanog izbornog inženjeringa vladajućih stranaka. Ovome se može stati u kraj skeniranjem listića direktno iz ruke glasača.

Čudi me da se NS glasnije ne zalaže za uvođenje elektronskog glasanja. Išlo bi im u korist.
Za elektro glasanje se zalaže samo Lijanović,a SDP DF GS LDS ne godi elektronsko jer i oni muljaju a oni su potencijalni partneri NS
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#27561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cadburry »

putokaz1 wrote:
Novak20 wrote:
drugi profil wrote:Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Poništavanje glasačkih listića je samo dio uhodanog izbornog inženjeringa vladajućih stranaka. Ovome se može stati u kraj skeniranjem listića direktno iz ruke glasača.

Čudi me da se NS glasnije ne zalaže za uvođenje elektronskog glasanja. Išlo bi im u korist.
Za elektro glasanje se zalaže samo Lijanović,a SDP DF GS LDS ne godi elektronsko jer i oni muljaju a oni su potencijalni partneri NS
Bilo je price o elektronskom glasanju:
https://www.faktor.ba/vijest/irfan-ceng ... rae-240203
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#27562 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Interesantno je kako u svakoj stranci, čim postane iole bitna, za kormilo zasjedne ono najgore što ima u njoj :idea:

U SDA je bilo sjajnih ljudi, ali džaba, kosovci preuzeli i počistili, u SDP-u isto tako, u DF nije ni bilo nešto posebno, ali opet je bilo, no negativci su to rastjerali ekspresno.

Isto tako, Sabina Ćunić & Co, no comment
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:
Novak20 wrote:
drugi profil wrote:Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Poništavanje glasačkih listića je samo dio uhodanog izbornog inženjeringa vladajućih stranaka. Ovome se može stati u kraj skeniranjem listića direktno iz ruke glasača.

Čudi me da se NS glasnije ne zalaže za uvođenje elektronskog glasanja. Išlo bi im u korist.
Za elektro glasanje se zalaže samo Lijanović,a SDP DF GS LDS ne godi elektronsko jer i oni muljaju a oni su potencijalni partneri NS
Možda si u pravu, možda nisi. Ne da mi se provjeravati dalje.

http://sdp.ba/hdz-svojim-izmjenama-izbo ... -jedinice/

....naveo je Nikšić i dodao kako će se SDP nastaviti zalagati za tehničke izmjene Izbornog zakona, u smislu uvođenja elektronskog glasanja......
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Kako to da se SDP zalaže za elektronsko glasanje a dio njihovih biračkih odbora dopisiju glasove,pravi nevažećim i sl.
Prolaz jednog s incijalima S.H.,TK,je tako bio,+500 dopisanih glasova i prolaz u parlament,2006 godine to se desilo.
a dešavalo se i 2016.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Kako to da se SDP zalaže za elektronsko glasanje a dio njihovih biračkih odbora dopisiju glasove,pravi nevažećim i sl.
Prolaz jednog s incijalima S.H.,TK,je tako bio,+500 dopisanih glasova i prolaz u parlament,2006 godine to se desilo.
a dešavalo se i 2016.
:lol:

Ti si izgleda dobro upućen u mućke na izborima. Ako nisi sam učestvovao u tome, što ih nisi prijavio. :D

I ne mućka samo SDP. Zna se ko je najjači u tome.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote:
drugi profil wrote:Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Poništavanje glasačkih listića je samo dio uhodanog izbornog inženjeringa vladajućih stranaka. Ovome se može stati u kraj skeniranjem listića direktno iz ruke glasača.

Čudi me da se NS glasnije ne zalaže za uvođenje elektronskog glasanja. Išlo bi im u korist.
Kako misliš dio uhodanog izbornog inžinjeringa?

Ako kažeš da vladajuće stranke ispravno popunjene listiće proglašavaju nevažećim o tome se može diskutovati. Ali, valjda posmatrači drugih stranaka i NVO i ostali nešto rade. Ili ne rade?

Ali:

Hoćeš reći da u demokratiji ti moraš glasati za nekoga, bez obzira na to što ti niko ne odgovara? Nemaš pravo na stav da ti se ništa od ponude ne sviđa?

Jedno je da moraš izaći na izbore, ali ako moraš pod prijetnjom sankcija nekome dati glas iako ne želiš, to nije demokratija.

Sve dok u parlamentima postoji pored opcija DA ili NE i opcija SUZDRŽAN, ne smije se spriječiti opcija na izborima da nikome ne želiš dati svoj glas.

Jedno je da moraš izaći na izbore, ali nešto sasvim drugo je da moraš imati pravo da nikome ne daš svoj glas. I to je izbor i politička poruka.

