Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26876 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

jefff wrote:Ja kafa vidim da ima i jedna budala da bi glasala za stranku o kojoj je ovdje rijec namah me prodje cudjenje sto SDA i SBB imaju toliki auditorijum.
:lol:

Jako pronicljiv i nadasve argumentovan zaključak. Odmah se prepozna da iza njega stoji veliki um.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#26877 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GeeTnT »

Povodom teme koju je za tematsku sjednicu inicirao Dennis Gratz, pozvani su predstavnici institucionalnog i nevladinog sektora, koji treba da predoče poslanicima trendove i razloge iseljavanja stanovništva iz Federacije BiH.

Gratz tvrdi da je ova pojava dobila alarmantne razmjere zbog čega najviše zakonodavno tijelo u Federaciji treba da joj posveti odgovarajuću pažnju.
:lol: :lol:
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#26878 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wonkaw »

GeeTnT wrote:
Povodom teme koju je za tematsku sjednicu inicirao Dennis Gratz, pozvani su predstavnici institucionalnog i nevladinog sektora, koji treba da predoče poslanicima trendove i razloge iseljavanja stanovništva iz Federacije BiH.

Gratz tvrdi da je ova pojava dobila alarmantne razmjere zbog čega najviše zakonodavno tijelo u Federaciji treba da joj posveti odgovarajuću pažnju.
:lol: :lol:
tebi smijesno?
da ponovim i na ovoj temi

Novalić i Kremić: Pad nataliteta veći problem FBiH od iseljavanja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /170322109

halo ba konji, pad nataliteta je povezan sa porastom iseljavanja... mladi se iseljavaju a oni su ti koji se tucaju i radjaju djecu, i njihova djeca ce se tucati i radjati djecu u buducnosti... prosto ko grah, neces od staraca koji ostanu ocekivati povecanje nataliteta.... haj' ti medjedu bosanskom to objasni....
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#26879 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GeeTnT »

wonkaw wrote:
GeeTnT wrote:
Povodom teme koju je za tematsku sjednicu inicirao Dennis Gratz, pozvani su predstavnici institucionalnog i nevladinog sektora, koji treba da predoče poslanicima trendove i razloge iseljavanja stanovništva iz Federacije BiH.

Gratz tvrdi da je ova pojava dobila alarmantne razmjere zbog čega najviše zakonodavno tijelo u Federaciji treba da joj posveti odgovarajuću pažnju.
:lol: :lol:
tebi smijesno?
da ponovim i na ovoj temi

Novalić i Kremić: Pad nataliteta veći problem FBiH od iseljavanja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /170322109

halo ba konji, pad nataliteta je povezan sa porastom iseljavanja... mladi se iseljavaju a oni su ti koji se tucaju i radjaju djecu, i njihova djeca ce se tucati i radjati djecu u buducnosti... prosto ko grah, neces od staraca koji ostanu ocekivati povecanje nataliteta.... haj' ti medjedu bosanskom to objasni....
Ne brine bolan njih pad nataliteta i iseljavanje, nego to sto ce bunar presusiti...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#26880 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hajvan »

zbog iseljavanja, treba predloziti reviju viskoskolstva…
realno, visokoskolstvo ne smije vise biti besplatno (sufinacirano) na nacin na koji je do sada bilo..
jer, koji klinac da ja sufinasiram nekog junosu kojem je jedini cilj zavrsiti kakavog fakulteta ovdje i ispaiti se na zapad…
trebaju se uvesti tacne cijene koliko koji studij kosta, ako student zeli da ga drzava/kanton stipendira da se tacno zna koji iznos mora vratiti ako hoce da napusti drzavu…
draze mi je imati vodu u slavini 24/7, uredjene ulice, parkove nego da skolujem inzinjerski, lijecnicki i ini kadar njemackoj … :mrgreen:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#26881 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

GeeTnT wrote:
Povodom teme koju je za tematsku sjednicu inicirao Dennis Gratz, pozvani su predstavnici institucionalnog i nevladinog sektora, koji treba da predoče poslanicima trendove i razloge iseljavanja stanovništva iz Federacije BiH.

