Narcos

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#76 Re: Narcos

Post by racionalista »

Odlična serija. Nisam pojma imao da je Kolumbija ovako lijepa zemlja.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#77 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

Tek odgledah drugu sezonu, odlicna je serija stvarno. Citam da je serija obnovljena za jos dvije sezone, i pretpostavljam da ce se naredne sezone zabavit' oko Cali kartela.

Eh sad, iako je Cali kartel na vrhuncu bio mnogo jaci, Escobar je ost'o upamcen k'o najveci narko boss svih vremena, i pitam se da li ce serija imat' dovoljno materijala da zadrzi interes gledalaca sad kad je Pablo mrtav.

Nadam se da hoce, jer mi je Pacho Herrera skroz cool lik. 8-)
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#78 Re: Narcos

Post by AenemA »

U sezoni 5 pojavljuje se Keljemendi i Fahro.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#79 Re: Narcos

Post by ultima_palabra »

Nekako mi je ovdje sjela ta razvučenost radnje, kao u nekim drugim stvarima kad odgađaš kulminaciju :mrgreen:

Ima ovdje materijala za nastavak serije, premda ovi Calijevci nemaju Pablovu brutalnost i karizmu.

Wagner Moura pomalo preglumljuje, ali je opet fascinantan... čak je likom nekako strašniji od samog Pabla.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#80 Re: Narcos

Post by ranger »

odlicno su odradili ovo do sad...pomalo cudno zbog odsustva pompe pri samoj sceni pogibije, usporenih padova, pogleda u prazno i td... bang bang i gotovo, bas ko i u stvarnosti. :thumbup:
ne vjerujem da ce iduce sezone biti ko ovo do sad, jer jednostavno to nije to vise..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#81 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:Nešto slabija druga sezona u odnosu na prvu. Osjeti se rastezanje radnje kako bi se ispunila norma. Nismo baš morali gledati svakog Pablovog čovjeka kako pada, svako saopćavanje loših vijesti Pablu, svaku promjenu lokacije, beskrajne rasprave babuskare sa snahom, itd. Nerviralo me i proglašavanje "totalnog rata" svakih nekoliko epizoda. Postane zamorno nakon petog puta i gubi se efekat. Rekao si na kraju prve sezone da je all out war i vozi Miško.
Joj kad ti krenes sa tim svojim sicusnim kritikama, k'o da baba Milojka cerupa kokos. Pa zar mozes bit' tolika picajzla? :lol:

Ako te tvoj omiljeni show, TWD, nije naucio strpljenju, boljim se da si izgubljen slucaj. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#82 Re: Narcos

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote:Nešto slabija druga sezona u odnosu na prvu. Osjeti se rastezanje radnje kako bi se ispunila norma. Nismo baš morali gledati svakog Pablovog čovjeka kako pada, svako saopćavanje loših vijesti Pablu, svaku promjenu lokacije, beskrajne rasprave babuskare sa snahom, itd. Nerviralo me i proglašavanje "totalnog rata" svakih nekoliko epizoda. Postane zamorno nakon petog puta i gubi se efekat. Rekao si na kraju prve sezone da je all out war i vozi Miško.
Joj kad ti krenes sa tim svojim sicusnim kritikama, k'o da baba Milojka cerupa kokos. Pa zar mozes bit' tolika picajzla? :lol:

Ako te tvoj omiljeni show, TWD, nije naucio strpljenju, boljim se da si izgubljen slucaj. :D
Ne radi se o sićušnoj kritici niti mi je TWD omiljeni show.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#83 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#84 Re: Narcos

Post by ExNihilo »

:D

:kiss:
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#85 Re: Narcos

Post by Sehro »

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40380
Joined: 29/06/2011 23:39

#86 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

Serija je odlicna, ko je pratio slucaj Escobar zna vec kako je to zavrsilo i nije bilo neke napetosti jer je sve manje vise prezentirano kako je bilo. Jedino sto su autori serije u drugi plan gurnuli ulogu americkog hawkeye spijunskog avioncica na nebu iznad Medelina, ali recimo da je to uradjeno zbog/radi odnosa oca i sina u interventnoj.

