Osiguranje auta - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Neil Robertson
Posts: 79
Joined: 13/01/2015 11:08

#376 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Neil Robertson »

Je li neko imao iskustva sa naplatom stete kod VGT osiguranja?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#377 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by pirpa »

Neil Robertson wrote:Je li neko imao iskustva sa naplatom stete kod VGT osiguranja?
poslje BSO osiguranja VGT je najgore osiguranje u drzavi.
Moj ti je savjet da auto odvuces u ovlasteni servis na popravku a osiguranju dostavi racun. tako ces ustediti zivaca i vremena jer ta stoka u osiguranjima samo razumiju jezik bezobrazluka i drskosti.
a ako budes cekao njihovu procjenu pa onda bjednu ponudu budi siguran da ces izgubiti najmanje tri mjeseca.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#378 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by pirpa »

nadžak wrote:Pozdrav svima.

Ima li tko kakav prijedlog oko mog slučaja?
Na fudbalu sam imao totalno puknuće ahilove tetive te operaciju koja je hvala Bogu prošla uredno. Firma plaća kolektivno osiguranje kod BSO i saznao sam osigurani iznos.

Liječenje je pri kraju, još nešto fizikalnih terapija i nazad na posao. Na bolovanju sam oko 3 mjeseca. Napominjen da sam sve do sada radio u privatnoj poliklinici i rekli su mi da čuvam sve račune.

Zanima me da li ima razlike ako je povreda nastupila na radu ili ne i ako neko zna koliki bi procenat mogao biti na takvu povredu te na šta treba obratiti pažnju oko te procedure, da ne bih nešto zeznuo jer sam se dobro potrošio kod privatnika baš iz razloga što očekujem neku naplatu od osiguranja.

Hvala unaprijed.
slobodno se spremi na bitku sa vjetrenjacom . BSO osiguranje je najgore osiguranje u drzavi a to ces i sam uvidjeti kad budes podnio zahtjev za naplatu stete.
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#379 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by nadžak »

Baš me obradova :D
Hvala na odgovoru.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#380 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by pirpa »

pipi-duga-carapa wrote:Po svemu pročitanom, prijedlozi za: gdje se osigurati i zašto a da je ok sa osiguravajućom kućom? :shock:
Dva najbolja osiguranja u drzavi po svakom pitanju
1-http://www.uniqa.ba/home/#2

2-http://www.asa-osiguranje.ba/proizvodi/ ... dgovornost

P.S
ni za zivu glavu nemoj u VGT ili BSO
User avatar
Neil Robertson
Posts: 79
Joined: 13/01/2015 11:08

#381 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Neil Robertson »

pirpa wrote:
Neil Robertson wrote:Je li neko imao iskustva sa naplatom stete kod VGT osiguranja?
poslje BSO osiguranja VGT je najgore osiguranje u drzavi.
Moj ti je savjet da auto odvuces u ovlasteni servis na popravku a osiguranju dostavi racun. tako ces ustediti zivaca i vremena jer ta stoka u osiguranjima samo razumiju jezik bezobrazluka i drskosti.
a ako budes cekao njihovu procjenu pa onda bjednu ponudu budi siguran da ces izgubiti najmanje tri mjeseca.
To smo i uradili...uredno im je dostavljen racun od popravke auta. Sad me zanima otprlike koliko se ceka na isplatu :roll:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#382 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by pirpa »

Neil Robertson wrote:
pirpa wrote:
Neil Robertson wrote:Je li neko imao iskustva sa naplatom stete kod VGT osiguranja?
poslje BSO osiguranja VGT je najgore osiguranje u drzavi.
Moj ti je savjet da auto odvuces u ovlasteni servis na popravku a osiguranju dostavi racun. tako ces ustediti zivaca i vremena jer ta stoka u osiguranjima samo razumiju jezik bezobrazluka i drskosti.
a ako budes cekao njihovu procjenu pa onda bjednu ponudu budi siguran da ces izgubiti najmanje tri mjeseca.
To smo i uradili...uredno im je dostavljen racun od popravke auta. Sad me zanima otprlike koliko se ceka na isplatu :roll:
ja mislim da im je zakonski rok 90 dana a posto su oni bjednici i fukare cekace do zadnjeg dana da ti uplate novac,
smjesno mi sto ti ovo govorim al nazalosta tako je - trazi stelu u BSO da malo ubrza slucaj
User avatar
Neil Robertson
Posts: 79
Joined: 13/01/2015 11:08