Gratz tvrdi da je ova pojava dobila alarmantne razmjere zbog čega najviše zakonodavno tijelo u Federaciji treba da joj posveti odgovarajuću pažnju.
:lol: :lol:
Sta se ti smijes ko lud na brasno? Udri brigu na veselje i mozak pusti na pasu.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#26882 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Streptokok »

ljudi i treba da idu. smatram da bi im država trebala pomoći u tome osnivanjem neke agencije za iseljavanje. bolje da negdje radi i privređuje, ženi se i rađa djecu, nego da mu ovdje život prođe bez marke u džepu. postoji šansa da će se neko takav vratiti da ulaže u bih a od ovog što mu život u bih prođe nema koristi ni društvo niti on sam. čak šta više, često se odaju drogi i kriminalu.

a i onim najglupljima je jasno da ova država nije u mogućnosti da kreira radna mjesta.

i sam se kajem što ne odoh dok sam bio mlađi, a imam relativno dobar posao. neko će reći da mi je i ovdje dobro, e pa nije. ne znaš kad će voda doći, hoće li te neko zbosti u tramvaju, udariti auto na pješačkom prelazu, hoće li biti autobusa ili taj dan nikako ne vozi a ti pojma nemaš. hoće li ti komšija napraviti štalu ispod prozora a ova država nema snage da je sruši, dođe vrijeme ženidbi treba ti stan a cijene ko u berlinu, da se liječiš moraš davati mito. nikad ne znaš kad će ti smanjiti platu. za upis u bilo kakvu školu treba štela i mito. da dijete zaposliš pored mita potrebna je i krvna veza sa kraljevskom porodicom, da bi napredovao u poslu treba ti štela, štela, štela........

nema ovdje života. ova država i ovo društvo zaslužuju propast.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#26883 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GeeTnT »

jefff wrote:
GeeTnT wrote:
Povodom teme koju je za tematsku sjednicu inicirao Dennis Gratz, pozvani su predstavnici institucionalnog i nevladinog sektora, koji treba da predoče poslanicima trendove i razloge iseljavanja stanovništva iz Federacije BiH.

Gratz tvrdi da je ova pojava dobila alarmantne razmjere zbog čega najviše zakonodavno tijelo u Federaciji treba da joj posveti odgovarajuću pažnju.
:lol: :lol:
Sta se ti smijes ko lud na brasno? Udri brigu na veselje i mozak pusti na pasu.
Ako dobro razmislis mozda ces shvatit zasto... Napregni vijuge ili potrazi brasno pa napravi dijagnozu...
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#26884 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mayab »

Streptokok wrote:ljudi i treba da idu. smatram da bi im država trebala pomoći u tome osnivanjem neke agencije za iseljavanje. bolje da negdje radi i privređuje, ženi se i rađa djecu, nego da mu ovdje život prođe bez marke u džepu. postoji šansa da će se neko takav vratiti da ulaže u bih a od ovog što mu život u bih prođe nema koristi ni društvo niti on sam. čak šta više, često se odaju drogi i kriminalu.

a i onim najglupljima je jasno da ova država nije u mogućnosti da kreira radna mjesta.

i sam se kajem što ne odoh dok sam bio mlađi, a imam relativno dobar posao. neko će reći da mi je i ovdje dobro, e pa nije. ne znaš kad će voda doći, hoće li te neko zbosti u tramvaju, udariti auto na pješačkom prelazu, hoće li biti autobusa ili taj dan nikako ne vozi a ti pojma nemaš. hoće li ti komšija napraviti štalu ispod prozora a ova država nema snage da je sruši, dođe vrijeme ženidbi treba ti stan a cijene ko u berlinu, da se liječiš moraš davati mito. nikad ne znaš kad će ti smanjiti platu. za upis u bilo kakvu školu treba štela i mito. da dijete zaposliš pored mita potrebna je i krvna veza sa kraljevskom porodicom, da bi napredovao u poslu treba ti štela, štela, štela........

nema ovdje života. ova država i ovo društvo zaslužuju propast.
:thumbup:
Prije dva dana cujem, covjek dize 5 milja kredit da plati neku operaciju materi, pardon ne operaciju, nego ovi banditi na Koševu NEMAJU NIČEGA šta treba za operaciju, pa on to mora da obezbjedi, sunce ti jebem, ja mislim da bih onoga ko mi to (nedaj Boze da dodjem u tu situaciju) kaže, odležao, bez puno razmišljanja.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#26885 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hamza_sa »

Postovanje Pedja!

