Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#27526 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by orinoco »

Nisam sigurna, ne vjerujem da će ostavke Zuhrića i Gratza bitnije narušiti predstojećče izborne ciljeve i rezultate. Dugo je do izbora, možda će se sanirati i ostvariti planirano....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27527 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

orinoco wrote:Nisam sigurna, ne vjerujem da će ostavke Zuhrića i Gratza bitnije narušiti predstojećče izborne ciljeve i rezultate. Dugo je do izbora, možda će se sanirati i ostvariti planirano....
Zavisi šta je planirano
-Ostanak u opoziciji
-Vlast s SDP DF GS LDS NN
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#27528 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Saka wrote:Naravno da su povezana, pa kad je Albin otišao pričalo se da imaju dvije struje: Zuhrić-Gratz i Ćudić-Kojović.

Al pazi sad spektakla na BH političkoj sceni: ulijeće Šepić sa svojom strankom i kupi glasove NS-a. :lol:
Nažalost nemamo kvalitetnih istraživanja fluktuacije birača, pa se možemo samo iskustveno pozivati na pr/ocjene na bazi rezultata prošlih izbora. Čak je i ovdje na forumu nekoliko forumaša ponudilo neke vrlo argumentovane analize u smislu tzv. "desni" i "lijevi" blok biračkog tijela.
U svakom slučaju mislim da je neutemeljena teza o "spektakularnom kupljenju glasova NS-a od strane Šepića".
Složiću se da je mišljenje dato kao reakcija na ovu tezu tj, kontra-teza "Glasač NS-a samo mrtav može glasati za nekog iz tzv. desnog bloka", da je pretjerano i u definisanoj isključivosti neutemeljeno.
Kretanja biračkog tijela će biti i to je svakako poželjno, ali će se po mom mišljenju primarno "vrtiti" u sličnom svjetonazorskom krugu, tj. ono što je za NS najveći rizik - otići u apstinenciju.
Evo, kada svi pomalo "otupimo" oštrice svojih komentara, vjerovatno se približimo onoj izreci "Istina je negdje između." ;)
Saka
Posts: 2594
Joined: 25/02/2011 11:49

#27529 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

kluz franjo wrote:
Saka wrote:Naravno da su povezana, pa kad je Albin otišao pričalo se da imaju dvije struje: Zuhrić-Gratz i Ćudić-Kojović.

Al pazi sad spektakla na BH političkoj sceni: ulijeće Šepić sa svojom strankom i kupi glasove NS-a. :lol:
Nažalost nemamo kvalitetnih istraživanja fluktuacije birača, pa se možemo samo iskustveno pozivati na pr/ocjene na bazi rezultata prošlih izbora. Čak je i ovdje na forumu nekoliko forumaša ponudilo neke vrlo argumentovane analize u smislu tzv. "desni" i "lijevi" blok biračkog tijela.
U svakom slučaju mislim da je neutemeljena teza o "spektakularnom kupljenju glasova NS-a od strane Šepića".
Složiću se da je mišljenje dato kao reakcija na ovu tezu tj, kontra-teza "Glasač NS-a samo mrtav može glasati za nekog iz tzv. desnog bloka", da je pretjerano i u definisanoj isključivosti neutemeljeno.
Kretanja biračkog tijela će biti i to je svakako poželjno, ali će se po mom mišljenju primarno "vrtiti" u sličnom svjetonazorskom krugu, tj. ono što je za NS najveći rizik - otići u apstinenciju.
Evo, kada svi pomalo "otupimo" oštrice svojih komentara, vjerovatno se približimo onoj izreci "Istina je negdje između." ;)
Opet "mećeš" riječi u usta. Nije to rečeno. Rečeno je: "Spektakl na sceni: Šepić kupi glasove NS-a". Nije rečeno "spektakularno kupljenje glasova" niti "kupljenje glasova u spektakularnom broju". Pokupiti "glasove" znači najmanje dva pa naviše.

