Narod i Pravda (Konakovic)

Hakiz
Posts: 40663
Joined: 30/07/2015 20:01

#33301 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 09:59
Dimu1927 wrote: 25/04/2024 09:30 Nisu oslobodjeni nego pusteni da se brane sa slobode
Kako da ne :izet:
Međutim, Sud BiH je odbacio sumnje na račun Munjića i drugih pripadnika FUP-a, navodeći kako su zasnovane na indicijama i iskazima, koji se ne mogu posmatrati kao dokazi.
To što su odbačene sumnje, to od istog suda koji pakuje?

Kada hapse pakuje se, kada puštaju valjda i tada pakuju?

Ili su sud i agencije korumpirane u zavisnosti kada nekome odgovara ta slika o njima?

U svakom slučaju, izjavom o pakovanju i neobavještavanju Konaković je javno, iskazao tendenciju da kontroliše sudstvo i policijske agencije, ako to već ne radi. Tako da se sa nekorumpiranim i nezavisnim sudstvom i policijom i za vrijeme trojke možemo pozdraviti.
Last edited by Hakiz on 25/04/2024 12:33, edited 1 time in total.
A_A_AKCIJA
Posts: 5975
Joined: 16/11/2009 02:54

#33302 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

anelsol wrote: 25/04/2024 12:21 Ovo je lažna vijest. Behram nije član Gradskog odbora SDA Mostar. Dvoljno je samo zaguglati.
Izgleda da si upravu.

Kako god, odgonetnuto je ko je trebao da pokrene stranku za kartel.
Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz Sky aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekada bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.
User avatar
Ricken
Posts: 6039
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#33303 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Ricken »

Činjenica je, kako je NIP poziciju gradio na izdaji SDA, pogotovo po pitanju revizije tužbe. Ali se nekako prenebregnulo da su kao emisari Izetbegovića prema Beogradu u krilo Aleksandra Vučića, poslani Softić i Zvidzdić. Ovom potonjem, ta činjenica nije pravila problem da pristupi NIPu par godina kasnije. Nije NIP morao trošiti vrijeme i posebno objašnjavati ovu zlokobnu vezu i činjenicu, koja govori i malo o vrijednostima te stranke.

Stoga, opet, zbog poslovične površnosti našeg društva, ova akcija domaćih i međunarodnih sigurnosnih agencija neće naštetiti niti jednom etabliranom političaru,ali je uvijek koristan instrument za odvraćanje pažnje sa bitnih životno političkih tema.
User avatar
anelsol
Posts: 3082
Joined: 10/05/2017 22:41

#33304 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by anelsol »

A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 12:26
anelsol wrote: 25/04/2024 12:21 Ovo je lažna vijest. Behram nije član Gradskog odbora SDA Mostar. Dvoljno je samo zaguglati.
Izgleda da si upravu.

Kako god, odgonetnuto je ko je trebao da pokrene stranku za kartel.
Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz Sky aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekada bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.
To je onaj Kljako što nam zamalo ne postade federalni ministar.
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#33305 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zenit dozic »

A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 12:26
anelsol wrote: 25/04/2024 12:21 Ovo je lažna vijest. Behram nije član Gradskog odbora SDA Mostar. Dvoljno je samo zaguglati.
Izgleda da si upravu.

Kako god, odgonetnuto je ko je trebao da pokrene stranku za kartel.
Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz Sky aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekada bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.
Kad vec kvotate tekstove, kvotajte sve

DOVODI SE U VEZU S KLANOM "TITO I DINO"
TKO JE HARIS BEHRAM? Mostarac se predstavljao kao biznismen i filantrop, uhićen kao dio velikog narkokartela
N. Bačić/Hercegovina.info 23.04.2024. 19:04
Haris Behram
Na području cijele BiH jučer je provedena jedna od najvećih policijskih akcija u povijesti zemlje. U akciji Black tie 2, službenici agencija za provođenje zakona upali su u domove i urede 23 osobe za koje se sumnja da su dio ‘užeg kruga’ narkobosa uhićenog u studenom 2022. godine.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Ovu akciju podržao je i Europol, a među 23 osobe uhićene zboog povezanosti sa Edinom Gačaninom, vođom kartela Tito i Dino, uhićen je i Haris Behram iz Mostara.