Drugo, slažem se da je veliki broj nevažećih listića praksa. Ne znam da li je inžinjering vladajućih, lako moguće ali treba dokazati, ali ako je konstantno veliki broj ljudi koji ne izađu na izbore, vjerovatno postoji veliki broj ljudi koji, kao ja hoće da izađu i koriste svoje pravo, ali pravljenjem listića nevažećim daju svoj stav.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#27567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

Hakiz wrote:
Novak20 wrote:
drugi profil wrote:Sad bacih pogled na CIK izvještaje iz 2014. 88 hiljada nevažećih listića za parlament federacije (8% izašlih na izbore) i 44 hiljade nevažećih za predsjedništvo (4,5%).
Ne mogu vjerovati da toliko birača ne zna ispravno popuniti listić.
Dakle siguran sam da je poništavanje listića praksa, a ne incident.
Poništavanje glasačkih listića je samo dio uhodanog izbornog inženjeringa vladajućih stranaka. Ovome se može stati u kraj skeniranjem listića direktno iz ruke glasača.

Čudi me da se NS glasnije ne zalaže za uvođenje elektronskog glasanja. Išlo bi im u korist.
Kako misliš dio uhodanog izbornog inžinjeringa?

Ako kažeš da vladajuće stranke ispravno popunjene listiće proglašavaju nevažećim o tome se može diskutovati. Ali, valjda posmatrači drugih stranaka i NVO i ostali nešto rade. Ili ne rade?

Ali:

Hoćeš reći da u demokratiji ti moraš glasati za nekoga, bez obzira na to što ti niko ne odgovara? Nemaš pravo na stav da ti se ništa od ponude ne sviđa?

Jedno je da moraš izaći na izbore, ali ako moraš pod prijetnjom sankcija nekome dati glas iako ne želiš, to nije demokratija.

Sve dok u parlamentima postoji pored opcija DA ili NE i opcija SUZDRŽAN, ne smije se spriječiti opcija na izborima da nikome ne želiš dati svoj glas.

Jedno je da moraš izaći na izbore, ali nešto sasvim drugo je da moraš imati pravo da nikome ne daš svoj glas. I to je izbor i politička poruka.

Drugo, slažem se da je veliki broj nevažećih listića praksa. Ne znam da li je inžinjering vladajućih, lako moguće ali treba dokazati, ali ako je konstantno veliki broj ljudi koji ne izađu na izbore, vjerovatno postoji veliki broj ljudi koji, kao ja hoće da izađu i koriste svoje pravo, ali pravljenjem listića nevažećim daju svoj stav.
Mislis da SDA boli kurac za tvoj stav? Oni bi najvise volili da bude milion nevazecih listica i stotinjak vazecih sa zaokruzenim SDA kandidatima. Ti napravi listic nevazecim a SDA glasac to sigurno nece uraditi i opet ce oni uzjahati, o tome @Novak20 govori.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:
putokaz1 wrote:Kako to da se SDP zalaže za elektronsko glasanje a dio njihovih biračkih odbora dopisiju glasove,pravi nevažećim i sl.
Prolaz jednog s incijalima S.H.,TK,je tako bio,+500 dopisanih glasova i prolaz u parlament,2006 godine to se desilo.
a dešavalo se i 2016.
:lol:

Ti si izgleda dobro upućen u mućke na izborima. Ako nisi sam učestvovao u tome, što ih nisi prijavio. :D

I ne mućka samo SDP. Zna se ko je najjači u tome.
Nema se kome prijaviti
Uključeni su i
CIK
MUP
OPŠTINA
STRANKE
SUD
TUŽILAŠTVO
MNOGI DRUGI
Najjači u tome je SDA,ali oni ne bi mogli muljati da ima SDP DF LDS ne pomognu
DOGOVOROM
ili
ŠUTNJOM
NS je nemoćna,ili na tim mjestima nema posmatrača ,člana odbora,ili se njihov proda,slično je i NVO
Nema potreba prijavit,jer o tim muljanjima svi znaju sve,dio rukovodstva SDP to ne samo da zna već je i kordinisao
DIO Lokalnog Rukovodstva,NE svi.
Javno je progovorio o tome samo BOSIĆ nekadašnji Predsjednik SDS,treba priznat u Gradskim sredinama takvo dopisivanje minimalno.
I kako očekivat da NS budu u koaliciji s SDP DF LDS čije Organizacije ili Dijelovi organizacija javno učestvuju u takvim izbornim krađama?
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Dasi wrote:Mislis da SDA boli kurac za tvoj stav? Oni bi najvise volili da bude milion nevazecih listica i stotinjak vazecih sa zaokruzenim SDA kandidatima. Ti napravi listic nevazecim a SDA glasac to sigurno nece uraditi i opet ce oni uzjahati, o tome @Novak20 govori.
I šta predlažeš, da se glasa za nekoga za koga misliš da ne valja samo zbog toga da se skine SDA? Ono, skineš Nikolaja II da bi ga zamijenio Staljinom. To je rješenje?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Hakiz wrote:
Dasi wrote:Mislis da SDA boli kurac za tvoj stav? Oni bi najvise volili da bude milion nevazecih listica i stotinjak vazecih sa zaokruzenim SDA kandidatima. Ti napravi listic nevazecim a SDA glasac to sigurno nece uraditi i opet ce oni uzjahati, o tome @Novak20 govori.
I šta predlažeš, da se glasa za nekoga za koga misliš da ne valja samo zbog toga da se skine SDA? Ono, skineš Nikolaja II da bi ga zamijenio Staljinom. To je rješenje?
@Hakize....

