Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#27201 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarajevo999999 »

zippoo87 wrote:"Ako nam glasači 2018. godine daju povjerenje i snagu, ja im obećavam da će Naša stranka učestvovati u vlasti"
Pedja Kojovic
http://source.ba/clanak/BiH/441073/Ako- ... i-u-vlasti
Ovo je vec vijest. I to dobra.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27202 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

sarajevo999999 wrote:
zippoo87 wrote:"Ako nam glasači 2018. godine daju povjerenje i snagu, ja im obećavam da će Naša stranka učestvovati u vlasti"
Pedja Kojovic
http://source.ba/clanak/BiH/441073/Ako- ... i-u-vlasti
Ovo je vec vijest. I to dobra.
s Kime s SDA??????????
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#27203 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarajevo999999 »

putokaz1 wrote:
sarajevo999999 wrote:
zippoo87 wrote:"Ako nam glasači 2018. godine daju povjerenje i snagu, ja im obećavam da će Naša stranka učestvovati u vlasti"
Pedja Kojovic
http://source.ba/clanak/BiH/441073/Ako- ... i-u-vlasti
Ovo je vec vijest. I to dobra.
s Kime s SDA??????????
Sta pises gluposti Boga ti, de malo
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27204 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

zippoo87 wrote:"Ako nam glasači 2018. godine daju povjerenje i snagu, ja im obećavam da će Naša stranka učestvovati u vlasti"
Pedja Kojovic
http://source.ba/clanak/BiH/441073/Ako- ... i-u-vlasti
Ovo je kao najava podrške imaginarnom lijevom bloku?
Ili obećanje Konakoviću da nije sam?
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#27205 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zbiljovski »

drugi profil wrote:
zippoo87 wrote:"Ako nam glasači 2018. godine daju povjerenje i snagu, ja im obećavam da će Naša stranka učestvovati u vlasti"
Pedja Kojovic
http://source.ba/clanak/BiH/441073/Ako- ... i-u-vlasti
Ovo je kao najava podrške imaginarnom lijevom bloku?
Ili obećanje Konakoviću da nije sam?
Definitivno Našu Stranku isključiti iz građanskog bloka, koja skupina licemjera strašno. Dobit će oni podršku 2018. godine u Sarajevu, sigurno, nakon toga će i formirati vlast sa SDA, ali to će im zadnje i biti, jer nakon tih izbora bez infrastrukture jedini njihov put će biti "put u nestanak". od normalne i obećavajuće stranke do toga da mi se danas gade. Već odavno sam ja govorio da NS igra na dva fronta ljevica i SDA, ko bude jači s njima će. Bez ikakve ideje, rada i ideologije je ova stranka. Tačno se sebi samom smijem kad se sjetim kako sam ih "gotivio" :lol:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27206 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

zbiljovski wrote:
drugi profil wrote:
zippoo87 wrote:"Ako nam glasači 2018. godine daju povjerenje i snagu, ja im obećavam da će Naša stranka učestvovati u vlasti"
Pedja Kojovic
http://source.ba/clanak/BiH/441073/Ako- ... i-u-vlasti
Ovo je kao najava podrške imaginarnom lijevom bloku?
Ili obećanje Konakoviću da nije sam?
Definitivno Našu Stranku isključiti iz građanskog bloka, koja skupina licemjera strašno. Dobit će oni podršku 2018. godine u Sarajevu, sigurno, nakon toga će i formirati vlast sa SDA, ali to će im zadnje i biti, jer nakon tih izbora bez infrastrukture jedini njihov put će biti "put u nestanak". od normalne i obećavajuće stranke do toga da mi se danas gade. Već odavno sam ja govorio da NS igra na dva fronta ljevica i SDA, ko bude jači s njima će. Bez ikakve ideje, rada i ideologije je ova stranka. Tačno se sebi samom smijem kad se sjetim kako sam ih "gotivio" :lol:
jbga da nisi napisao ovo boldirano,post bi i imao smisao ali ovako sam sebe zakuca :D
analiziraj malo rad izabranih vijecnika i poslanika,pa uporedi malo sa drugim pa onda dodji sa rezultatima ovdje i opet ponovi ovu boldiranu recenicu :D
ti izgleda vise volis retoriku tipa DFa i GSa...izadjes u medije,napricas nekih stvari i za tebe je to "vidljiv" rad
o tome koga gotivis ili ne gotivis,to je drugo i imas potpuno pravo da biras
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27207 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ja ću opet ponoviti da moj glas moze dobiti samo stranka koja obeca da nece koalirati sa SDA.
Ko god nije eksplicitno protiv te koalicije, za mene ja kandidat za spasavanje Konakovica ostalih eksperata.
Koalicija je i podrska takvoj koaliciji dizanjem ruku, bez preuzimanja pozicija.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27208 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

drugi profil wrote:Ja ću opet ponoviti da moj glas moze dobiti samo stranka koja obeca da nece koalirati sa SDA.
Ko god nije eksplicitno protiv te koalicije, za mene ja kandidat za spasavanje Konakovica ostalih eksperata.
Koalicija je i podrska takvoj koaliciji dizanjem ruku, bez preuzimanja pozicija.
+1
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27209 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

evo jos jedan prijedlog zakona od NSa koji je prijeko potreban nama a ovo ce opet blokirati SDA i HDZ
http://vijesti.ba/clanak/365161/gratz-p ... nim-krovom

