Najvece ublehe u svijetu fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1426 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by BHF_Manijak »

Pa nije poenta u zaradjivanju jebo te ni u platama. Pa i u BiH fudbaleri u prosjeku imaju 4-5 puta vece plate od obicnog gradjana, mislim ako tjeramo mak na konac.
Poenta je u fudbalskom okruzenju i paralelama koji je igrac vrh, a koji karina. To sto obojica zaradjaju debelo vise od prosjeka, nije nikakva referenca.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#1427 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Korisničkoime »

bersK wrote:
Korisničkoime wrote:
bersK wrote:Da dam i ja doprinos ovoj temi, da lanem koju.


Hm. Idemo bebo.

Marouane Chamakh, Tomasz Kuszczak, Lucas Leiva, Marek Jankulovski, Digao, Zaccardo, Ibrahim Afellay, Rafael van der Vaart, Yoann Gourcuff, Jonathan Zebina, Marko Marin, Kakha Kaladze, Morten Gamst Pedersen, Cicinho, Sylvinho, Vagner Love, Edmilson, Ciro Immobile i da dodam par balkanskih ubleha, a to su Lula, Sejo, Pandev, Balaban, Tomečak i Brozović, a od Srba imaš od Mitra do Žigića.

Izvukoh neke iz naftalina, al da su ublehe - jesu nema šta. Od ovih do sad nabrojanih Balotelli je ublehanga svih ublehangi.

P.S. I glavne ublehe svijeta da zaboravim - Marco Boriello i Giampaolo Pazzini. Njih ni majka ne voli kakve su flopčuge.
Majko mila šta se sve ovdje može pročitati.
Milsim Chamakha, Jankulovskog, Marina, Balabana mogu shvatiti i samo se pridružiti ali Lula, Sejo nikako, ko je gledao van der Vaarta u HSV zna šta lik može i umije samo što je Real za njega bio jednostavno prevelik zalogaj, jbg ne znači ako ne možeš u Realu proći da si ubleha, Immobile i sada ima nekih 13-14 golova u seriji A što ga opet ne čini mega fudbalerom ali baš ubleha, Pandev također sasvim ok fudbaler. Balotelliju je glava problem čim sekundu glavu dovede u neki svoj red pokaže se kao fudbaler, može se s lika pogledati dok je još igrao za U21 Italije i sa nekih početaka karijere, jbg čovjek zna lopte ali ne zna života, ni prvi ni posljednji - naš primjer Sead Sušić.
Nije svako predodređen da bude Maradona.
Jbg nekad čovjeku neki subjektivni dojam pokvari rasuđivanje. Meni je npr. Baljić uvije bio ubleha iako su me svi drugačije uvjeravali, možda griješim ali vala ne mogu da se otmem tom dojmu nikako.

Nabrojao sam 20+ igrača koje su ublehare svjetskog ranga, a ti se uhvatiš za njih 5 i napišeš da je post besmislen.
Prestrog si to je poenta, ja ne znam šta si ti lično očekivao od npr.jednog Pedersena ili Zacarda očekivao pa da su ublehe, ja ali mislim ni većina drugih od većine nabrojanih likova nisu ni očekivali da postanu fudbaleri na najvišoj razini pa oni onda podbacili ali ono skroz pa na osnovu toga zaslužuju da budu ublehe.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1428 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by pirmin »

pirmin wrote:
pirmin wrote:Image

:D
:oops:

:D
"Dragi Sheiku, dajte mi jos milijarduidvjestomiliona za nove igracke" :sad:

:-?