Ponukan danasnjom odlukom Vlade FBiH da odobri poskupljenje plina, zbog cega sam ne ljut nego bijesan, odlucio sam ti postaviti pitanje, pa ako mozes da mi bez politicke demagogije i uvijanja, odgovoris na njega. Kao sto i sam vjerovatno znas, ovo nece biti samo poskupljenje plina, nego ce to za sobom povuci i mnoga druga poskupljenja.

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Moja porodica je gladna! Ja sam gladan! Do danas, moj manevarski prostor kada je prezivljavanje u pitanju je imao jos koliko toliko prostora, ali nakon ove odluke on vise ne postoji.

Danas sam citao da su, od dana kada je ova Vlada preuzela vlast, zivotni troskovi porasli za 25% (osnovne namirnice), poskupila je voda, poskupio je benzin, a evo sada i plin. 0 kilometara izgradjenog autoputa. Od najavljenih hiljada novih radnih mjesta, u ovom tromjesjecju 2017. godine na stotine ih je manje u odnosu na isti period prosle godine. Na hiljade mladih ljudi je napustilo domovinu. Itd. Itd.

Ovi koji su trenutno na vlasti i da hoce ne znaju drugacije.

Narod, gradjani, ljudi, nazovi ih kako god hoces, su i vise nego nezadovoljni.

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Postovani Pedja, ovom narodu je pamet razvucena. Ljudi su izbezumljeni. Gledaju, a u pogledu im se vidi da traze nekoga ko ce ih spasiti.

Nemoj mi molim te samo napisati da na izborima imamo sansu za promjenu. Nemoj molim te, jer ta prica traje vec godinama. Nista se ne mjenja. Tonemo sve vise iz dana u dan. Gladni smo.

Moje misljenje je da samo izlazak na ulice i masovni protesti mogu nesto promjeniti. Ali, nazalost ovdje nema ko da povede i usmjeri narod. Da, treba neko da povede ovaj napaceni narod, jer sami ne mogu. Sjeti se samo zadnjih protesta i kako su oni zavrsili spinovima vladajucih. Pocev od droge medju protestantima, pa do dovlacenja kamenja itd. Treba neko da stane ispred naroda i povede ga. Jer, ne moze narod sam da formulise zahtjeve prema vlasti. Svugdje u svijetu to radi opozicija, sindikat.......

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Pitam se kakva je funkcija vas kao opozicionara? Da li vi ikada se sastanete i razgovarate o svemu ovome sto muci navedene gradjane i ako da kakve zakljucke i odluke donesete? Nije valjda da se protiv njih borite samo saopcenjima ili govorima za skupcinskim govornicama.

Zar ne vidite, da je na taj nacin boriti se protiv njih je kao boriti se protiv vjetrenjaca???????

Zar ne mislite da je vrijeme da se preuzme odgovornost i pocne se se spasavati sta se spasiti moze??


I za kraj, da napomenem da se ovo pitanje koje se provlaci kroz moj post ne odnosi samo na tebe i tvoju stranku, nego opcenito na sve opozicione stranke i njihove vodje.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26886 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

hamza_sa wrote:Postovanje Pedja!

Ponukan danasnjom odlukom Vlade FBiH da odobri poskupljenje plina, zbog cega sam ne ljut nego bijesan, odlucio sam ti postaviti pitanje, pa ako mozes da mi bez politicke demagogije i uvijanja, odgovoris na njega. Kao sto i sam vjerovatno znas, ovo nece biti samo poskupljenje plina, nego ce to za sobom povuci i mnoga druga poskupljenja.

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Moja porodica je gladna! Ja sam gladan! Do danas, moj manevarski prostor kada je prezivljavanje u pitanju je imao jos koliko toliko prostora, ali nakon ove odluke on vise ne postoji.