“Na ovome smo radili ozbiljno, posebno uzimajući u vidu zahtjeve i stavove đaka i nastavnika koji dolaze iz podijeljenih zajednica. Zatražili smo da se ovim zakonom zaštiti i pravo na ravnopravno korištenje bosanskog, hrvatskog i srpskog jezika, odnosno ćirilice i latinice, ali da se mjere zaštite ovog prava ne smiju provoditi na način da dovode do segregacije. Dosta je podjele djece na osnovu etnički obojenih nastavnih planova i programa, dosta je prakse da se putem obrazovanja društvo dijeli, a djeca uče strahu i nepovjerenju”, dodao je zastupnik NS.

“Pozivam sve građane i javnost da podrže učenike koji se bore protiv sistema ‘dvije škole pod jednim krovom’. Zakon o zabrani segregacije u obrazovanju je samo jedan od koraka kojim šaljemo poruku da su zagovornici etničkih podjela u školama na pogrešnoj strani historije”, poručio je Gratz.
User avatar
malakh
Posts: 7180
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#27210 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

dvije pohvale za rad naše stranke:

prva ide za predstavnike naše stranke u novom sarajevu što se bore da se dvorana na grbavici zove po goranu čengiću i što su im se u toj borbi priključile i ostale građanske stranke.

dva, svaka čast gratzu na predloženom zakonu kojeg svaki građanin bosne i hercegovine mora podržati. upravo na zakonima koji zabranjuju segregaciju, torovanje i diskriminaciju se gradi država.


:thumbup: :thumbup:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27211 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

s Kime s SDA??????????[/quote]
Sta pises gluposti Boga ti, de malo[/quote]
Napisao sam iz razloga što je jedino SDA u zagarantovan dobar rezultat i vjerovatno učešće u vlasti u KS,bez njih je teška većina,jer bi takvu većinu čilo mnogo stranaka različitih profila
Druga opcija da NS uđe u vlast je:s SDP GS BPS SBB NL SDU BOSS DF SBIH SPU ......
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27212 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27213 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Novak20 wrote:Kako vidim, potencijalni partneri NS u vlasti ne mogu biti samo HDZ i HDZ 1990. Ni traga izmjenama Izbornog zakona u vezi vanrednih izbora.

http://www.nasastranka.ba/nasa-stranka- ... ijele-bih/

http://www.nasastranka.ba/kojovic-prije ... rnoj-2018/

http://www.nasastranka.ba/cudic-promjen ... ke-logike/

http://www.nasastranka.ba/handzic-samo- ... -sarajevu/
Ako je potencijalni partner NS
SDA
onda NS ne postoji
MORA SE SA:SVIMA SAMO BEZ SDA
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27214 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

S jedne strane se posuđuju novci od komercijalnih banaka dok se sa druge strane hadžija na bezbroj načina. Tužno je što malo ko više ima snage da bilo šta progovori, makar i o banalnim sitnicama koje mogu donijeti velike uštede.

http://www.nasastranka.ba/forto-skandal ... ih-vozila/

...„Na postojeću praksu korištenja službenih automobila, koje nije bilo u skladu s propisima, a na što su ukazali i revizori, Vijeće ministara je reagiralo usklađivanjem propisa sa svojom praksom, a ne prakse sa propisima. Time je Vijeće ministara pokazalo svoj odnos prema institucijama, javnim resursima i zakonima, a to je odnos neodgovornosti i želje da se javni resursi koriste u privatne svrhe. U potpunosti podržavamo prijedlog TI-a da se taksativno nabroje situacije i okolnosti u kojima je dopušteno koristiti službeno vozilo tokom dana i isključivo u službene svrhe“, kazao je Forto.

Forto je kazao da građani i javnost nemaju informaciju o tome koliko se godišnje novca troši na službena vozila.

„U Hrvatskoj postoje podaci da se godišnje troši oko 100 miliona KM. U BiH građani kontinuirano ukazuju na socijalno neosjetljivo korištenje službenih vozila od strane vlasti, čemu smo svjedočili mnogo puta“, dodao je Forto....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#27215 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by agent_zero »

Zašto NS i ostale opozicione stranke ne podignu narod protiv ove vladajuće oligarhije? Šta se čeka?

