Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26901 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Da Hvala.ali SDA HDZ SNSD su trenutno protiv toga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#26902 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Moze li pomoci kampanja po gradovima za skupljanje potpisa za ovu ideju?
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26903 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

drugi profil wrote:Moze li pomoci kampanja po gradovima za skupljanje potpisa za ovu ideju?
Vjerovatno može. Možda može pomoći i OSC.

Misija pruža savjete Centralnoj izbornoj komisiji o zakonodavnim pitanjima i prati njen rad. Zajedno s državnim parlamentom, organizuje stručne rasprave o izbornom zakonodavstvu. Također podržava nevladine organizacije koje rade na podizanju svijesti o ulozi žena u političkom životu i pomaže im da osnivaju i jačaju mreže temeljem kojih se povećava učešće žena u lokalnim i opštinskim izborima.
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#26904 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wonkaw »

hamza_sa wrote:Postovanje Pedja!

Ponukan danasnjom odlukom Vlade FBiH da odobri poskupljenje plina, zbog cega sam ne ljut nego bijesan, odlucio sam ti postaviti pitanje, pa ako mozes da mi bez politicke demagogije i uvijanja, odgovoris na njega. Kao sto i sam vjerovatno znas, ovo nece biti samo poskupljenje plina, nego ce to za sobom povuci i mnoga druga poskupljenja.

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Moja porodica je gladna! Ja sam gladan! Do danas, moj manevarski prostor kada je prezivljavanje u pitanju je imao jos koliko toliko prostora, ali nakon ove odluke on vise ne postoji.

Danas sam citao da su, od dana kada je ova Vlada preuzela vlast, zivotni troskovi porasli za 25% (osnovne namirnice), poskupila je voda, poskupio je benzin, a evo sada i plin. 0 kilometara izgradjenog autoputa. Od najavljenih hiljada novih radnih mjesta, u ovom tromjesjecju 2017. godine na stotine ih je manje u odnosu na isti period prosle godine. Na hiljade mladih ljudi je napustilo domovinu. Itd. Itd.

Ovi koji su trenutno na vlasti i da hoce ne znaju drugacije.

Narod, gradjani, ljudi, nazovi ih kako god hoces, su i vise nego nezadovoljni.

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Postovani Pedja, ovom narodu je pamet razvucena. Ljudi su izbezumljeni. Gledaju, a u pogledu im se vidi da traze nekoga ko ce ih spasiti.

Nemoj mi molim te samo napisati da na izborima imamo sansu za promjenu. Nemoj molim te, jer ta prica traje vec godinama. Nista se ne mjenja. Tonemo sve vise iz dana u dan. Gladni smo.

Moje misljenje je da samo izlazak na ulice i masovni protesti mogu nesto promjeniti. Ali, nazalost ovdje nema ko da povede i usmjeri narod. Da, treba neko da povede ovaj napaceni narod, jer sami ne mogu. Sjeti se samo zadnjih protesta i kako su oni zavrsili spinovima vladajucih. Pocev od droge medju protestantima, pa do dovlacenja kamenja itd. Treba neko da stane ispred naroda i povede ga. Jer, ne moze narod sam da formulise zahtjeve prema vlasti. Svugdje u svijetu to radi opozicija, sindikat.......

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Pitam se kakva je funkcija vas kao opozicionara? Da li vi ikada se sastanete i razgovarate o svemu ovome sto muci navedene gradjane i ako da kakve zakljucke i odluke donesete? Nije valjda da se protiv njih borite samo saopcenjima ili govorima za skupcinskim govornicama.

Zar ne vidite, da je na taj nacin boriti se protiv njih je kao boriti se protiv vjetrenjaca???????

Zar ne mislite da je vrijeme da se preuzme odgovornost i pocne se se spasavati sta se spasiti moze??