Danas sam citao da su, od dana kada je ova Vlada preuzela vlast, zivotni troskovi porasli za 25% (osnovne namirnice), poskupila je voda, poskupio je benzin, a evo sada i plin. 0 kilometara izgradjenog autoputa. Od najavljenih hiljada novih radnih mjesta, u ovom tromjesjecju 2017. godine na stotine ih je manje u odnosu na isti period prosle godine. Na hiljade mladih ljudi je napustilo domovinu. Itd. Itd.

Ovi koji su trenutno na vlasti i da hoce ne znaju drugacije.

Narod, gradjani, ljudi, nazovi ih kako god hoces, su i vise nego nezadovoljni.

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Postovani Pedja, ovom narodu je pamet razvucena. Ljudi su izbezumljeni. Gledaju, a u pogledu im se vidi da traze nekoga ko ce ih spasiti.

Nemoj mi molim te samo napisati da na izborima imamo sansu za promjenu. Nemoj molim te, jer ta prica traje vec godinama. Nista se ne mjenja. Tonemo sve vise iz dana u dan. Gladni smo.

Moje misljenje je da samo izlazak na ulice i masovni protesti mogu nesto promjeniti. Ali, nazalost ovdje nema ko da povede i usmjeri narod. Da, treba neko da povede ovaj napaceni narod, jer sami ne mogu. Sjeti se samo zadnjih protesta i kako su oni zavrsili spinovima vladajucih. Pocev od droge medju protestantima, pa do dovlacenja kamenja itd. Treba neko da stane ispred naroda i povede ga. Jer, ne moze narod sam da formulise zahtjeve prema vlasti. Svugdje u svijetu to radi opozicija, sindikat.......

Pitanje glasi: Sta cete vi kao opozicija uraditi po ovom pitanju??

Pitam se kakva je funkcija vas kao opozicionara? Da li vi ikada se sastanete i razgovarate o svemu ovome sto muci navedene gradjane i ako da kakve zakljucke i odluke donesete? Nije valjda da se protiv njih borite samo saopcenjima ili govorima za skupcinskim govornicama.

Zar ne vidite, da je na taj nacin boriti se protiv njih je kao boriti se protiv vjetrenjaca???????

Zar ne mislite da je vrijeme da se preuzme odgovornost i pocne se se spasavati sta se spasiti moze??


I za kraj, da napomenem da se ovo pitanje koje se provlaci kroz moj post ne odnosi samo na tebe i tvoju stranku, nego opcenito na sve opozicione stranke i njihove vodje.
ako si ikako u mogucnosti,kopiraj ovo i posalji Pedji na FB,pa ce ti vjerovatno odgovoriti...ovdje je prestao odgovarati
btw.pitanje ti je na mjestu i ovi na vlasti su nas zavili u crno
ja kada vidim Novalica i njegovu suplju pricu,u zeludcu mi se okrene
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#26887 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by orinoco »

zippoo87 wrote:
hamza_sa wrote:Postovanje Pedja!

I za kraj, da napomenem da se ovo pitanje koje se provlaci kroz moj post ne odnosi samo na tebe i tvoju stranku, nego opcenito na sve opozicione stranke i njihove vodje.
ako si ikako u mogucnosti,kopiraj ovo i posalji Pedji na FB,pa ce ti vjerovatno odgovoriti...ovdje je prestao odgovarati
btw.pitanje ti je na mjestu i ovi na vlasti su nas zavili u crno
ja kada vidim Novalica i njegovu suplju pricu,u zeludcu mi se okrene
Odgovori zanimaju i nas ostale
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26888 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

orinoco wrote:
zippoo87 wrote:
hamza_sa wrote:Postovanje Pedja!