Bez ljutnje, loš ti je stav. Šta ti predlžeš ?

Da upropaštenim listićem izrazimo lični protest protiv pogrešne politike od koje nam je svaki dan gore. A ako nije gore, onda svaki dan kasnimo sve više za okruženjem i svijetom.

Pojedinačno ne možemo ništa. Zato se političari i udružuju u stranke da mogu da urade nešto. Problem je što to nešto podrazumijeva samo njih i njihove familije. Mi smo im ovce za šišanje i tako će ostati dok ih narod ne makne silom ili većim brojem glasova njihovoj konkurenciji - opoziciji.

Ne interesuje nas politika, mrsko nam izaći glasati, kad izađemo poništimo listić. Tipičan stav ljudi koji uvijek čekaju nešto. A to nešto neće doći samo od sebe i od političara koji su uzurpirali vlast.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote:
Hakiz wrote:
Dasi wrote:Mislis da SDA boli kurac za tvoj stav? Oni bi najvise volili da bude milion nevazecih listica i stotinjak vazecih sa zaokruzenim SDA kandidatima. Ti napravi listic nevazecim a SDA glasac to sigurno nece uraditi i opet ce oni uzjahati, o tome @Novak20 govori.
I šta predlažeš, da se glasa za nekoga za koga misliš da ne valja samo zbog toga da se skine SDA? Ono, skineš Nikolaja II da bi ga zamijenio Staljinom. To je rješenje?
@Hakize....

Bez ljutnje, loš ti je stav. Šta ti predlžeš ?

Da upropaštenim listićem izrazimo lični protest protiv pogrešne politike od koje nam je svaki dan gore. A ako nije gore, onda svaki dan kasnimo sve više za okruženjem i svijetom.

Pojedinačno ne možemo ništa. Zato se političari i udružuju u stranke da mogu da urade nešto. Problem je što to nešto podrazumijeva samo njih i njihove familije. Mi smo im ovce za šišanje i tako će ostati dok ih narod ne makne silom ili većim brojem glasova njihovoj konkurenciji - opoziciji.

Ne interesuje nas politika, mrsko nam izaći glasati, kad izađemo poništimo listić. Tipičan stav ljudi koji uvijek čekaju nešto. A to nešto neće doći samo od sebe i od političara koji su uzurpirali vlast.
Ja sam već napisao da na slijedećim izborima biram između NS-a i nevažećeg listića. Ostala "ljevica" i desnica mi do sada nisu prirasli ni srcu ni razumu. Ako me NS razočara, ubacujem nevažeći listić. To je moj stav, mislim da je ispravan i imam pravo na taj stav. Plašenje babarogom mi neće promijeniti stav. Neću glasati za onoga ko mi se ne sviđa samo zato da SDA izgubi. U tom slučaju je svejedno. Meni u konačnici bude isto, to su posljednjih 25 godina i dva eksperimenta sa SDP-om pokazali.

A ako se nastavi da me se ucjenjuje, mogu se zainatiti pa glasati protiv onoga ko me ucjenjuje. Sila rađa strah i mržjnu.

Ako me NS razočara, onda ostaju samo revolucionari. Demokrate se nisu pokazali efikasnima.

Društvo u kojem bi se plašilo nekoga da ne smije imati lični stav, samo smije imati kolektivni bilo pozicioni bilo opozicioni, nije društvo u kojem bih volio živjeti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#27572 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

@Hakiz
Nemoj upadati u zamku i u ovakvoj bari tražiti časne ljude.
Njih u politici nema i nikad ih neće biti.
Možeš dobiti samo one koji žele vlast i moć.
Eh ako neko zna da će dobiti i vlast i moć šta god da radi ili kako god da se ponaša, naravno da tebi i meni slijedi takizahou.
Ako ih prepadneš time da će izgubiti mandat i da će neko drugi doći, oni se možda i potrude da urade nešto čime će steći poene i dobiti koji glas više.
Tu mi možemo profitirati. Pa će onda nakon što 3-4 puta na svakim izborima promijeniš vlast, oni biti odgovorniji i korisniji.
Ali to je proces.
Zato ako želiš promjene GLASAJ UVIJEK PROTIV VLASTI, i to za stranke koje IMAJU šansu da uđu ili postanu dio vlasti.
Samo tako tvoj glas ima smisla i samo tako pokrećeš proces podizanja nivoa odgovornosti.

