Narcos

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
karanana
Posts: 47477
Joined: 26/02/2004 00:00

#301 Re: Narcos

Post by karanana »

Netflix trlja ruke. Bravo za juniora. Materijal za jos 3-4 sezone.
Kad ce nova?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#302 Re: Narcos

Post by 90minut »

User avatar
ranger
Posts: 2643
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#303 Re: Narcos

Post by ranger »

90minut wrote:Bacite oko šta se desilo prije par dana u Culiacanu koji drži sinaloa kartel nakon što su uhapsili sina od El Chapa.

https://mk0mexiconewsdam2uje.kinstacdn. ... hicles.jpg

https://time.com/5705358/sinaloa-cartel ... -culiacan/
jebo majku ko film/serija
a bas sam ponekad znao rec " a bokte ovi puskaraju u sred grada ko da je rat i nikom nista" a evo fakat je tako...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#304 Re: Narcos

Post by 90minut »

ranger wrote:
90minut wrote:Bacite oko šta se desilo prije par dana u Culiacanu koji drži sinaloa kartel nakon što su uhapsili sina od El Chapa.

https://mk0mexiconewsdam2uje.kinstacdn. ... hicles.jpg

https://time.com/5705358/sinaloa-cartel ... -culiacan/
jebo majku ko film/serija
a bas sam ponekad znao rec " a bokte ovi puskaraju u sred grada ko da je rat i nikom nista" a evo fakat je tako...
Ovo je prvi put da su ovako kurčevito nastupili moglo bi ovo doci glave realno, jer zna se kako kartel operiše izvan " očiju javnosti " ne vidiš ih na oko i to.

Uhapsili sina koji je preuzeo lidersku poziciju u kartelu od starog nakon zatvaranja i evo.

Ovo je bukvalno bila ratna zona ne znam brojke, al' su ogromne to rakete, ručne bombe, to improvizirana vozila kao što si vidio i to mnogo njih.

To na sred ulice s onim snajperom cini mi se od 50 kalibara dejstvuje lik znaci jebo fikciju i seriju šta se upravo desilo.

Ja ne vidim kako predsjednik da ne podigne citavu vojsku i da izjavi da je rat da je napadnuta država što i jeste, između ostalog napali zatvor oslobodili dosta ubica.

Osim improviziranih vozila imali su i mali tenk.
Rob_Atl
Posts: 5359
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#305 Re: Narcos

Post by Rob_Atl »

13 februara nove epizode :izet:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59096
Joined: 03/08/2010 19:04

#306 Re: Narcos

Post by kakavdanakneiskustvu »

Rob_Atl wrote: 03/01/2020 18:32 13 februara nove epizode :izet:
:thumbup:
Tyke
Posts: 2659
Joined: 23/02/2012 05:44

#307 Re: Narcos

Post by Tyke »

Nije mi se dalo gledati ranije, sve sam se neckao, a u zadnjih mjesec sam odgledao 3 sezone Narcosa i veceras poceo sa Mexicom.
Pablo jedan i neponovljiv, znaju to odlicno amerikanci. U jednom intervjuu je i Pena rekao kako je u to vrijeme Pablo bio najmocniji i najkrvolocniji boss ikad vidjen do tad. Kraj 2. sezone me malo razocarao, ocekivao sam vise slika, video isjecaka nakon njegove smrti, kao i njegove majke (pogotovo ako je istina da ga je izdala).
Mozda je Cali cartel bio mocniji od Medelina, pretpostavljam materijalno, ali su se oni i izdigli padom Pabla Escobara (ako se ne varam), jer na vrhuncu Pablove moci oni su klimali glavom kad on nesto odluci i iza ledja spletkarili. A i pali su daleko lakse, nego Pablo, cak mi je izgledalo da su imali daleko manje ljudi/pristalica!?