I za kraj, da napomenem da se ovo pitanje koje se provlaci kroz moj post ne odnosi samo na tebe i tvoju stranku, nego opcenito na sve opozicione stranke i njihove vodje.
ako si ikako u mogucnosti,kopiraj ovo i posalji Pedji na FB,pa ce ti vjerovatno odgovoriti...ovdje je prestao odgovarati
btw.pitanje ti je na mjestu i ovi na vlasti su nas zavili u crno
ja kada vidim Novalica i njegovu suplju pricu,u zeludcu mi se okrene
Odgovori zanimaju i nas ostale
izgleda da je ovaj kolega poslao poruku i Denisu Grazu...evo ssada Denis objavio status na FB...mislim da se bas referirao na ovog ovdje pa cu kopirati cijeli Grazov status ,da i ostali mogu procitati
Maločas sam dobio poruku jednog ogorčenog građanina koji je srhvan, izluđen današnjom vijeću da vlasti opet poskupljuju plin. I zamolio me je za odgovor, reakciju, ali "bez uvijanja i demagogije".

Napisao sam mu sljedeći odgovor (ovdje potpunjen), u nadi da će to biti odgovor za sva ona pitanja i dileme koje na desetine hiljada ljudi, mahom onih koji su odustali od demokratije, izbora, glasanja, onih razočaranih i rezignirani, postavljaju pred sebe:

"Poštovani E.

evo sam pročitao tvoju poruku na mobu, ustao iz kreveta (jer sam namjeravao leći), upalio kompjuter i odlučio ti odgovoriti.

Vidim da si bijesan. Razumijem te. Ali ja nisam uzrok za tvoje i moje probleme. Ja nisam napravio, bilo van politike, bilo u poltici, nijednu od katastrofalnih situacija koje opisuješ. To nije mene, moje porodice i mojih prijatelja i kolega djelo. Ali ja znam ko je to napravio, ko me pljačka, ko troši tuđe novce, ko ne rješava probleme moje zajednice već živi na strahovima i strahotama prošlosti, živi parazitski i privilegirano na tuđoj grbači i pravi od nas budale. I odlučio sam se takvom sistemu i takvim političarima i politikama suprotstaviti.

Zato smo počeli ovo što smo nazvali Naša stranka. Od početka su nam govorili da nemamo šanse, da smo mali, da smo stranka za kuce i mace, da se bavimo lokalnim, da smo samo u Sarajevu jaki... Međutim, ovo što mi radimo sve je jače i jače. Sve bolje i bolje radimo i sve više im pravimo probleme. Oni sve teže mogu pljačkati i sve manje imaju moći. I doći će, vrlo uskoro, trenutak, kada ćemo mi biti u poziciji da preuzmemo odgovornost.

Ja ti garantujem - mi ćemo to znati bolje. Pokazali smo da smo dosljedni, principijelni i vrijedni. I da stojimo iza svojih stavova, odluka i ljudi koje ih donose. Rastući broj glasova potvrđuje da ovo što govorim jeste tačno.

Potpuno je do tebe hoćeš li ti meni vjerovati ili ne. Moje je da pokažem da mi to znamo. Mi možemo bolje voditi ovu zemlju.

Znam, traje predugo, ta promjena o kojoj govorim. Ali ja ne vidim da se borba s problemima koje ti spominješ i s neprijateljima koji ih proizvode može voditi brže ili efikasnije. Ako ti vidiš bolji način za to, pomozi mi i objasni ga. Pridruži se i potegni, jer jedno je sigurno - mi ovo sami nećemo moći izgurati. Previše je problema, a premalo je sredstava i podrške. Neprijatelj je i unutrašnji i vanjski. I sigurno ćemo propasti ako ljudi koji razmišljaju slično kao mi, a pogođeni su jednakim problemima - odustanu. Ja ne znam kako ovo da nastavim raditi što radim ako nemam osjećaj, neku spoznaju, da je sve više ljudi koji žele da nam pomognu...

Zato te molim da ne odustaneš.

E sada, za kraj: moj problem je što ti na sve ovo što sam ti iznad napisao možeš jednostavno odgovoriti - to je demagogija. U tom slučaju, biće mi žao. Najviše će mi biti žao što te nisam uspio uvjeriti u istinitost svojih stavova, u koje iskreno vjerujem. Takođe će mi, iskreno, biti žao što sam izgubio vrijeme i neophodan san.

