Narcos

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#1 Narcos

Post by celava_dlaka »

Nevjerovatno dobra serija, cudi me jos nije dobila svoju temu
Vasa misljenja ?

http://www.imdb.com/title/tt2707408/
User avatar
Rockefeller
Posts: 7192
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#2 Re: Narcos

Post by Rockefeller »

Dobra serija. Preporučujem :zoka:
Latte
Posts: 643
Joined: 11/07/2015 11:49

#3 Re: Narcos

Post by Latte »

Prvu sezonu prezvako ko krava. :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Narcos

Post by karanana »

serija je dobra i zasluzuje temu iako se o njoj raspravljalo na onoj drugoj temi o serijama.
iako me tematika nije nesto zanimala na pocetku, i iako nisam ljubitelj biografija, ova serija je ipak drugacija i dovoljno je dinamicna i interesantna da me ne ubije u pojam sa previse detalja o nekim dosadnim stvarima nego je taman dovoljno svega. a i kako bi zivot kralja kokaina mogao biti dosadan?!

ne znam, raju nervira dea agent. nervira ih njegova prica i monolozi. meni nije mrzak, a nisu mi mrski ni monolozi jer dosta stvari objasnjavaju na jednostavan nacin. a uopste mi se ni on ni njegova zena ne uplicu previse u generalnu pricu. nema previse dosade o njemu i njoj.
oberin martel dobar.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#5 Re: Narcos

Post by oskarboy »

lose glumi onaj amer iz dea,mogla je serija dobit i na malo jacoj kvaliteti,vidi se da ima neke zaostatke i da nam ne nude sve ono sto se desavalo u real life
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#6 Re: Narcos

Post by Šveđanin »

Jako dobra serija, definitivno pogledati.

Za ovih 10 epizoda su obradjeni dogadjaji 1970-1992. U drugoj sezoni je ostalo da obrade dogadjaje od 1992 pa do decembra 1993 kada je Eskobar ubijen. Radnja usporava, a fokus ide na skrivanje i bjezanje policiji...
User avatar
ferratilis
Posts: 7178
Joined: 25/11/2013 16:48

#7 Re: Narcos

Post by ferratilis »

Serija je kao kokain :D Samo mislim da malo pretjeruju sa tonama i količinom novca i brojem ubijenih da postignu dramski efekat. Nisam istraživao narko kartele ali čini mi se nemoguće da jedan kriminalac ima toliko novca da dijeli gute sirotinji :D
User avatar
Dzontra Volta
Posts: 7221
Joined: 31/01/2011 08:53
Location: a on živi sa mamom i tatom, i nema je đe odvest' da je ljubi

#8 Re: Narcos

Post by Dzontra Volta »

ferratilis wrote:Serija je kao kokain :D Samo mislim da malo pretjeruju sa tonama i količinom novca i brojem ubijenih da postignu dramski efekat. Nisam istraživao narko kartele ali čini mi se nemoguće da jedan kriminalac ima toliko novca da dijeli gute sirotinji :D
pa i radilo se o tonama, odnosno milijardama dolara..

http://www.gq-magazine.co.uk/entertainm ... obar-facts

Super zanimljiva serija, jedva cekam drugu sezonu i taj apsolutni rat :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Narcos

Post by karanana »

i ja bas mislim da su kolicine novca o kojim se prica jedna od tacnijih stvari i fakata iz serije.
sta je ono pisalo u jednoj epizodi...ili sam negdje procitao, ako je tacno: izvoz koke je nadmasio izvoz kafe i banana zajedno.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#10 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Pretjeruju s brojem ubijenih.. Pretjeruju s kolicinom novca..
A ja sam siguran da nisu ni priblizno prikazali broj likvidiranih. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7178
Joined: 25/11/2013 16:48

#11 Re: Narcos

Post by ferratilis »

