Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1376 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by pirmin »

Gojeni H wrote: Poruka: Upoznajte domovinu da biste je vise voljeli.
Ooj kako sam je volio dok je nisam pravo upoznao.

:-?
:oops:

:D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#1377 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:Jebote, 55 stranica o tako jednostavnoj temi...

BOSANSKO GRAHOVO

Sa Grahovom niko ne može na crtu... Kakva Zenica, Olovo, Maglaj :-)

da
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66171
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1378 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

cyprus wrote:Jebote, 55 stranica o tako jednostavnoj temi...

BOSANSKO GRAHOVO

Sa Grahovom niko ne može na crtu... Kakva Zenica, Olovo, Maglaj :-)
Moze se komotno X Files snimat...
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1379 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by drag_gost »

avenija wrote:
drag_gost wrote:
avenija wrote: Covjek je svoj zivot posvetio na blacenju i pljuvanju Zenice na cijelom forumu i tako godinama, zato nema potrebe da mu objasnjavas i slicno.
Poklonis mu ovako sliku i on ce da se pojede dok ne nadje nesto da nas popljuje. Pitao sam ga je li mu zenu neko od zenicana oplodio, nazalost nije odgovorio.
Nema smrdljivijeg grada od Zenice. Nije ni grad, nego obicna kasabica sa 2 ulice. Selendra.
Idem veceras prema Mostaru pa cu ti ostaviti kanister vode kod Vogosce ili gdje god hoces da se mozes okupati :lol:
Moze naleti da vam mi iz Sarajeva bacimo marku da se pobijete oko nje kao pit bullovi. :lol:
Škobo Habu
Posts: 9020
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1380 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Škobo Habu »

realna do boli wrote:Kada je neko od vas zadnji put bio u Olovu?
Posjetila sam taj gradic 2016...i bila, malo je reci, odusevljena, cistocom, jednostavnoscu , brigom za taj gradic.
Kakav je zivot tamo ne znam, vizuelno, jednostavan, miran....ne zelimo svi zivjeti u vrevi, guzvi, galami , stresu...malo sam istrazivala nakon te posjete i pronasla ovaj clanak...smrdim/vijest/stav-napred ... o-169015#9
Što se tiče standarda - prosječan na nivou cijele države.

Po tom pitanju, bar kad je izetbegovićevsko - erdogansko medijsko šminkanje, kao što je ovaj članak, daleko je od idealnog.
Na primjer, u Olovu se vrti sve oko "Alma Rasa", dok načelnik ne radi ništa po pitanju bivšeg industrijskog giganta "Stupčanice", koja evo već par godina propada, a zapošljavala je oko hiljadu radnika.
Druga stvar, banjsko-tursistički potencijal je totalno neiskorišćen. Pa najobičnije selendre oko Živinica i Srebrenika, usred kukuruzišta imaju bazene, dok se izgradnja jednog takvog olimpijskog bazena u Olovu, otvorenog i zatvorenog, razvlaći već decenijama.
Olovo nije nikakvo "slijepo crijevo" od opštine, nije geografski izolovano, nalazi se na regionalnoj cesti koja je jedna od najprometniji u državi, ali zbog određenih, ja bih rek'o uskostranački interesa, njegov razvoj ne prati politička volja.
Veliko je pitanje šta će se desiti sa daljim razvojem opštine nakon što ode trenutni načelnik, jer on ima viziju opštine.

Što se tiče vjerskog turizma - u Olovu je smješteno jedno od najstarijih marijanskih svetišta.
Okolina vrvi od nekropola stećaka i ostacima nekadašnjeg srednjovjekovnog trgovačkog središta od Bakića preko Kruševa do Dolova.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1382 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by realna do boli »

Napisala sam da ne znam kakav je zivot u Olovu. Ali da me iznenadila cistoca i uredzenost tog gradica..jeste.
Kada dodzete sa nekim predrasudama, ocekujuci zapusten i mrtav grad..iznenadite se, tako je bar bilo meni..kao obicnom turisti.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1383 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Tuzla mrtva i dosadna? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ne mogu se nasmijati dovoljno. :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1384 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

