Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#51 Re: Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Post by fatamorgana »

Dozer wrote:A fino su ga mogli zvati na swing :D
https://youtu.be/HqnsnD0-apw :lol:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#52 Re: Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Post by kockica_kockica »

Moji mijesani roditelji smijesali dvoje nas ... i kako mogu iz svog licnog iskustva reci ... dobro smo ispali...
ToxicHoney
Posts: 42
Joined: 18/01/2017 14:02

#53 Re: Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Post by ToxicHoney »

LolaLola wrote:Toxic.....
Deder ti nama definiciju mjesanog braka a usput i nemjesanog, ako moze?!

P.s.

Aroganciju ostavi u podrumu.
Ne može :D :D
Last edited by ToxicHoney on 25/01/2017 10:17, edited 1 time in total.
ToxicHoney
Posts: 42
Joined: 18/01/2017 14:02

#54 Re: Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Post by ToxicHoney »

(Izvinjavam se adminima, duplirala sam post pa ako nije problem da izbrišu ovaj)
ToxicHoney
Posts: 42
Joined: 18/01/2017 14:02

#55 Re: Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Post by ToxicHoney »

ToxicHoney wrote:
LolaLola wrote:Toxic.....
Deder ti nama definiciju mjesanog braka a usput i nemjesanog, ako moze?!

P.s.

Aroganciju ostavi u podrumu.
Ne može.
Šta će ti definicija miješanog braka i zašto je ona relevantna? Mislim, šta njome dobivaš, vratit ćeš se na početak i ništa nećeš dokazati (onima kojima trebaš).
Ne mogu ja reći ok nije miješani brak ako sam ja Hrvatica a on Bošnjak naprimjer, još pogotovo ako smo oboje (ili samo jedno) zadrigli i eto taj etnonacionalni element u čitavoj priči figurira jako puno.
Eto nemoj ga zvat miješani brak nego kupus, ako ti se forma kupusa više sviđa, ali suština ostaje ista. Dokaži imamima, biskupima, popovima da to nije nikakav "miješani" brak nego fino zdravo jelo kuhani kupus i daj im neku svoju definiciju pa da vidimo koliko im se stavovi mijenjaju... ili ne mijenjaju.
Drugi je par rukava rasizam kojeg ljudi ne doživljavaju dok im se ne desi, odnosno dok ga ne osjete na svojoj koži (a mislim, kad će bijelac osjetiti diskriminaciju na osnovu boje kože, tj. rasizam, budimo realni). Dakle dešava se od strane bijelaca koji, ponekad kad ne znaju šta bi s "onim drugim" lijepo kažu, e mi smo svi totalno isti samo to još svi ne znaju i očekuju da se svi ljudi odjednom ponašaju isto, da budu "fini primjereni građani" kao što su i oni sami, jel, dok naravno u to ne vjeruju ni jednog momenta. Hoću reć, i to je rasizam, pored onog očiglednog, kad kažeš kćerki da se ne udaje ni slučajno za Kineza, Turčina, Arapina, ili Kenijca recimo, pa joj zaprijetiš smrću, samoubistvom itd. 8) Ko nije bar jednom svjedočio rasizmu kod naših ljudi, smatram ga ili neiskusnim ili osobom koja o tome nije nikad pričala s nikim. Ukratko, irelevantnom da procijeni kako se doživljava međurasni brak, veza itd u našem lijepom tamnom vilajetu (čast izuzecima).
Ali ja kažem šta ima veze što postoje "miješani" brakovi, hvala svim bogovima i vragovima da se to dešava, da sve manje ljudi gubi glavu zbog toga, da se više ljudi vole, razumiju i razbijaju barijere, a ne kao prije da otac ubije kćerku ili sina zbog tih "situacija" i da je to zapravo civilizacijski prihvatljivo, odnosno da se češće dešava u bolje uređenim državama a ne afričkim zabitima pa ljude ipak malo bude sramota kad su glupi jer su toga negdje u podsvijesti svjesni. Također mi je jasno ako neko hoće da se vjenča osobom iz iste ideološke/vjerske/kulturne pozadine, nemam ništa protiv ni tog svjetonazora, ali ljubav je jača od svih ideja i koncepata pa kada ti je il' umrijet ili se vjenčati s tom osobom, to mi je pravo. S kim mi se to desi, ja sam njegova. I podržavam takve veze, bez obzira na vjere.
Capisci?
Last edited by ToxicHoney on 25/01/2017 10:14, edited 1 time in total.
ToxicHoney
Posts: 42
Joined: 18/01/2017 14:02

#56 Re: Napisala sam tekst o miješanom braku i odrastanju u istom

Post by ToxicHoney »

ToxicHoney wrote:
LolaLola wrote:Toxic.....


Aroganciju ostavi u podrumu.
Neću, to je dio mog šarma :) :D :D
Post Reply