Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#51 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by lijepa u dusi »

Hotel Hecco na Stupu, Boze sacuvaj seljakljuka...

A sibica, ne znam... Meni nije ruzna, onakva jednostavna, a funkcionalna, pod konac... Uraditi fasadu i pretvoriti je u jako interesantnu zgradu, bez ikakvih pokusaja ukrasavanja, nekakvih peripetija i arhitektonskih licnih izricaja.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#52 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by vješalica »

Stotinu stanova na jednom spratu
Fali joj da se ocisti unutra pogotovo oni balkoni sto gledaju sa druge strane
Mali stanovi jedna od bezveznijih zgrada sa poluraspadnutim par nepar liftovima kojoj treba detaljnija estetska reparacija
U principu najgore zgrade su ova novogradnja na Stupu te kojekakve tibre kibre i ostali arhitektoski kretenluk ukljucujuci i trzne centre tamo gdje im nikako nijr mjesto i ne mogu se uklopiti u birvaktilne gradjevine
Tu je anex i shvrakino sa onim niskim zgradama sivim depresivnim itd...one firge sa tonama smeca u dvoristima i sanitarnom katastrofom itd itd
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4483
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#53 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by VladaFBiH »

vješalica wrote:Stotinu stanova na jednom spratu
Fali joj da se ocisti unutra pogotovo oni balkoni sto gledaju sa druge strane
Mali stanovi jedna od bezveznijih zgrada sa poluraspadnutim par nepar liftovima kojoj treba detaljnija estetska reparacija
U principu najgore zgrade su ova novogradnja na Stupu te kojekakve tibre kibre i ostali arhitektoski kretenluk ukljucujuci i trzne centre tamo gdje im nikako nijr mjesto i ne mogu se uklopiti u birvaktilne gradjevine
Tu je anex i shvrakino sa onim niskim zgradama sivim depresivnim itd...one firge sa tonama smeca u dvoristima i sanitarnom katastrofom itd itd
oni balkoni s druge strane su zajednički i vode do smetljarnika - a znaš kako se naši ljudi ponašaju prema zajedničkim stvarima... i da je ružna brate (sestro :) ) ružna je
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#54 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by agent_zero »

saibaba wrote:
agent_zero wrote:
dječak sa šibicama wrote:Arhitekt koji je projektovao Papagajku, treba ga natjerati da pojede diplomu.
Tu je zajebao žestoko, ali je zato ostale zgrade solidno odradio.
Mozda grijesim ali mislim da je i staracki dom njegov.. I to je bilo solidno ruglo
Ako misliš na dom penzionera u nedžarićima, to je bio prelijep kompleks, najljepši u bivšoj jugoslaviji.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#55 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Streptokok »

lijepa u dusi wrote:Hotel Hecco na Stupu, Boze sacuvaj seljakljuka...

A sibica, ne znam... Meni nije ruzna, onakva jednostavna, a funkcionalna, pod konac... Uraditi fasadu i pretvoriti je u jako interesantnu zgradu, bez ikakvih pokusaja ukrasavanja, nekakvih peripetija i arhitektonskih licnih izricaja.
ono treba srušiti, posijati travu i zakonom zabraniti da se neko ne bi sjetio nešto slično napraviti.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#56 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by breuer »

agent_zero wrote:Ako misliš na dom penzionera u nedžarićima, to je bio prelijep kompleks, najljepši u bivšoj jugoslaviji.
dovoljno je pogledati trenutno okolne zgrade da bi čovjek jasno shvatio šta je arhitektura, a šta ne...ova i srušena izgleda skladnije i moćnije od svih okolnih zajedno
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#57 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Dosadno mii »

agent_zero wrote:
saibaba wrote:
Mozda grijesim ali mislim da je i staracki dom njegov.. I to je bilo solidno ruglo
Ako misliš na dom penzionera u nedžarićima, to je bio prelijep kompleks, najljepši u bivšoj jugoslaviji.
Meni ovo lijepo izgledalo
Image
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#58 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Logovan »

lijepa u dusi wrote:Hotel Hecco na Stupu, Boze sacuvaj seljakljuka...
Vjerovatno u vrhu tabele najružnijih. :D
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#59 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by lijepa u dusi »

Sad vidjeh da u huji napisah "seljakLJuk" :mrgreen:

Ruzan je i ZIS, isto zatvor, a ne skola, uzasna zgrada. Najezim se svaki put kad prolazim pored.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#60 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by nlt »

kad kreneš prema Vijećnici 99% zgrada je katastrofa, SA LIJEVE STRANE CESTE
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#61 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by hrle1976 »

One iz Titinih doba su ljepota za oci kakve brojne danasnje izgledaju. Nema veze sa vezom sa vec postojecom arhitkturom. Svak pravi kako hoce pa zato i sve ispadne kao veliko sareno ruglo. Hebo te Frankfurt am Oder, Heilbronn, Magdeburg, Offenbach, Ludwigshafen, Wolfsburg i brdo drugih jako ruznih njemackih gradova bolje stoji nego Sarajevo. U Francuskoj najposranija sela ljepse izgledaju nego bilo sta u Njemackoj.
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#62 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Obuca9 »

Najbolji primjer kako se postavljanjem nove fasade čak i ove komunističke spavaonice na Alipašinom mogu napraviti da liče na nešto.

