Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#451 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

"Izvor Bosne"d.o.o + Fikro Prevljak = Svi parkinzi na Ilidzi a nisam siguran da oni ne drze i Vrelo Bosne
Budnjo pokupovo sve hotele na Ilidzi

Dakle SDA zaokruzila cijelinu a ti glupi narode placaj ono sto ti je bog podario onima koji samo pune svoje dzepove. Pa kako je majku mu jebem sve to kod Tite moglo biti besplatno???? Em sto je sve to napravio em sto nije dinara naplacivo!
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#452 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by Innovation »

VjecitiStudent wrote:Ako je čisto i uredno, bez hordi divljih prodavača, naplata je opravdala svoje uvođenje.
Nije mi jasno, kakve dodatne sadržaje očekujete od jednog vrela rijeke?
:thumbup:
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#453 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by elk »

Nema smisla porediti tita i ovo gdje sada kao zivimo,ne nalazim dovoljan sarkazam ili psovku da opisem...to je stvar opste mentalne higijene.
kada se smraci moze se uci inace.pa ko ima koku,a nema stana....uz realnu opasnost da ga dole opljackaju tako kasno.dakle,pored kurtona nista ne nositi!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#454 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

elk wrote:Nema smisla porediti tita i ovo gdje sada kao zivimo,ne nalazim dovoljan sarkazam ili psovku da opisem...to je stvar opste mentalne higijene.
kada se smraci moze se uci inace.pa ko ima koku,a nema stana....uz realnu opasnost da ga dole opljackaju tako kasno.dakle,pored kurtona nista ne nositi!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#455 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by int21 »

Nije problem sto se nesto naplacuje ili ne naplacuje. Bitno je sta imas kad odes tamo. Bilo to Vrelo, bila Pionirska ili Bijambare...

Postavlja se pitanje zasto mi idemo negdje gdje nas zajebavaju za vlastite pare. Pod mi mislim na narod koji ne ukljucuje mene. Ja sam odavno prestao ici na mjesta gdje me se zajebava ili je karinaska usluga. Jednom mi je dovoljno da me neko zajebe i krizam.

Ali kod nas je uobicajeno da se posjecuju mjesta koja imaju karinasku ulogu ali nesto znace u mitologiji Bosanaca. Posto mi nemamo standarde ni za sto, svejedno nam je. Ali da ljudi pocnu cjeniti sebe umjesto "jebaju ga, gdje cu drugo", popravila bi se situacija. Pa ako se vlasniku Vrela ili bilo cega drugog isplati da financira prazan objekat, bujrum, njegove su pare u pitanju. Isto vrijedi i za trgovine koje ne daju racune. Ne das racun, ja ne dodjem. Ne dodje 200 ljudi, propade ti biznis. Prosto.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#456 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by int21 »

Dupli
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#457 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by NeenaSa »

int21 wrote:Nije problem sto se nesto naplacuje ili ne naplacuje. Bitno je sta imas kad odes tamo. Bilo to Vrelo, bila Pionirska ili Bijambare...

Postavlja se pitanje zasto mi idemo negdje gdje nas zajebavaju za vlastite pare. Pod mi mislim na narod koji ne ukljucuje mene. Ja sam odavno prestao ici na mjesta gdje me se zajebava ili je karinaska usluga. Jednom mi je dovoljno da me neko zajebe i krizam.

Ali kod nas je uobicajeno da se posjecuju mjesta koja imaju karinasku ulogu ali nesto znace u mitologiji Bosanaca. Posto mi nemamo standarde ni za sto, svejedno nam je. Ali da ljudi pocnu cjeniti sebe umjesto "jebaju ga, gdje cu drugo", popravila bi se situacija. Pa ako se vlasniku Vrela ili bilo cega drugog isplati da financira prazan objekat, bujrum, njegove su pare u pitanju. Isto vrijedi i za trgovine koje ne daju racune. Ne das racun, ja ne dodjem. Ne dodje 200 ljudi, propade ti biznis. Prosto.
:thumbup:
Vrelo Bosne je oaza za odmor od sarajevske frke-trke.
Usluge restorana :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#458 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

int21 wrote:Nije problem sto se nesto naplacuje ili ne naplacuje. Bitno je sta imas kad odes tamo. Bilo to Vrelo, bila Pionirska ili Bijambare...