Što se tematike tiče moje mišljenje je da je manja vjerovatnoća da glasač NS-a ode (ponovo) glasati za SDP-DS (približne ideologije) nakon što su oba pokazali šta (ni)su imali, nego da zaokruži Šepića. A slažem se da je prazan listić najvjerovatnija opcija.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27530 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Šta je kumovalo 'cijepanju' Naše stranke?

http://ba.n1info.com/a204105/Vijesti/Vi ... ranke.html

.......Da li je do rascjepa u Našoj stranci došlo upravo jer je Gratz htio pregovarati s SDP-om, a vi i potpredsjednica Naše stranke ne?

"Ja imam susrete sa predstavnicima SDP-a i DF-a svake dvije sedmice i razgovaramo o mnogim stvarima. Drago mi je da se desilo potpisivanje Okvirnog djelovanja, a nadali smo se i organizacionom ujedinjenju SDP-a i DF-a. Mi smo se nadali ujedinjenju cijele ljevice. I da će svi zadržati stav da ne idu u koaliciju s SDA. Da li ćemo imati neku vrstu predizborne saradnje odlučit će tako kada shvatimo šta je naša najbolja strategija da osvojimo najviše glasova i da mobilizuje glasače kako bi 2018. formirali vlast bez nacionalista. Želimo tražiti sporazume s ljudima u RS-u, s ljudima u Hercegovini i sa svima da imamo civilizacijsku državu", rekao je Kojović........
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27531 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Novak20 wrote:Šta je kumovalo 'cijepanju' Naše stranke?

http://ba.n1info.com/a204105/Vijesti/Vi ... ranke.html

.......Da li je do rascjepa u Našoj stranci došlo upravo jer je Gratz htio pregovarati s SDP-om, a vi i potpredsjednica Naše stranke ne?

"Ja imam susrete sa predstavnicima SDP-a i DF-a svake dvije sedmice i razgovaramo o mnogim stvarima. Drago mi je da se desilo potpisivanje Okvirnog djelovanja, a nadali smo se i organizacionom ujedinjenju SDP-a i DF-a. Mi smo se nadali ujedinjenju cijele ljevice. I da će svi zadržati stav da ne idu u koaliciju s SDA. Da li ćemo imati neku vrstu predizborne saradnje odlučit će tako kada shvatimo šta je naša najbolja strategija da osvojimo najviše glasova i da mobilizuje glasače kako bi 2018. formirali vlast bez nacionalista. Želimo tražiti sporazume s ljudima u RS-u, s ljudima u Hercegovini i sa svima da imamo civilizacijsku državu", rekao je Kojović........
haha nikada do sada nisam vidio Pedju da se ovoliko "cupa" oko nekog skakljivog pitanja i odgovora
barem ga je 5 puta pitala konkretno a on uokolo i usiroko i tamo i ovamo i na kraju rece da pokusava izbjeci odgovor
to mi je i ok,zato sto se radi o privatnim stvarima i nije njegovo da iznosi niciji prljavi ves u javnost
o ovome se treba oglasiti Gratz ( u sto sumnjam da hoce),kao i Zuhric (u sto isto sumnjam)

Pedja je ovdje dobio vruc krompir ali opet,trebao je dati barem neki opipljiviji odgovor,ovako je samo jos vise podgrijao sumnje i price medju narodom
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#27532 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by baxul »

Oglasio se Gratz na fb i isto tako nije ništa rekao. Mislim da je ovo mix nekih personalnih stvari (o kojima bi bilo neukusno da pričaju i jedan i drugi) i neslaganja vezano za potencijalno ljevičarenje i glumljenje syrize sa sdp-om i sdp-ovom neposlušnom djecom.
Samo mi nije jasno kako se Gratzu ne gadi da ide sa "ljevičarima" nakon svih bljuvotina koje su mi izgovorili prilikom donošenja ZoR-a, a za koji bi i oni glasali da su bili vlast.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#27533 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