Demokratski sistem poznaje pojmove poput demonstracija, narodnog bunta, građanskog neposluha i sl.

Zašto se ponašate kao SDA pudlice?
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27216 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

agent_zero wrote:Zašto NS i ostale opozicione stranke ne podignu narod protiv ove vladajuće oligarhije? Šta se čeka?

Demokratski sistem poznaje pojmove poput demonstracija, narodnog bunta, građanskog neposluha i sl.

Zašto se ponašate kao SDA pudlice?
:thumbup:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27217 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

agent_zero wrote:Zašto NS i ostale opozicione stranke ne podignu narod protiv ove vladajuće oligarhije? Šta se čeka?

Demokratski sistem poznaje pojmove poput demonstracija, narodnog bunta, građanskog neposluha i sl.

Zašto se ponašate kao SDA pudlice?
Evo da ti postavim konkretno pitanje uz par fakata.
Simpatizerka sam i glasacica NS -a od 2008 godine.
Apsolutno sam protiv da demobilisani borci imaju tristotinjak maraka naknade.
Apsolutno sam za da svi nivoi vlasti upere sve svoje snage i sredstva da se formiraju programi zaposljavanja boraca na sve moguce nacine kroz preduzeca , unije , kako god....neka prvih pet godina to sve posluje s gubitkom , nek se drzava obaveze da ce takvim firmama privatnog karaktera sa tendencijom rasta i razvoja sanirati gubitak.
Apsolutno sam za.
Prije dva dana predstavnik boraca mrtav-hladan izjavi da ih "ne interesuju programi , masine" hoce PARE.
Dakle ovo je aktuelna stvar.
KO BI PROTESTOVAO PROTIV OVOGA ILI PROTIV STAVOVA PROTESTANATA ?
Niko.
Zasto ?
Onima kojima je dobro , to njih ne interesuje , privatni sektor ne zeli da pogorsa klimu poslovanja i potencijalnih investicija a drzavni sektor je valjda svima jasan?
Oni kojima je lose su najcesce OBESPRAVLJENI i to na hiljadu nacina sve ove godine.
Oni ne zele riskirati svoje zdravlje jer smo samo u teoriji svi jednaki pred zakonom.

Najgore je sto rijesenje postoji u okviru postojeceg VRLO SLOZENOG sistema i para IMA.
PARA IMA.
Pitanje je kako se oni odgovorno odnose prema javnom dobru ili poslu odnosno kako se te pare raspodjeljuju.

E to je problem.
I da , ujutru bi protestovala od jutra do mraka zbog vodosnadbijevanja , poskupljenja plina , poskupljenja registracije automobila , poskupljenja u prodavnici i pijaci no to je i gradjansko pitanje i odnos prema javnom dobru , a ne samo politicko i zato su opoziciji vezane ruke a i 90 % opozicije je kompromitovano kroz vlast tako da ne mogu privuci iskrene gradjanske aktiviste odnosno "obican narod".
Pozdrav.
PS sta bi od "foruma" u najvecoj mjeri od njih se razvi DF ciji nekadasnji kadrovi danas opet u najvecoj mjeri drze rucice za SDA...
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#27218 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by PeraDzetic »

Albin Zuhric, sekretar NS, ima li negdje biografija?
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27219 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Naša stranka u pripremama za 2018.

http://www.nasastranka.ba/intervju-sa-p ... 18-godinu/

......NS: Na čemu trenutno radite u Našoj stranci? Šta su prioriteti u politikama koje Vi predlažete?

Pozder: Razmišljamo o politikama koje će osigurati ravnomjerni regionalni razvoj i potporu nerazvijenim općinama. To je tema o kojoj svi govore, a veliki broj inicijativa se izgubio. Imamo godinama problem sa neriješenim statusom upravljanja šumskim resursima, te naredna vlast se mora obavezati da će donijeti novi zakon u ovoj oblasti u prvih 100 dana svog mandata. Dalje, spremni smo ponuditi rješenje za uvođenje više reda u građevinskoj industriji, posebno u vezi sa uređenjem statusa arhitekata i građevinskih inženjera. Pred nama je i pitanje provedbe propisa u vezi sa energijskom efikasnošću, moramo se odrediti po pojedinim pitanjima – gdje Federacija planira ulagati kada je upitanju energija. Mi u toj priči predlažemo vrlo jasno – koji se propisi moraju odmah mijenjati, ali i koje prakse moramo na neki način okrenuti više prema javnom interesu........
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#27220 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by PeraDzetic »

PeraDzetic wrote:Albin Zuhric, sekretar NS, ima li negdje biografija?
Edin Forto
Mirko Pleše
Elvis Vreto
Vernes Čosić