Postavlja se pitanje zasto mi idemo negdje gdje nas zajebavaju za vlastite pare. Pod mi mislim na narod koji ne ukljucuje mene. Ja sam odavno prestao ici na mjesta gdje me se zajebava ili je karinaska usluga. Jednom mi je dovoljno da me neko zajebe i krizam.

Ali kod nas je uobicajeno da se posjecuju mjesta koja imaju karinasku ulogu ali nesto znace u mitologiji Bosanaca. Posto mi nemamo standarde ni za sto, svejedno nam je. Ali da ljudi pocnu cjeniti sebe umjesto "jebaju ga, gdje cu drugo", popravila bi se situacija. Pa ako se vlasniku Vrela ili bilo cega drugog isplati da financira prazan objekat, bujrum, njegove su pare u pitanju. Isto vrijedi i za trgovine koje ne daju racune. Ne das racun, ja ne dodjem. Ne dodje 200 ljudi, propade ti biznis. Prosto.
Ima tu par kontradiktornosti a prva je recimo "vlasnik vrela"? Ko to moze biti vlasnik necega sto pripada svim gradjanima. Nije problem u pnima sto nas uzimaju ko levate nego je problem u nama sto dozvoljavamo da nas uzimaju ko levate. Ne vidim razlog zasto ti onda ne bi naplacivali ulaz na Igman, Bjelasnicu, Trebevic....zasto ti ne bi naplacivali ulaz u Vilsonovo, Veliki Park......o parkiralistima je isuvisno govoriti i koliko sam cuo pocet ce se uzimati i parkinzi ispred zgrada za naplatu. A kome placamo??? Placamo da direktor recimo Rada ima jedno 4-5000 KM platu....placas po Ilidzi da bi Prevljak napravio i trecu vilu na Jablanickom jezeru ali pod krinkom da zaposljava borce.....itd sve sto nam se dogadja i sve sto ce nam se dogadjati smo krivi sami jer to dozvoljavamo.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#459 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by int21 »

Nema kontradiktornosti. Mozda nisam dobro rekao vlasnik. Ali kao sto neko spomenu, sjecas se koliko je znalo biti smeca poslije prvog maja? Ko ce to ocistiti? Neko za dzaba? Nope. Treba platiti odrzavanje, odvoz smeca i milion nekih gluposti. To je isto tako usluga. Ako ti ta usluga ne valja, to jest ako platis a i dalje igralista prljava, klupe polomnjene, smece svugdje, onda jednostavno ne ides.

Sjecam se jedne godine na Skakavcu, 100 tona smeca poslije prvog maja. Zar treba sad neko dzaba da to skuplja? Ne. Ako stoka voli bacati smece onda ce i platiti nekom da ga odveze. Nema nista lose u tome. Kad ti je mrsko dici guzicu, onda platis. Prosto ko pasulj.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#460 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by VjecitiStudent »

hrasno38 wrote:
int21 wrote:Nije problem sto se nesto naplacuje ili ne naplacuje. Bitno je sta imas kad odes tamo. Bilo to Vrelo, bila Pionirska ili Bijambare...

Postavlja se pitanje zasto mi idemo negdje gdje nas zajebavaju za vlastite pare. Pod mi mislim na narod koji ne ukljucuje mene. Ja sam odavno prestao ici na mjesta gdje me se zajebava ili je karinaska usluga. Jednom mi je dovoljno da me neko zajebe i krizam.