Susjed braće Kljako, veze ima i sa SDA
Haris Behram se godinama predstavlja kao uspješan mladi poduzetnik i filantrop, vođa Udruge građana Brankovac i vlasnik nekolicine biznisa.

Behram se u kontektsu suradnje s ovim narkokartelom prvi put spominje u neklasificiranoj shemi Europola koja je prema tvrdnjama portala Istraga predana i bh. policijskim agencijama.

Haris BEhram

Na samoj sredini sheme nalazi se upravo Haris Behram, Mostarski poduzetnik rođen 1984. godine.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz SKY aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekoć bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.

U presretnutim prepiskama iz SKY aplikacije nalaze se i imena Bakira Izetbegovića i Aljoše Čampare koje uhićeni Behram spominje.

Dalje se navodi kako je Behram blizak i sa istaknutim SDA trojcem iz Mostara, Salemom Marićem, predjednikom Gradskog vijeća Mostara i aktualnim predsjednikom Gradskog odbora SDA Mostar, ministrom financija HNŽ, Adilom Šutom i vijećnikom Jasminom Pandurom, no nisu objavljeni nikakvi detalji o njihovoj povezanosti.

https://www.hercegovina.info/vijesti/bi ... la/223499/
ljubijankic
Posts: 1395
Joined: 20/11/2011 21:38

#33306 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ljubijankic »

zenit dozic wrote: 25/04/2024 13:00
A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 12:26
anelsol wrote: 25/04/2024 12:21 Ovo je lažna vijest. Behram nije član Gradskog odbora SDA Mostar. Dvoljno je samo zaguglati.
Izgleda da si upravu.

Kako god, odgonetnuto je ko je trebao da pokrene stranku za kartel.
Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz Sky aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekada bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.
Kad vec kvotate tekstove, kvotajte sve

DOVODI SE U VEZU S KLANOM "TITO I DINO"
TKO JE HARIS BEHRAM? Mostarac se predstavljao kao biznismen i filantrop, uhićen kao dio velikog narkokartela
N. Bačić/Hercegovina.info 23.04.2024. 19:04
Haris Behram
Na području cijele BiH jučer je provedena jedna od najvećih policijskih akcija u povijesti zemlje. U akciji Black tie 2, službenici agencija za provođenje zakona upali su u domove i urede 23 osobe za koje se sumnja da su dio ‘užeg kruga’ narkobosa uhićenog u studenom 2022. godine.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Ovu akciju podržao je i Europol, a među 23 osobe uhićene zboog povezanosti sa Edinom Gačaninom, vođom kartela Tito i Dino, uhićen je i Haris Behram iz Mostara.

Susjed braće Kljako, veze ima i sa SDA
Haris Behram se godinama predstavlja kao uspješan mladi poduzetnik i filantrop, vođa Udruge građana Brankovac i vlasnik nekolicine biznisa.

Behram se u kontektsu suradnje s ovim narkokartelom prvi put spominje u neklasificiranoj shemi Europola koja je prema tvrdnjama portala Istraga predana i bh. policijskim agencijama.

Haris BEhram

Na samoj sredini sheme nalazi se upravo Haris Behram, Mostarski poduzetnik rođen 1984. godine.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz SKY aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekoć bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.

U presretnutim prepiskama iz SKY aplikacije nalaze se i imena Bakira Izetbegovića i Aljoše Čampare koje uhićeni Behram spominje.

