naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#1 naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by MrShadow »

Pozdrav,

Veceras me tip udario, prosao kroz stop, zabio se u mene i pobjegao. Nisam mogao za njim jer mi auto nije bilo u voznom stanju. Policija je dosla, napravila zapisnik.

Imam li pravo na neku naknadu od osiguranja kada je pocinioc nepoznat?
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by konektovan »

MrShadow wrote:Pozdrav,

Veceras me tip udario, prosao kroz stop, zabio se u mene i pobjegao. Nisam mogao za njim jer mi auto nije bilo u voznom stanju. Policija je dosla, napravila zapisnik.

Imam li pravo na neku naknadu od osiguranja kada je pocinioc nepoznat?
Pa to provjeri sa osiguranjem, to je najsigurnije. Mislim da je naknada moguca, ima logike, zar ne?!
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by Danguba »

MrShadow wrote:Pozdrav,

Veceras me tip udario, prosao kroz stop, zabio se u mene i pobjegao. Nisam mogao za njim jer mi auto nije bilo u voznom stanju. Policija je dosla, napravila zapisnik.

Imam li pravo na neku naknadu od osiguranja kada je pocinioc nepoznat?
Tesko ako ga ne nadju. Je si li kasko osiguran?
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#4 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by dgL_ »

konektovan wrote:
MrShadow wrote:Pozdrav,

Veceras me tip udario, prosao kroz stop, zabio se u mene i pobjegao. Nisam mogao za njim jer mi auto nije bilo u voznom stanju. Policija je dosla, napravila zapisnik.

Imam li pravo na neku naknadu od osiguranja kada je pocinioc nepoznat?
Pa to provjeri sa osiguranjem, to je najsigurnije. Mislim da je naknada moguca, ima logike, zar ne?!
Zasto nisi zapamtio broj tablica? Ili barem dio... Uz boju auta, tip itd vrlo lako bi dosli do njega... Mislim da ako nemas kasko mozes mahat usima... To u sustini tretiraju kao kad te neko udari na parkingu i pobjegne... Pod hitno moras doci do krivca!
preludezalude
Posts: 5632
Joined: 07/03/2012 00:09

#5 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by preludezalude »

Moguca je naplata kada je krivac nepoznat ali ima neki limit. Postoji poseban fond za naplatu stete kada je krivac nepoznat. To ce ti u tvom osiguranju objasniti.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by drndalo »

Sa zapisnikom policije u svoje osiguranje. Ima neki fond za takve slucajeve, gdje sva osiguranja moraju uplacivati...
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#7 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by Dzontra_Volta »

Ja znam da ima Fond za zaštitu, koji isplaćuje naknadu kad je počinilac poznat, ali njegovo auto nije registrovano, tj. osigurano. Oni isplate tebi štetu, a njega ganjaju na sudu radi nadoknade štete.
Nisam siguran da isplaćuju kad je počinilac nepoznat.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#8 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by dgL_ »

Dzontra_Volta wrote:Ja znam da ima Fond za zaštitu, koji isplaćuje naknadu kad je počinilac poznat, ali njegovo auto nije registrovano, tj. osigurano. Oni isplate tebi štetu, a njega ganjaju na sudu radi nadoknade štete.
Nisam siguran da isplaćuju kad je počinilac nepoznat.
Potpis... Mene sa proslim autom udario papak na parkingu, poziciono svijetlo, blatobran i karambolka na cosku... Nikad nista... Mislim da je to apsolutno isto kao i ovo... Steta nanesena, pocinioc nepoznat... Samo Kasko moze pomoci ako ima... Ako ne od presudne je vaznosti da pokusa pronaci krivca... (Videonadzori, ocevidci itd)
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: naplata osiguranja kada je pocinioc nepoznat?

Post by Truba »

vjerojatno to oni tako da ne bude malverzacija

onda bi prijatelj prijatelja rokao autom a naprijed bager te šmugne da izvuku pare :D
Post Reply