Ali kod nas je uobicajeno da se posjecuju mjesta koja imaju karinasku ulogu ali nesto znace u mitologiji Bosanaca. Posto mi nemamo standarde ni za sto, svejedno nam je. Ali da ljudi pocnu cjeniti sebe umjesto "jebaju ga, gdje cu drugo", popravila bi se situacija. Pa ako se vlasniku Vrela ili bilo cega drugog isplati da financira prazan objekat, bujrum, njegove su pare u pitanju. Isto vrijedi i za trgovine koje ne daju racune. Ne das racun, ja ne dodjem. Ne dodje 200 ljudi, propade ti biznis. Prosto.
Ima tu par kontradiktornosti a prva je recimo "vlasnik vrela"? Ko to moze biti vlasnik necega sto pripada svim gradjanima. Nije problem u pnima sto nas uzimaju ko levate nego je problem u nama sto dozvoljavamo da nas uzimaju ko levate. Ne vidim razlog zasto ti onda ne bi naplacivali ulaz na Igman, Bjelasnicu, Trebevic....zasto ti ne bi naplacivali ulaz u Vilsonovo, Veliki Park......o parkiralistima je isuvisno govoriti i koliko sam cuo pocet ce se uzimati i parkinzi ispred zgrada za naplatu. A kome placamo??? Placamo da direktor recimo Rada ima jedno 4-5000 KM platu....placas po Ilidzi da bi Prevljak napravio i trecu vilu na Jablanickom jezeru ali pod krinkom da zaposljava borce.....itd sve sto nam se dogadja i sve sto ce nam se dogadjati smo krivi sami jer to dozvoljavamo.
Rijetko gdje na svijetu se ulaz u zaštićena prirodna područja ne plaća, i to je tako, od Kine do Amerike.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#461 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by int21 »

Veliki park je precnika 200 metara a Vils je ulica koja je u vecernjim satima zatvorena za promet. Sto se tice Trebevica ili bilo koje planine, ja bih i tu naplacivao. Zadnji put hodam kroz sumu na Trebevicu, 10000 flasa razbijenih ostavljeno.

Ma jebem im temelj od kojeg otpadose, ne bih naplacivao nego bi im ruke rezao.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#462 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

int21 wrote:Nema kontradiktornosti. Mozda nisam dobro rekao vlasnik. Ali kao sto neko spomenu, sjecas se koliko je znalo biti smeca poslije prvog maja? Ko ce to ocistiti? Neko za dzaba? Nope. Treba platiti odrzavanje, odvoz smeca i milion nekih gluposti. To je isto tako usluga. Ako ti ta usluga ne valja, to jest ako platis a i dalje igralista prljava, klupe polomnjene, smece svugdje, onda jednostavno ne ides.

Sjecam se jedne godine na Skakavcu, 100 tona smeca poslije prvog maja. Zar treba sad neko dzaba da to skuplja? Ne. Ako stoka voli bacati smece onda ce i platiti nekom da ga odveze. Nema nista lose u tome. Kad ti je mrsko dici guzicu, onda platis. Prosto ko pasulj.
Pa za koji kurac placamo Rad nego da ciste i odrzavaju grad cistim
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#463 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by VjecitiStudent »

int21 wrote:Veliki park je precnika 200 metara a Vils je ulica koja je u vecernjim satima zatvorena za promet. Sto se tice Trebevica ili bilo koje planine, ja bih i tu naplacivao. Zadnji put hodam kroz sumu na Trebevicu, 10000 flasa razbijenih ostavljeno.

Ma jebem im temelj od kojeg otpadose, ne bih naplacivao nego bi im ruke rezao.
:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#464 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

VjecitiStudent wrote:
hrasno38 wrote:
int21 wrote:Nije problem sto se nesto naplacuje ili ne naplacuje. Bitno je sta imas kad odes tamo. Bilo to Vrelo, bila Pionirska ili Bijambare...

Postavlja se pitanje zasto mi idemo negdje gdje nas zajebavaju za vlastite pare. Pod mi mislim na narod koji ne ukljucuje mene. Ja sam odavno prestao ici na mjesta gdje me se zajebava ili je karinaska usluga. Jednom mi je dovoljno da me neko zajebe i krizam.