#383 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Neil Robertson »

Ma jebaji ga sacekacu taj zakonski rok...
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#384 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by nadžak »

@Pirpa
Šta je razlog da ovoliko kritikuješ BSO? Neko lično iskustvo ili? Onako me zanima.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#385 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by pirpa »

nadžak wrote:@Pirpa
Šta je razlog da ovoliko kritikuješ BSO? Neko lično iskustvo ili? Onako me zanima.
samo licno iskustvo drug .toliko su mi zivaca i vremena potrosili prosle godine da takav bezobrazluk se ne moze opisati rjecima. bilo kasko ili obicno osiguranje njihov odnos prema nama kao klijentima je toliko bezobrazan ,drzak da sam svoja potrazivanja morao traziti preko suda. naravno presudu sam dobio i isplaceno mi je sve sa zataznim kamatama al jebo i to sve kad sam potrosio zivaca i zivaca na proceduru koja se mogla zavrsiti u roku dva do tri mjeseca na najnormalniji nacin. al oni imaju neku svoju seljacko prevarantsku politiku pa kod koga im prodje, prodje .
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#386 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by nadžak »

pirpa wrote:
nadžak wrote:@Pirpa
Šta je razlog da ovoliko kritikuješ BSO? Neko lično iskustvo ili? Onako me zanima.
samo licno iskustvo drug .toliko su mi zivaca i vremena potrosili prosle godine da takav bezobrazluk se ne moze opisati rjecima. bilo kasko ili obicno osiguranje njihov odnos prema nama kao klijentima je toliko bezobrazan ,drzak da sam svoja potrazivanja morao traziti preko suda. naravno presudu sam dobio i isplaceno mi je sve sa zataznim kamatama al jebo i to sve kad sam potrosio zivaca i zivaca na proceduru koja se mogla zavrsiti u roku dva do tri mjeseca na najnormalniji nacin. al oni imaju neku svoju seljacko prevarantsku politiku pa kod koga im prodje, prodje .
Ok hvala. Još jedan primjer današnjeg licemjerstva. Sve osmjesi od uha do uha kad te trebaju privuć a poslije fuj. Na žalost.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#387 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by emko1234 »

Drugačije je kad je Bošnjo ili neko s našim mentalitetom gazda a drugačije je kad je stranac.
Zato je Uniqa tito. Jbg ako ta firma posluje u cijeloj Europi, moraju ljudi imati recept po kojem rade. Pare im nisu problem, znači nemaju razloga da zajebaju.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#388 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by drndalo »

Nema toga sto nasi od stranaca ne mogu pokvariti... Givikt bi raz*ebali... :wink:

Nadjoh statistiku agencije za nadzor osiguranja, tabela ocito pokriva prvih 10 mjeseci 2014 god. Radi se o % isplate (likvidacije) prijavljenih steta iz nezivotnih osiguranja.

Image
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#389 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Realovac23 »

Pozdrav Forumaši,

Situacija sljedeća. Imao sam saobračajnu nezgodu gdje me covjek udario bočno u prednji desni točak, poprilično je izgledalo strašno(hauba, prag, blatobran, branik, pomjerio motor, amortizer itd).
Bila policija, on kriv. U mene je vw Polo 1.4 2001 godina, 140.000 prešao, u njega neki Renault.
Bili su ovi iz osiguranja, poslikali sve, rekli da rastavi majstor da vide ima li još oštečenja, rastavili smo ništa strašno, ponovo poslikali i kaže mi ovaj iz osiguranja da će vjerovatno biti totalna šteta, ja ostao paf.
Moje osiguranje je Croatia, a od okrivljenog Euroherc.