I za kraj, da napomenem da se ovo pitanje koje se provlaci kroz moj post ne odnosi samo na tebe i tvoju stranku, nego opcenito na sve opozicione stranke i njihove vodje.
tip zabrinut, trazi odgovor i dobije ovo;
Denis Graz odgovorio; (citiram samo ovaj dio s razlogom, cijeli tzv. odgovor stranica nazad)

Oni sve teže mogu pljačkati i sve manje imaju moći. I doći će, vrlo uskoro, trenutak, kada ćemo mi biti u poziciji da preuzmemo odgovornost.

Mi možemo bolje voditi ovu zemlju.

Znam, traje predugo, ta promjena o kojoj govorim. Ali ja ne vidim da se borba s problemima koje ti spominješ i s neprijateljima koji ih proizvode može voditi brže ili efikasnije. Ako ti vidiš bolji način za to, pomozi mi i objasni ga. Pridruži se i potegni, jer jedno je sigurno - mi ovo sami nećemo moći izgurati.

Ne odustajmo, ljudi. Makar iz prkosa. Ne odustajmo.

Sretno, i laku noć.
:roll: laku noc i tebi, i svima vama koji kolektivno jebete ovaj narod, uhljebi.... dok vi sanjate egzoticne destinacije mi zaspati ne mozemo od krcenja crijeva... jos ignorise napisano misljenje kako i sta bi trebala opozicija da radi, izbjegava da da odgovor i onda jos pita da mu se objasni bolji nacin.... :-) bolje da nije nista ni pisao... napisi MI NISMO SPOSOBNI DA NISTA PROMIJENIMO, MI SE BOJIMO NEREDA, MI NE ZNAMO STO JE GRADJANSKA NEPOSLUSNOST/civil disobedience, MI SMO SE UHLJEBILI A VI SE SNALAZITE.... to je odgovor...
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#26905 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Mene zanima ima li kakvog odgovora opozicije na najavu povecanja poreza?
Ili ste svjesni da vasa primanja i benefiti zavise od punjenja kase pa samo dajete alibi saopstenja.
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26906 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Predsjednik Naše stranke Predrag Kojović učestvovao je na skupu lidera građanskih i lijevih stranka u Mostaru.

„Principijelnost je elementarni preduslov građanskog koncepta politike i zahtjeva za promjenu dejtonskog Ustava i izbornog sistema. Država BiH mora biti zajednica ravnopravnih građana, koji ne osjećaju strah od etničkog preglasavanja i šikaniranja. To je naša ideja vodilja. Pitanje izbornog sistema nije i ne smije biti rezultat partijskih i etničkih kalkulacija, već stvar koja se tiče idućih decenija i novih generacija, zbog čega su principi jedini pravi putokaz da bi se došlo do rješenja koje je dobro za demokratiju i samim time dobro za BiH. Svi naši prijedlozi ustavnih rješenja, kao i prijedlozi za izborne i druge zakone sadrže u sebi mehanizme kojima je cilj reintegracija države i jačanje položaja građanina u odnosu na državu“, kaže predsjednik Naše stranke.

Kojović dodaje da je Naša stranka ponudila platformu „Naš Mostar“, koja zagorava jedinstvo grada kao jedne izborne jedinice sa 35 vijećnika/ca i direktnim izborom i gradonačelnika/ce i dogradonačelnika/ce.

„Mi predlažemo da se budžet Mostara usvaja sa dvije trećine skupštinskih glasova a da odluke koje donosi izvršni organ zahtijeva i saglasnost zamjenika. Iako sa malim korekcijama specifičnim za Mostar, u konačnici je riječ o proevropskom modelu, koji promovira građanina i njegova neotuđiva građanska prava. Zapravo on je baziran na u praksi dokazano dobrim sistemom liberalne, predstavničke demokratije.“, kazao je Kojović.

Predsjednik Naše stranke osvrnuo se i na stavove zastupnika u Saboru Hrvatske i predsjednika Glavnog vijeća HNS-a Bože Ljubića o preustroju Federacije.