Ali kod nas je uobicajeno da se posjecuju mjesta koja imaju karinasku ulogu ali nesto znace u mitologiji Bosanaca. Posto mi nemamo standarde ni za sto, svejedno nam je. Ali da ljudi pocnu cjeniti sebe umjesto "jebaju ga, gdje cu drugo", popravila bi se situacija. Pa ako se vlasniku Vrela ili bilo cega drugog isplati da financira prazan objekat, bujrum, njegove su pare u pitanju. Isto vrijedi i za trgovine koje ne daju racune. Ne das racun, ja ne dodjem. Ne dodje 200 ljudi, propade ti biznis. Prosto.
Ima tu par kontradiktornosti a prva je recimo "vlasnik vrela"? Ko to moze biti vlasnik necega sto pripada svim gradjanima. Nije problem u pnima sto nas uzimaju ko levate nego je problem u nama sto dozvoljavamo da nas uzimaju ko levate. Ne vidim razlog zasto ti onda ne bi naplacivali ulaz na Igman, Bjelasnicu, Trebevic....zasto ti ne bi naplacivali ulaz u Vilsonovo, Veliki Park......o parkiralistima je isuvisno govoriti i koliko sam cuo pocet ce se uzimati i parkinzi ispred zgrada za naplatu. A kome placamo??? Placamo da direktor recimo Rada ima jedno 4-5000 KM platu....placas po Ilidzi da bi Prevljak napravio i trecu vilu na Jablanickom jezeru ali pod krinkom da zaposljava borce.....itd sve sto nam se dogadja i sve sto ce nam se dogadjati smo krivi sami jer to dozvoljavamo.
Rijetko gdje na svijetu se ulaz u zaštićena prirodna područja ne plaća, i to je tako, od Kine do Amerike.
Slazem se 100% ali ti placas ulazak u zasticenu prirodu ili ti izvoriste rijeke Bosne koje se do rata bez ikakvih problema moglo piti a danas skoro da ne smijes ni ruke da operes tako da je to u principu postao samo jedan veci park prosaran rijekom. I kao sto neko rece gdje nesta 150.000 KM od karata....u sta je ulozeno????
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#465 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by VjecitiStudent »

150 000?
Popravak štete koju su napravile bogate bjelašničke guzice je koštao puno više.
Šteta još nije popravljena.
Nakon što je 2010. godine Zavod za javno zdravlje Kantona Sarajevo i zvanično otkrio fekalne bakterije u izvorskim vodama Vrela Bosne (iz kojih se preko 300 litara svake sekunde upumpava u sistem sarajevskog vodovoda), skoro 7 miliona maraka javnog novca, radi se uglavnom o sredstvima Fonda za okoliš FBiH, do sada je potrošeno na popravak kolektora kojim se kanalizacija iz nekoliko stotina apartmana izgrađenih u Babinom dolu na Bjelašnici dovodi do Hadžića. Za sada je, samo u svrhu popravka kanalizacije, na svakog “povremenog” stanovnika bjelašničkog apartmana potrošeno preko 5,000 maraka javnog novca.
http://ekoakcija.org/content/nasa-voda-njihove-fekalije
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#466 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

int21 wrote:Veliki park je precnika 200 metara a Vils je ulica koja je u vecernjim satima zatvorena za promet. Sto se tice Trebevica ili bilo koje planine, ja bih i tu naplacivao. Zadnji put hodam kroz sumu na Trebevicu, 10000 flasa razbijenih ostavljeno.

Ma jebem im temelj od kojeg otpadose, ne bih naplacivao nego bi im ruke rezao.
Pa sta mislis nekoga prevaspitavati tako sto ces jednima naplacivati da bi druge bogatio. Ja bih vrlo vrlo rado platio aman sve ako bi vidio da se od tih para stvara nesto novo. Npr. Njemacka je prosarana autoputevima koji su izgradjeni od poreza ali kada se desi da ima viska para gradi se i treca, cetvrta traka.....kad odes u ribarenje u Njemackoj jednostavno moras platiti dozvolu i u ma kojoj vukojebini da je jezero ti ces naci kante za smece, nacis ces mjesto gdje mozes kupiti osnovno od pribora i mamce a na jezerima gdje je pastrmka ima tacno koliko smijes uloviti i kada odes vlasnik tog jezera je duzan da ubaci novu ribu u jezero koju si ti izlovio. I to funkiconise ko sat jer sam imao priliku svojim ocima da vidim kada se isao u posjet prijateljima. Koliki je to problem bio da se ponovo izgradi onaj restoran cija je terasa bila iznad rijeke na Vrelu Bosne???? Za 150.000 se sigurno mogao dici pod krov ili napraviti nesto jednostavnije od drveta.
Sta kazes flase.....ama flase su problem zakona a ne onih koji su navikli da ih bacaju. Kad destorici naplatis kaznu za jednu flasu 50 KM i to se pojavi u javnosti a predocis da gradjani mogu slikati i prijavljivati one koji bacaju bit cemo cisti ko Japan. Gradjani su pored ostalih ti koji su duzni da cuvaju svoju zemlju.
Baci bilo gdje u Evropi kroz prozor automobila bilo sta i onaj iza tebe sto vozi momentalno cete prijaviti....to se zove gradjanska odgovornost. Ko nas jebe sto dozvoljavamo papcima da rade sta hoce.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#467 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by Thorgerson »