Imamo i mi Escobara, izgradio je najveću građevinu u Sarajevu, da se s nje mogu bacati ljudi koje je ojadio :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#12 Re: Narcos

Post by karanana »

jel ono rekose da je bilo preko 3000 mrtvih?

ne vjerujem ni da je to pretjerano.
recimo ako uzmemo meksiko zadnjih godina, govorimo o mnogo mnogo vise mrtvih tako da 3 hiljade sa eskobarom uopste nije pretjerano.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#13 Re: Narcos

Post by celava_dlaka »

Al zapanjujuce je sta je uspio da izgradi i koliko je bio pametan i snalazljiv u svome poslu
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#14 Re: Narcos

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

nema me tamo wrote:Pretjeruju s brojem ubijenih.. Pretjeruju s kolicinom novca..
A ja sam siguran da nisu ni priblizno prikazali broj likvidiranih. :D
Moguće mada ne mora značiti. Čovjek je na vhuncu "karijere" zarađivao 60 miliona $ dnevno, više nego GM. :shock: Zakopavali novac, čitao sam negdje da je spalio milion dolara jer je njegovoj kćerki bilo hladno. Šteta što nije imao dobrog savjetnika, danas bi bio poznat kao milosrdnik a ne kao masovni ubica. Ko zna koliko je njegove love ostalo pa kasnije iskopano.

Serija je dobra, upravo večers ću da pogledam zadnju iz prve sezone.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 02/10/2015 19:57, edited 1 time in total.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7192
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#15 Re: Narcos

Post by Rockefeller »

Bio jedan od najbogatiji ljudi na svijetu.

Koliko je para zarađivao to nije humano ali sve to ode, haram :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#16 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
nema me tamo wrote:Pretjeruju s brojem ubijenih.. Pretjeruju s kolicinom novca..
A ja sam siguran da nisu ni priblizno prikazali broj likvidiranih. :D
Moguće mada ne mora značiti. Čovjek je na vhuncu "karijere" zarađivao 60 miliona $ dnevno, više nego GM. :shock: Zakopavali novac, čitao sam negdje da je spalio milion dolara jer je njegovoj kćerki bilo hladno. Šteta što nije imao dobrog savjetnika, danas bi bio poznat kao milosrdnik a ne kao masovni ubica. Ko zna koliko je njegove love ostalo pa kasnije iskopano.

Serija je dobra, upravo večers ću da pogledam zadnju iz prve sezone.
E moj brate..

On ti je i dan danas anđeo siromašnih..
Sta je taj lik para dao..

Izgradio par bolnica, izgradio pun kurac kuca za siromašne..

Davao šakom i kapom pare po ulici ljudima..
U prajmu bio jaci od države..
Ubio predsjednickog kandidata par premijera..
Ovih manjih politicara sta je pobio..
Znaci likvidirao je koga mu je kurcu cejf + je znao kako stvari stoje i da mu nece niko pokucat na vrata..

Zar stvarno misliš da normalni ljudi njega smatraju nekakvim cudovistem, pa on je njima heroj..
Ih da je Celo ubijao politicare kao on, pa danas bi mu normalni cvjece bacali na grob. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17 Re: Narcos

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

nema me tamo wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
nema me tamo wrote:Pretjeruju s brojem ubijenih.. Pretjeruju s kolicinom novca..
A ja sam siguran da nisu ni priblizno prikazali broj likvidiranih. :D
Moguće mada ne mora značiti. Čovjek je na vhuncu "karijere" zarađivao 60 miliona $ dnevno, više nego GM. :shock: Zakopavali novac, čitao sam negdje da je spalio milion dolara jer je njegovoj kćerki bilo hladno. Šteta što nije imao dobrog savjetnika, danas bi bio poznat kao milosrdnik a ne kao masovni ubica. Ko zna koliko je njegove love ostalo pa kasnije iskopano.

Serija je dobra, upravo večers ću da pogledam zadnju iz prve sezone.
E moj brate..