„Ja razumijem frustracije HDZ-a, ali ne razumijem njihov prijedlog rješenja. Ako je BiH opredijeljena za ubrzan pristup EU, onda ustavne i druge zakonske promjene trebaju ići u tom pravcu, a ne u pravcu cementiranja dejtonskih principa koji su inkompatibilni sa EU vrijednostima i praksom. Krucijalna je stvar za našu zemlju da se građani BiH, Srbi, Hrvati, Bošnjaci i Ostali osjećaju ne samo bezbjedno i ravnopravno nego da osjećaju BiH kao svoju domovinu”, dodaje Kojović.

“Brine me to što u svakodnevnom političkom javnom komuniciranju HDZ naša politička neslaganja predstavlja kao napad na bosanske Hrvate, i to je nešto o čemu svi mi moramo početi voditi više računa. Ali graditi politički mit o tome da Evropska unija traži produbljivanje dejtonskih principa u Bosni i Hercegovini, podjelom Federacije na hrvatski i bošnjački dio, sasvim sigurno ne doprinosi popravljanu ni političkih a ni međuetničkih odnosa. Suština u približavanju principima EU nije formalistička primjena građanskog koncepta iza kojeg bi stajao dejtonski duh, već potpuna primjena tog evropskog i civilizacijskog dostignuća, tako da svi građani BiH ne samo budu ustavno ravnopravni, nego isto tako da u imaju subjektivni osjećaj ravnopravnosti u svojoj zemlji. Zbog toga je potrebno možda krenuti iz početka, restartovati dijalog i pristupiti slušanju primjedbi sa dubljim razumijevanjem i dozom poštovanja, pa i sviješću da ova zemlja podjednako pripada svima, a ne samo konstitutivnim narodima, i ne podizati tenzije pokušavajući politički ostvariti koncepte koji su nas razjedinili i u ne tako davnoj prošlosti unesrećili “, kazao je Kojović.

Kojović kaže kako “ustavno uređenje ne treba posmatrati kroz prizmu gorkih iskustava sa vlašću SDA i HDZ-a, jer je riječ o organizacijama koje bi zloupotrijebile svaki princip i koje su dosada mnogo puta pokazali da su spremni na najgore načine manipulisati i ratnom traumom i stvarati situacije koje izazivaju duboku zabrinutost građana Federacije za ličnu i opštu sigurnost”.

„Samo uz oslobođenje od tereta nasljeđa političke prakse SDA i HDZ-a, možemo govoriti o dobrim namjerama i rješenjima od kojih bi korist imali svi u ovoj državi. Odgovornost svih nas, koji nudimo alternativu jeste da steknemo i opravdamo povjerenje svih ljudi, kojima je nametnuta zabrinutost i zastrašenost, i da im kao alternativu ponudimo mir, umjesto straha, nadu umjesto beznađa a to možemo samo ako to radimo dijalogom umjesto svađe“, zaključio je Kojović.

https://www.nasastranka.ba/kojovic-put- ... e-gradana/

Slažem se sa svim što P.K. priča. Samo kako to ostvariti ?

Ja lično vidim nekoliko mogućnosti.

1. Da nam EU i NATO ponude mogućnost učlanjenja bez ikakvih uslova i da garantuju svojim pasošima svima nama građansku BiH. Nakon toga slijedi promicanje građanskih principa i promjena Ustava.
2. Nastaviti rahat patnju u kojoj je dobro samo nacionalnim čobanima i njihovim kerovima uz nadu da će neko od konstitutivnih da poklekne ili izumre. To što ćemo biti na dnu, nema veze.
3. Pokušati na hinjaka (uz ikebane) ili otvoreno (ratom) nametnuti "građansko" uređenje od strane nekog od konstitutivnih naroda. To što ćemo biti na dnu dna, nema veze.