VjecitiStudent wrote: Rijetko gdje na svijetu se ulaz u zaštićena prirodna područja ne plaća, i to je tako, od Kine do Amerike.
Rijetko gdje imas ogromni park, koji posjecuje veliki broj ljudi, a da nemas kako treba kante za smece. Nije dole ni sad bolje stanje, kazem ti jedini razlog zasto je na Vrelu Bosne manje smeca, je taj sto je dole sada smanjena posjecenost.

Ok, nasi ljudi jesu stoka, ali jbmu meni se sto puta desilo da papiric moram nositi i po 1km da bi ga negdje bacio. To cu uraditi ja, ti i mozda svaki deseti covjek. Onih 9 se nece toliko jebavati nego ce bacit papiric nakon 2-3 metra.

Gradjani Sarajeva su najmanje krivi sto su apartmanske guzice zagadile tu vodu. Zasto se fino nije tuzio svaki investior gore na Bjelasnici i tako namaknula lova da se sr(t)anje popravi. Ne. Daj uzmi opet od obicnih ljudi da mi opet popravljamo.

Neko spomenu Pionirsku. Pa evo kontradiktornosti u Pionirsku je ulaz 3 KM i opet imas sta vidjeti, ok nema puno zivotinja, ali opet nesto ljudi gore rade, valja sve ono nahraniti i odrzavati. Odes na VB platis 2 KM i imas tri labuda i zagadjenu vodu, te onaj restoran. :?


Najgore je licemjerje ministarstva koje je reklo kad su uvodili naplatu, citiram:
Pojašnjava da, osim velikog pritiska, odnosno velike preopterećenosti posjetama (180.000 posjetilaca u 2012. godini) i potrebe za njihovom redukcijom, razlozi za uvođenje režima naplate ulaznica leže u činjenici da je Vrelo Bosne prva vodozaštitna zona za snabdijevanje vodom za piće u KS-u.
U isto vrijeme Ilidza koja bi se haman citavom trebala proglasiti kao vodozastitna zona, vrvi od izgradnje. Znaci dole objekti nicu ko pecurke. Pa nije se bez razloga ostavilo toliko zelenila na Ilidzi prije rata. Jok, sdo bosnjoci ce to sve zabetonirati.

Preko puta vodozastitne zone nicu zgrade, kuce u Velikoj aleji isto tako nicu svako malo...
Image

A na Bjelasnici se gradi i novih 10 zgrada sa apartmanima. Da, DESET ZGRADA.
Image

Image

:run:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#468 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by hrasno38 »

Ma ja valja se jos arapima u supak uvuc i prodati im dio po dio nase drzave.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#469 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by Haris.ba »

hrasno38 wrote:
int21 wrote:Nema kontradiktornosti. Mozda nisam dobro rekao vlasnik. Ali kao sto neko spomenu, sjecas se koliko je znalo biti smeca poslije prvog maja? Ko ce to ocistiti? Neko za dzaba? Nope. Treba platiti odrzavanje, odvoz smeca i milion nekih gluposti. To je isto tako usluga. Ako ti ta usluga ne valja, to jest ako platis a i dalje igralista prljava, klupe polomnjene, smece svugdje, onda jednostavno ne ides.

Sjecam se jedne godine na Skakavcu, 100 tona smeca poslije prvog maja. Zar treba sad neko dzaba da to skuplja? Ne. Ako stoka voli bacati smece onda ce i platiti nekom da ga odveze. Nema nista lose u tome. Kad ti je mrsko dici guzicu, onda platis. Prosto ko pasulj.
Pa za koji kurac placamo Rad nego da ciste i odrzavaju grad cistim
Rad plaćamo ne da održavaju grad čistim, nego da nam odnesu smeće. Da, djelatnost im je i čišćenje i pranje javnih površina. Ali, to se plaća iz budžeta općina ili institucija koje upravljaju određenim područjem ako nemaju svoje radnike.