:oops:

:D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1429 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Tomahawk11 »

dec d vej d kukis krmbls :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1430 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by stakasa »

Edin H. wrote:Nihad Milak is Sarajeva i Brajan Nenezic iz Buducnosti :oops:
Brajan je nemilosrdno tresao mreze
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1431 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by pirmin »

Ovdje ce svi reci ´ta ti znas ali za mene i mnoge Austrijance koji prate fudbal kao i one koji prate austrijsku reprezentaciju je ova trkaca kokos jedna od najvecih ubleha i zagonetki danasnjeg fudbala.

http://bilder.t-online.de/b/77/99/25/88 ... reich-.jpg

Koji li je njemu hodza proucio za nafaku, treba mu oskara udijeliti!
Nevjerovatno prosjecan i limitiran igrac. :roll:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#1432 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Mišo_Kovač »

pirmin wrote:Ovdje ce svi reci ´ta ti znas ali za mene i mnoge Austrijance koji prate fudbal kao i one koji prate austrijsku reprezentaciju je ova trkaca kokos jedna od najvecih ubleha i zagonetki danasnjeg fudbala.

http://bilder.t-online.de/b/77/99/25/88 ... reich-.jpg

Koji li je njemu hodza proucio za nafaku, treba mu oskara udijeliti!
Nevjerovatno prosjecan i limitiran igrac. :roll:
Mojne biti neozbiljan :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#1433 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Mustang1 »

Jbt led kljucaj temu. Cuj Alaba ubleha :lol: :lol: :lol:
Sta ocekujes od njega da dribla i zabija kao Messi i uz to jos i nazad da cuva odbranu :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1434 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by MOSALJOZE »

Proglašen igračem godine u Austriji
2011,2012,2013,2014,2015,2016

Ko mu je dodjelio ovo?Da nisu mozda "mnogi Austrijanci"koji prate hokej na travi :zoka:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1435 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Logovan »

pirmin wrote:Ovdje ce svi reci ´ta ti znas ali za mene i mnoge Austrijance koji prate fudbal kao i one koji prate austrijsku reprezentaciju je ova trkaca kokos jedna od najvecih ubleha i zagonetki danasnjeg fudbala.

http://bilder.t-online.de/b/77/99/25/88 ... reich-.jpg

Koji li je njemu hodza proucio za nafaku, treba mu oskara udijeliti!
Nevjerovatno prosjecan i limitiran igrac. :roll:
Zar ne misliš da si malo pretjerao? :mrgreen:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#1436 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by NajdraziVodjaa »

Pa dobro donekle i nije u krivu. Alaba je doslovno imao jednu dobru sezonu kad je Heynckes posamarao sve po evropi i Alaba igrao u tom sisttemu vrhunski dje je zaradio epitet najboljeg lijevog beka evrope te sezone. Nakon te sezone lik je prosjecan bek, istina pogubio se malo i u silnim Guardiolinim rotacijaam i zamislima tika taka fudbala ali sve u svemu precijenjen igrac.


Ova tema se treba kljucati najveca ubleha u svijetu fudbala je definitivno Arsene Wenger, godinama medju tri najplacenija menadzera svijeta, godinama nije prosao dalje od 16 najboljih u ligi prvaka. Dakle nekom logikom ne bi trebao biti ni medju 10 najplacenijih a on uvijek medju prva tri :lol: al zato kad je igracima davati onda mjere stednje pravio se stadion :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#1437 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Bosanski_kralj »

Alaba u drugom dijelu sezone igra odlično u Bayernu, kad ga Carlo vratio na njegovu prirodnu poziciju.

Kod Guardiole je igrao stopera, zadnjeg veznog i normalno da se nije snašao. U Austrijskoj reprezentaciji na Euru je igrao nešto ko Misimović kod nas. :-)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1438 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by pirmin »

Mustang1 wrote: Sta ocekujes od njega da dribla i zabija kao Messi i uz to jos i nazad da cuva odbranu :D
Kolega je objasnio, jedna sezona gdje ga je Jupp iskoristio na najbolji moguci nacin i to je to.
Kasnije se pokazuje ono sto stvarno jeste...fizicki krajnje spreman i poslusan igrac. Ali daleko od zvijezde sa karakterom.

