Narcos

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#176 Re: Narcos

Post by karanana »

dječak sa šibicama wrote:
karanana wrote:Odgledo 4 epizode do sad. Nije losa ali fali ona harizma i dominantnost glavnog negativca. Nakon pabla ovi su sve nekakve mlakonje i gayevi.
Slusao sam pripovjedanje nekog hrvatskog pustolova na HR radiju, bio je u Kolumbiji i kaze da je Medelin raj, prelijep grad i danas prilicno siguran.

Dok je Cali, po njemu, treci najopasniji grad na svijetu. I da su ga tamo lokalci gledali kao cudaka, pitajuci se odakle ovaj gringo u gradu i zasto zeli umrijeti :D
Da, pred kraj ove sezone su se kratko dotakli medelina i slicno je penja u narativu rekao. Naveo je i razlog tome miru u medelinu, ne znam je li tacan u stvarnosti. Kao drzi ga jedna jaka osoba koja se jos nije zamjerila nikome.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#177 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

Sad je to malo siroka tema, Kolumbija nije sigurna uglavnom (zadnjih godina) zbog raznoraznih pobunjenickih grupa, otimanje ljudi zbog otkupa i slicno, nije sigurno za strance jer njih su uglavnom otimali i vodili duboko u brda.

Narko elita se kao utisala, rade posao sigurno ali USA je paznju prebacila na meksicke kartele i oni su trenutno problem broj jedan.

Inace, nisu tamo samo aktivni meksicki i kolumbijski karteli, svaka drzava ima svoje kartele. Sto me iznenadilo, nasi krimosi idu tamo u nabavku, pa ih hapse po Peruu, Cileu i slicno. Svako malo se cuje za neki takav slucaj, posebno srbijanski narko bosovi. Ocito im "turska veza" nije dovoljna, ili je ista pod sve jacom prismotrom policije, ko ce znati.

Meksicki karteli su posebna prica, Sinaloa ili ovi Los Zetas, valjda bivsi vojnici. Surovost je stravicna, ima na netu snimaka, to nije za svacije oci. Medjusobno se kokaju ali to nije likvidacija, nego masakr. Sjekirama, motornim pilama rezu glave, udove, ja gledao dva tri snimka zeldac mi digao a fakat nisam toliko osjetljiv na te stvari. Ono je uzasno.
Kolumbijanci su imali "kravatu", prerezu grkljan i provuku jezik koji onda visi niz grlo, tako su ubijali lajavce, cinkere i izdajice. Ali meksikanci su nadmasili i ISIL :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#178 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

Jesu li izašli prijevodi za sve epizode?

Ako jesu, možete li biti ljubazni pa mi ih poslati. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#179 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

Uci spanski, ljencugo. :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#180 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

Tito_i_Partija wrote:Uci spanski, ljencugo. :D
Nunca en la vida :-D
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#181 Re: Narcos

Post by racionalista »

Izgleda da će biti i četvrta sezona :-D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11077
Joined: 15/01/2010 18:31

#182 Re: Narcos

Post by Jack Be Nimble »

Polako gledam. Stao na pola pete epizode. Solidna sezona, samo prica kao prica je tanka. To jest ova raja nije toliko zanimljiva kao Pablo.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#183 Re: Narcos

Post by jasko_ba »

Savrsena serija, tek zavrsio sa prvom sezonom. Inace, kako me Medelin podsjeca na Sarajevo, raspored zgrada, naselja okolo i planine, samo 3-4 puta vece, zanimljiv grad
Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#184 Re: Narcos

Post by ExNihilo »

Pogledao prvu treće i zapeo. Nije me nešto grippala. Vidjet ćemo.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#185 Re: Narcos

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote:Pogledao prvu treće i zapeo. Nije me nešto grippala. Vidjet ćemo.
ja sam tako, mislim prve dvije epizode prve sezone i ostavila... nesto mi nije (na)legla.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#186 Re: Narcos

Post by mali_balon »

Nisam skonto sto onaj pukovnik (sto je eskobara hapsio zaboravio sam mu ime) moro dat otkaz.....ko nesta mu nasli...nisam skonto
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11077
Joined: 15/01/2010 18:31

#187 Re: Narcos

Post by Jack Be Nimble »

mali_balon wrote:Nisam skonto sto onaj pukovnik (sto je eskobara hapsio zaboravio sam mu ime) moro dat otkaz.....ko nesta mu nasli...nisam skonto
Mislim da ga je kali plaćao jedno vrijeme ili su mu namjestili da je uzimao njihove pare.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#188 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

dječak sa šibicama wrote:Sad je to malo siroka tema, Kolumbija nije sigurna uglavnom (zadnjih godina) zbog raznoraznih pobunjenickih grupa, otimanje ljudi zbog otkupa i slicno, nije sigurno za strance jer njih su uglavnom otimali i vodili duboko u brda.

Narko elita se kao utisala, rade posao sigurno ali USA je paznju prebacila na meksicke kartele i oni su trenutno problem broj jedan.

Inace, nisu tamo samo aktivni meksicki i kolumbijski karteli, svaka drzava ima svoje kartele. Sto me iznenadilo, nasi krimosi idu tamo u nabavku, pa ih hapse po Peruu, Cileu i slicno. Svako malo se cuje za neki takav slucaj, posebno srbijanski narko bosovi. Ocito im "turska veza" nije dovoljna, ili je ista pod sve jacom prismotrom policije, ko ce znati.

