Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#26951 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

mesarkasapin wrote:
Prpa.ba wrote:
mesarkasapin wrote:Stvarno misliš da će SDA, a pogotovo SBB biti važan faktor ako se ljevica istinski ujedini? Nemoj zaboraviti male stranke, koje mogu imati mnogo bolji rezultat od SBB-a, a zauzvrat tražiti mnogo manje od Fahre.
Ljevica je bila istinski ujedinjena i galvanizirana 2010, a razjedinjena i raspadnuta 2014. Barem je takav narativ. Hajmo pogledati rezultate u Federalnom parlamentu:

Opcija - 2010 - 2014
Ljevica - 28 - 27
Desnica - 36 - 45
Hrvati - 17 - 16
Sica - 17 - 10

SDA je izdominirala izbore 2014. jer su sahranili ove sica stranke (SBiH, BPS, Lijanovic). Ljevica zijanila 1 mandat i to ispao potop. S obzirom da se biracko tijelo za ljevicu topi uslijed masovnog iseljavanja stanovnistva, nikakvo ujedinjavanje ne moze povecati glasacki kapacitet. 30 mandata vrh, i onda treba napuniti do 49 mandata za vecinu u parlamentu. :mrgreen: :mrgreen:
Sve to OK, ali desnica ni u ludilu ne može imati ni približno takav rezultat kao što je imala 2014. Dakle ti glasovi prelaze ljevici, istina na više dijelova, ali ako budu čvrsti u svakom slučaju mogu napraviti većinu sa malim strankama. :D
Zato sam i stavio 2010 i 2014 uporedo, otprilike tu su se vidjele i gornje i donje granice SDP/DF/GS kombinacije i SDA/SBB kombinacije, mozda je pravo dno jos po -2/3 mandata za svaku grupu.

A sto se tice manjih stranaka, vidjeli smo kako gradjanski blok prolazi kada dodje u sklapanja vecine sa njima. Hint: Esso Radeljas, Stojnici, .. :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26952 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

mesarkasapin wrote:
Ne znam kako si zaključio da nemamo želju da nešto uradimo? Evo predlažemo, trudimo se, ali nam odmah u startu unište volju za bilo čim kada pročitamo nešto ovako. NS ne podržava Komšića? OK, neka oni predlože nekoga, ali odmah pa da vidimo? Ovako nam kradu vrijeme i samim tim umanjuju šansu za ozbiljan rezultat. SDA ne spava, budi siguran.
e ako je tebi ZK i njegov DF uzdanica i ako ti nije problem sto je vec bio 2 puta Predsjednik BiH i sto hoce i treci puta...ti si onda totalno slijep
ZK je potrosen lik i od njega nema nikakve koristi...on se sada moze boriti samo za sebe u smislu da i dalje bude na nekoj bezveznoj poziciji gdje ce uzimati pare a gdje nece nista raditi
Predsjednicka pozicija je upravo to...uz ambasadorske i najbolja
ali ne znam ni zasto je uopste tolika frka oko kandidata za Predsjednistvo,kada je to nebitna funkcija ,puno je vaznije kako napuniti Parlament kvalitetnim ljudima ,koji ce blokirati ovo sto rade SDA,HDZ;SBB...a to je da ce u nedogled dizati kredite i izvlaciti jos vise para od naroda kroz dodatne namete
vazan je takodjer i drzavni parlament iz istih razloga

ova odluka NSa je sasvim uredu i odrazava veliku vecinu misljenja gradjana
Labirint
Posts: 1997
Joined: 24/06/2013 14:37

#26953 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Labirint »

Pa do kad više kojekakvi "komšići", pa ima li taj čovjek (i slični) IČIM u životu da se bavi osim hebenom politikom. Bilo čim, bilo šta Željko? :run:
Idi čovječe više i ti i slični tebi u historiju ove države dosta vaš u bilo kom javnom formatu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#26954 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ja bih pozdravio učešće NS u bloku opozicije za izbore 2018. Čak bih bio presretan jer vjerujem da bi NS bila u stanju korigovati taj blok koliko-toliko.
Naša politička elita (pod tim mislim ove stranke i pojedince koji su ikada obnašali vlast sami ili u koaliciji) ne razumije da država nije privatna prćija pobjednika izbora.
Nije SDP mnogo bolji od SDA jer je sve to iz istog miljea izašlo. Neko mora da ih pazi, ali samo SDP može privući dovoljno glasova za obaranje SDA.