baxul wrote:Oglasio se Gratz na fb i isto tako nije ništa rekao. Mislim da je ovo mix nekih personalnih stvari (o kojima bi bilo neukusno da pričaju i jedan i drugi) i neslaganja vezano za potencijalno ljevičarenje i glumljenje syrize sa sdp-om i sdp-ovom neposlušnom djecom.
Samo mi nije jasno kako se Gratzu ne gadi da ide sa "ljevičarima" nakon svih bljuvotina koje su mi izgovorili prilikom donošenja ZoR-a, a za koji bi i oni glasali da su bili vlast.
Je li bila mocha ili ne?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27534 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

zippoo87 wrote:
Novak20 wrote:Šta je kumovalo 'cijepanju' Naše stranke?

http://ba.n1info.com/a204105/Vijesti/Vi ... ranke.html

.......Da li je do rascjepa u Našoj stranci došlo upravo jer je Gratz htio pregovarati s SDP-om, a vi i potpredsjednica Naše stranke ne?

"Ja imam susrete sa predstavnicima SDP-a i DF-a svake dvije sedmice i razgovaramo o mnogim stvarima. Drago mi je da se desilo potpisivanje Okvirnog djelovanja, a nadali smo se i organizacionom ujedinjenju SDP-a i DF-a. Mi smo se nadali ujedinjenju cijele ljevice. I da će svi zadržati stav da ne idu u koaliciju s SDA. Da li ćemo imati neku vrstu predizborne saradnje odlučit će tako kada shvatimo šta je naša najbolja strategija da osvojimo najviše glasova i da mobilizuje glasače kako bi 2018. formirali vlast bez nacionalista. Želimo tražiti sporazume s ljudima u RS-u, s ljudima u Hercegovini i sa svima da imamo civilizacijsku državu", rekao je Kojović........
haha nikada do sada nisam vidio Pedju da se ovoliko "cupa" oko nekog skakljivog pitanja i odgovora
barem ga je 5 puta pitala konkretno a on uokolo i usiroko i tamo i ovamo i na kraju rece da pokusava izbjeci odgovor
to mi je i ok,zato sto se radi o privatnim stvarima i nije njegovo da iznosi niciji prljavi ves u javnost
o ovome se treba oglasiti Gratz ( u sto sumnjam da hoce),kao i Zuhric (u sto isto sumnjam)

Pedja je ovdje dobio vruc krompir ali opet,trebao je dati barem neki opipljiviji odgovor,ovako je samo jos vise podgrijao sumnje i price medju narodom
Narod i politička mahala ne mora sve znati. Bitno je da su i Gratz i Zuhrić, iako nezadovoljni, ostali članovi stranke. U drugim strankama, povrijeđene sujete prave raskole uz ocrnjavanje dojučerašnjih kolega.

U NS se to nije desilo i nadam se da neće jer su NS-ovci uglavnom mladi ljudi koji imaju vremena za privatnu ili političku karijeru bez laktanja.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#27535 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

Novak20 wrote: Narod i politička mahala ne mora sve znati. Bitno je da su i Gratz i Zuhrić, iako nezadovoljni, ostali članovi stranke. U drugim strankama, povrijeđene sujete prave raskole uz ocrnjavanje dojučerašnjih kolega.
:kakoste: :thumbup:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#27536 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Innovation wrote:
Novak20 wrote: Narod i politička mahala ne mora sve znati. Bitno je da su i Gratz i Zuhrić, iako nezadovoljni, ostali članovi stranke. U drugim strankama, povrijeđene sujete prave raskole uz ocrnjavanje dojučerašnjih kolega.
:kakoste: :thumbup:
"Premda sam naglasio da moja ostavka na poziciji predsjednika Glavnog odbora Naše stranke ne znači napuštanje ove političke organizacije, postoje ljudi koji misle da razlike u mišljenjima, stavovima i vizijima kuda NS treba da ide - znači izlazak onoga ko takav stav iznese. Ja sam na listi Naše stranke dobio povjerenje građana i građanki zahvaljujući čemu sam danas u Parlamentu Federacije. I najbolji način da odgovorim na sva pitanja koja se pojavljuju - jeste radom. Danas smo završili i ovaj prijedlog. Borimo se protiv beneficija povlaštene političke kaste u Bosni i Hercegovini."
https://www.facebook.com/dennisgratz.ba/
:kakoste: :thumbup:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27537 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Izgleda da su ovo jedini ljudi u BiH politici koji iskaču od učmalih šablona koje je vlast uspostavila u ovih dvadeset i kusur godina.