Meksicki karteli su posebna prica, Sinaloa ili ovi Los Zetas, valjda bivsi vojnici. Surovost je stravicna, ima na netu snimaka, to nije za svacije oci. Medjusobno se kokaju ali to nije likvidacija, nego masakr. Sjekirama, motornim pilama rezu glave, udove, ja gledao dva tri snimka zeldac mi digao a fakat nisam toliko osjetljiv na te stvari. Ono je uzasno.
Kolumbijanci su imali "kravatu", prerezu grkljan i provuku jezik koji onda visi niz grlo, tako su ubijali lajavce, cinkere i izdajice. Ali meksikanci su nadmasili i ISIL :D

Gledao sam i ja nozem malim režu glavu..
Gledao sam ih kad njih 10 motornom režu..
Nešto slicno kao sto su ubili druga od Tony Montane u hotelu :D


Još da dodam da si dobro procitao za Zete i ima njih dosta takvih..
Znaš šta je s takvih likovima najjace što svaki kartel ima svoje specijalne jedinice..
Bukvalno ljudi poput američkih Seal onih ubijaju ljude okolo..

Inace vrh mi je sezona bila rame uz rame s prve dvije, i ova 4 imam osjecaj da ce biti najbolja.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#189 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Jack Be Nimble wrote:
mali_balon wrote:Nisam skonto sto onaj pukovnik (sto je eskobara hapsio zaboravio sam mu ime) moro dat otkaz.....ko nesta mu nasli...nisam skonto
Mislim da ga je kali plaćao jedno vrijeme ili su mu namjestili da je uzimao njihove pare.

Kad su dosli na pocetku sezone tamo u onu zgradu DEA agenti uzeli su one papire...
U tim papirima je pisalo njegovo ime da je kao na listiza placanje..

Sta li ti gledas ako to ne mozes upratit..
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11077
Joined: 15/01/2010 18:31

#190 Re: Narcos

Post by Jack Be Nimble »

OK sezona, da nije bilo Salceda i njegove price ne bi bilo vrijedno gledati. Koliko god su prve dvije sezone bile o Escobaru, tako je glavni junak ove price Selcado. DEA i kartela u drugom planu.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#191 Re: Narcos

Post by mali_balon »

nema me tamo wrote:
Jack Be Nimble wrote:
mali_balon wrote:Nisam skonto sto onaj pukovnik (sto je eskobara hapsio zaboravio sam mu ime) moro dat otkaz.....ko nesta mu nasli...nisam skonto
Mislim da ga je kali plaćao jedno vrijeme ili su mu namjestili da je uzimao njihove pare.

Kad su dosli na pocetku sezone tamo u onu zgradu DEA agenti uzeli su one papire...
U tim papirima je pisalo njegovo ime da je kao na listiza placanje..

Sta li ti gledas ako to ne mozes upratit..
Ma gledam na mobitel...u pm...nemam pristup boljim "masinama" a nisam ni u kucnom miru pa dok prstom naciljam da vratim scenu nazad ja je vratim pola epizode...jbga
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#192 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Jack Be Nimble wrote:OK sezona, da nije bilo Salceda i njegove price ne bi bilo vrijedno gledati. Koliko god su prve dvije sezone bile o Escobaru, tako je glavni junak ove price Selcado. DEA i kartela u drugom planu.

Pa mora biti neko glavni junak..
Al' opet ovaj put pod navodnim znacima...
User avatar
relativno84
Posts: 15324
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#193 Re: Narcos

Post by relativno84 »

Moze proci samo nesto fali, lici na prve dvije sezone ali definitivno nema taj naboj emocija. Mada tesko je ocekivati cudo kad takvu organizaciju obore dva smokljana uz pomoc Gaviote :roll:
Image
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#194 Re: Narcos

Post by Rob_Atl »

Ne kontam zasto se ne spominje desna ruka Eskobara Popeye, lik koji je ubio preko 200 ljudi sam i koji je ucestvovao vise od 3000 ubistava. Ne znam jel im on nije dao da koriste njegovo ime ili sta. Frajer ima youtube kanal, skoro 500 000 subscribera :mrgreen: . Steta sto nema prevod na videima sigurno ima dobrog materijala. Odlezao je 20+ godina i sad eto bavi se vlogiranjem i prica kako je sta bilo. Ne znam mozda je neko i spominjao ovo ali nisam upratio.

Btw evo njegovog kanala

https://www.youtube.com/channel/UCm4BXa ... Z_Nu3dkXcQ
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#195 Re: Narcos

Post by jasko_ba »

Al' ova glumica u trecoj sezoni, uffff :run: :kiss:
Image
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8758
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#196 Re: Narcos

Post by SanskiBiser »

jasko_ba wrote:Al' ova glumica u trecoj sezoni, uffff :run: :kiss:
Image

A bivsa Miss Kolumbije i prva pratilja Miss Universe 2008? :lol:


Image

Image
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8758
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#197 Re: Narcos

Post by SanskiBiser »




:lol: :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#198 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

Pogledao pet epizoda trece sezone, meni je odlicna, nimalo mi ne nedostaje Pablito :D

Radnja jako dobra, likovi zanimljivi, nema one karizme glumca koji je glumio Pabla ali Boze moj.

Andrea jebozovna :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#199 Re: Narcos

Post by jasko_ba »

I treca sezona perfektna.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#200 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

Sinoć završio sedmu epizodu, bio sam na iglama kad su tražili Miguela :lol:
Sakrio se majstorski yebo sve svoje.

Večeras gledam zadnje tri i imam osjećaj da će Jorge i njegova porodica da dobro nayebu.

Nadam se da će neko onog malca Davida šehiditi, kako mi je samo mrzak i antipatičan :shock:
Post Reply