Stoga najljepše molim uvažene NS-ovce koje smatram pomalo neozbiljnim da se uozbilje i da shvate da ova zemlja nema još puno vremena prije nego se krv opet prolije, ali radi klasnih razloga, ne nacionalnih. Više uopšte nije nezamislivo da neko tipa Fadil Stečajni ili El Bake The Mislioc, pošalje policiju na radnike ili rudare.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#26955 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

zippoo87 wrote: ZK je potrosen lik i od njega nema nikakve koristi
Hmm, a nije vam Jakov Finci bio potrošen kad ste ga predlagali za gradonačelnika Sarajeva :-)

NS nastavlja sa starom praksom: seri po svemu, ne radi ništa i uzimaj pare :run:

Predložite vi kandidata za člana predsjedništva, nekoga ko nije potrošen, pa da vidimo koliki mu (joj) je domet.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26956 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Maystor wrote:
zippoo87 wrote: ZK je potrosen lik i od njega nema nikakve koristi
Hmm, a nije vam Jakov Finci bio potrošen kad ste ga predlagali za gradonačelnika Sarajeva :-)

NS nastavlja sa starom praksom: seri po svemu, ne radi ništa i uzimaj pare :run:

Predložite vi kandidata za člana predsjedništva, nekoga ko nije potrošen, pa da vidimo koliki mu (joj) je domet.
Ako ns bude mogla predlagati i ako svi iz potencijalne ujedinjene ljevice budu predlagali a onda da se unutar te iste ljevice izabere jedan kandidat,vjerujem da ce NS naci ozbiljno ime

ali opet ponavljam...zasto se sva prica u opstim izborima svodi na to ko ce biti Predsjednik ?
pa kod nas predsjednistvo nema nikakvu funkciju,cisto diplomatsko hodanje po drzavama i primanje gostiju...nista zakonodavno
vec sam objasnio u prethodnom postu sta mi je najbitnije

ali evo,de meni ti objasni zasto je tebi ZK dobar kandidat (ponovo) i sta moze sada uraditi a sto nije mogao u prethodna dva mandata ?
pojasni mi ?

a Finci je ako se dobro sjecam bio predlagan zato sto je iz reda Ostalih
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#26957 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

zippoo87 wrote:
Maystor wrote:
zippoo87 wrote: ZK je potrosen lik i od njega nema nikakve koristi
Hmm, a nije vam Jakov Finci bio potrošen kad ste ga predlagali za gradonačelnika Sarajeva :-)

NS nastavlja sa starom praksom: seri po svemu, ne radi ništa i uzimaj pare :run:

Predložite vi kandidata za člana predsjedništva, nekoga ko nije potrošen, pa da vidimo koliki mu (joj) je domet.
Ako ns bude mogla predlagati i ako svi iz potencijalne ujedinjene ljevice budu predlagali a onda da se unutar te iste ljevice izabere jedan kandidat,vjerujem da ce NS naci ozbiljno ime

ali opet ponavljam...zasto se sva prica u opstim izborima svodi na to ko ce biti Predsjednik ?
pa kod nas predsjednistvo nema nikakvu funkciju,cisto diplomatsko hodanje po drzavama i primanje gostiju...nista zakonodavno
vec sam objasnio u prethodnom postu sta mi je najbitnije

ali evo,de meni ti objasni zasto je tebi ZK dobar kandidat i sta moze sada uraditi a sto nije mogao u prethodna dva mandata ?
pojasni mi ?
Krajnje je vrijeme da se uozbiljite ili će vas SDA pojest za doručak sve zajedno.