Naša stranka uputila izmjene Zakona o plaćama u organima vlasti: Ukidanje paušala i rigorozne mjere za zloupotrebu naknade za odvojeni život!

http://www.nasastranka.ba/nasa-stranka- ... eni-zivot/

Danas je zastupnik Naše stranke Dennis Gratz uputio u parlamentarnu proceduru prijedlog izmjena Zakona o plaćama i naknadama u organima vlasti Federacije Bosne i Hercegovine.

„Trenutno ja kao profesionalac – zastupnik koji prima plaću po tom osnovu, istovremeno kao dodatnu beneficiju ostvarujem takozvani paušal, kao neku vrstu naknade troškova za rad. To je potpuno neprihvatljivo i ja sam već jednom predlagao ukidanje ove beneficije, ali je bila odbijena zbog nekih navodno tehničkih smetnji za izglasavanje takve odluke. Sada idemo do kraja. Također, uvrstili smo pooštravanje uslova za ostvarivanje prava na naknadu za odvojeni život. Nakon CIN-ovog istraživanja gdje je potvrđeno koliko se ovo pravo zloupotrebljava u praksi, javnost je burno reagovala, ali su izostale konkretne mjere da se ta loše prakse zaustave“, kazao je Gratz.

„Zatražili smo uvođenje novčanih kazni za nepotpune ili neistinite podatake koje dužnosnik dostavi. Ako već nema interesa pravosuđa da krivično goni zastupnike za oštećenje narodne kase, barem neka postoji ovakva vrsta sankcije da ih obeshrabri u takvom postupanju“, zaključio je Gratz.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#27538 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by arzuhal »

I Denis je na mom spisku vrlo moguće zaokruženih ljudi, ako bude kandidiran na sljedećim izborima...
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#27539 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Novak20 wrote:Izgleda da su ovo jedini ljudi u BiH politici koji iskaču od učmalih šablona koje je vlast uspostavila u ovih dvadeset i kusur godina.

Naša stranka uputila izmjene Zakona o plaćama u organima vlasti: Ukidanje paušala i rigorozne mjere za zloupotrebu naknade za odvojeni život!

http://www.nasastranka.ba/nasa-stranka- ... eni-zivot/

Danas je zastupnik Naše stranke Dennis Gratz uputio u parlamentarnu proceduru prijedlog izmjena Zakona o plaćama i naknadama u organima vlasti Federacije Bosne i Hercegovine.

„Trenutno ja kao profesionalac – zastupnik koji prima plaću po tom osnovu, istovremeno kao dodatnu beneficiju ostvarujem takozvani paušal, kao neku vrstu naknade troškova za rad. To je potpuno neprihvatljivo i ja sam već jednom predlagao ukidanje ove beneficije, ali je bila odbijena zbog nekih navodno tehničkih smetnji za izglasavanje takve odluke. Sada idemo do kraja. Također, uvrstili smo pooštravanje uslova za ostvarivanje prava na naknadu za odvojeni život. Nakon CIN-ovog istraživanja gdje je potvrđeno koliko se ovo pravo zloupotrebljava u praksi, javnost je burno reagovala, ali su izostale konkretne mjere da se ta loše prakse zaustave“, kazao je Gratz.