Do tebe je, zaista. Koliko ti budeš vjerovao u sebe, u druge, u potencijal da ova zemlja može opstati i postati mjesto boljeg življenja, toliko će se to prije desiti. Da je Churchill 1940. odlučio kako nema smisla boriti se s jednog otoka protiv neprijatelja koji je porazio i pokorio cijelu Evropu - sigurno ne bi dobio rat."

Ne odustajmo, ljudi. Makar iz prkosa. Ne odustajmo.

Sretno, i laku noć.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#26889 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by orinoco »

Hvala zippoo87
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26890 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Zippo kandidat za Kantonalni Parlament 2018?
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26891 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

putokaz1 wrote:Zippo kandidat za Kantonalni Parlament 2018?
will see :D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26892 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Moraš imati mnogo sreće,kvaliteta ,snalažljivosti,glasačko tijelo,biračke odbore,ne daj dati pokradu glasove,nedaj da ti ko ukrade Starije članove Familije da ih uvede,daih prevari,ako NS prođe npr na TK iz Gračanice će neko proći u Skupštinu.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26893 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Moraš imati mnogo sreće,kvaliteta ,snalažljivosti,glasačko tijelo,biračke odbore,ne daj dati pokradu glasove,nedaj da ti ko ukrade Starije članove Familije da ih uvede,daih prevari,ako NS prođe npr na TK iz Gračanice će neko proći u Skupštinu.
Zato si ti tu na braniku MZ i biračkog odbora. Potrudi se da sve bude pošteno i po zakonu.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26894 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Prosječan birački odbor:10 ljudi Članovi i Zamjenici 5 Posmatrača
od toga 11 iz SDA,3 iz SDP ostalima Mrvice
Predsjednik ako je iz SDA(formalno piše :Nezavisni,ili invalidi,BPS,radnici blabla
Predlaže:Pošto naš Kandidat nije prošao glasovima hajde da mi dopišemo našem koji Mora proći u Skupštinu,SDP kaže pa ni naš nije prošao i mi ćemo svom,Ostali svom(NS ne učestvuje u tome).
I tako Kandidat kojem su glasovi dopisani se hvali javno da je dobio najviše glasova i Pošteno prošao u Vijeće.
NS mora to zaustaviti!!!
(ponekad i SDP ne učestvuje u tim rabotama,moj primjer gdje je SDP rekao NE tom dopisivanju)
Drugi primjer
Po Usmenim uputama Lokalnog CIKA,jedna osoba može biti pomagač više puta i to u jednom glasačkam odboru jednom,a u drugom drugi puta u trećem treći puta i sl,i tako Mladić uvede 5 ero u pet različitih biračkih odbora-Po lokalnom CIKU sve regularno i po SDA i SDP takođe.
Takođe NS na to mora paziti.
Zatim u pojedinim biračkim mjestimanpor NS dobije 1 glas,a Birački odbor uzme taj glas i Iskriža=napravi nevažećim.
Obavezno paziti.
Glasovi u odsustvu,putem pošte se uzmu,baci u kantu i naprave se novi koji odgovaraju prije svega SDA,ponekad i SDP,
Obavezno paziti i na to.
Dešava se da dogovorom više stranaka jedan odbor bude apsolutno jednostranački i da određena stranka tu dobije svih 100% glasova-Paziti i na to.
Ili da odbor pogrešno upiše umjesto 60 stavi 6,obavezno paziti te na vrijeme uložiti žalbu prigovor.
NA SVE TO I MNOGO DRUGIH STVARI POŠTENI KANDIDAT,ČLAN BIRAČKOG ODBORA ILI POSMATRAČ IZ NS MORA PAZITI.
U svemu navedenom učestvuju SDA SDP SBIH SBB HDZ SNSD SDS DF BPS I DR.Orginazovano,planirano,poluorganizovano uz izuzetke koji to nerade,Veća vjeravotnoća krađe je na Selima,na Periferiji.
Pozdrav za NS
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26895 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Prosječan birački odbor:10 ljudi Članovi i Zamjenici 5 Posmatrača
od toga 11 iz SDA,3 iz SDP ostalima Mrvice