Ako ovo nije jasno, onda ga jebi...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#27573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DaffyDuck »

putokaz1 wrote:
Novak20 wrote:
putokaz1 wrote:Kako to da se SDP zalaže za elektronsko glasanje a dio njihovih biračkih odbora dopisiju glasove,pravi nevažećim i sl.
Prolaz jednog s incijalima S.H.,TK,je tako bio,+500 dopisanih glasova i prolaz u parlament,2006 godine to se desilo.
a dešavalo se i 2016.
:lol:

Ti si izgleda dobro upućen u mućke na izborima. Ako nisi sam učestvovao u tome, što ih nisi prijavio. :D

I ne mućka samo SDP. Zna se ko je najjači u tome.
Nema se kome prijaviti
Uključeni su i
CIK
MUP
OPŠTINA
STRANKE
SUD
TUŽILAŠTVO
MNOGI DRUGI
Najjači u tome je SDA,ali oni ne bi mogli muljati da ima SDP DF LDS ne pomognu
DOGOVOROM
ili
ŠUTNJOM
NS je nemoćna,ili na tim mjestima nema posmatrača ,člana odbora,ili se njihov proda,slično je i NVO
Nema potreba prijavit,jer o tim muljanjima svi znaju sve,dio rukovodstva SDP to ne samo da zna već je i kordinisao
DIO Lokalnog Rukovodstva,NE svi.
Javno je progovorio o tome samo BOSIĆ nekadašnji Predsjednik SDS,treba priznat u Gradskim sredinama takvo dopisivanje minimalno.
I kako očekivat da NS budu u koaliciji s SDP DF LDS čije Organizacije ili Dijelovi organizacija javno učestvuju u takvim izbornim krađama?
ovo je istina. i nikog nije briga, ako jedan posmatrac nesto kaze, drugi ga gledaju k'o budalu jer "je svadjalica"... Ima svega i u gradskim sredinama.... a najvise malverzacija je sa dijasporom. 90% ih ni ne zna da redovno glasaju :-)
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#27574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#27575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

Hakiz wrote:
Dasi wrote:Mislis da SDA boli kurac za tvoj stav? Oni bi najvise volili da bude milion nevazecih listica i stotinjak vazecih sa zaokruzenim SDA kandidatima. Ti napravi listic nevazecim a SDA glasac to sigurno nece uraditi i opet ce oni uzjahati, o tome @Novak20 govori.
I šta predlažeš, da se glasa za nekoga za koga misliš da ne valja samo zbog toga da se skine SDA? Ono, skineš Nikolaja II da bi ga zamijenio Staljinom. To je rješenje?
Kontra pitanje, a sta ti predlazes? Da ponistimo listice pa tako poguramo SDA jos 4 godine, pa jos 4 godine, pa jos 4...
I taj spin da su svi (Nikolaj II i Staljin) isti je i potekao od SDA, privid da se nema za koga drugog glasati. Iznenadjuju me tvoji stavovi kolega. Zar si ti glasao prosle izbore :p :)

Poslusaj co'eka...
drugi profil wrote:@Hakiz
Nemoj upadati u zamku i u ovakvoj bari tražiti časne ljude.
Njih u politici nema i nikad ih neće biti.
Možeš dobiti samo one koji žele vlast i moć.
Eh ako neko zna da će dobiti i vlast i moć šta god da radi ili kako god da se ponaša, naravno da tebi i meni slijedi takizahou.
Ako ih prepadneš time da će izgubiti mandat i da će neko drugi doći, oni se možda i potrude da urade nešto čime će steći poene i dobiti koji glas više.
Tu mi možemo profitirati. Pa će onda nakon što 3-4 puta na svakim izborima promijeniš vlast, oni biti odgovorniji i korisniji.
Ali to je proces.
Zato ako želiš promjene GLASAJ UVIJEK PROTIV VLASTI, i to za stranke koje IMAJU šansu da uđu ili postanu dio vlasti.
Samo tako tvoj glas ima smisla i samo tako pokrećeš proces podizanja nivoa odgovornosti.

Ako ovo nije jasno, onda ga jebi...
Locked