Da kojim slučajem EU ponudi BiH bezuslovno članstvo BiH, znam da bi P.K. i NS to prihvatili.
Ima li još takvih politika i stranaka u BiH kojima bi odgovaralo članstvo u EU i NATO i koje su to?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11008
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#26907 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

drugi profil wrote:Mene zanima ima li kakvog odgovora opozicije na najavu povecanja poreza?
Ili ste svjesni da vasa primanja i benefiti zavise od punjenja kase pa samo dajete alibi saopstenja.
Kod nas nijedna politicka opcija ne smije ni da spomene (ne mora cak ni obecati) smanjenje poreza, regulacija privredi, penzija i plata u dzabojedskom sektoru. Sve su to samo razlicite frakcije Komunisticke Partije.. :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26908 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Spomenula je jednom to NSRZB i Propala na izborima.
Rasterećenje privrede,smanjenje doprinosa itd sve je Jerko predlagao.
A niko njemu nije vjerovao kao ni sad,sad predlaže elektronsko glasanje,ukidanje entiteta i sl a svi uglas pa on je bio Ministar i imao Afere,uhapšen prvog dana izborne kampanje i nakon izbora pušten.
Ali ekonomija je nebitna kod nas je bitan radikalizam,nacionalnost da se glasovi dobiju.
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26909 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Dobar prijedlog. Jučer čitam ovo...http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/491 ... jdzer.html

Gratz pokrenuo inicijativu za dekriminalizaciju kanabisa

https://www.nasastranka.ba/gratz-pokren ... -kanabisa/
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#26910 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

Novak20 wrote:Dobar prijedlog. Jučer čitam ovo...http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/491 ... jdzer.html

Gratz pokrenuo inicijativu za dekriminalizaciju kanabisa

https://www.nasastranka.ba/gratz-pokren ... -kanabisa/
:thumbup:

ne treba stati samo na dekriminalizaciji, već na punoj legalizaciji....koja država to prva uradi na Balkanu riješit će problem nezaposlenosti...legalizacija ima značajnu ekonomsku dimenziju, kao snažan boost poljoprivredi, ugostiteljstvu i turizmu

mislim da je 100x bolje i pametnije legalizirati kanabis i prostituciju nego dizati kredite od MMF-a
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26911 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

JoseMujica wrote:
Novak20 wrote:Dobar prijedlog. Jučer čitam ovo...http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/491 ... jdzer.html

Gratz pokrenuo inicijativu za dekriminalizaciju kanabisa

https://www.nasastranka.ba/gratz-pokren ... -kanabisa/
:thumbup:

ne treba stati samo na dekriminalizaciji, već na punoj legalizaciji....koja država to prva uradi na Balkanu riješit će problem nezaposlenosti...legalizacija ima značajnu ekonomsku dimenziju, kao snažan boost poljoprivredi, ugostiteljstvu i turizmu

mislim da je 100x bolje i pametnije legalizirati kanabis i prostituciju nego dizati kredite od MMF-a
:lol: :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#26912 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

:? ne kontam šta je smiješno
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#26913 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GeeTnT »

JoseMujica wrote::? ne kontam šta je smiješno
To ti je rezultat kada danima valjas gluposti pa ljudi ne kontaju da ponekad mozes i napisat nesto pametno...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#26914 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

GeeTnT wrote:
JoseMujica wrote::? ne kontam šta je smiješno
To ti je rezultat kada danima valjas gluposti pa ljudi ne kontaju da ponekad mozes i napisat nesto pametno...

"sve što sam napisao ima neki smisao...ako me ikad proglase za klovna neka jedu gofna"

i praznina je uvijek u glovi ćitaća
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#26915 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Pitanje za Peđu i ostale iz NS......kakav je vaš stav po pitanju prijedloga zakona o porezu na lični dohodak, doprinosima, i ostalo sto spremaju sad za parlamentarnu proceduru? Hocete li podrzati ili ne?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#26916 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »



Vlada FBiH jučer je odbila sve amandmane na zakon o PIO i na izmjene i dopune Zakona o radu, koji će se danas naći u delegatskoj raspravi na Domu naroda Parlamenta FBiH.