Po meni, ne može se ignorisati činjenica da su Bošnjaci 90-postotno glasačko tijelo ove would-be koalicije i zbog toga kandidat za člana predsjedništva koalicije (ako ga uopšte bude) treba biti Bošnjak. Evo vam i konkretan prijedlog: idite na noge Rusmiru Mahmutćehajiću, popušite mu ako treba, samo kandidat tog kalibra može biti alternativa SDA. Sve drugo je zajebancija.
Ovo govorim hipotetički, šansa da uvaženi profesor prihvati tako nešto je ravna nuli, ali ako je namjera iskrena, naći će se ljudi koji će to podržati.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#26958 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Da ponovimo gradivo (potrebno čitanje dalje od naslova)

„Željko Komšić je dokazani patriota, čovjek koji je dao najbolje godine života za Bosnu i Hercegovinu, kako svojim angažmanom u odbrani, tako i kao načelnik Novog Sarajeva, naš ambasador u Srbiji i Crnoj Gori, državni parlamentarac i noseći u dva mandata najvišu funkciju izvršne vlasti, kao član Predsjedništva“, kazao je Zuhrić.
„Smatramo da gospodin Komšić svakako ima izuzetno važnu ulogu u tom procesu zajedničke borbe protiv nacionalista, ali ukoliko želimo motivirati građane da izađu u što većem broju moramo zajednički iznaći i građanima ponuditi novo lice, koje će biti simbol – ne povratka na stanje iz 2006. ili 2010. godine, već ulazak u doba nove pravednosti i perspektivnosti. Ako je Komšić 2006. i bio novo lice, sada – trebamo biti iskreni – to više nije“, dodao je generalni sekretar Naše stranke.

Znači, na samoistaknutu samokandidaturu građanina Komšića, Naša stranka je zauzela konkretan politički stav i pravovremeno i kulturno ga komunicirala.
Ako će kulturno i pravovremeno (znači suprotno od hinjski i licemjerno) izrečen jasan politički stav NS-a "srušiti" proces ujedinjenja "ljevice" tj. SDP/DF i GS, onda to najviše govori o kvalitetu procesa ujedinjenja i o iskrenosti učesnika ujedinjenja SDP/DF/GS.
Još jednom, čak ni ta "strašna" NS ne može spriječiti ujedinjenje SDP/DF i GS.
Da se fino ujedine (što prije, to bolje), usaglase i objave ujedinjeni program i kandidate. Što im bude bio bolji program i vjerodostojniji kandidati, manje će im trebati NS.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26959 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Traba ljevici svaka karika
NS može dobiti mandate u FBIH iz Sarajeva npr 3 max(1-2 realno).Ukupno ljevica može dobiti 6,max 7/8.(FBIH izbororne jedinice KS+BPK)
Bh mandat iz KS+BPK teško može dobiti NS,tu je najbiliži SDP pojedinačno,udružena ljevica može dobiti 2 max,razjedinjana 1,tu moraju nastupati ujedinjeno,jer ostale tri stranke ne mogu dobiti kompezacijske mandata u BH parlamentu.
Ujedinjenje ne smije biti pod svaku cijenu.Ne smije se ujediniti pa ići s SDA,ili održavati Nepotizam tipa Nikšić.
Koliko je Hadžibajrećeva lista utjecati na glasače,još je rano reći.
Ako NS nastupi smamostalno mora biti bolje raspostranjena i tražiti 3% na nivou FBIH-kompezacijski ili Osnovati odbore malo jače u Gradačcu,Brčko(već ima u Gračanici) tražiti direktni mandat iz te izborne jedinice,te ojačati u Tešnju,Maglaju,Zavidovićima te s Zenicom tražiti direktni mandat.Prolaz imaju u KS i BPK što se kantona tiče trebaju raditi i TK i ZDK.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#26960 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Maystor wrote:
Evo vam i konkretan prijedlog: idite na noge Rusmiru Mahmutćehajiću, popušite mu ako treba, samo kandidat tog kalibra može biti alternativa SDA. Sve drugo je zajebancija.
Ovo govorim hipotetički, šansa da uvaženi profesor prihvati tako nešto je ravna nuli, ali ako je namjera iskrena, naći će se ljudi koji će to podržati.
:shock: :shock:

Jedan od najvećih mračnjaka devedesetih, Alijin ideolog, zlo i naopako, šališ se???
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26961 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Banksy wrote:
Maystor wrote:
Evo vam i konkretan prijedlog: idite na noge Rusmiru Mahmutćehajiću, popušite mu ako treba, samo kandidat tog kalibra može biti alternativa SDA. Sve drugo je zajebancija.
Ovo govorim hipotetički, šansa da uvaženi profesor prihvati tako nešto je ravna nuli, ali ako je namjera iskrena, naći će se ljudi koji će to podržati.
:shock: :shock:

Jedan od najvećih mračnjaka devedesetih, Alijin ideolog, zlo i naopako, šališ se???
Ma mayator nije dobar sekundu...lik je zagoreni SDAovac a i postovi su mu katastrofa
Nego maystore,hajde mi osgovori na par pitanja iz prethodnog posta,mozes li?
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#26962 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Mrš
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26963 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

:lol: :lol: :lol:
:?
:run:
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#26964 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Heartbeats »

NS uskoro puca po šavovima, ne radi politike nego radi internih personalnih problema. Jbg tako kad stranku praviš u raji. Predsjedništvo je već puklo na dva tabora. Kad se desi proklizavanje, svašta će se reći i iznjeti u međusobnim optužbama. Do tada.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#26965 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by salik79 »

Banksy wrote:
Maystor wrote:
Evo vam i konkretan prijedlog: idite na noge Rusmiru Mahmutćehajiću, popušite mu ako treba, samo kandidat tog kalibra može biti alternativa SDA. Sve drugo je zajebancija.
Ovo govorim hipotetički, šansa da uvaženi profesor prihvati tako nešto je ravna nuli, ali ako je namjera iskrena, naći će se ljudi koji će to podržati.
:shock: :shock:

Jedan od najvećih mračnjaka devedesetih, Alijin ideolog, zlo i naopako, šališ se???
:-) :-) :-) :roll: :roll: :roll:

Prof.dr. Rusmir Mahmutcehajic, ustati pa spomenuti tu ljudsku, intelektualnu i moralnu gromadu! Na prste jedne ruke nabrojati velicine poput uvazenog profesora.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26966 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Heartbeats wrote:NS uskoro puca po šavovima, ne radi politike nego radi internih personalnih problema. Jbg tako kad stranku praviš u raji. Predsjedništvo je već puklo na dva tabora. Kad se desi proklizavanje, svašta će se reći i iznjeti u međusobnim optužbama. Do tada.
odakle sad ovaj "vjetar zapuha" ?
sta se desilo u NSu pa "puca po savovima" ?
nemam informacija pa me zanima
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26967 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Za koju god stranku kažu da puca po šavovima ona u Sarajevu ostvari rezultat
SDA,puc aveć 100 godina a uvjek PRVA
NS eto puca i ona ,kako keže kolega s foruma,aa DRUGA ispred i SDP I DF I GS I SBB I HADŽIBAJRIĆA
Feđa je krasna osoba i ostali takođe.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#26968 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

zippoo87 wrote:
Heartbeats wrote:NS uskoro puca po šavovima, ne radi politike nego radi internih personalnih problema. Jbg tako kad stranku praviš u raji. Predsjedništvo je već puklo na dva tabora. Kad se desi proklizavanje, svašta će se reći i iznjeti u međusobnim optužbama. Do tada.
odakle sad ovaj "vjetar zapuha" ?
sta se desilo u NSu pa "puca po savovima" ?
nemam informacija pa me zanima
Niti sam meteorolog (vjetrovi), a nisam ni krojač (šavovi), ali imam utisak da NS u zadnjih par mjeseci povlači dobre, konkretne i pravovremene političke poteze (od lokalnih do državnih). Možda sam subjektivan, ali morao bih debelo sitničariti pa pronaći neke kozmetičke promašaje.
Sve u svemu, ako je to čak i proizvod nekih "vjetrova" i "šavova", neka je.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#26969 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _Reds_ »

Treba ljevici ovo, treba ljevici ono.

A suština je da ljevica ima maksimum 30 mandata u Federalnom parlametnu, i to u idealnim uslovima.

Jednostavno stanovništvo nije većinski lijevo, odnosno Bošnjaci jer oni glasaju sa ove lijeve da se ne lazemo u 90 posto.

SDA može pobjediti samo dobra stranka centra, a mi takvu nemamo.

Liberali ni u puno naprednijim društvima nisu neki faktor, pa neće biti ni u našem prilično zaostalom.

Kao što je neko rekao, oni su tu da malo palamude, uzmu kakvu lovu i zdr'o.
Najdite mi međum tim liberalima ozbiljnih ljudi dokazanih u nekom realnom sektoru, osim umjetnika na ovaj ili onaj način i ljihovih ljubitelja.


Htjeli vi ili ne tako je.

