Narcos

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#126 Re: Narcos

Post by burekodsira »

pošto je ime narcos, naravno da mogu i dalje o razvoju i usponu i padu kartela i bosova... da bude neka vrsta enciklopedije, jbg počneš jednu oblast pa pređeš na drugu i tako...

slično je s reportažom vidimo se u čitulji, radilo se tu više klanova i aktera, iako je najupečatljiviji ostao izvjesni kristijan.
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#127 Re: Narcos

Post by dulekrele »

bingov buraz wrote:Fascinantan je lik Tate,brizna majka,kucanica i to ali joj ne smeta sto Pablo ubija tudju djecu sve dok njenu niko ne dira.
Glumica koja glumi Tatu je ko grom. Inace odlicna i II sezona. Ne osjecam nikakvu simpatiju prema Pablu cak gadenje. Na kraju je potpuno imao iskrivljenu sliku stvarnosti i u potpunosi je prolupo.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#128 Re: Narcos

Post by Daryl Dixon »

jaka je druga sezona dapace, mogli bi ubaciti malo materijala u trecoj sezni kako su karteli namjestali utakmice i sve sto ide sa tim, nadrogirani igrali, ubijali igrace i slicno.. volio bih da neko likvidira odmah onog kloca starog bradatog - vodju Cali kartela mamicu mu antipaticnu :izet: :-D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#129 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Kad skontaš Derile onaj mladi u seriji jedan od one trojice partnera i bradati starac oni su uhapšeni tek ja mislim 2013 vako nešto..
Zamisli koliko su oni para zaradili tokom ovih koliko vec 20 i nešto godina..

Jer baš kako i u seriji kaze oni su preuzeli cijelu igru poslije Pabla, i toliko godina nedodirnuti..
Pametno operirali likovi, a ne k'o Pablo..
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#130 Re: Narcos

Post by Daryl Dixon »

pa bas brate.. Pablo je furao svoj neki inat sto ga je na kraju i kostalo glave.. ovi hinjavci sutili, valjali drogu i stekali pare.. mogu misliti koje cifre su u pitanju kad su pare stekali zakopane u buradima na svakoj lokaciji :-D :-D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#131 Re: Narcos

Post by Tito_i_Partija »

U tome i jest razlika. Pablo je bio obicni svercer sa ulice koji je se naglo obogatio i nije na vrijeme shvatio da ce ga kurcenje kostat' zivota.

Cali Cartel su ljudi koji su brzo shvatili da im za tako ogroman poduhvat trebaju legitimni biznisi i minimalno medijsko eksponiranje, i da im otvoren rat sa cijelom drzavom samo moze naskodit'.

Al' koliko ce to sad bit' interesantno u kontekstu serije, ne znam. Mislio sam da ce stat' posle smrti Pabla, al' haman eto ima jos materijala za nastavak.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#132 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Rijetko se šta zna o ovoj dvojici osim da su glavni bili sve ove godine..

Nema tu materijala, jedino da izmišljaju stvari iz glave..
Pa i Pablova je izmišljotina 70 posto realno..

Posebno me iznervirala prica u drugoj sezoni kad su ih napali oni i lafo kad je iz potrebe zapalio bruku keša..
U pravom zivotu vjerujem da je iz zajebancije palio jer mu se može.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#133 Re: Narcos

Post by Daryl Dixon »

u stvarnosti su oni brate minli guzicu, da oprostiš, brisali sa kešom koliko su ga imali :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#134 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

nema me tamo wrote: Posebno me iznervirala prica u drugoj sezoni kad su ih napali oni i lafo kad je iz potrebe zapalio bruku keša..
U pravom zivotu vjerujem da je iz zajebancije palio jer mu se može.
Pa njegov sin je rekao da kad su bili u bjekstvu da je zapalio 2 miliona dolara da ih ugrije.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#135 Re: Narcos

Post by Artest »

Nije lose (7,5/10; naginje osmici), ali moglo je i bolje..


Mozda nekom bude zanimljivo:



pa nek hvata biljeske :zoka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#136 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

To da je zapalio novac da se ugriju, to je istina, ako je vjerovati njegovom sinu koji je to i izjavio.

Malo mi je nejasno kako je Pablo na kraju ostao bez prebijene pare, a eno nedavno seljak u Kolumbiji orao zemlju i pronasao bure sa nekoliko miliona dolara unutra, sve konzervirano, sacuvano, nista nije istrulo.

Levat prijavio vlastima, uzeli mu pare, kazu ulozice ih u infrastrukturu, seljak na aparatima :D

Takvih zakopanih novaca Pablo je imao kamaru, na raznoraznim lokacijama. Ne znam jesu li Blackie i La Quica ikad propjevali i rekli gdje su pare, ali ocito da jos ima toga neotkopanog.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#137 Re: Narcos

Post by swanfilter »

Nije bas nas Pablo o tome brinuo. Za sve lokacije su znali covjek ili dva. Imao je on pare ali nije imao izbora, opcija. Ostao sam, u obrucu. I samo zato jer je bio uvjeren da je vazan, da ce sam americki predsjednik mu doci u Medelin, Hoce, kako nece ,,,
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#138 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

Inace, kad smo vec kod Pablitovog sina, on je zestoko kritikovao seriju i tvrdi da je niz toga u seriji cista izmisljotina.