Sta sam ocekivao od njega?
Pogledao svaku utakmicu reprezentacije (pratis li ih ti?) u kojoj je on dobio jednu od glavnih uloga i kontao - evo sad ce pokazati da je igracina. I evo osjedih cekajuci. Ma jok, ni blizu. Kakva patnja sinoc, recimo, protiv Moldavije, majko draga. A takve su patnje redovne u kvalifikacionim i prijateljskim utakmicama. Kako je bilo na EP isto je dobro poznato. :roll:

U Austriji ima status svete krave. Niko ga ziv ne smije previse kritikovati ali ja ne znam ni jednog Austrijanca koji je odusevljen
njegovom igrom u nacionalnom dresu. To sto je godinama "igrac godine u Austriji" je logicno iz prostog razloga jer u Austriji nema igraca koji igra u timu koji je na klupskom nivou uzeo sve sto se uzeti moze. Da igra u recimo Bremenu jedan Junuzovic bi ga ostavio daleko iza sebe.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#1439 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Banja Luka »

NajdraziVodjaa wrote:Pa dobro donekle i nije u krivu. Alaba je doslovno imao jednu dobru sezonu kad je Heynckes posamarao sve po evropi i Alaba igrao u tom sisttemu vrhunski dje je zaradio epitet najboljeg lijevog beka evrope te sezone. Nakon te sezone lik je prosjecan bek, istina pogubio se malo i u silnim Guardiolinim rotacijaam i zamislima tika taka fudbala ali sve u svemu precijenjen igrac.


Ova tema se treba kljucati najveca ubleha u svijetu fudbala je definitivno Arsene Wenger, godinama medju tri najplacenija menadzera svijeta, godinama nije prosao dalje od 16 najboljih u ligi prvaka. Dakle nekom logikom ne bi trebao biti ni medju 10 najplacenijih a on uvijek medju prva tri :lol: al zato kad je igracima davati onda mjere stednje pravio se stadion :D
Jadni igraci, bas mi ih je zao. Da otvorimo kakav humanitarni racun ili broj u telekomu?
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#1440 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by studeni76 »

pirmin wrote:
Mustang1 wrote: Sta ocekujes od njega da dribla i zabija kao Messi i uz to jos i nazad da cuva odbranu :D
Kolega je objasnio, jedna sezona gdje ga je Jupp iskoristio na najbolji moguci nacin i to je to.
Kasnije se pokazuje ono sto stvarno jeste...fizicki krajnje spreman i poslusan igrac. Ali daleko od zvijezde sa karakterom.

Sta sam ocekivao od njega?
Pogledao svaku utakmicu reprezentacije (pratis li ih ti?) u kojoj je on dobio jednu od glavnih uloga i kontao - evo sad ce pokazati da je igracina. I evo osjedih cekajuci. Ma jok, ni blizu. Kakva patnja sinoc, recimo, protiv Moldavije, majko draga. A takve su patnje redovne u kvalifikacionim i prijateljskim utakmicama. Kako je bilo na EP isto je dobro poznato. :roll:

U Austriji ima status svete krave. Niko ga ziv ne smije previse kritikovati ali ja ne znam ni jednog Austrijanca koji je odusevljen
njegovom igrom u nacionalnom dresu. To sto je godinama "igrac godine u Austriji" je logicno iz prostog razloga jer u Austriji nema igraca koji igra u timu koji je na klupskom nivou uzeo sve sto se uzeti moze. Da igra u recimo Bremenu jedan Junuzovic bi ga ostavio daleko iza sebe.
Ova prica me podsjeca na pricu oko Hasana kada se od jednog beka ocekivalo da bude nosilac igre reprezentacije. A to prosto nije bilo realno, pogotovo ako se zna s kim se igra u reprezentaciji a sa kim u klubu. Bek je bek
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1441 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by pirmin »

Moja poenta je da je momak solidan igrac, logicno daleko od ublehe jer je tolike godine fiksna velicina u FCB ali da nije superstar kakvim ga zeli predstaviti sredina u kojoj zivim. A to me bas iritira. :)
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#1442 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by tr_ba »

studeni76 wrote:
pirmin wrote:
Mustang1 wrote: Sta ocekujes od njega da dribla i zabija kao Messi i uz to jos i nazad da cuva odbranu :D
Kolega je objasnio, jedna sezona gdje ga je Jupp iskoristio na najbolji moguci nacin i to je to.
Kasnije se pokazuje ono sto stvarno jeste...fizicki krajnje spreman i poslusan igrac. Ali daleko od zvijezde sa karakterom.