Inace, jedina zamjerka mada malo smijesna ali moram, Pablo kao Pablo je meni izuzetno odvratna pojava, dok je Wagner nekako simpatican iako je strasniji :D ne zbog toga sto su ga "priblizili" publici pa maltene i umilili, vec kao lik. Pravi Escobar je imao nesto odvratno u svom pogledu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#87 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

dječak sa šibicama wrote: Inace, jedina zamjerka mada malo smijesna ali moram, Pablo kao Pablo je meni izuzetno odvratna pojava, dok je Wagner nekako simpatican iako je strasniji :D ne zbog toga sto su ga "priblizili" publici pa maltene i umilili, vec kao lik. Pravi Escobar je imao nesto odvratno u svom pogledu.
Ima i ta mjesta. Na momente mi je Wagner izgled'o skroz smijesan, oni cudni dzemperi sto je nosio u seriji pravo upadaju u oko, a i on kad hoda izgleda ko neka karikatura.

Ne znam kakav je bio Escobar u pravom zivotu, al' ovaj u seriji je bas nekad izgled'o k'o da se sprema da snima neku komediju. :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#88 Re: Narcos

Post by bingov buraz »

Fascinantan je lik Tate,brizna majka,kucanica i to ali joj ne smeta sto Pablo ubija tudju djecu sve dok njenu niko ne dira.
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#89 Re: Narcos

Post by Yapi Yapo »

Žao mi Pabla, yebemu.. :cry:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#90 Re: Narcos

Post by Dr Kova »

Dobra i druga sezona, kao što @ultima reče i meni je legla razvučenost radnje. Ono držala me svaka epizoda.. Vidjećemo šta će biti u trećoj sezoni, mada i ja mislim da neće biti napeta kao ove dvije..
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#91 Re: Narcos

Post by taureg71 »

bingov buraz wrote:Fascinantan je lik Tate,brizna majka,kucanica i to ali joj ne smeta sto Pablo ubija tudju djecu sve dok njenu niko ne dira.

da, isto primijetih, i ona zvijer, sad mi milo sto je Pablo onako skoncao...ubica i go.no
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#92 Re: Narcos

Post by ExNihilo »

Bilo kako bilo, ono famozno slikanje sa mrtvim tijelom i kleberenje je baš divljački.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#93 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

Sasvim je neprofesionalno od jednog DEA agenta da se slika onako sa tijelom, al' za kolumbijansku policiju mi nije cudo. Pazi, oni su Pabla mrzili iz dubine duse, pogotovo nakon onoga sto je Pablo uradio Carillu, tipu koji je bio uzor svim policajcima i simbol borbe protiv droge u Kolumbiji.

A na kraju krajeva, Pablo je bio zivotinja, i zasluzio je cak i mnogo gore.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#94 Re: Narcos

Post by ExNihilo »

Što se serije tiče, žujan (Murphy) je manje-više tipični good cop, čovjek od časti, nije predstavljen kao frajko koji bi se selfirao s mrtvim Pablom, pa mi je ta finalna scena totalno u kontrastu s njegovim likom.

S druge strane, gledao sam nekoliko intervjua sa pravim Murphyem, lik je teški redneck, tako da me ne čudi takav potez.

Koliko god Pablo zla nanio Kolumbijcima, i dalje mi je degutantno. Ne mogu civiliziranu i normalnu osobu zamisliti kako se fotografiše pridižući izbušenog i krvavog mrtvaca kao trofej, uz osmijeg od uha do uha, ma ko taj mrtvac bio. Hitler, Karadžić, you name it...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#95 Re: Narcos

Post by ultima_palabra »

Jbg, ganjali su ga 10+ godina plus adrenalin od pucnjave...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#96 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

Druze, ne pricamo o finoj, uredjenoj drzavi tipa Njemacka gdje bi cak i dijete od 10 godina osudjivalo ovakve morbidne slike. Pricamo o Kolumbiji osamdesetih i devedesetih, za koje je divlji zapad bio pickin dim.