On ti je i dan danas anđeo siromašnih..
Sta je taj lik para dao..

Izgradio par bolnica, izgradio pun kurac kuca za siromašne..

Davao šakom i kapom pare po ulici ljudima..
U prajmu bio jaci od države..
Ubio predsjednickog kandidata par premijera..
Ovih manjih politicara sta je pobio..
Znaci likvidirao je koga mu je kurcu cejf + je znao kako stvari stoje i da mu nece niko pokucat na vrata..

Zar stvarno misliš da normalni ljudi njega smatraju nekakvim cudovistem, pa on je njima heroj..
Ih da je Celo ubijao politicare kao on, pa danas bi mu normalni cvjece bacali na grob. :D
Znam, po meni je Pablo bio moralniji nego recimo naši političari, ili političari u svijetu, bar si znao na čemu si s njim, "plato o plomo" kako je govorio. Što je najtužnije Kolumbija iza njega je utonula u još veće beznađe i sranje, e to je tuga. :(
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#18 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Ma Pablo ba ubijao samo rivale, normalni ga se uopste nisu imali potrebe plašit..
Pa on da je bio predsjednik svima bi im lakše bilo.

Al' lik izgradio sebi zatvor.. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7192
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#19 Re: Narcos

Post by Rockefeller »

Zatvor, zološki vrt i nema šta nije. Ne znam je li istina da je onaj avion srušio.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#20 Re: Narcos

Post by nema me tamo »

Jašta je. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40176
Joined: 29/06/2011 23:39

#21 Re: Narcos

Post by dječak sa šibicama »

Pablo je za onu zadnju sirotinju bio i ostao heroj jer im je pruzio par mrvica sa stola, a njima je i to bilo puno jer im niko drugi ni te mrvice ne daje.

A on je u sustini bio ono sto je bio, narko diler i ubica. Covjek je pobio masu nevinih ljudi, autobombama, u seriji puno detalja nije ni obradjeno. Covjek je poslao kamion bombu na sjediste specijalne policije. I tako dalje.

Na kraju je ubijen kao pas.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#22 Re: Narcos

Post by oskarboy »

lose glume americki glumci,ovi latinosi su odlicni.mogli su i bolje napravit seriju,imali su materijala koliko su htjeli.sve je nekako povrsno
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#23 Re: Narcos

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dječak sa šibicama wrote:Pablo je za onu zadnju sirotinju bio i ostao heroj jer im je pruzio par mrvica sa stola, a njima je i to bilo puno jer im niko drugi ni te mrvice ne daje.

A on je u sustini bio ono sto je bio, narko diler i ubica. Covjek je pobio masu nevinih ljudi, autobombama, u seriji puno detalja nije ni obradjeno. Covjek je poslao kamion bombu na sjediste specijalne policije. I tako dalje.

Na kraju je ubijen kao pas.
Mislim da ona scena kada specijalci ulaze u zatvor nije baš istinita. Gledao sam davno jedan dokumentarac i tamo su rekli da je Pablo na kraju izašao pred specijalce i vojsku i da ga niko nije smio uhapsiti. Iza toga DEA i USA su popizdili.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#24 Re: Narcos

Post by oskarboy »

a u taj zatvor mu je i gostovala gotovo citava reprezentacija kolumbije sa legendarnim golmanom higuitom
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#25 Re: Narcos

Post by nebitan lik »

nema me tamo wrote:Pretjeruju s brojem ubijenih.. Pretjeruju s kolicinom novca..
A ja sam siguran da nisu ni priblizno prikazali broj likvidiranih. :D
Kad je bio sa sinom u bjekstvu milion dolara i vise je zapalio da se ugriju! U nekakvom podrumu je drzao te milione il.buradima davno sam citao tu kolumbijsku knjigu,gdje su mu pacovi unistavali milioneni milione godisnje,a njega je jednostavno bolilo uvo jer su mu prihodi bili nerealni
Post Reply