Dalje se navodi kako je Behram blizak i sa istaknutim SDA trojcem iz Mostara, Salemom Marićem, predjednikom Gradskog vijeća Mostara i aktualnim predsjednikom Gradskog odbora SDA Mostar, ministrom financija HNŽ, Adilom Šutom i vijećnikom Jasminom Pandurom, no nisu objavljeni nikakvi detalji o njihovoj povezanosti.

https://www.hercegovina.info/vijesti/bi ... la/223499/
Bakir se spominje iskljucivo kao branioc drzave i Bosnjakog naroda :bih: Vjerovatno su pisali kako je nekorumpiran, nepotkupljiv, vjernik i borac. Cekam Prpu da potvrdi jer je on to vec vidio, lik gleda u buducnost, pogadja sve :bih:
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#33307 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zenit dozic »

A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 12:26
anelsol wrote: 25/04/2024 12:21 Ovo je lažna vijest. Behram nije član Gradskog odbora SDA Mostar. Dvoljno je samo zaguglati.
Izgleda da si upravu.

Kako god, odgonetnuto je ko je trebao da pokrene stranku za kartel.
Prema podacima Europola koji su proizašli iz dopisivanja kroz Sky aplikaciju, Behram je bio u izravnom kontaktu sa braćom Kljako, Nerminom i Anelom, političarima koji su nekada bili bliski Fahrudinu Radončiću, da bi ga pred lokalne izbore napustili i pridružili se NES-u, čiju su županijsku organizaciju osnovali i u HNŽ. Anel Kljako je trenutno vijećnik u Gradskom vijeću Mostara.
Ovo sam previdio
Sta cemo sa kumom?
Uhvatio si se jednog lika?
Bot u rangu sdaf botova?
A_A_AKCIJA
Posts: 5975
Joined: 16/11/2009 02:54

#33308 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by A_A_AKCIJA »

zenit dozic wrote: 25/04/2024 13:15 Sta cemo sa kumom?
Samo polako

Oslobođeni su policajci koje je Memija navodno angažirao.

Dakle, pola optužnice propalo, za 48 sati

Čekamo detalje iz Sky aplikacije, ako ih uopće ima.
Uhvatio si se jednog lika?
:D

Oslobođeno tri policajca i njihova dva šefa, jer nema dokaza. Prebroji.

Memija je jedini ostao.

Ostali ološ koji je pohapšen me ne zanima. To su kriminalci iz Sky aplikacije za koje postoje dokazi.

Za policajce očito nema dokaza iz Skya, jer ne bi bili pušteni.

Tužilac je zloupotrijebio međunarodnu akciju i ubacio ove policajce samo da obmane javnost koja je trebala da misli da i oni imaju veze sa Sky aplikacijom I dokazima iz iste.
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#33309 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zenit dozic »

A_A_AKCIJA wrote: 25/04/2024 13:17
zenit dozic wrote: 25/04/2024 13:15 Sta cemo sa kumom?
Samo polako

Oslobođeni su policajci koje je Memija navodno angažirao.

Dakle, pola optužnice propalo, za 48 sati

Čekamo detalje iz Sky aplikacije, ako ih uopće ima.
Uhvatio si se jednog lika?
:D

Oslobođeno tri policajca i njihova dva šefa, jer nema dokaza. Prebroji.

Memija je jedini ostao.

Ostali ološ koji je pohapšen me ne zanima. To su kriminalci iz Sky aplikacije za koje postoje dokazi.

Za policajce očito nema dokaza iz Skya, jer ne bi bili pušteni.

Tužilac je zloupotrijebio međunarodnu akciju i ubacio ove policajce samo da obmane javnost koja je trebala da misli da i oni imaju veze sa Sky aplikacijom I dokazima iz iste.
Znaci nip bot
Dovoljno :thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#33310 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by 512MB »

@A_A_AKCIJA

Eno Sud BiH poprilično jasno objasnio kako je Memija prao prljavi novac pomoću Uniformi :)
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#33311 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zenit dozic »

512MB wrote: 25/04/2024 15:08 @A_A_AKCIJA

Eno Sud BiH poprilično jasno objasnio kako je Memija prao prljavi novac pomoću Uniformi :)
Odgovorit ce😁
Dok dobije upute :-)
hujdur007
Posts: 167
Joined: 08/09/2013 13:35

#33312 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by hujdur007 »

Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#33314 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zenit dozic »

hujdur007 wrote: 25/04/2024 15:51 Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
Tito i Dino :mrgreen:
F&N
Posts: 4005
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#33315 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by F&N »

hujdur007 wrote: 25/04/2024 15:51 Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
Ovo i ja pokusavam da skontam.