Danas mi dolazi iz mog osiguranja spisak dijelova koje treba mijenjati i na čemu majstor treba raditi da potpisem da li se slažem, gdje se slažem u potpunosti, sve što je napisao i jest slupano.

Da Vam sad malo objasim stanje auta, auto uopće nije puno udareno koliko je dijelova napisano jer mnoge napisane stvari se mogu iskoristiti malim peglanjem: hauba, vrata, branik, prag su samo malo malo malo udareni i njih je pisao.
Znači ja da napravim auto meni treba oko 700KM (blatobran, lafet, nosač motora, hladnjak, amortizer sa glavčinom i limarski radovi).

Problem koji me mući je sljedeći. Na dnu ovog papira koje mi je moje osiguranje dostavilo piše s obzirom na oštečenje i godinu vozila, drugo osiguranje će ispitati ekonomsku isplativost i poslat Vam ponudu.
Što ako mi osiguranje procjeni totalnu štetu, a ustvari na autu koje kod nas vrijedi 4.500KM je opravak 700KM?
Ja bi bio sretan kad bi naplatio recimo 2.000KM koliko i jesu stvarni troškovi kad bi se sve mijenjalo sa spiska, ali ja ne želim totalnu štetu, ja želim svoje auto.
Šta znači ako mi auto procjene kao totalnu štetu? Isplati li se ići na sud, jer ja ne želim totalnu štetu?

Ako netko ima iskustva sličnih, bio bih zahvalan da napiše. Hvala
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#390 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by emko1234 »

Realovac23 wrote:Pozdrav Forumaši,

Situacija sljedeća. Imao sam saobračajnu nezgodu gdje me covjek udario bočno u prednji desni točak, poprilično je izgledalo strašno(hauba, prag, blatobran, branik, pomjerio motor, amortizer itd).
Bila policija, on kriv. U mene je vw Polo 1.4 2001 godina, 140.000 prešao, u njega neki Renault.
Bili su ovi iz osiguranja, poslikali sve, rekli da rastavi majstor da vide ima li još oštečenja, rastavili smo ništa strašno, ponovo poslikali i kaže mi ovaj iz osiguranja da će vjerovatno biti totalna šteta, ja ostao paf.
Moje osiguranje je Croatia, a od okrivljenog Euroherc.

Danas mi dolazi iz mog osiguranja spisak dijelova koje treba mijenjati i na čemu majstor treba raditi da potpisem da li se slažem, gdje se slažem u potpunosti, sve što je napisao i jest slupano.

Da Vam sad malo objasim stanje auta, auto uopće nije puno udareno koliko je dijelova napisano jer mnoge napisane stvari se mogu iskoristiti malim peglanjem: hauba, vrata, branik, prag su samo malo malo malo udareni i njih je pisao.
Znači ja da napravim auto meni treba oko 700KM (blatobran, lafet, nosač motora, hladnjak, amortizer sa glavčinom i limarski radovi).

Problem koji me mući je sljedeći. Na dnu ovog papira koje mi je moje osiguranje dostavilo piše s obzirom na oštečenje i godinu vozila, drugo osiguranje će ispitati ekonomsku isplativost i poslat Vam ponudu.
Što ako mi osiguranje procjeni totalnu štetu, a ustvari na autu koje kod nas vrijedi 4.500KM je opravak 700KM?
Ja bi bio sretan kad bi naplatio recimo 2.000KM koliko i jesu stvarni troškovi kad bi se sve mijenjalo sa spiska, ali ja ne želim totalnu štetu, ja želim svoje auto.
Šta znači ako mi auto procjene kao totalnu štetu? Isplati li se ići na sud, jer ja ne želim totalnu štetu?