Da ne ubi onu dvojicu sto su radili sa njim mozda bi daleko teze pao, ali ga pofino sjeba suruga onog jednog (plavusa) i prikloni se Caliju. A i ta prevelika zelja za medijskom paznjom i da postane predsjednik ga je sputavala. Da je postao predsjednik, a bio je preblizu ako je vjerovati seriji (nisam citao o tome na netu), Bog zna gdje bi mu kraj :D

Nadam se da ce na kraju zaciniti sa El Chapom, detaljno to odraditi sa sto vise cinjenica i istinite radnje. Escobar mi je ubjedljivo najzvucniji i "najdrazi" negativac u ovim pricama, ali mi je El Chapo odmah tu iza njega. :D
ITNet
Posts: 783
Joined: 30/09/2016 11:47

#308 Re: Narcos

Post by ITNet »

Tyke wrote: 06/01/2020 00:52 Nije mi se dalo gledati ranije, sve sam se neckao, a u zadnjih mjesec sam odgledao 3 sezone Narcosa i veceras poceo sa Mexicom.
Pablo jedan i neponovljiv, znaju to odlicno amerikanci. U jednom intervjuu je i Pena rekao kako je u to vrijeme Pablo bio najmocniji i najkrvolocniji boss ikad vidjen do tad. Kraj 2. sezone me malo razocarao, ocekivao sam vise slika, video isjecaka nakon njegove smrti, kao i njegove majke (pogotovo ako je istina da ga je izdala).
Mozda je Cali cartel bio mocniji od Medelina, pretpostavljam materijalno, ali su se oni i izdigli padom Pabla Escobara (ako se ne varam), jer na vrhuncu Pablove moci oni su klimali glavom kad on nesto odluci i iza ledja spletkarili. A i pali su daleko lakse, nego Pablo, cak mi je izgledalo da su imali daleko manje ljudi/pristalica!?

Da ne ubi onu dvojicu sto su radili sa njim mozda bi daleko teze pao, ali ga pofino sjeba suruga onog jednog (plavusa) i prikloni se Caliju. A i ta prevelika zelja za medijskom paznjom i da postane predsjednik ga je sputavala. Da je postao predsjednik, a bio je preblizu ako je vjerovati seriji (nisam citao o tome na netu), Bog zna gdje bi mu kraj :D

Nadam se da ce na kraju zaciniti sa El Chapom, detaljno to odraditi sa sto vise cinjenica i istinite radnje. Escobar mi je ubjedljivo najzvucniji i "najdrazi" negativac u ovim pricama, ali mi je El Chapo odmah tu iza njega. :D
Ne znam jesi upratio imas isto Netflix seriju El Chapo, tu su se njegovih detalja dohvatili, cak se isti likovi/glumci znaju pojaviti iz Narcosa Escobar itd...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#309 Re: Narcos

Post by bunk »

User avatar
tovarish
Posts: 3534
Joined: 26/05/2008 23:57

#310 Re: Narcos

Post by tovarish »

Odgledo sam originalni narcos, pa sad prvu sezonu mexica. Interesuje me, da li da počnem gledati el chapa ili da čekam da se završe sve sezone mexica?

U osnovi, koliko spoilera ima u el chapu, a da se vežu za mexico?
ITNet
Posts: 783
Joined: 30/09/2016 11:47

#311 Re: Narcos

Post by ITNet »

tovarish wrote: 17/01/2020 13:18 Odgledo sam originalni narcos, pa sad prvu sezonu mexica. Interesuje me, da li da počnem gledati el chapa ili da čekam da se završe sve sezone mexica?

U osnovi, koliko spoilera ima u el chapu, a da se vežu za mexico?
Mozes slobodno nema nekih spojlera previse samo ga znaju spomenuti nesto, mexico je vise o drugim klanovima iz Mexica.
User avatar
tovarish
Posts: 3534
Joined: 26/05/2008 23:57

#312 Re: Narcos

Post by tovarish »

ITNet wrote: 17/01/2020 13:42
tovarish wrote: 17/01/2020 13:18 Odgledo sam originalni narcos, pa sad prvu sezonu mexica. Interesuje me, da li da počnem gledati el chapa ili da čekam da se završe sve sezone mexica?

