Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#101 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by seln »

BarbaDue wrote:
seln wrote:
BarbaDue wrote:ima još uvijek priličan broj ljudi koji nisu nigdje bili i koji čekaju neki priliku za promjenu.
... ili za uhljebljenje.
Tako je, npr. ja jedva čekam da se negdje uhljebim. Dosta je bilo apstinencije.
Govorim o tom "prilicnom broju ljudi". Ako si se prepoznao medju njima, tvoj problem.
Uostalom ,ako si zelio da se angazujes u politici, sta si cekao dosada? Da Sepic osnuje stranku?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#102 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by seln »

Novak20 wrote:
GeeTnT wrote:
Novak20 wrote:
Da je tako kao što kažeš ne bi visio na ovom forumu.
Vjerovao ili ne, tako je...Nego, ti mozda smatras da ispisivanjem iz drzavljanstva covjek treba zaboraviti jezik, raju, kolege i naravno stoku zbog koje se mijenja drzavljanstvo, ja ne..
Naravno da ne mislim to što si nabrojao uz izuzetak "stoke". "Stoku" zbog koje mijenjaš državljanstvo slobodno zaboravi. Ja bih je zaboravio.

Ako neko tvrdi da mu je ispis iz državljanstva BiH uz rođenje djeteta najljepše što se može desiti, ne vidim razloga da visi na forumu. Osim ako njegova tvrdnja nije tačna.

Da ne idemo mimo teme :run:
Cesto se ne slazem sa @GeeTnT, ali ovdje je u pravu. Ispisati se iz drzavljanstva ne znaci ispisati se iz bosanstva.
Tim vise jer Bosnu dijelimo sa komsijama i susjedima koji sjede jednim prknom na dvije stolice.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#103 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by MOSALJOZE »

:?
cyprus wrote:Sve što će bar malo oslabiti SDA treba podržati...

Ukoliko ova stranka ostvari iole ozbiljan rezultat (npr. bar 5% na državnom nivou), to će značiti da SDA konačno može biti izbačena iz vlasti... Mada, bojim se da su to puste želje...
Pretpostavimo da ova stranka bude bolja od sda,misliš da će Čović koalirati sa njima,i izbaciti sda iz igre.Nema šanse.Isto tako ako bi hdz izgubio izbore,opet bi bili dio vlasti jer tako "mora biti"
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#104 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by putokaz1 »

Čović će koalirati sasvakim
Da li će SDA ili neko drugi imati većinu ,njemu je svejedno
Bitno 5 ministara Hrvata u vladi FBIH,Predsjednik,te koji Srbin a ko će bit Partner je nebitno
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#105 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by palermo »

seln wrote:
BarbaDue wrote:ima još uvijek priličan broj ljudi koji nisu nigdje bili i koji čekaju neki priliku za promjenu.
... ili za uhljebljenje.
pa sad, ranije iskustva nam pokazuju da se članovi novih partija uglavnom regrutiraju ne iz redova onih kojima treba uhljebljenje nego iz redova onih koji su nezadovoljni uhljebljenjem u postojećim političkim partijama. Kod novih generacija imaš zapravo dva smjera, jedan je odlazak ka Evropi a drugi je uhljebljenje koristeći postojeći poltički establsihement (dakle SDA; HDZ, eventualno SDP). I to su vrlo racionalna razmišljanja

Nove snage je imala šansu da privuče Naša stranka kada ju je Danis osnivao i SDP nakon pobjede na izborima 2010. Mislim da su obadvije šanse prokockane, i sad treba protok vremena da bi se kod novih generacija nekako povratio entuzijazam i nada u neki treći put.

Nema ova stranka potencijal da bude nosilac promjena, može vjerovatno izvući neki mandat, ili možda, sudeći po postovima forumaša iz Krajine, ima šansu da bude neka krajiška inačica Naše starnke, dakle sa uskim regionalnim dometima, sve ostalo.....teško....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#106 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by putokaz1 »

Nova stranka može uspjeti ako
-Bude podržana od 7 nezavisnih načelnika
-Bude govorila kontra SDA a i kontra SDP
-Bude napravila dobru infrastrukturu izvan općina u kojima vladaju nezavisni
-Bude imala sreće
USK je već prezauzet stranka tako da tu baš i nemože proći,npr Abdićevci opet pobjeđuju u Kladuši ,ASDA u Cazinu...
Proći će kantonalni prag to stoji,u svim B kantonima
Federalni prag takođe,a i Državni vjerovatno
Ali mislim da nemogu biti ispred Ljevice(SDP)
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#107 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:Nova stranka može uspjeti ako
-Bude podržana od 7 nezavisnih načelnika
-Bude govorila kontra SDA a i kontra SDP
-Bude napravila dobru infrastrukturu izvan općina u kojima vladaju nezavisni
-Bude imala sreće
USK je već prezauzet stranka tako da tu baš i nemože proći,npr Abdićevci opet pobjeđuju u Kladuši ,ASDA u Cazinu...
Proći će kantonalni prag to stoji,u svim B kantonima
Federalni prag takođe,a i Državni vjerovatno
Ali mislim da nemogu biti ispred Ljevice(SDP)
što se tiče USK tu na račun Šepića, i ko zna možda u ovoj stranci bude neki jak krajišnik, mogao privuči dosta glasova, a netreba govoriti kontra SDA ili SDP nego konkretne stvari šta bi uradili kad bi uzeli vlast. ako budu govorili kao SBB da je SDA lopovska ovaka onaka, nema ništa od toga, ili kao SDP kako ovi ništa nerade kako je bila bolja vlada ova 10-14 a šta če oni uraditi kad bi bili vlast e toga nema
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#108 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by daddy-kool »

palermo wrote:

Nema ova stranka potencijal da bude nosilac promjena, može vjerovatno izvući neki mandat, ili možda, sudeći po postovima forumaša iz Krajine, ima šansu da bude neka krajiška inačica Naše starnke, dakle sa uskim regionalnim dometima, sve ostalo.....teško....
Nema nijedna stranka potencijala da bude nosilac promjena, ni SDA ni SDP, a pogotovo NS, u ovakvom ustavnom uređenju. Ovdje je moguće samo buduće sukobljavanje dvije klase koje se bore za pare sa budžeta: oni koji bi da zadrže status quo i oni koji bi da se ubace na budžet.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#109 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by cyprus »

MOSALJOZE wrote::?
cyprus wrote:Sve što će bar malo oslabiti SDA treba podržati...

Ukoliko ova stranka ostvari iole ozbiljan rezultat (npr. bar 5% na državnom nivou), to će značiti da SDA konačno može biti izbačena iz vlasti... Mada, bojim se da su to puste želje...
Pretpostavimo da ova stranka bude bolja od sda,misliš da će Čović koalirati sa njima,i izbaciti sda iz igre.Nema šanse.Isto tako ako bi hdz izgubio izbore,opet bi bili dio vlasti jer tako "mora biti"
Naravno da će koalirati... Zašto ne bi?
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#110 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by baxul »

ljudi pričaju o SDA kao da je nekakav eksces koji se može izbjeć a ne volja građana. :D
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#111 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Matzan »

Ja vjerujem da Šepić može riješiti goruća pitanja u državi.
Vidi mu se iz bigrafije da je cijeli život radio u privredi i u znoju zaradio to malo imovine što ima.

http://imovinapoliticara.cin.ba/profil. ... .php?id=25
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#112 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Maraschino »

SDA->SzBiH->ASDA->SBB->DF->PzE...

Ako gornjem nizu dodamo SDP koji je povremeno bio u vlasti, sta su napravili ovi do sada osim sto su se prestrojavali i konta povecavali.

Eto Sepic ce nesto da napravi.

Vi zaboravili prosle izbore i onolika podrska DF-u. Prokockati onakvu sansu malo je reci. Sepic nece ni blizu doci DF sa proslih izbora.

I dokle vise sa eksperimentisanjem u ovako uvrnutoj zemlji? Dok se USTAV ne promijeni nemamo cemu da se nadamo. Svaka ga susa moze blokirati.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#113 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by L u c i f e r »

Citam biografiju ovog uhljupa i kontam:

Jebase SDA & co ovom narodu i drzavi mater gore od cetnika i ustasa...
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#114 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Obi Wan Bosnian »

DaysleepeR wrote:kukavičije jaje razočaranim glasačima SDA i pogotovo Bakira

budući koalicioni partner SDA na svim nivoima
Apsolutno.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#115 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by 512MB »

Matzan wrote:Ja vjerujem da Šepić može riješiti goruća pitanja u državi.
Vidi mu se iz bigrafije da je cijeli život radio u privredi i u znoju zaradio to malo imovine što ima.

http://imovinapoliticara.cin.ba/profil. ... .php?id=25
Stan na kredit i polovan peugeot, wow al se nakro jebo sve :D

Inace solidna politicka karijera..
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#116 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Matzan »

512MB wrote:
Matzan wrote:Ja vjerujem da Šepić može riješiti goruća pitanja u državi.
Vidi mu se iz bigrafije da je cijeli život radio u privredi i u znoju zaradio to malo imovine što ima.

http://imovinapoliticara.cin.ba/profil. ... .php?id=25
Stan na kredit i polovan peugeot, wow al se nakro jebo sve :D

Inace solidna politicka karijera..

Gdje sam napisao da se nakro?

Jedino, za promjenu bi mogao zaraditi koju markicu u realnom sektoru...


Inače, vidi se da je tom tzv nzavisnom bloku dobrobit naroda na prvom mjestu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/parlame ... /170717103
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#117 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by 512MB »

Matzan wrote:
512MB wrote:
Matzan wrote:Ja vjerujem da Šepić može riješiti goruća pitanja u državi.
Vidi mu se iz bigrafije da je cijeli život radio u privredi i u znoju zaradio to malo imovine što ima.

http://imovinapoliticara.cin.ba/profil. ... .php?id=25
Stan na kredit i polovan peugeot, wow al se nakro jebo sve :D

Inace solidna politicka karijera..