„Zatražili smo uvođenje novčanih kazni za nepotpune ili neistinite podatake koje dužnosnik dostavi. Ako već nema interesa pravosuđa da krivično goni zastupnike za oštećenje narodne kase, barem neka postoji ovakva vrsta sankcije da ih obeshrabri u takvom postupanju“, zaključio je Gratz.
Zbog toga mi je žao što ne žele biti dio antiSDAovske koalicije. Neke stvari koje NS želi provesti ne da su normalne, nego je apsurdno da nisu provedene.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27540 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

drugi profil wrote:
Novak20 wrote:Izgleda da su ovo jedini ljudi u BiH politici koji iskaču od učmalih šablona koje je vlast uspostavila u ovih dvadeset i kusur godina.

Naša stranka uputila izmjene Zakona o plaćama u organima vlasti: Ukidanje paušala i rigorozne mjere za zloupotrebu naknade za odvojeni život!

http://www.nasastranka.ba/nasa-stranka- ... eni-zivot/

Danas je zastupnik Naše stranke Dennis Gratz uputio u parlamentarnu proceduru prijedlog izmjena Zakona o plaćama i naknadama u organima vlasti Federacije Bosne i Hercegovine.

„Trenutno ja kao profesionalac – zastupnik koji prima plaću po tom osnovu, istovremeno kao dodatnu beneficiju ostvarujem takozvani paušal, kao neku vrstu naknade troškova za rad. To je potpuno neprihvatljivo i ja sam već jednom predlagao ukidanje ove beneficije, ali je bila odbijena zbog nekih navodno tehničkih smetnji za izglasavanje takve odluke. Sada idemo do kraja. Također, uvrstili smo pooštravanje uslova za ostvarivanje prava na naknadu za odvojeni život. Nakon CIN-ovog istraživanja gdje je potvrđeno koliko se ovo pravo zloupotrebljava u praksi, javnost je burno reagovala, ali su izostale konkretne mjere da se ta loše prakse zaustave“, kazao je Gratz.

„Zatražili smo uvođenje novčanih kazni za nepotpune ili neistinite podatake koje dužnosnik dostavi. Ako već nema interesa pravosuđa da krivično goni zastupnike za oštećenje narodne kase, barem neka postoji ovakva vrsta sankcije da ih obeshrabri u takvom postupanju“, zaključio je Gratz.
Zbog toga mi je žao što ne žele biti dio antiSDAovske koalicije. Neke stvari koje NS želi provesti ne da su normalne, nego je apsurdno da nisu provedene.
Po meni su u pravu što ne žele biti dio predizborne antiSDA koalicije sa ovakvim potencijalnim partnerima kojima je prevara glasača drugo ime.

NS će, nadam se, biti vlast (u kantonu) ili dio postizborne koalicije (ne znam kakve) u mjeri u kojoj joj glasači iskažu povjerenje.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#27541 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by homar »

Naša stranka dosadašnjim ponašanjem nije spremna zajednički nastupati sa ljevicom na predstojećim izborima. Šta više, u više navrata simpatiše postupke vladajuće SDA.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#27542 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

idealno bi bilo da oni i GS naprave neku zajedničku predizbornu platformu/koaliciju
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#27543 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cadburry »

sabina1 wrote:
Saka wrote: Možda je to tvoja želja, ali ne budi tako siguran. Poslije ovoga dio glasača NS-a jednostavno više nema za koga glasati pa bi se mogao prikloniti "novoj snazi", pogotovo ako je odprije dolazio sdesna (SDA, SBiH).
Glasači Naše Stranke jedino "mrtvi" (po starom dobrom oprobanom receptu izbornih krađa)mogu glasati za nekadašnje članove i perjanice Stranke demokratske akcije koji su uhljebili i sebe i svoje deseto koljeno na račun bosanske sirotinje.
Što se ne bi moglo reći za članove. Npr. NS-ovci u Gračanici su velikim dijelom bivši članovi SDA, na čelu sa Amirom Hasičevićem. Sa druge strane, na listi Naša stranke za izbore 2012. je bio Merim Serdarević, završio 6. po broju glasova: http://izbori.ba/Rezultati/RezultatiPot ... 00877.html. Merim Serdarević je danas predsjednik SPUS-a i perjanica SDA.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27544 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