U osnovi, koliko spoilera ima u el chapu, a da se vežu za mexico?
Mozes slobodno nema nekih spojlera previse samo ga znaju spomenuti nesto, mexico je vise o drugim klanovima iz Mexica.
Čudi me, s obzirom da je chapo u mexicu prikazan kao felixov igrač!
ITNet
Posts: 783
Joined: 30/09/2016 11:47

#313 Re: Narcos

Post by ITNet »

tovarish wrote: 17/01/2020 14:02
ITNet wrote: 17/01/2020 13:42
tovarish wrote: 17/01/2020 13:18 Odgledo sam originalni narcos, pa sad prvu sezonu mexica. Interesuje me, da li da počnem gledati el chapa ili da čekam da se završe sve sezone mexica?

U osnovi, koliko spoilera ima u el chapu, a da se vežu za mexico?
Mozes slobodno nema nekih spojlera previse samo ga znaju spomenuti nesto, mexico je vise o drugim klanovima iz Mexica.
Čudi me, s obzirom da je chapo u mexicu prikazan kao felixov igrač!
Da jeste, nekako sve je do timeline-a, U Narcosima inace a i u Mexicu serija prati drota Javiera Penu koji je ganjao Pabla pa poslije Felixa i ostale koji su tada bili vodje kartela u vremenu Pabla i iza Pabla, El Chapo se u to vrijeme jos gradio i dokazivao, pojavi se na nekom sastanku itd...I on je tek kasnije postao nesto kad je Felix zaglavio u zatvoru... a u El Chapu se bave bas njim od pocetka njegovog sa ulice do osnivanja Sinaloa kartela koji je nastao poslije Felixa. E sad kako ce se narcos nastavljati u timeline-u jer serija prati drota a ne direktno dilere i recimo u 3 sezoni narcosa je sve oko Pene fantazija (ne znam sto su ovo radili kad su krenuli vec sa serijom po istinitim dogadajima) jer se on vec povukao bio iz tih sranja. Serije se dotaknu nekad nekih istih stvari ali nista sto je spojler, samo si dobio vise informacija o nekoj tematici koji si znao. Vidicemo dokle ce narcosi ici uopste i hoce li se dohvatiti Elchapa kao posebnu temu kasnije ako budu onda jeste ElChapo spojler ali sada trenutno nije :D
User avatar
tovarish
Posts: 3534
Joined: 26/05/2008 23:57

#314 Re: Narcos

Post by tovarish »

ITNet wrote: 17/01/2020 15:22
tovarish wrote: 17/01/2020 14:02
ITNet wrote: 17/01/2020 13:42

Mozes slobodno nema nekih spojlera previse samo ga znaju spomenuti nesto, mexico je vise o drugim klanovima iz Mexica.
Čudi me, s obzirom da je chapo u mexicu prikazan kao felixov igrač!
Da jeste, nekako sve je do timeline-a, U Narcosima inace a i u Mexicu serija prati drota Javiera Penu koji je ganjao Pabla pa poslije Felixa i ostale koji su tada bili vodje kartela u vremenu Pabla i iza Pabla, El Chapo se u to vrijeme jos gradio i dokazivao, pojavi se na nekom sastanku itd...I on je tek kasnije postao nesto kad je Felix zaglavio u zatvoru... a u El Chapu se bave bas njim od pocetka njegovog sa ulice do osnivanja Sinaloa kartela koji je nastao poslije Felixa. E sad kako ce se narcos nastavljati u timeline-u jer serija prati drota a ne direktno dilere i recimo u 3 sezoni narcosa je sve oko Pene fantazija (ne znam sto su ovo radili kad su krenuli vec sa serijom po istinitim dogadajima) jer se on vec povukao bio iz tih sranja. Serije se dotaknu nekad nekih istih stvari ali nista sto je spojler, samo si dobio vise informacija o nekoj tematici koji si znao. Vidicemo dokle ce narcosi ici uopste i hoce li se dohvatiti Elchapa kao posebnu temu kasnije ako budu onda jeste ElChapo spojler ali sada trenutno nije :D
Ne vjerujem da će ići narcos sa el chapom, jer je i sama serija el chapo netflixova, tako da mi nema smisla da dupliraju sa dvije serije o istom liku.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59096
Joined: 03/08/2010 19:04

#315 Re: Narcos

Post by kakavdanakneiskustvu »

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#316 Re: Narcos

Post by bunk »

2 odgledah ...u dahu
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#317 Re: Narcos

Post by 90minut »

Tovarish ja sam pogledao chapo seriju 5, 6 dana prije premijere druge sezone ove..