Volio bi da Bakir bude poražnen, ali liberali i ljevica ga pobjediti ne mogu, zato ćemo još dugo gledati SDA tu gdje jeste, htio to ja ili ne htio, ili htjeli vi ili ne htjeli.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26970 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

_Reds_ wrote:Treba ljevici ovo, treba ljevici ono.

A suština je da ljevica ima maksimum 30 mandata u Federalnom parlametnu, i to u idealnim uslovima.

Jednostavno stanovništvo nije većinski lijevo, odnosno Bošnjaci jer oni glasaju sa ove lijeve da se ne lazemo u 90 posto.

SDA može pobjediti samo dobra stranka centra, a mi takvu nemamo.

Liberali ni u puno naprednijim društvima nisu neki faktor, pa neće biti ni u našem prilično zaostalom.

Kao što je neko rekao, oni su tu da malo palamude, uzmu kakvu lovu i zdr'o.
Najdite mi međum tim liberalima ozbiljnih ljudi dokazanih u nekom realnom sektoru, osim umjetnika na ovaj ili onaj način i ljihovih ljubitelja.


Htjeli vi ili ne tako je.

Volio bi da Bakir bude poražnen, ali liberali i ljevica ga pobjediti ne mogu, zato ćemo još dugo gledati SDA tu gdje jeste, htio to ja ili ne htio, ili htjeli vi ili ne htjeli.
Nije toliki problem pobijediti SDA koliki je problem kako negativne društvene i ekonomske procese pretvoriti u pozitivne. Hoću reći da pobjeda drugih stranaka "centra" ili "ljevice" nad SDA ne znači ništa ako će se nastaviti sa dvadesetogodišnjom negativnom praksom podobnosti, korupcije, nepotizma, ucjena.....

Gledano mojim očima jedino se NS, po svom djelovanju i nekompromitovanosti izdvaja od svih ostalih. Zaslužuje li NS šansu, narod zna najbolje.

Druge stranke, naročito one iz izvršne vlasti, su pune "dokazanih" samo kakav im je rezultat ?
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#26971 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

I koji bi bili stavovi stranke centra?
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#26972 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

salik79 wrote:
Banksy wrote:
Maystor wrote:
Evo vam i konkretan prijedlog: idite na noge Rusmiru Mahmutćehajiću, popušite mu ako treba, samo kandidat tog kalibra može biti alternativa SDA. Sve drugo je zajebancija.
Ovo govorim hipotetički, šansa da uvaženi profesor prihvati tako nešto je ravna nuli, ali ako je namjera iskrena, naći će se ljudi koji će to podržati.
:shock: :shock:

Jedan od najvećih mračnjaka devedesetih, Alijin ideolog, zlo i naopako, šališ se???
:-) :-) :-) :roll: :roll: :roll:

Prof.dr. Rusmir Mahmutcehajic, ustati pa spomenuti tu ljudsku, intelektualnu i moralnu gromadu! Na prste jedne ruke nabrojati velicine poput uvazenog profesora.
Prijatelju moj, ja ne odgovaram na postove hamšoša poput ove koju si citirao. Jednostavno, nije vrijedno vremena. A što se tiče uvaženog profesora, moje je mišljenje da se radi o najvećem intelektualcu u Bošnjaka. Ako govorimo o ideologiji, može mu se pripisati da je radio na ideji Bosne kao nezavisne države i Bošnjaka kao državotvornog naroda. Zato smo se i borili, na kraju krajeva. I rahmetli Alija Izetbegović je dao istorijski doprinos toj ideji, i to nikada ne treba zaboraviti. Stvari su krenule po zlu kad su ratni profiteri izašli iz podruma i opljačkali državu (tu dio krivice snosi rahmetli Alija). Da ne govorimo dalje, o širim temama i vidicima uvaženog profesora (koje su meni i tebi bliže, a nedostižne za razumijevanje forumskoj balavurdiji).
Poenta mog posta je sljedeća: mene, kao Bošnjaka koji traži alternativu SDA, ne može predstavljati Jakov Finci ili Varja Nikolić. Uvaženi profesor Rusmir ne bi nikada sjeo za isti sto sa ovog bagrom iz NS, DF, SDP, GS itd. a kamoli bio u funkciji te bućkuriš koalicije. Ali ako neko hoće da traži alternativu SDA, onda je mora tražiti među ljudima koji nešto vrijede. Sve drugo je prevara, na koju treba ukazivati.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26973 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Mahmutćehajić se meni ne sviđa
Tačno i NS i Ostali moraju naći osobu koja će privući narodne mase i pobjediti
Ime te osobe se ne nazire niti se nazire ikakav zajednički kandidat
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26974 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Mahmutćehajić se meni ne sviđa
Tačno i NS i Ostali moraju naći osobu koja će privući narodne mase i pobjediti
Ime te osobe se ne nazire niti se nazire ikakav zajednički kandidat
Pa kad vidiš kako je SDA (i sve druge etničke stranke) nasanjkala intelektualce onda nije ni čudo da se pametan čovjek distancira od politike. Što rek'o političar intelektualcu: Jesi pametan ali nisi mudar. :D