Naravno, tvorci serije su i naglasili da dogadjaji u seriji imaju slicnosti sa stvarnim dogadjajima, ali da su neki dogadjaji i likovi izmisljeni.

Medjutim, njegovi sin smatra da su nekim izmisljotinama nanijeli dusevnu bol obitelji i kolumbijskom narodu. E sad... recimo, La Quica jeste bio Pablov glavni killer ali on je uhapsen u New Yorku jos `91 godine, tek naknadno su ameri skuzili da je to covjek odgovoran za onu bombu u avionu. Za to je i dobio dozivotnu.

Onda recimo Tatin brat, Pablov sura, nije bio nikakav diler nego obicni arhitekt koji se nije petljao u Pablov biznis. Limon je bio vozac Pablovog starijeg brata, i nije bio upleten u Medellin cartel, obicni vozac. Pablo nije licno ubio pukovnika Carilla, zapravo taj lik je izmisljen, originalni pukovnik je u penziji. Pablo nije postavio nikakvu bombu na vjencanje kcerke lidera Cali cartela. Pablova mama je izdala Pabla, nije putovala sa Tatom i djecom u Njemacku, ona i Pablov stariji brat (inace racunovodja Medellin cartela) su se na kraju dogovorili sa Los Pepes i Cali cartelom da ih postede ali da postede i Pabla. Novinari nisu ubijeni ispred hotela i tako dalje i tako dalje.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#139 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

dječak sa šibicama wrote: Pablo nije licno ubio pukovnika Carilla, zapravo taj lik je izmisljen, originalni pukovnik je u penziji.
Izmišljen ali baziran na Hugi Martinezu koji jeste ustvari i u stvarnosti bio komandant Search Bloca i Pablito je zaista ubijen na način koji je serija prikazala. Sin od Martineza ga uočio, javio, puškaranje po zgradi i hop Pablo mrtav. Samo što mnogi tvrde da fatalni hitac nije ispalila kolumbijska policija nego da je on sam sebe ubio.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#140 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

To da, cak su i boju krova i majice DEA agenta uparili :D

Postoje i snimci hvatanja Escobara, ali nema nigdje zabiljezen snimak smaknuca, samo pentranje po krovovima od strane policije.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#141 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

dječak sa šibicama wrote:To da, cak su i boju krova i majice DEA agenta uparili :D

Postoje i snimci hvatanja Escobara, ali nema nigdje zabiljezen snimak smaknuca, samo pentranje po krovovima od strane policije.
Snimano na istom krovu. :D
Gledo sam i ja kasnije te snimke, zanimalo me. :D Žao mi samo što nije bila još jedna epizoda čisto da vidimo aftermath poslije svega. :-?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#142 Re: Narcos

Post by ultima_palabra »

dječak sa šibicama wrote:To da je zapalio novac da se ugriju, to je istina, ako je vjerovati njegovom sinu koji je to i izjavio.

Malo mi je nejasno kako je Pablo na kraju ostao bez prebijene pare, a eno nedavno seljak u Kolumbiji orao zemlju i pronasao bure sa nekoliko miliona dolara unutra, sve konzervirano, sacuvano, nista nije istrulo.

Levat prijavio vlastima, uzeli mu pare, kazu ulozice ih u infrastrukturu, seljak na aparatima :D

Takvih zakopanih novaca Pablo je imao kamaru, na raznoraznim lokacijama. Ne znam jesu li Blackie i La Quica ikad propjevali i rekli gdje su pare, ali ocito da jos ima toga neotkopanog.
Normalno da je prijavio, kako bi seljak oprao toliku količinu novca neopaženo? Ali ko kaže da nije ostavio nešto sebi? :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#143 Re: Narcos

Post by kakavdanakneiskustvu »

zna li se kad će treća sezona?
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#144 Re: Narcos

Post by pink floydd »

August - Septembar
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#145 Re: Narcos

Post by kakavdanakneiskustvu »

pink floydd wrote:August - Septembar
:thumbup:
User avatar
karakteran
Posts: 46
Joined: 09/07/2016 11:00

#147 Re: Narcos

Post by karakteran »

remek djelo

daleko najbolja serija ikad snimljena.

miljama bolja od bilo koje druge.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#148 Re: Narcos

Post by kakavdanakneiskustvu »

A ja pomislio neko najavljuje trecu sezonu
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#149 Re: Narcos

Post by Jimmy McNulty »

Ko je gledao Narcos ova nova je must watch

http://www.imdb.com/title/tt6692188/?ref_=nv_sr_1
Ova je serija o El Chapu, ima i Pabla Escobara malo :izet:
NA sličan fazon kao i Narcos, vrijedi pogledat. :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#150 Re: Narcos

Post by karanana »

S03 vec 1. septembra. Cali cartel
Post Reply