cadburry wrote:
sabina1 wrote:
Saka wrote: Možda je to tvoja želja, ali ne budi tako siguran. Poslije ovoga dio glasača NS-a jednostavno više nema za koga glasati pa bi se mogao prikloniti "novoj snazi", pogotovo ako je odprije dolazio sdesna (SDA, SBiH).
Glasači Naše Stranke jedino "mrtvi" (po starom dobrom oprobanom receptu izbornih krađa)mogu glasati za nekadašnje članove i perjanice Stranke demokratske akcije koji su uhljebili i sebe i svoje deseto koljeno na račun bosanske sirotinje.
Što se ne bi moglo reći za članove. Npr. NS-ovci u Gračanici su velikim dijelom bivši članovi SDA, na čelu sa Amirom Hasičevićem. Sa druge strane, na listi Naša stranke za izbore 2012. je bio Merim Serdarević, završio 6. po broju glasova: http://izbori.ba/Rezultati/RezultatiPot ... 00877.html. Merim Serdarević je danas predsjednik SPUS-a i perjanica SDA.
Skoro da nema punoljetnog Bosanca i Hercegovca koji nije bio u nekoj stranci, a većina su preletači koji su promijenili x stranaka. :D

Ovde je bitno da je vrh NS koji vodi politiku i donosi glavne odluke za stranku neukaljan.

Dakle, iz drugih stranaka mladi ljudi mogu u NS mada treba biti obazriv zbog SDA krtica. Preletačima sa šestog mjesta općinske liste sretno bilo. Da su valjali sjedili bi pri vrhu stranačke piramide NS a ne SDA.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55624
Joined: 15/12/2008 16:53

#27545 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Barem 80% ljudi koje poznajem nije nikad bilo ni u jednoj stranci. Štaviše, to može biti jedan od kriterija pri procjeni ljudi.
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#27546 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jalijas74 »

Pandakonda wrote:Ako sam ja dobro skontao, Zuhrić koji je došao u NS zbog Gratza, je prevario svoju ženu koja je Sabinina dobra drugarica sa drugom ženom iz stranke i onda je Sabina napravila inkviziciju koja je podržana od strane Peđe i tako izbacila Zuhrića i Gratza zajedno sa njim ? Nije mi jasno kako je to sebi Gratz mogao dozvolit kada je on bukvalno okosnica i lice stranke... Pogotovo sad pred izbore kad je historijska šansa da se skinu ovi azraili
Znaci istina je Albin se prije afere rastavio od zene koja je dobra prijateljica Sabine. Maznio je neku iz stranke to se proculo i Cudicka postavlja uslov Albin ili ona iz stranke, Pedja bira Sabinu i Albin ide vani. Grac ostaje vjeran prijatelju i on ubrzo ide za njim.

Pedja odavno igra neku hladnu igru prvo oko Vojne bolnice, kasnije sam licno usao u neku dubinu stranke bio sam i aktiva jedno vrijeme i totalno se razocarao u ovaj odnos VRHA stranke prema nizim organima i evo sada oko ovoga napustanja stranke Pedja opet suti.

Ako je Albin i bio tamo sa nekom sekretarico i ako se i to doznalo odakle Sabini pravo da postavlja takve uslove i da mjesa necij privatni zivot sa radnim okruzenjem. Dakle sada ce se svi izrugivati sa ovakvim potezima a sve je zakuhala Sabina zbog drugarice a Pedja odobrio. :evil:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27547 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

ultima_palabra wrote:Barem 80% ljudi koje poznajem nije nikad bilo ni u jednoj stranci. Štaviše, to može biti jedan od kriterija pri procjeni ljudi.
:lol:

U pravu si. Tačno je taj procenat. Mali je problem što ovih 20% na neki način upravlja standardom većine od ovih 80 % koji nisu u strankama.