Glupost je naplaćivati Vrelo Bosne, ali neka se naplaćuje. Uveo bih naplaćivanje svega i svačega. I ulaz na Bjelašnicu i Trebević. Sve treba naplaćivati. Možda se onda opametimo.

P.S.
Gore je što ne vješamo političare koje smo izabrali (metaforično govorim :D ) što ne rješavaju Veliku aleju. To je glavna priča. Nek konačno presjeku i posade paralelni drvored da bi se dobila trasa za fijaker, te trasa za šetače. Da ima dobra šetnica ne bi toliki problem bila naplata Vrela Bosne. A kad bi neko imao viziju pa napravio produžetak šetnice od Vrela Bosne drugom rutom.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25781
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#470 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by BHF_Manijak »

L u c i f e r wrote:A mene kontrasi zamalo ne kamenovase prije tri godine sto se protivih naplati

Samo kad se malo prelista ova tema ispocetka

Vidi se koliko je raje naivno i poglupo
Pa upravo zbog toga i jesam aktivirao temu, da vide naivci kako su izlevaceni.

Meni iskreno ni u djep ni iz djepa, odem dole jednom ili dvaput godisnje i to zbog djeteta, ali mi ide na qrac ta prica ako da sam jucer doselio u BiH i ne znam s kakvom bagrom imam posla.

Dakle identicna bi bila situacija i sa naplatom RTV takse, i dalje bi imali ogromnu kar'nu od programa, taman cijela drzava placala taksu, isto bi bilo isa GRAS-om, i dalje bi imali polupismene seoske lole od revizora, koji ti vristi "daj kartu", prljave tramvaje i trolejbuse koji griju ljeti, maka cijelo Sarajevo kupovalo mjesecne i pojedinacne karte.

PS I da odmah mi ne skoce za vrat s debilnim pitanjem, jer je pojedincima tesko shvatiti poentu posta, "je l' to treba prestat sve placat" - ne, ne treba, vec treba sklonuti debile s pozicija i dovesti normalne ljude, a ne mentole koji ce se naplacivanjem ili podizanjem postojecih cijena bogatiti a pruzati qrac od usluge!
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#471 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by mayab »

BHF_Manijak wrote:
L u c i f e r wrote:A mene kontrasi zamalo ne kamenovase prije tri godine sto se protivih naplati

Samo kad se malo prelista ova tema ispocetka

Vidi se koliko je raje naivno i poglupo
Pa upravo zbog toga i jesam aktivirao temu, da vide naivci kako su izlevaceni.

Meni iskreno ni u djep ni iz djepa, odem dole jednom ili dvaput godisnje i to zbog djeteta, ali mi ide na qrac ta prica ako da sam jucer doselio u BiH i ne znam s kakvom bagrom imam posla.

Dakle identicna bi bila situacija i sa naplatom RTV takse, i dalje bi imali ogromnu kar'nu od programa, taman cijela drzava placala taksu, isto bi bilo isa GRAS-om, i dalje bi imali polupismene seoske lole od revizora, koji ti vristi "daj kartu", prljave tramvaje i trolejbuse koji griju ljeti, maka cijelo Sarajevo kupovalo mjesecne i pojedinacne karte.

PS I da odmah mi ne skoce za vrat s debilnim pitanjem, jer je pojedincima tesko shvatiti poentu posta, "je l' to treba prestat sve placat" - ne, ne treba, vec treba sklonuti debile s pozicija i dovesti normalne ljude, a ne mentole koji ce se naplacivanjem ili podizanjem postojecih cijena bogatiti a pruzati qrac od usluge!
:thumbup:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#472 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by L u c i f e r »

BHF_Manijak wrote:
L u c i f e r wrote:A mene kontrasi zamalo ne kamenovase prije tri godine sto se protivih naplati

Samo kad se malo prelista ova tema ispocetka

Vidi se koliko je raje naivno i poglupo
Pa upravo zbog toga i jesam aktivirao temu, da vide naivci kako su izlevaceni.

Meni iskreno ni u djep ni iz djepa, odem dole jednom ili dvaput godisnje i to zbog djeteta, ali mi ide na qrac ta prica ako da sam jucer doselio u BiH i ne znam s kakvom bagrom imam posla.