Image
Image
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#63 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Dosadno mii »

Stanovi sa predobrim rasporedom soba
Nove treba pravit identicne tim zgradama
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#64 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by hrle1976 »

Dosadno mii wrote:Stanovi sa predobrim rasporedom soba
Nove treba pravit identicne tim zgradama
Davno su ta vremena bila kad su te zgrade unutra bile nove. Hodnici su mracniji jos malo od sobe za razvijanje crno bijelig slika. Zbog dogadjanja te same sredine i stanja zgrada ti stanovi nemaju vrijednost ni 500km na metar.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#65 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by cyprus »

:lol:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#66 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Dosadno mii »

hrle1976 wrote:
Dosadno mii wrote:Stanovi sa predobrim rasporedom soba
Nove treba pravit identicne tim zgradama
Davno su ta vremena bila kad su te zgrade unutra bile nove. Hodnici su mracniji jos malo od sobe za razvijanje crno bijelig slika. Zbog dogadjanja te same sredine i stanja zgrada ti stanovi nemaju vrijednost ni 500km na metar.
http://www.olx.ba/artikal/25168138/reno ... ino-polje/
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#67 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by Logovan »

Dosadno mii wrote:
hrle1976 wrote:
Dosadno mii wrote:Stanovi sa predobrim rasporedom soba
Nove treba pravit identicne tim zgradama
Davno su ta vremena bila kad su te zgrade unutra bile nove. Hodnici su mracniji jos malo od sobe za razvijanje crno bijelig slika. Zbog dogadjanja te same sredine i stanja zgrada ti stanovi nemaju vrijednost ni 500km na metar.
http://www.olx.ba/artikal/25168138/reno ... ino-polje/
Baš ništa novo, sve mračno, ne vrijedi ovo ni 500km na metar. :oops: :oops:
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#68 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by nlt »

dobre su ove na A. polju
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#69 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by bleee_sa »

Još niste onu u Gundulićevoj stavili ? :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#70 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by hrle1976 »

Dosadno mii wrote:
hrle1976 wrote:
Dosadno mii wrote:Stanovi sa predobrim rasporedom soba
Nove treba pravit identicne tim zgradama
Davno su ta vremena bila kad su te zgrade unutra bile nove. Hodnici su mracniji jos malo od sobe za razvijanje crno bijelig slika. Zbog dogadjanja te same sredine i stanja zgrada ti stanovi nemaju vrijednost ni 500km na metar.
http://www.olx.ba/artikal/25168138/reno ... ino-polje/
U istoj jebenoj zgradi od starog brat zivi. Moram prinati fino je usliko ko god i time dao jedan malo varljiv dozivljaj kad gledas sliku. Isti san je u pitanju i renoviran nema ovu vrijednost ali eto hajd mora naplatit. Jedino razliku vidim da je zid kuhinje i dnevog izbijen (renovacja) te da balkon je ovdje zazidan, e kako je dozvolu za tako nesto dobio pojma nemam. Ona mala soba je tako uska da ova slika je wow koliko je usa. Sve u svemu dvoj sa malim djeteto hajd ide, ovo nije stan za porodicu nikako. Ovi stanovi su se dodjelili navise ljudima koji su imali vec kucu u titno vrijema ali veliku djecu pa su obicno radniku dodjelili da ode u stan sa zenom.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#71 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by nlt »

ali zgrada je lijepa. što jest-jest
hurmasica
Posts: 1003
Joined: 18/03/2011 08:51

#72 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by hurmasica »

Roccohljup wrote:ona nova zahrđala na M.Dvoru..... :-)
Nije mi jasna ta zgrada...na prvu mi je djelovala interesantno ali vidim neki dan da je zbog hrdze ponarandzastio asfalt pored zgrade...hrdzava boja ok, al zar je nisu trebali zastititi nekim dodatnim slojem da ne pušta boju poslije svake kise? Uz to pitanje je i koliko je zdravo boraviti u prostoru okruzenom sa toliko hrdze? Ako neko zna neko objasnjenje bila bih zahvalna, ubi me radoznalost.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#73 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by neki »

hurmasica wrote:
Roccohljup wrote:ona nova zahrđala na M.Dvoru..... :-)
Nije mi jasna ta zgrada...na prvu mi je djelovala interesantno ali vidim neki dan da je zbog hrdze ponarandzastio asfalt pored zgrade...hrdzava boja ok, al zar je nisu trebali zastititi nekim dodatnim slojem da ne pušta boju poslije svake kise? Uz to pitanje je i koliko je zdravo boraviti u prostoru okruzenom sa toliko hrdze? Ako neko zna neko objasnjenje bila bih zahvalna, ubi me radoznalost.
Proguglaj korten čelik i dobit ćeš odgovore na sva pitanja
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#74 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by lijepa u dusi »

Hrdja, a ne hrdza.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#75 Re: Najružnije zgrade u BiH ///Sarajevo/

Post by orinoco »

hurmasica wrote:
Roccohljup wrote:ona nova zahrđala na M.Dvoru..... :-)
Nije mi jasna ta zgrada...na prvu mi je djelovala interesantno ali vidim neki dan da je zbog hrdze ponarandzastio asfalt pored zgrade..
Meni je ova zgrada vrh dizajna i arhitekture, savršenstvo. Još kad se urede fasade na susjednim zgradama, kad se urede pješačke zone i Kotromanića ulica, dobiće svu svoju veličinu i sjaj.
Post Reply