750.000 iskaznica: Svaki peti čovjek u BiH je u nekoj stranci

http://bljesak.info/rubrika/vijesti/cla ... 1484/ispis
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#27548 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote:
Ovde je bitno da je vrh NS koji vodi politiku i donosi glavne odluke za stranku neukaljan.
Griješiš. Veoma ti je bitno da je neukaljan i onaj sa nižeg nivoa. Pa ti je rukovodstvo stranke čisto, moralno, sve super, ali ti je načelnik općine iz te stranke korumpirani mafijaš. I šta misliš, kako je živjeti u toj općini?

Ako pritisnu tog načelnika, stranka nije demokratska nego je diktatorska, Lagumdžijska, načelnik dobio glasove birača i stranka radi protiv volje naroda.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27549 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Hakiz wrote:
Novak20 wrote:
Ovde je bitno da je vrh NS koji vodi politiku i donosi glavne odluke za stranku neukaljan.
Griješiš. Veoma ti je bitno da je neukaljan i onaj sa nižeg nivoa. Pa ti je rukovodstvo stranke čisto, moralno, sve super, ali ti je načelnik općine iz te stranke korumpirani mafijaš. I šta misliš, kako je živjeti u toj općini?

Ako pritisnu tog načelnika, stranka nije demokratska nego je diktatorska, Lagumdžijska, načelnik dobio glasove birača i stranka radi protiv volje naroda.
Izvadio si rečenicu iz druge diskusije i konteksta ali naravno da je svaki član bitan za uspjeh stranke. Tim prije što kao glasači nemamo iste kriterije prema svim učesnicima političke scene u BiH.

NS ima problema jer je prikazuju elitističkom strankom zato što joj je više stalo do kvaliteta nego kvantiteta. Mada, ni to nije garancija da se neće provući neko ko ne bi trebao. Ne znam da je NS data odgovornost na bilo kojem nivou da samostalno vodi vlast.

Dok se to ne dogodi, ne možemo znati kako će se ponašati NS i njeni članovi. Za većinu drugih stranaka već imamo primjere iz prakse. Za NS ih nemamo.
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#27550 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote:
Hakiz wrote:
Novak20 wrote:
Ovde je bitno da je vrh NS koji vodi politiku i donosi glavne odluke za stranku neukaljan.
Griješiš. Veoma ti je bitno da je neukaljan i onaj sa nižeg nivoa. Pa ti je rukovodstvo stranke čisto, moralno, sve super, ali ti je načelnik općine iz te stranke korumpirani mafijaš. I šta misliš, kako je živjeti u toj općini?

Ako pritisnu tog načelnika, stranka nije demokratska nego je diktatorska, Lagumdžijska, načelnik dobio glasove birača i stranka radi protiv volje naroda.
Izvadio si rečenicu iz druge diskusije i konteksta ali naravno da je svaki član bitan za uspjeh stranke. Tim prije što kao glasači nemamo iste kriterije prema svim učesnicima političke scene u BiH.

NS ima problema jer je prikazuju elitističkom strankom zato što joj je više stalo do kvaliteta nego kvantiteta. Mada, ni to nije garancija da se neće provući neko ko ne bi trebao. Ne znam da je NS data odgovornost na bilo kojem nivou da samostalno vodi vlast.

Dok se to ne dogodi, ne možemo znati kako će se ponašati NS i njeni članovi. Za većinu drugih stranaka već imamo primjere iz prakse. Za NS ih nemamo.
Naravno.

Ima jedan problem. Ako se iz NS-a ne oglašavaju, ili se oglašavaju uopštenim formulacijama u slučajevima ko što su nedavni, ili odnos Ćudić-Ajnadžić to se može gledati na dva načina:

Ne mora narod sve znati, što je psolutno legitimno.

Ali, iz dosadašnjeg iskustva koje imamo sa strankama može se gledati i kao baš nas briga za narod, mi ćemo po svom. I to je apsolutno legitimno.

U savkom slučaju, moje mišljenje je slijedeće: Ne može se spriječiti da se neki "agent provocateur" ušunja u NS. Ono šta treba gledati je kako će NS reagovati kada se to otkrije. Reakcija na takve ljude će odlučiti o tome da li je NS isti kao i svi drugi ili nije.
Locked