Sta sam ocekivao od njega?
Pogledao svaku utakmicu reprezentacije (pratis li ih ti?) u kojoj je on dobio jednu od glavnih uloga i kontao - evo sad ce pokazati da je igracina. I evo osjedih cekajuci. Ma jok, ni blizu. Kakva patnja sinoc, recimo, protiv Moldavije, majko draga. A takve su patnje redovne u kvalifikacionim i prijateljskim utakmicama. Kako je bilo na EP isto je dobro poznato. :roll:

U Austriji ima status svete krave. Niko ga ziv ne smije previse kritikovati ali ja ne znam ni jednog Austrijanca koji je odusevljen
njegovom igrom u nacionalnom dresu. To sto je godinama "igrac godine u Austriji" je logicno iz prostog razloga jer u Austriji nema igraca koji igra u timu koji je na klupskom nivou uzeo sve sto se uzeti moze. Da igra u recimo Bremenu jedan Junuzovic bi ga ostavio daleko iza sebe.
Ova prica me podsjeca na pricu oko Hasana kada se od jednog beka ocekivalo da bude nosilac igre reprezentacije. A to prosto nije bilo realno, pogotovo ako se zna s kim se igra u reprezentaciji a sa kim u klubu. Bek je bek
hahahhaha
dobro si,i nas haasn je nosio 10-ku u reprezentaciji,i mi ga zamisljali ono kao on ronaldinjo...
eh isto i austrijanci rade...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#1443 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by ultima_palabra »

pirmin wrote:Moja poenta je da je momak solidan igrac, logicno daleko od ublehe jer je tolike godine fiksna velicina u FCB ali da nije superstar kakvim ga zeli predstaviti sredina u kojoj zivim. A to me bas iritira. :)
Sve isto kao i Braco prije 15 godina :D I mi smo kontali evo imamo igrača u Bayernu i to će riješiti sve naše probleme.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1444 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Muhamed Đakmić »

Fakat, isto braco :D

Fazon je što Alaba jeste superstar, ali isključivo među bekovima :D
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1445 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Anestezija »

okan buruk
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1446 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Raigor Stonehoof »

s tim sto alaba ima pristojnosti da se odazove pozivu, ne dobija crvene namjerno kao nas papak.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1447 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by supercali »

Njihove situacije se ne mogu porediti
Austrija sredjena savez takodjer
Bih tek izasla iz rata u savezu pusina i kompanija s buducim osudjenicima
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#1448 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Itsoktobealone »

Svaki put kad prokontam da ne mogu vece provale, dodjem ovdje i procitam Alaba ubleha. Ja ne razumijem...

Druga stvar sto je Austrija jedna prosjecna reprezentacija pa se on sam stopio u svemu tome. Inace kao igrac je solidan i D A L E K O od nekakve nazovimo ublehe.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#1449 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by Itsoktobealone »

Svaki put kad prokontam da ne mogu vece provale, dodjem ovdje i procitam Alaba ubleha. Ja ne razumijem...

Druga stvar sto je Austrija jedna prosjecna reprezentacija pa se on sam stopio u svemu tome. Inace kao igrac je solidan i D A L E K O od nekakve nazovimo ublehe.
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#1450 Re: Najvece ublehe u svijetu fudbala

Post by groove »

sitne duse hejtaju davida samo zato sto ima preko milion followera na twitteru 8-)
Post Reply