Ako netko ima iskustva sličnih, bio bih zahvalan da napiše. Hvala
Totalna šteta znači da je opravak vozila ekonomski neisplativ u smislu da osiguranje prizna sve dijelove koje treba zamjeniti ili popraviti kako bi se vozilo dovelo u prvobitno stanje. Šta to znači za tebe? To znači da oni štetu procjenjuju na puno više od tih 700km koliko ti kažeš da ima štete.
E sad idemo redom. Taj polo vjerovatno ne vrijedi više od 4500km. A da bi se došlo do totalne štete, znači da bi barem polovicu cijene tog auta trebalo ukrhat u popravku istog. Samim tim, osiguranje otpisuje to auto i proglašava totalnu štetu.
Za tebe to ne igra nikakvu ulogu, dobit ćeš više para nego što si mislio. U slučaju da stvarno iznos popravke bude 700km, otaće ti nešto i na kafu. Uzmeš pare, poraviš auto i bog te veselio.
Oni se tim proglašavanjem totalne štete na neki način zaštite. Da se ti recimo ne bi sad napravio budala, otišao u Asu i donio im predračun koji je veći od stvarne vrijednosti vozila.
Ništa strašno. Pričekaj Euroherc, kad ti ponude vidi jel ti to dovoljno da napraviš auto, ako nije, žali se i to je to.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#391 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Danguba »

Realovac23 wrote:Pozdrav Forumaši,

Situacija sljedeća. Imao sam saobračajnu nezgodu gdje me covjek udario bočno u prednji desni točak, poprilično je izgledalo strašno(hauba, prag, blatobran, branik, pomjerio motor, amortizer itd).
Bila policija, on kriv. U mene je vw Polo 1.4 2001 godina, 140.000 prešao, u njega neki Renault.
Bili su ovi iz osiguranja, poslikali sve, rekli da rastavi majstor da vide ima li još oštečenja, rastavili smo ništa strašno, ponovo poslikali i kaže mi ovaj iz osiguranja da će vjerovatno biti totalna šteta, ja ostao paf.
Moje osiguranje je Croatia, a od okrivljenog Euroherc.

Danas mi dolazi iz mog osiguranja spisak dijelova koje treba mijenjati i na čemu majstor treba raditi da potpisem da li se slažem, gdje se slažem u potpunosti, sve što je napisao i jest slupano.

Da Vam sad malo objasim stanje auta, auto uopće nije puno udareno koliko je dijelova napisano jer mnoge napisane stvari se mogu iskoristiti malim peglanjem: hauba, vrata, branik, prag su samo malo malo malo udareni i njih je pisao.
Znači ja da napravim auto meni treba oko 700KM (blatobran, lafet, nosač motora, hladnjak, amortizer sa glavčinom i limarski radovi).

Problem koji me mući je sljedeći. Na dnu ovog papira koje mi je moje osiguranje dostavilo piše s obzirom na oštečenje i godinu vozila, drugo osiguranje će ispitati ekonomsku isplativost i poslat Vam ponudu.
Što ako mi osiguranje procjeni totalnu štetu, a ustvari na autu koje kod nas vrijedi 4.500KM je opravak 700KM?
Ja bi bio sretan kad bi naplatio recimo 2.000KM koliko i jesu stvarni troškovi kad bi se sve mijenjalo sa spiska, ali ja ne želim totalnu štetu, ja želim svoje auto.
Šta znači ako mi auto procjene kao totalnu štetu? Isplati li se ići na sud, jer ja ne želim totalnu štetu?

