Najpovoljniji mobiteli ?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#26 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by musac »

musac wrote:Moze li mi neko reci gdje tacno u Sarajevu ima kupiti telefona, ali da je sigurno -- da su original, da su zaista novi i da je garancija oko godine?

Evo gledam na marketu (http://www.market.ba/mobiteli/nokia/oglas/423828), cijene su predobre. Predobre da bi bile istinite.
Dajte ljudi, pomagajte. :D Hocu da uzmem telefon jos danas jer mi je stari crko. Kod ovog Mobymesa su telefoni jeftiniji za 100KM od, recimo, Imamexa. Sto li je to tako?
AmoK
Posts: 443
Joined: 16/02/2006 22:38

#27 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by AmoK »

musac wrote:
musac wrote:Moze li mi neko reci gdje tacno u Sarajevu ima kupiti telefona, ali da je sigurno -- da su original, da su zaista novi i da je garancija oko godine?

Evo gledam na marketu (http://www.market.ba/mobiteli/nokia/oglas/423828), cijene su predobre. Predobre da bi bile istinite.
Dajte ljudi, pomagajte. :D Hocu da uzmem telefon jos danas jer mi je stari crko. Kod ovog Mobymesa su telefoni jeftiniji za 100KM od, recimo, Imamexa. Sto li je to tako?
Mozda zato što MobbyMessa nema prodavnicu a Imamex ih 5-6 ima. Pa ti skontaj...
User avatar
dove
Posts: 61
Joined: 07/06/2002 00:00
Location: https://t.me/pump_upp
Grijem se na: sluty
Contact:

#28 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by dove »

i zato što su telefoni kod njih uglavnom dekodirani, sa ponude raznih telecoma (vodafone, I-TIM, t-mobile, orang itd.), sto apsolutno ne predstavlja nikakav minus. dakle ne narucuje se direktno iz npr. nokia fabrike, vec drugim kanalima distribucije ;-)

a sto se tice kupovine kod npr. mobymese, pacomoby i ostalih, imas moju preporuku. kupio sam bruku telefona i nikada nisam imao problema niti sa jednim :thumbup:
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#29 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by stachu »

dove wrote:i zato što su telefoni kod njih uglavnom dekodirani, sa ponude raznih telecoma (vodafone, I-TIM, t-mobile, orang itd.), sto apsolutno ne predstavlja nikakav minus. dakle ne narucuje se direktno iz npr. nokia fabrike, vec drugim kanalima distribucije ;-)

a sto se tice kupovine kod npr. mobymese, pacomoby i ostalih, imas moju preporuku. kupio sam bruku telefona i nikada nisam imao problema niti sa jednim :thumbup:
Potpis... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
visnja_x
Posts: 46
Joined: 02/08/2008 18:33

#30 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by visnja_x »

Interesuje me da li je iko kupovao mobitele u radnji malo prije Tomaševića na Dobrinji 1 u onoj novoj zgradi ( ne znam kako se zove radnja)? Ja sam tu našla najnižu cijenu za model koji tražim. Telefon je nov u kutiji i rekli su mi da nabavljaju u susjedstvu (kao odmah naručuju). Pošto model nije jeftin interesuje me da li je iko od vas kupovao u toj radnji. :?:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#31 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by hakazvaka »

dobro imal' shta na trzistu trenutno da moze konkurirati iphoneu ? ono po brzini, kvaliteti i sl. mozda da uzmem nesto malo da promjenim malo... dosadilo mi da mi je sve perfektno :D :D :D :D :D
doduse, ispao mi je, pa mi se i displej sjebao...

edit:
bitte bez Samsunga, LG, Motorola, Siemens i ostalih sranja... razmisljam HTC neki ?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#32 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by respo »

hakazvaka wrote:dobro imal' shta na trzistu trenutno da moze konkurirati iphoneu ? ono po brzini, kvaliteti i sl. mozda da uzmem nesto malo da promjenim malo... dosadilo mi da mi je sve perfektno :D :D :D :D :D
doduse, ispao mi je, pa mi se i displej sjebao...

edit:
bitte bez Samsunga, LG, Motorola, Siemens i ostalih sranja... razmisljam HTC neki ?
HTC= SE XPERIA identican telefon samo logo i dizajn drugaciji
kokretno htc touch pro ostali su tu negdje
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#33 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by mobsterc »

Omnia HD na koju mozes snimiti aplikaciju Iphone v1 ako te uhvati nostalgija, mozes imati i dva iphone-a na njemu i plus ti sluzi kao fotoaparat. :D A mozes ukljuciti transformers opciju pa ga pretvoriti u iphone... Bez zeze, kada bih imao iphone i omniu hd, iphone bih korstio kao podmetac :D
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#34 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by munevera44 »

>Za Novu godinu želim svojoj majci pokloniti mobitel i nisam mogla naći ono što tražim

Pošto je moja majka u poodmaklim godinama, potreban mi je mobitel većeg ekrana, krupna slova, a i tipke da budu veće.