Predsjednik ako je iz SDA(formalno piše :Nezavisni,ili invalidi,BPS,radnici blabla
Predlaže:Pošto naš Kandidat nije prošao glasovima hajde da mi dopišemo našem koji Mora proći u Skupštinu,SDP kaže pa ni naš nije prošao i mi ćemo svom,Ostali svom(NS ne učestvuje u tome).
I tako Kandidat kojem su glasovi dopisani se hvali javno da je dobio najviše glasova i Pošteno prošao u Vijeće.
NS mora to zaustaviti!!!
(ponekad i SDP ne učestvuje u tim rabotama,moj primjer gdje je SDP rekao NE tom dopisivanju)
Drugi primjer
Po Usmenim uputama Lokalnog CIKA,jedna osoba može biti pomagač više puta i to u jednom glasačkam odboru jednom,a u drugom drugi puta u trećem treći puta i sl,i tako Mladić uvede 5 ero u pet različitih biračkih odbora-Po lokalnom CIKU sve regularno i po SDA i SDP takođe.
Takođe NS na to mora paziti.
Zatim u pojedinim biračkim mjestimanpor NS dobije 1 glas,a Birački odbor uzme taj glas i Iskriža=napravi nevažećim.
Obavezno paziti.
Glasovi u odsustvu,putem pošte se uzmu,baci u kantu i naprave se novi koji odgovaraju prije svega SDA,ponekad i SDP,
Obavezno paziti i na to.
Dešava se da dogovorom više stranaka jedan odbor bude apsolutno jednostranački i da određena stranka tu dobije svih 100% glasova-Paziti i na to.
Ili da odbor pogrešno upiše umjesto 60 stavi 6,obavezno paziti te na vrijeme uložiti žalbu prigovor.
NA SVE TO I MNOGO DRUGIH STVARI POŠTENI KANDIDAT,ČLAN BIRAČKOG ODBORA ILI POSMATRAČ IZ NS MORA PAZITI.
U svemu navedenom učestvuju SDA SDP SBIH SBB HDZ SNSD SDS DF BPS I DR.Orginazovano,planirano,poluorganizovano uz izuzetke koji to nerade,Veća vjeravotnoća krađe je na Selima,na Periferiji.
Pozdrav za NS
Pa što ih nisi snimio i prijavio CIK-i ? Kad znaš te fore šta predlažeš da se to štimanje onemogući ?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26896 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Kojem CIKU Općinskom...ahahah oni su isti oni to i organizuju sve...u saradnji s nekim najjačim partijama...
BH CIK je isti
ali Institucijalno se može zaustaviti,npr ako bi više stranaka reklo STOP,onda se i CIK primiri i poštuje Zakon
Npr za nekeod navedenih nepravilnih je kriva koalicija Pozicije i Opozicije uključujući stranke oko SDA i Stranke oko SDP,te iste stranke kontrolišu CIK.
U mom slučaju više SDA.
Zaustaviti bi mogli svi zajedno tj,više stranalka koje bi rekle NE,zatim nevladine organizacije i sl.,Gdje imaju jaku organizaciju NS i još neki Pošteni pokreti/stranke/nezavisne liste taj kriminal je manji,ili ponenegdje i dio SDP nedozvoljava,takođe koalicija pod Lupom nedozvoljava.
Kako ja mogu prijaviti,uglednog Predsjednika mladih kad krade na izborima ili Šefa jedne službe u Općini,ili Direktora škole,kao Pojedinac nemogu ništa.
Da imam instutuciju,da me podrži,stranku ,koaliciju,ili nevladinu Organizaciju,mogu zaustavit ili da imam bar CIK.Predsjednik CIK je obično član najveće stranke,u mom slučaju SDA,može bit i SDP.sl.....koji na Periferijskim selima ili glasovima van redovnih biračkih mjesta utječu na rezultat izbora nelegalnim radnjama uz dogovor više stranaka i koalicija.
Sve navodim jer NS jedna od rijetkih čije se ime ne spominje u takvim radnjama ali moraju poradite na pokrivanju što više biračkih mjesta na periferiji.
NPR u Tuzli je trebalo NS 0,001 % da uđu GV.Zamislite da je na 5 seoskih Biračkih odbora NS izbrisano 5 ili 10 glasova dovoljih da se prođe prag.Jer Imamović dijeli fotelje i neće da mu NS smeta tražeći nekakav Program.Teorija Zavjere ali moguće je i TO kod nas.
NS je dobra ideja i praksa,Ukoliko žele bolje rezultate moraju poradit na širenju organizacije,kod njih je Program iznad Rezultata,ponekad previše urbana stranka za BH ruralno stanovništvo.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#26897 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