Ako netko ima iskustva sličnih, bio bih zahvalan da napiše. Hvala
Ne trci pred rudu.
Prvo ti oni ponude iznos za tvoje auto po tabeli vrijednosti auta. Npr. ako ti smatras da je auto 4.500 KM a kod njih u katalogu 4.000 KM znaci da ce ti isplatiti 4.000KM.
Postoji mogucnost ponude da te isplate 3000 KM i tebi auto pa radi od njega sta hoces. Nemoj zuriti i polako.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#392 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by goran16v »

Tih 4500 KM u prici o osiiguranju ostavi po strani... Ako je taj Polo 2001 god to je vec 14 god star auto i njegova vrijednost je po obracunskim tablicama 10% cijene novog, sto znaci nekih 2500 KM. Ako je tacno da se steta preko 70% trenutne vrijednosti vozila smatra totalkom onda je svaka procjena preko 1750 KM totalka. U tom slucaju osiguranje ce ponuditi iznos cca 2500 umanjen za vrijednost olupine pri cemu ti ostaje auto da sam popravljas ili tih 2500 KM i oni zadrzavaju auto sto se po meni ne isplati jer ga za te pare ne mozes kupiti.
Ti ne moras da se brines ako auto proglase totalnom stetom, nismo mi sredjena drzava da auta poslije totalke ne mogu u saobracaj. U opciji odteta + da ti ostane auto ti i dalje bez ikakvih problema i prepreka mozes popraviti svoj auto i voziti ga i dalje.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#393 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by drndalo »

Slazem se sa Goranom (za ne povjerovati :wink: )...

Samo jedno pod-savjetovanje, a Goran je objasnio princip... Ponudice lovu po principu vrijednost auta - vrijednost olupine... ALI, ne pristaj na prvu ponudu pa makar bila i dovoljna za tih 700 KM popravke... Zasto, zato sto je prva ponuda APP, a u popravci se uvijek pojavi nesto sto nije vidjeno "na prvu"... Elem, ganjaj da ti ako kontas bude dovoljno 700 KM, od njih dobijes cca. 1000...
ilhana85
Posts: 1
Joined: 10/03/2015 22:57

#394 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by ilhana85 »

Pozdrav
situacija je sljedeca i svi savjeti su dobrodosli
Auto mi je ukradeno prije neka 3 mjeseca,radi se o audiju A4 2.0TDi,proizvodnja mart 2011.g,kupljen u kramaru preko vb leasinga,s tim da sam dala 50%ucesca,osiguran u Sarajevo osiguranju na 52 000KM. PLATILA GA 30 000+2 rate sto sam platila i jos neka sr... izislo oko 33000.
I javilo mi se Sarajevo osiguranje sa ponudom od 23 600,dakle u gubitku sam nekih 10 hiljada isko sam auto vozila samo 2 mj. odbili su mi 48%starost auta
10%predjena kilometraza (155 000)
-5%ponuda/potraznja auta
dakle amortizacije 53%

Eh sad hocu da pisem zalbu i treba mi pomoc
sta mogu iskoristiti da bi povecsla taj iznos koliko toliko?
Unaprijed hvala
edohamza
Posts: 3
Joined: 12/04/2015 22:11

#395 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by edohamza »

[quote="Realovac23"]Pozdrav Forumaši,

Situacija sljedeća. Imao sam saobračajnu nezgodu gdje me covjek udario bočno u prednji desni točak, poprilično je izgledalo strašno(hauba, prag, blatobran, branik, pomjerio motor, amortizer itd).
Bila policija, on kriv. U mene je vw Polo 1.4 2001 godina, 140.000 prešao, u njega neki Renault.
Bili su ovi iz osiguranja, poslikali sve, rekli da rastavi majstor da vide ima li još oštečenja, rastavili smo ništa strašno, ponovo poslikali i kaže mi ovaj iz osiguranja da će vjerovatno biti totalna šteta, ja ostao paf.
Moje osiguranje je Croatia, a od okrivljenog Euroherc.

Danas mi dolazi iz mog osiguranja spisak dijelova koje treba mijenjati i na čemu majstor treba raditi da potpisem da li se slažem, gdje se slažem u potpunosti, sve što je napisao i jest slupano.