Slazem se da je slikanje Murphy-a sa Pablom u kontrastu sa njegovim likom zbog nacina kako su ga u seriji predstavili, al' ne razumijem zasto ti je toliko cudno da to kolumbijanci rade. Kako rece neko nedavno za slicnu situaciju u Brazilu: "jedina razlika izmedju policajaca i bandita je da jedni imaju policijsku znacku, drugi ne".
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#97 Re: Narcos

Post by zomri »

Ima intervju sa pravim Murphyjem gdje on na negodovanja glede te slike odgovara: "I don't give a fuck!".
Iz perspektive nekoga ko je deset godina aktivno radio na tome da ga uhvati sasvim mi je jasno zašto tako misli.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#98 Re: Narcos

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:Druze, ne pricamo o finoj, uredjenoj drzavi tipa Njemacka gdje bi cak i dijete od 10 godina osudjivalo ovakve morbidne slike. Pricamo o Kolumbiji osamdesetih i devedesetih, za koje je divlji zapad bio pickin dim.

Slazem se da je slikanje Murphy-a sa Pablom u kontrastu sa njegovim likom zbog nacina kako su ga u seriji predstavili, al' ne razumijem zasto ti je toliko cudno da to kolumbijanci rade. Kako rece neko nedavno za slicnu situaciju u Brazilu: "jedina razlika izmedju policajaca i bandita je da jedni imaju policijsku znacku, drugi ne".
Uopće ne govorim o zakonima i društvenom uređenju.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#99 Re: Narcos

Post by karanana »

sjo, frajer ubio hiljade i hiljade ljudi i vi se gnusate na to da su se policajci slikali sa njegovim tijelom. pa to je trofej. slikali bi se rusi i sa hitlerom da su ga nasli, slikali su se libijci sa muamerom, sadam...garant su se oni sealsi slikali i sa osamom. trofeji kao sto se slikas sa jelenom, slonom, lavom kojeg ustrijelis.....naravno da se trebaju slikati, da ga prikazu izresetanog i gotovog i da narod vidi da je gotov a ne da postoje price i glasine da je ziv i da ulijeva i dalje strah. a takve price su i postojale i pored slike.
fenomenalna i druga sezona. tu je negdje sa prvom. nije ni meni smetalo odugovlacenje, nije bilo dosadno nimalo. nevjerovatan je pad od milijardera sa vojskama i vojskama ljudi do misa koji se sakriva po nekim rupama sa jednim covjekom kao pratiocem. malo podsjeca i na sudbinu sadama. kad se amer namerachi da te skine, nema te. malo mi je cudna ona transformacija onog taksiste u najodanijeg pratioca.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#100 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:
Tito_i_Partija wrote:Druze, ne pricamo o finoj, uredjenoj drzavi tipa Njemacka gdje bi cak i dijete od 10 godina osudjivalo ovakve morbidne slike. Pricamo o Kolumbiji osamdesetih i devedesetih, za koje je divlji zapad bio pickin dim.

Slazem se da je slikanje Murphy-a sa Pablom u kontrastu sa njegovim likom zbog nacina kako su ga u seriji predstavili, al' ne razumijem zasto ti je toliko cudno da to kolumbijanci rade. Kako rece neko nedavno za slicnu situaciju u Brazilu: "jedina razlika izmedju policajaca i bandita je da jedni imaju policijsku znacku, drugi ne".
Uopće ne govorim o zakonima i društvenom uređenju.
Govoris, i citiram:
Ne mogu civiliziranu i normalnu osobu zamisliti kako se fotografiše pridižući izbušenog i krvavog mrtvaca kao trofej, uz osmijeg od uha do uha, ma ko taj mrtvac bio.
Civilizacija i "normala" u ono vrijeme u Kolumbiji nema nikakve veze sa civilizacijom u Evropi danas, t.j. s tvoje tacke gledista je tako nesto nezamislivo i neprihvatljivo, dok je tad, u to vrijeme, pod takvim okolnostima, to bilo vjerovatno pozeljno. Ne zaboravi da je Pablo nakon onog zadnjeg bombardovanja postao za sve ljude monstrum epskih proporcija, i vecina Kolumbije je trazila od vlade da ga nadju i ubiju k'o zadnje pasce. Ta slika samo olicava ono sto su svi htjeli da vide, nista manje ili vise: demistifikacija nekadasnjeg nedodirljivog narko-bossa pod cijom cizmom je citava nacija strepila.
Post Reply