Dakle identicna bi bila situacija i sa naplatom RTV takse, i dalje bi imali ogromnu kar'nu od programa, taman cijela drzava placala taksu, isto bi bilo isa GRAS-om, i dalje bi imali polupismene seoske lole od revizora, koji ti vristi "daj kartu", prljave tramvaje i trolejbuse koji griju ljeti, maka cijelo Sarajevo kupovalo mjesecne i pojedinacne karte.

PS I da odmah mi ne skoce za vrat s debilnim pitanjem, jer je pojedincima tesko shvatiti poentu posta, "je l' to treba prestat sve placat" - ne, ne treba, vec treba sklonuti debile s pozicija i dovesti normalne ljude, a ne mentole koji ce se naplacivanjem ili podizanjem postojecih cijena bogatiti a pruzati qrac od usluge!
upravo tako

homo SAPIENS

malo sutra
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#473 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by baja »

U svakoj normalnoj državi , ulaz u sličan park prirode (ili šta već) tipa "Vrelo Bosne" se naplaćuje i treba se naplatit.
To što je u nas divlji zapad pa se okolo prave zgradurine u vodozaštitnoj zoni, je drugi par opanaka!
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#474 Re: RE: Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by pepeljara »

baja wrote:U svakoj normalnoj državi , ulaz u sličan park prirode (ili šta već) tipa "Vrelo Bosne" se naplaćuje i treba se naplatit.
To što je u nas divlji zapad pa se okolo prave zgradurine u vodozaštitnoj zoni, je drugi par opanaka!
Nije problem naplate ni pitanje nego sto se kod nas uvede sa zapada samo naplata ne i sta se dobije za takvo sto neicno nego npr cisto uredjeno sredjeno tip top a mi dobijemo samo pristup sad vec i vodi koja vishe nije za pice.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#475 Re: Naplata ulaza na Vrelo Bosne

Post by VladaFBiH »

hrasno38 wrote:
int21 wrote:Nije problem sto se nesto naplacuje ili ne naplacuje. Bitno je sta imas kad odes tamo. Bilo to Vrelo, bila Pionirska ili Bijambare...

Postavlja se pitanje zasto mi idemo negdje gdje nas zajebavaju za vlastite pare. Pod mi mislim na narod koji ne ukljucuje mene. Ja sam odavno prestao ici na mjesta gdje me se zajebava ili je karinaska usluga. Jednom mi je dovoljno da me neko zajebe i krizam.

Ali kod nas je uobicajeno da se posjecuju mjesta koja imaju karinasku ulogu ali nesto znace u mitologiji Bosanaca. Posto mi nemamo standarde ni za sto, svejedno nam je. Ali da ljudi pocnu cjeniti sebe umjesto "jebaju ga, gdje cu drugo", popravila bi se situacija. Pa ako se vlasniku Vrela ili bilo cega drugog isplati da financira prazan objekat, bujrum, njegove su pare u pitanju. Isto vrijedi i za trgovine koje ne daju racune. Ne das racun, ja ne dodjem. Ne dodje 200 ljudi, propade ti biznis. Prosto.
Ima tu par kontradiktornosti a prva je recimo "vlasnik vrela"? Ko to moze biti vlasnik necega sto pripada svim gradjanima. Nije problem u pnima sto nas uzimaju ko levate nego je problem u nama sto dozvoljavamo da nas uzimaju ko levate. Ne vidim razlog zasto ti onda ne bi naplacivali ulaz na Igman, Bjelasnicu, Trebevic....zasto ti ne bi naplacivali ulaz u Vilsonovo, Veliki Park......o parkiralistima je isuvisno govoriti i koliko sam cuo pocet ce se uzimati i parkinzi ispred zgrada za naplatu. A kome placamo??? Placamo da direktor recimo Rada ima jedno 4-5000 KM platu....placas po Ilidzi da bi Prevljak napravio i trecu vilu na Jablanickom jezeru ali pod krinkom da zaposljava borce.....itd sve sto nam se dogadja i sve sto ce nam se dogadjati smo krivi sami jer to dozvoljavamo.
ovako je izgledalo kada se nije placalo http://www.ekoakcija.com/content/s-vrel ... tora-smeca
Post Reply