Da Vam sad malo objasim stanje auta, auto uopće nije puno udareno koliko je dijelova napisano jer mnoge napisane stvari se mogu iskoristiti malim peglanjem: hauba, vrata, branik, prag su samo malo malo malo udareni i njih je pisao.
Znači ja da napravim auto meni treba oko 700KM (blatobran, lafet, nosač motora, hladnjak, amortizer sa glavčinom i limarski radovi).

Problem koji me mući je sljedeći. Na dnu ovog papira koje mi je moje osiguranje dostavilo piše s obzirom na oštečenje i godinu vozila, drugo osiguranje će ispitati ekonomsku isplativost i poslat Vam ponudu.
Što ako mi osiguranje procjeni totalnu štetu, a ustvari na autu koje kod nas vrijedi 4.500KM je opravak 700KM?
Ja bi bio sretan kad bi naplatio recimo 2.000KM koliko i jesu stvarni troškovi kad bi se sve mijenjalo sa spiska, ali ja ne želim totalnu štetu, ja želim svoje auto.
Šta znači ako mi auto procjene kao totalnu štetu? Isplati li se ići na sud, jer ja ne želim totalnu štetu?

Ako netko ima iskustva sličnih, bio bih zahvalan da napiše. Hvala[/quote


kako si rijesio problem druze, kod mene slicna situacija,
procijenili mi pezo 207 totalna steta na 5600 (Drina osiguranje), odma su to i uplatili na racun, ali uvijek kad daju totalnu stetu podcijene auto tako da je bolje kad racunaju dijelove i opravak.ali oni od toga bjeze jer su skupi dijelovi.
i ja dao advokatici da ulozi prgovor i jos cekam, kako si ti prosao???
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#396 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by emko1234 »

ilhana85 wrote:Pozdrav
situacija je sljedeca i svi savjeti su dobrodosli
Auto mi je ukradeno prije neka 3 mjeseca,radi se o audiju A4 2.0TDi,proizvodnja mart 2011.g,kupljen u kramaru preko vb leasinga,s tim da sam dala 50%ucesca,osiguran u Sarajevo osiguranju na 52 000KM. PLATILA GA 30 000+2 rate sto sam platila i jos neka sr... izislo oko 33000.
I javilo mi se Sarajevo osiguranje sa ponudom od 23 600,dakle u gubitku sam nekih 10 hiljada isko sam auto vozila samo 2 mj. odbili su mi 48%starost auta
10%predjena kilometraza (155 000)
-5%ponuda/potraznja auta
dakle amortizacije 53%

Eh sad hocu da pisem zalbu i treba mi pomoc
sta mogu iskoristiti da bi povecsla taj iznos koliko toliko?
Unaprijed hvala
Jesi riješila ovu situaciju?
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#397 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Mlad i Nevin »

Moram prenijeti vrlo pozitivno iskustvo koje sam imao sa Drina osiguranjem.

Naime, prije mjesec dana sam imao udes, lik me spucao pozadi. On kriv, a auto je totalka. Stara Fiesta koja na trzistu vrijedi 400 KM neregana. Dobio zapisnik nakon 7 dana, zvao osiguranje. Ljudi procijenili i za 15 dana mi dolazi ponuda od 1 259 KM. Ja prihvatim i lova legla na račun juče, bez imalo otezanja.
edohamza
Posts: 3
Joined: 12/04/2015 22:11

#398 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by edohamza »

i meni su brzo zavrsili sve, 3 sedmice pare na racunu, ali malo. procijenili totalnu stetu . ja nit praviti auto nit ga prodati na otpad, nigdje nije prispjelo, ne mogu uzeti sve to kad saberem takvog, i sa takvom opremom
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#399 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Mlad i Nevin »

Priznajem da je nerealan nacin procjene. Oni uzmu 10 % od cijene novog za auto star preko 10 godina. Naravno da nije realno da isto isplate za Fiestu staru 30 god i recimo noviji model star 15 god.
edohamza
Posts: 3
Joined: 12/04/2015 22:11

#400 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by edohamza »

trebo si se zaliti dobio bi jos koju stoju, taman za novije fieste
Post Reply