Nadam se da i vi forumaši imate starije roditelje...... zato pomozite :dance:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#35 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by hakazvaka »

mobsterc wrote:Omnia HD na koju mozes snimiti aplikaciju Iphone v1 ako te uhvati nostalgija, mozes imati i dva iphone-a na njemu i plus ti sluzi kao fotoaparat. :D A mozes ukljuciti transformers opciju pa ga pretvoriti u iphone... Bez zeze, kada bih imao iphone i omniu hd, iphone bih korstio kao podmetac :D
cini se bezze. jos ako je spora ko i ostali samsunGi...
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#36 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by Gray »

Samsung i LG su toliko sranje da su odavno prestigli i SE i Motorolu pa su sada drugi (Samsung) i treći (LG) proizvođač mobitela na svijetu, iza Nokije :-)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#37 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by hakazvaka »

Gray wrote:Samsung i LG su toliko sranje da su odavno prestigli i SE i Motorolu pa su sada drugi (Samsung) i treći (LG) proizvođač mobitela na svijetu, iza Nokije :-)
odakle izvlacis te statistike :D jel to prodaja (ili proizvodnja, ne do Bog) u Europi samo ?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#38 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by Gray »

hakazvaka wrote:
Gray wrote:Samsung i LG su toliko sranje da su odavno prestigli i SE i Motorolu pa su sada drugi (Samsung) i treći (LG) proizvođač mobitela na svijetu, iza Nokije :-)
odakle izvlacis te statistike :D jel to prodaja (ili proizvodnja, ne do Bog) u Europi samo ?

Image


http://www.gsmarena.com/samsung_posts_q ... s-1233.php

http://www.gsmarena.com/lg_rise_continu ... s-1199.php

http://www.gsmarena.com/nokia_q3_financ ... s-1183.php
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#39 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Mozda malo blentavo pitanje ali me stvarno interesuje... Koliko vremenski traje garancija za NOKIA-u ako se kupuje kod ovlastenog distributera? Naravno pitam za BiH!

P.S. Postoji li uopste ovlasteni distributer NOKIA telefona u BiH?
succa
Posts: 231
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Sarajevo

#40 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by succa »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:Mozda malo blentavo pitanje ali me stvarno interesuje... Koliko vremenski traje garancija za NOKIA-u ako se kupuje kod ovlastenog distributera? Naravno pitam za BiH!

P.S. Postoji li uopste ovlasteni distributer NOKIA telefona u BiH?

http://www.mobis.ba/
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#41 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by EUROBIH »

BIH-zemlja nokia tridesettrojki i golfova dvojki :lol:
visnja_x
Posts: 46
Joined: 02/08/2008 18:33

#42 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by visnja_x »

Lud i ponosan wrote:
visnja_x wrote:Interesuje me da li je iko kupovao mobitele u radnji malo prije Tomaševića na Dobrinji 1 u onoj novoj zgradi ( ne znam kako se zove radnja)? Ja sam tu našla najnižu cijenu za model koji tražim. Telefon je nov u kutiji i rekli su mi da nabavljaju u susjedstvu (kao odmah naručuju). Pošto model nije jeftin interesuje me da li je iko od vas kupovao u toj radnji. :?:
Dobri telefoni u TOM-u (radnja se zove cini mi se connect plus) Imas takodje dobre telefone u Lukavici poslije autobuske stanice, krenes prema TOM-u i sa desne strane u novim zgradama ima prodavnica telefona... Jeftiniji su od ostale konkurencije u Sarajevu, a u pitanju su potpuno isti kanali nabavke i samo sto rade sa manjom marzom. Imamex je najlosiji izbor, zato sto daju garanciju 6 mjeseci na SOFTWARE, to jos nigdje nisam cuo i smijesno mi je to i da komentarisem. Takodje u Mobil Media je ODRON, zato sto su cijene poprilicno visoke, a to samo mogu da opravdam porezom na budale. Telefoni su u prosjeku skuplji 40-50 maraka od konkurencije. KArtica microSD 4gb u Mobil Mediji je 35 maraka, a ista marka i identicno pakovanje u Robotu kosta 25 maraka... Ja ne znam kako ih nije sramota prodavati po toj cijeni.
Dobre stvari su u Techno Marketu i daju na samsungove proizvode 2 godine garanciju.
E hvala ti, to je baš ta radnja na koju sam i mislila. Još samo da trknem do Lukavice pogledati i onu radnju iza benzinske pumpe kod Tom-a da vidim šta ono nude i to je to :-D
c0d14c
Posts: 223
Joined: 08/12/2009 01:00

#43 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by c0d14c »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:Mozda malo blentavo pitanje ali me stvarno interesuje... Koliko vremenski traje garancija za NOKIA-u ako se kupuje kod ovlastenog distributera? Naravno pitam za BiH!