Gdje sam napisao da se nakro?

Jedino, za promjenu bi mogao zaraditi koju markicu u realnom sektoru...


Inače, vidi se da je tom tzv nzavisnom bloku dobrobit naroda na prvom mjestu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/parlame ... /170717103
Sto bi moro? Politicar je zanat, nemora on kopat cumur da bi bio dobar politicar..
User avatar
BarbaDue
Posts: 63355
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#118 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by BarbaDue »

seln wrote: Govorim o tom "prilicnom broju ljudi". Ako si se prepoznao medju njima, tvoj problem.
Uostalom ,ako si zelio da se angazujes u politici, sta si cekao dosada? Da Sepic osnuje stranku?
Eto čekao sam da mi ti to predložiš :mrgreen:

Čekao sam, i dalje ću čekati da se aktiviram, sve dok neka opcija to ne zasluzi.
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#119 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Vipsilon »

Još jedna stranka za ujedinjenje ljevice. Stvaraju se nove stranke da bi se ujedinjavale, haha.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#120 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by seln »

BarbaDue wrote:
seln wrote: Govorim o tom "prilicnom broju ljudi". Ako si se prepoznao medju njima, tvoj problem.
Uostalom ,ako si zelio da se angazujes u politici, sta si cekao dosada? Da Sepic osnuje stranku?
Eto čekao sam da mi ti to predložiš :mrgreen:

Čekao sam, i dalje ću čekati da se aktiviram, sve dok neka opcija to ne zasluzi.
Stranke koje mislite da ste dostojne Barbe, javite se!
papazi
Posts: 44
Joined: 09/03/2017 13:42

#121 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by papazi »

PAKUJ FAHRO KOFERE NIMAŠ VIŠE ŠANSE
U PITANJU NISU VIŠ NIJAJSE,
MI NEĆEMO VIŠE , NEKOG LIKOVNJAKA
MI HOĆEMO KRAJIŠKOG JUNAKA
NEĆ TEBI POMOĆ ,NI LAŽI AVAZA
SAMO ZBOG TOG VEĆA SI NAKAZA
KAKO FAHRO IZ NAŠE AVLIJE
KALJAŠ LIK RAHMETLI ALIJE
OKRIVI NAS ZA POČETAK RATA
ZA UBISTVO NEKOG SRPSKOG SVATA
PA POSTADE PERSONA NON GRATA
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#122 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by El_comadante »

ako bi Šepić bio kandidat za predsjetništvo onda bolje on nego radončić ili zvizdić
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#123 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Novak20 »

Put u Evropu neće biti nimalo lak ni jeftin. Baš me zanima kako će Pokret za Evropu riješiti ovaj problem.

Jevreji od BiH potražuju imovinu od 6 milijardi KM, a zakon o restituciji još uvijek ne postoji

https://www.klix.ba/vijesti/bih/jevreji ... /170713041

....Kako se približavamo ulasku u EU, očekujem da će to postati jedna od tačaka dnevnog reda, jer bez povrata imovine ne možemo ući u Evropu, jer imovina, privatna svojina, je svetinja u Zapadnoj Evropi", ističe Finci, dodajući kako će se imovina morati vratiti jer je to neizbježno, pa bilo to za dvije ili za deset godina.......
......Ukupna vrijednost cjelokupne imovine pod restitucijom u BiH iznosi 55 milijardi dolara i odnosi se na blizu milion hektara zemljišta i tri miliona kvadratnih metara poslovnog i stambenog prostora. Za povrat su, pored jevrejske, najviše zainteresovane i preostale tri vjerske zajednice u BiH......
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#124 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by putokaz1 »

El_comadante wrote:ako bi Šepić bio kandidat za predsjetništvo onda bolje on nego radončić ili zvizdić
A sebija još gore
Ali Denis Bećirević možda
BOLJE?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#125 Re: Narodni nezavisni blok Pokret za Evropu

Post by Maraschino »

Novak20 wrote:Put u Evropu neće biti nimalo lak ni jeftin. Baš me zanima kako će Pokret za Evropu riješiti ovaj problem.

Jevreji od BiH potražuju imovinu od 6 milijardi KM, a zakon o restituciji još uvijek ne postoji

https://www.klix.ba/vijesti/bih/jevreji ... /170713041

....Kako se približavamo ulasku u EU, očekujem da će to postati jedna od tačaka dnevnog reda, jer bez povrata imovine ne možemo ući u Evropu, jer imovina, privatna svojina, je svetinja u Zapadnoj Evropi", ističe Finci, dodajući kako će se imovina morati vratiti jer je to neizbježno, pa bilo to za dvije ili za deset godina.......
......Ukupna vrijednost cjelokupne imovine pod restitucijom u BiH iznosi 55 milijardi dolara i odnosi se na blizu milion hektara zemljišta i tri miliona kvadratnih metara poslovnog i stambenog prostora. Za povrat su, pored jevrejske, najviše zainteresovane i preostale tri vjerske zajednice u BiH......
to je na dugom stapu.
Post Reply