Ja lično sam protiv pozivanja ljudi koji se ne mogu povezati sa stranačkom ideologijom. Bez obzira na ugled koji uživaju u nečijim očima.

http://www.orbus.be/aktua/2010/aktua2838.htm
Bošnjački Sabor 1993 - Izvod iz knjige "Balkan Bluz" Rusmira Mahmutćehajića
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#26975 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

salik79 wrote:
Banksy wrote:
Maystor wrote:
Evo vam i konkretan prijedlog: idite na noge Rusmiru Mahmutćehajiću, popušite mu ako treba, samo kandidat tog kalibra može biti alternativa SDA. Sve drugo je zajebancija.
Ovo govorim hipotetički, šansa da uvaženi profesor prihvati tako nešto je ravna nuli, ali ako je namjera iskrena, naći će se ljudi koji će to podržati.
:shock: :shock:

Jedan od najvećih mračnjaka devedesetih, Alijin ideolog, zlo i naopako, šališ se???
:-) :-) :-) :roll: :roll: :roll:

Prof.dr. Rusmir Mahmutcehajic, ustati pa spomenuti tu ljudsku, intelektualnu i moralnu gromadu! Na prste jedne ruke nabrojati velicine poput uvazenog profesora.
:-)

Osoba s američke crne liste, mračnjak devedesetih, bivši visoki komunistički funkcioner koji je u tajnosti posjećivao kampove PLO-a i jedini koji za to nije odgovarao u Sarajevskom procesu (!?), tajni pregovarač na tajnim, predratnim sastancima s Dobricom Ćosićem na kojima se odlučivalo o sudbini Bosne, (pred)ratni ideolog SDA koji se s Alijom u ratu razišao isključivo zbog svoje sujete i neispunjenih ambicija, zaista, ubio se za lidera ljevice :lol:


Nažalost, poput većine ostalih nekadašnjih visokih funkcionera i ideologa vlasti Stranke demokratske akcije, i Rusmir Mahmutćehajić pokazuje znake potpune amnezije kada je u pitanju njegova osobna odgovornost i učešće u kreiranju tragičnih zabluda bošnjačke "nacionalne" politike. Da je bilo takvih pitanja u intervjuu možda bi ona i osvježila Mahmutćehajićevo pamćenje. Naime, pomalo degutantno zvuče utemeljene optužbe na račun SDA i Alije Izetbegovića, uz istovremeno prenebregavanje činjenice da je upravo Mahmutćehajić bio jedan od ključnih ideologa i ministara Izetbegovićeve vlasti. Njegov uticaj, a naročito ideološki, daleko je prevazilazio funkciju potpredsjednika Vlade predratne Bosne i Hercegovine, a i one iz ratnog perioda. Izetbegović je mrtav, ali još uvijek ima živih svjedoka razlaza između tadašnjeg neprikosnovenog bošnjačkog lidera i Mahmutćehajića. Do prekida njihove saradnje nije došlo onda kada je lider današnjeg Međunarodnog intelektualnog foruma "Bosna" bio član Izetbegovićeve delegacije koja je sa "predstavnicima" Srba i Hrvata vodila pregovore o podjeli BiH. Nažalost, razlozi su bili tipično ovdašnji i puno prozaičniji: Mahmutćehajićeva ambicija da odlučuje o najširem spektru pitanja - od energetike i ratne namjenske proizvodnje, preko sigurnosnih službi do informisanja i ideologije - (s)udarila se sa Izetbegovićevom liderskom taštinom.

Locked