Ono sto sam jos primjetio iz ove optuznice ili barem ovog sto se pise na klixu, vecina se svodi na "trebali su", "htjeli su" itd. I nema nigdje materijalnih dokaza nekih vec izjave svjedoka itd...
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#33316 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zenit dozic »

F&N wrote: 25/04/2024 15:59
hujdur007 wrote: 25/04/2024 15:51 Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
Ovo i ja pokusavam da skontam.

Ono sto sam jos primjetio iz ove optuznice ili barem ovog sto se pise na klixu, vecina se svodi na "trebali su", "htjeli su" itd. I nema nigdje materijalnih dokaza nekih vec izjave svjedoka itd...
Skay
Anom
I tako to....
F&N
Posts: 4005
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#33317 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by F&N »

zenit dozic wrote: 25/04/2024 16:05
F&N wrote: 25/04/2024 15:59
hujdur007 wrote: 25/04/2024 15:51 Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
Ovo i ja pokusavam da skontam.

Ono sto sam jos primjetio iz ove optuznice ili barem ovog sto se pise na klixu, vecina se svodi na "trebali su", "htjeli su" itd. I nema nigdje materijalnih dokaza nekih vec izjave svjedoka itd...
Skay
Anom
I tako to....
Nisam ekspert a mogu li se sky i anom koristiti kao dokaz. Bilo je to pitanje i kod Hadzibajrica i Smrka itd... ili se ipak moraju imati drugi materijalni dokazi.
Ugl vidjecemo. Svako ko je se od ove dilerske pare ocesao imalo treba odgovarati.
User avatar
Arachnoidea
Posts: 725
Joined: 30/11/2019 00:22

#33318 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Arachnoidea »

Koji lik on ovo opet pravda i relativizira :roll:
axe22
Posts: 1842
Joined: 11/03/2013 21:21

#33319 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by axe22 »

Arachnoidea wrote: 25/04/2024 16:29 Koji lik on ovo opet pravda i relativizira :roll:
Vucko

Udar na njegove ljude je i UDAR na njega, i sve se to njemu namjesta.

Znaci jexxx FBI, EUROPOL itd itd, vazno je sta Vucko-Dritan-Konjko kaze.
User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#33320 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by 512MB »

hujdur007 wrote: 25/04/2024 15:51 Može li mi neko ukratko objasniti koja je teorija sa pranjem para preko nabavke uniformi koje su poklonjene FMUP-u.

Nije mi jasno ko je na taj način profitirao?
Šta ja znam bubam al evo hipotetiĆki, kao šef kartela prijaviš firmu recimo u Belgiji i kupiš uniforme iz Kine za 20.000€, pošalješ prljav novac iz Dubai-a nekom u Rajvosa, ovaj preko svoje firme od te firme u Belgiji kupi uniforme za 350.000€ i donira policiji, sve uredno sa računom itd. U Belgiji sve uredno dobio novac, u BiH te niko ne pita jer si učinio dobru stvar itd itd

Al ko zna kako se to još radi, treba pogledat koji Al Capone film :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18764
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#33321 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by SmokingMan »

Pretvorilo se u ono od čega mi građani nemamo značajne koristi, šta više, mi ispadamo kolateralna šteta, a posljednji bi trebali biti da budemo uz bilo koga. Demokratsko društvo, tj.pojedinac iz vlastitih potreba se bori za svoja prava, ma koliko mu se činilo da to iskreno čini za koleltiv.
ajdamo
Posts: 1056
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#33322 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by ajdamo »

Dini drhti glas :roll:
User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#33323 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by 512MB »

Kakva je ovo press konferencija, šta Konaković i NiP imaju sa ovim hapšenjima?
User avatar
zigubigule
Posts: 609
Joined: 03/08/2016 00:26

#33324 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by zigubigule »

Vidi Dine diletanta sto daje neke izjave a spomenut nije nigdje. Jesi levat Dino, ne vjerujem.
User avatar
mist
Posts: 1394
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#33325 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by mist »

Al se Dino usrao :D
Post Reply