Iz Vlade je nakon sjednice saopšteno da je razmatran set amandmana koje su na prijedlog zakona o PIO podnijeli delegati Aner Žuljević i Predrag Kojović, te da su ocijenjeni neprihvatljivim.
Istu ocjenu su dobili i Kojovićevi i amandman federalne poslanice Jasne Duraković Hadžiomerović na izmjene i dopune Zakona o radu.
Osim ovih, Vlada je odbila i amandmane poslanika Sanela Mušovića i delegata Edina Forte na izmjene i dopune Zakona o izvršenju krivičnih sankcija u FBiH.
:oops:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#26917 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

kad su ovi "finansijski" zakoni u pitanju........SDA u većini slučaja ide niz dlaku federalnim partnerima (HDZu).
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26918 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

JoseMujica wrote::? ne kontam šta je smiješno
Smiješan mi je prijedlog za goluba na grani a ni vrabac nije u ruci.
Novak20
Posts: 13960
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26919 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

........a članovi najviših organa Stranke demokratske akcije koji su na slobodi najveću pažnju posvećuju internim, unutarpartijskim, problemima. To dovoljno govori o njihovoj prirodi i njihovom shvatanju politike"

Duhovit Peđa, samo šta je za SDA par žrtvene janjadi. Ako se za uhapšene može reći da su janjci. :D

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kojovic ... /170331052
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#26920 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Generalno posmatrajući, NS u zadnje vrijeme povlači po mom mišljenju mudre političke poteze. Nema im se strateški šta prigovoriti.
Ipak, pojavio se momenat u zadnjih 48 sati koji još uvijek nisu komentarisali.
"Proglašenje" gradskog budžeta od strane gradonačelnika u Zenici.
Ne znam napamet sve poslovnike i pravilnike o radu, ali mi je ovo malo " zaparalo" uši. Nisam siguran da to odgovara dobroj demokratskoj praksi.
Kako može "silovanje" političke kulture u nekim slučajevima bivati osuđeno, a u nekim prešućeno?
Mislim da nema razloga da NS pored predsjedavajuće gradskog vijeća to ostavi u prostoru špekulacija bez komentara.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26921 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Načelnici imaju pravo proglasiti ako budzet ne bude usvojen do 01.04.(ista situacija u Lukavcu)
Ali to provlači druga pitanja
Mogućnost vijeća da traži opoziv Načelnika a u Zenici i u Lukavcu bi opet pobjedio isti,s još većom razlikom
kao što je bio slučaj u Foči jedne godine.
Neznam u Zenici a u Lukavcu OV SDA pokušava da ucjeni Načelnika SDP,da ga natjera da vraća za 4 godine Milionske dugove ranije Vlasti SDA.
Zanimljiva je pozicija NS u Zenici,1 vijećnik,predsjedsjednik Vijeća,koji nemora dabude po Ustavu FBIH,bar interpetaciji HDZ ovog ministra pravde u Zenici bi mogao da bude i Predsjednik vijeća Bošnjak,nema više Konstutitutivnosti naroda nakon Popisa iz 2013.,Tako tumače Ustav ministri Pravde FBIH iz HDZ te OV većine iz SDA.
Vjerujem da su Prijedlozi NS u Zenici korektni
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#26922 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mayab »

Dajte sta uradite da se smijeni ova sramota od tzv. gradonacelnika anti anti fasiste :lol: :lol: :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26923 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

mayab wrote:Dajte sta uradite da se smijeni ova sramota od tzv. gradonacelnika anti anti fasiste :lol: :lol: :lol:
Eto može uraditi sam Radončić ako napusti Baketa
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#26924 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

putokaz1 wrote:
mayab wrote:Dajte sta uradite da se smijeni ova sramota od tzv. gradonacelnika anti anti fasiste :lol: :lol: :lol:
Eto može uraditi sam Radončić ako napusti Baketa

ihhhh Tornjak je tek puščo pipke...sve u reprezentativne firme Lutriju, Aerodrom itd....neče ga ni medžed sad iščerat
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26925 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Meni nije jasno šta je poenta
2010-2015 udarat Kontru i onda tek uć u Hobotnicu Zla
što nije odmah
šta se čekalo?
Koliko ja vidim nema više onog ''Glasat ćemo za NS'' na forumima...
Locked