Bukvalno ništa nije isto u prvoj sezoni chapove osim toga da Felix završi u zatvoru recimo u Chapovoj Tijuana kartel je ubio onu djecu i ženu šefa Sinaloa kartela, a vamo Felix dakle.. :roll:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8891
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#318 Re: Narcos

Post by SanskiBiser »

90minut wrote: 16/02/2020 22:05 Tovarish ja sam pogledao chapo seriju 5, 6 dana prije premijere druge sezone ove..


Bukvalno ništa nije isto u prvoj sezoni chapove osim toga da Felix završi u zatvoru recimo u Chapovoj Tijuana kartel je ubio onu djecu i ženu šefa Sinaloa kartela, a vamo Felix dakle.. :roll:
Imas na pocetku svake epizode:
Image


A priča u Narcos Mexico je dobrim dijelom tačna, stvarna priča je puno jezivija a sve je naručio Felix...

https://thedruglords.com/el-guero-palma/
Spoiler
Show
Pazi zaveo mu sestru i ozenio, pa mu zaveo zenu pa s njom utekao u Kaliforniju i tamo je zaklao i odrubio joj glavu i poslao u frigotermu Hektoru a onda kao "dobar" tetak odvede mu djecu i baci s mosta i jos sve snimi kamerom i posalje kasetu Hektoru...sve po Feliksovom planu
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#319 Re: Narcos

Post by 90minut »

:thumbup:

Ma sve Felix, u Chapovoj je Tijuana jer su se zakačili.
Affinity
Posts: 84
Joined: 23/01/2020 15:31

#320 Re: Narcos

Post by Affinity »

Jel izaslo svih 10 epizoda sa prevodom?
User avatar
karanana
Posts: 47477
Joined: 26/02/2004 00:00

#321 Re: Narcos

Post by karanana »

Dobra i druga mexico.
Ali meni su prve dvije s pablom nekako najbolje bile. Nekako su najbolje docarale sva spletkarenja i nacine na koje je radio i kakvu je moc imao. Ovo ostalo mi talashike. Felix mi nekako ispada pichkica u poredjenju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#322 Re: Narcos

Post by 90minut »

karanana wrote: 26/02/2020 05:32 Dobra i druga mexico.
Ali meni su prve dvije s pablom nekako najbolje bile. Nekako su najbolje docarale sva spletkarenja i nacine na koje je radio i kakvu je moc imao. Ovo ostalo mi talashike. Felix mi nekako ispada pichkica u poredjenju.
Tako ga napraviše kreatori u realnosti bio isto surov kao Pablo.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#323 Re: Narcos

Post by bunk »

Naredi da se zena i djeca bace s mosta,ne moze surovije od toga..
Jel nastavlja Netflix?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#324 Re: Narcos

Post by 90minut »

bunk wrote: 26/02/2020 07:59 Naredi da se zena i djeca bace s mosta,ne moze surovije od toga..
Jel nastavlja Netflix?
Kao da si pitao oce li sutra svanuti ima materijala za još 3 sezone.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#325 Re: Narcos

Post by 90minut »

Recimo ako ne znaš za nekih 15 i nešto godina otprilike dolazimo do toga da kartel angažuje specijalne snage koje je obucavala amerika da se bore protiv kartela i onda iste te specijalne snage se odvoje od kartela i naprave svoj i postanu jedan od 3 najjaca kartela u državi.

Ili ovo od prije par mjeseci kad je Sinaloa kartel izašao s oklopom i teškim oružjem na ulice nakon što su uhapsili sina od El Chapa.

Meksiko je ludilo neviđeno tek sad ide ludnica ovo se može komotno nazvati kao lajt verzija. :D
Post Reply