Dobar je Pedja nebilo mu vjere falit.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26898 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Kojem CIKU Općinskom...ahahah oni su isti oni to i organizuju sve...u saradnji s nekim najjačim partijama...
BH CIK je isti
ali Institucijalno se može zaustaviti,npr ako bi više stranaka reklo STOP,onda se i CIK primiri i poštuje Zakon
Npr za nekeod navedenih nepravilnih je kriva koalicija Pozicije i Opozicije uključujući stranke oko SDA i Stranke oko SDP,te iste stranke kontrolišu CIK.
U mom slučaju više SDA.
Zaustaviti bi mogli svi zajedno tj,više stranalka koje bi rekle NE,zatim nevladine organizacije i sl.,Gdje imaju jaku organizaciju NS i još neki Pošteni pokreti/stranke/nezavisne liste taj kriminal je manji,ili ponenegdje i dio SDP nedozvoljava,takođe koalicija pod Lupom nedozvoljava.
Kako ja mogu prijaviti,uglednog Predsjednika mladih kad krade na izborima ili Šefa jedne službe u Općini,ili Direktora škole,kao Pojedinac nemogu ništa.
Da imam instutuciju,da me podrži,stranku ,koaliciju,ili nevladinu Organizaciju,mogu zaustavit ili da imam bar CIK.Predsjednik CIK je obično član najveće stranke,u mom slučaju SDA,može bit i SDP.sl.....koji na Periferijskim selima ili glasovima van redovnih biračkih mjesta utječu na rezultat izbora nelegalnim radnjama uz dogovor više stranaka i koalicija.
Sve navodim jer NS jedna od rijetkih čije se ime ne spominje u takvim radnjama ali moraju poradite na pokrivanju što više biračkih mjesta na periferiji.
NPR u Tuzli je trebalo NS 0,001 % da uđu GV.Zamislite da je na 5 seoskih Biračkih odbora NS izbrisano 5 ili 10 glasova dovoljih da se prođe prag.Jer Imamović dijeli fotelje i neće da mu NS smeta tražeći nekakav Program.Teorija Zavjere ali moguće je i TO kod nas.
NS je dobra ideja i praksa,Ukoliko žele bolje rezultate moraju poradit na širenju organizacije,kod njih je Program iznad Rezultata,ponekad previše urbana stranka za BH ruralno stanovništvo.
Jbg. tolike su manipulacije da je jedini lijek elektronsko glasanje. Nije da se o tome ne razmišlja i bilo je prijedloga ali ova vlast nema interesa da ga uvede i vjerovatno neće. Kad smo već kamčili razne donacije, možda bi se našao neko i za ovu. Isplatila bi se za par dvogodišnjih izbornih ci(r)k(l)usa koji koštaju 4.500.000 KM.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/CI ... BiH/358332
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#26899 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

EH to elektronsko glasanje predlaže Jerko Lijanović,kao i Ukidanje kantona
Međutim Glasači kažu Jerko nevelja ,nevalja ni ukidanje Kantona i Elentronsko glasanje jer predlaze Jerko.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#26900 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:EH to elektronsko glasanje predlaže Jerko Lijanović,kao i Ukidanje kantona
Međutim Glasači kažu Jerko nevelja ,nevalja ni ukidanje Kantona i Elentronsko glasanje jer predlaze Jerko.
Pa kad već imaš internet, pretraži malo, što bi rekli progooglaj. Ja sam vidio da su to predlagali SBB i SDP i neke stranke iz RS. Elektronsko glasanje bi onemogućilo mućke koje si naveo i nevažeće listiće. Dijelom bi se vratilo povjerenje u izborni proces čime bi se vjerovatno povećao broj glasača i ne bi bilo dvomjesečnog natezanja oko rezultata izbora.
Locked