P.S. Postoji li uopste ovlasteni distributer NOKIA telefona u BiH?

imas koliko ja znam blizu vjecne vatre nokia radnju kao pravu nezz sad izbor slab , imas i u hrasnom nokiinu radnju blizu starog robota
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#44 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by Gray »

hakazvaka wrote:
Gray wrote:Samsung i LG su toliko sranje da su odavno prestigli i SE i Motorolu pa su sada drugi (Samsung) i treći (LG) proizvođač mobitela na svijetu, iza Nokije :-)
odakle izvlacis te statistike :D jel to prodaja (ili proizvodnja, ne do Bog) u Europi samo ?

Nema komentara na statistike?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#45 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by hakazvaka »

Gray wrote:
hakazvaka wrote:
Gray wrote:Samsung i LG su toliko sranje da su odavno prestigli i SE i Motorolu pa su sada drugi (Samsung) i treći (LG) proizvođač mobitela na svijetu, iza Nokije :-)
odakle izvlacis te statistike :D jel to prodaja (ili proizvodnja, ne do Bog) u Europi samo ?

Nema komentara na statistike?
nema :(
sokiran sam
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#46 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by IlijaLadin »

Samsung? Kod mene nikad do kraja dorečen ni izdefinisan.

Imao sam ih, ukljucujući sadašnji - 4.
1. A 300 - služio me sasvim solidno, zbog njega mi je samsung postao drag.
2. Z107v - koštao 649€. E, što je to telefončina bio!!!
3. G800 - dobio sam s njim 2 godine garancije. poručio iz Švicarske. koštao me oko 1000 KM. Pokvario se nakon dva mjeseca. Pošaljem ga u Švicu, oni ga kao poprave, vrate a onda dotični počne blokirati kada se koristi kamera. Popravim u Graci (Tz) i prodam za 250 KM
4. G810 - kupio čim me G800 počeo ostavljati na cjedilu. Padao s krova auta pri xy km/h, šutan, pada sa čega sve ne. Još uvijek u funkciji ali, nakon godinu i po, evo i on daje znakove starosti.

I ja gledam da kupim telefon i, neskromno, za oko mi je zapao jedan - Nokia N900. Kod nas ga još nema izgleda. Košta oko 600€
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#47 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by Gray »

IlijaLadin wrote:Samsung? Kod mene nikad do kraja dorečen ni izdefinisan.

Imao sam ih, ukljucujući sadašnji - 4.
1. A 300 - služio me sasvim solidno, zbog njega mi je samsung postao drag.
2. Z107v - koštao 649€. E, što je to telefončina bio!!!
3. G800 - dobio sam s njim 2 godine garancije. poručio iz Švicarske. koštao me oko 1000 KM. Pokvario se nakon dva mjeseca. Pošaljem ga u Švicu, oni ga kao poprave, vrate a onda dotični počne blokirati kada se koristi kamera. Popravim u Graci (Tz) i prodam za 250 KM
4. G810 - kupio čim me G800 počeo ostavljati na cjedilu. Padao s krova auta pri xy km/h, šutan, pada sa čega sve ne. Još uvijek u funkciji ali, nakon godinu i po, evo i on daje znakove starosti.

I ja gledam da kupim telefon i, neskromno, za oko mi je zapao jedan - Nokia N900. Kod nas ga još nema izgleda. Košta oko 600€

Ja imam G810, kupio ga u martu ove godine, radi bez ikakvih problema, svime se na njemu služim, GPS, wi-fi, ima dobru kameru, stvarno nemam zamjerku. I meni su stariji Samsung mobiteli bili dosta bezveze, ali stvarno velikim koracima napreduju i sada stavrno imaju odličnu gamu modela, od hig-en modela kao i8910, Omnia II, Pixon itd. do srednje i niže klase, posebno sada rade proboj sa touch screen mobitelima.

Lično nisam ljubitelj Nokie, ne zato što imaju loše mobitele nego zato što ne volim da imam nešto što većina ima :D
hare_mne
Posts: 89
Joined: 11/11/2009 07:42

#48 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by hare_mne »

interesuje me da li ovaj mobymesa i Pacomoby odkupljuju polovne telefone,ja bih prodao moj telefon nokia 3230 i doplatio i uzeo nokia 5800?
sta mislite koliko mogu prodati moju noki-u 3230,ispravna eto mozda se samo maska treba zamjeniti?
musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#49 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by musac »

hare_mne wrote:interesuje me da li ovaj mobymesa i Pacomoby odkupljuju polovne telefone,ja bih prodao moj telefon nokia 3230 i doplatio i uzeo nokia 5800?
sta mislite koliko mogu prodati moju noki-u 3230,ispravna eto mozda se samo maska treba zamjeniti?
Otkupljuju, ali ti malo daju para... bolje bi izvuko ako bi ga nekom prodao preko oglasa. Koliko vrijedi... nazovi pa pitaj.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#50 Re: Najpovoljniji mobiteli ?

Post by Ana Maria »

Koji mob. kupiti :D LG Pro lite, Huawei G630 ili neki Samsung (S3 Neo npr.) :?
Post Reply