Koje su struke i radnog iskustva koje forsira Nasa Stranka? Prvo me zaniteresirao Albin Zuhric :shock: samo sto jos kao i Majkica nije dao misljenje o uticaju vlage na kredenac. Sve zna u sve se razumije. Ko su ti ljudi? Ako je to isti profil ljudi koji se na Ilidzi kroz NS bavi politikom onda mi je sve jasno o kapacitetima i kadrovima NS. Molim za biografije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#27221 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Imam i ja misljenje o svemu pa i uticaju vlage na kredenac. Mozda mi je misljenje čak i ispravno iako nisam ni meteorolog, a ni stolar.
Ne mora covjek imati kvalifikaciju iz određene oblasti da bi imao misljenje. Uvijek postoji mogućnost da se posavjetuje sa strukom oko nečega i da onda to plasira kao svoj stav u parlamentu.
Meni je bitnije da li ti ljudi hoće da pitaju one koji znaju da bi kreirali svoj stav. To se ne vidi iz biografija, već uglavnom iz baš tih stavova.
Mislim, ne očekujete valjda da se doktori nauka iz više oblasti kandiduju za nekakve kokošarske parlamente.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27222 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

drugi profil wrote:Imam i ja misljenje o svemu pa i uticaju vlage na kredenac. Mozda mi je misljenje čak i ispravno iako nisam ni meteorolog, a ni stolar.
Ne mora covjek imati kvalifikaciju iz određene oblasti da bi imao misljenje. Uvijek postoji mogućnost da se posavjetuje sa strukom oko nečega i da onda to plasira kao svoj stav u parlamentu.
Meni je bitnije da li ti ljudi hoće da pitaju one koji znaju da bi kreirali svoj stav. To se ne vidi iz biografija, već uglavnom iz baš tih stavova.
Mislim, ne očekujete valjda da se doktori nauka iz više oblasti kandiduju za nekakve kokošarske parlamente.
to je to...Zuhric kao i drugi koji su izabrani na odredjenu poziciju su tu da prezentuju nesto i to nije nuzno njihov licni stav,nego stav organa kojeg prestavljaju
tako isto vazi i za Gratza i ostale...rijetkost je da poslanik NSa djeluje skroz samostalno

sto se Zuhrica tice,znam da je zavrsio fakultet u Americi,ekonomiju ili menadzment ,tako nesto
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#27223 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

https://www.nasastranka.ba/nasa-stranka ... -funkcije/

Na sjednici Općinskog vijeća Bosanska Krupa iz rukovodstva vijeća smijenjeni su predstavnici SDA, a na njihova mjesta su izabrani predstavnici Naše stranke, SDP-a, DF-a i ASDA te predstavnici nacionalnih manjina. Na ovaj način je iz skupštinskog rukovodstva izbačena Stranka demokratske akcije. Na prvoj sjednici odmah su usvojeni posebni programi pomoći poljoprivrednicima-malinarima u Bosanskoj Krupi, kao i odluka o jednokratnoj pomoći porodiljama.

“Ovo je korak koji smo napravili u interesu građana i građanki Bosanske Krupe. Danas smo usvojili nekoliko važnih odluka koje će postaviti temelje razvoja u našoj općini. Osiguraćemo 100 000 KM za potporu preko 240 malinara na području općine Bosanska Krupa”, poručio je vijećnik Naše stranke Izet Sulejmanović.

Sulejmanović je izabran za zamjenika predsjedavajućeg Općinskog vijeća, te se odmah odrekao dodatne naknade za obavljanje te funkcije. Najavio je da će učiniti sve kako bi ovu poziciju iskoristio za realizaciju izbornog programa koji je NS prezentirao u toku predizborne kampanje. Naša stranka je, uz ostale projekte, bila dio većine za osiguranje podrške klix pomoći porodiljama.
User avatar
malakh
Posts: 7180
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#27224 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

http://ba.n1info.com/a177049/Vijesti/Vi ... anima.html

i opet ti tzv. "samostalni" vijećnici prave pat poziciju na vijeću i uništavaju novo sarajevo.

primjer ujedinjenja opozicionih stranaka u novom sarajevu je odličan i ovo je primjer koliko glasni mogu biti kada se drže zajedno.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27225 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

malakh wrote:http://ba.n1info.com/a177049/Vijesti/Vi ... anima.html

i opet ti tzv. "samostalni" vijećnici prave pat poziciju na vijeću i uništavaju novo sarajevo.

primjer ujedinjenja opozicionih stranaka u novom sarajevu je odličan i ovo je primjer koliko glasni mogu biti kada se drže zajedno.
Koliko ima nezavisnih vijećnika i iz koje stranke su Nastali?
Locked