Nadzorna_ploca wrote:Tuzla mrtva i dosadna? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ne mogu se nasmijati dovoljno. :lol:
Pa osim Panonike šta još ima zanimljivo u Tuzli?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1385 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by plain vanilla »

Ommadawn wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Tuzla mrtva i dosadna? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ne mogu se nasmijati dovoljno. :lol:
Pa osim Panonike šta još ima zanimljivo u Tuzli?
nista
a ni Panonika nije posebno zanimljiva, ako cemo pravo
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1386 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

plain vanilla wrote:
Ommadawn wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Tuzla mrtva i dosadna? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ne mogu se nasmijati dovoljno. :lol:
Pa osim Panonike šta još ima zanimljivo u Tuzli?
nista
a ni Panonika nije posebno zanimljiva, ako cemo pravo
Osim što se ljeti k’o eto možeš rashladiti - ništa zanimljivo.
Ljetos otišao da ručam u onom restoranu “Panonski lovac”. Čekao 15 minuta da me konobar upita šta ću iako nije bilo gužve. Pa 15 minuta dok je donio piće pa onda 45 minuta dok je donio jelo, koje i nije bilo baš nešto ukusno. Pojeo pola, platio i izašao. Nećeš više, mislim se.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1388 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by sunceKOtepsija »

uskoro ce bit gotov most do krca, tuzla ce zivnut :thumbup:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#1389 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Jimmy McNulty »

Haman su u BiH osim Sarajeva sve redom najjadnija mjesta, gradovi i općine.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1390 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

U Tz je zanimljivo to da ima vode. Non stop. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1391 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bitanga_sa_otesa »

realna do boli wrote:uredzenost... dodzete ...
i ja sam iznenaDŽen
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#1392 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by avenija »

Nadzorna_ploca wrote:Urota! :run:
Sta te cudi druze, pa stavio @bach Zenicu zbog licnih amoniziteta na anketu koja je vec u 10 mjesecu presla 1000 rodjenih u 2017 godini a Tuzla za 12 mjeseci 2017 nece ni do 900 dobaciti.
Da ne govorim da svi ostali gradovi na anketi kada se skupe i pomnoze sa 3 nece dobaciti do Zenice.
Grad koji je u zadnjih 10 godina izgradio najsavremeniju regionalne deponiju u drzavi, azile, arene, trzni centar, ceste,puteve, GGM, 20+ kruznih tokova, cjelokupnu rasvjetu u gradskoj zoni, kina, ima najuspesnije pozoriste u drzavi, jedini stadion u drzavi koji ispunjava EU standarde, atletki stadion, trening centar, muzej, zgrade fakulteta, fontane , vodovod, grad na zeljeznici, grad na autoputu, grad sa 5171 vise zaposlenih u zadnjih 5 godina ( 31.12.2012. godine, iznosio je 22.040 30.06.2017. godine, iznosio je 27.211) i ovdje se nalazi sa mjestima koji imaju stanovnika onoliko koliko Zenica dobije rodjenih za 1-2 godine, koji nemaju apoteku itd.. :roll:
Last edited by avenija on 05/11/2017 12:00, edited 1 time in total.
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#1393 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ci-Nick »

Sad će Bach reći da Ci-Nick mrzi Sarajevo,...

"Često se tako subotom,..uglavnom na nagovor moje žene, dokotrljamo od Zenice do Sarajeva.
Kao i obično i jučer smo parkirali na velikom parkingu kod SCC-a i odmah se podjelili u dvije grupe,.. moja žena i djeca u jednu a ja sam sa sobom u drugu grupu.
Ne gubeći vrijeme oni se uputiše u svijet krpica a ja u šetnju gradom.
Odlučih da to ne bude uobičajena relacija prema Bašćaršiji nego da upoznam neke nove ulice i uličice.
Pređoh glavnu ulicu na pješačkom kod SCC-a i krenuh trotoarom ulice Kralja Tvrtka i već poslije par koraka posmatrajući fasadu i nadstrešnice sjetih se one:
"Pripazi, sinko, grad je dušmanin. Ne idi sredinom džade, satraće te štogod, ama nemoj ni plaho uz kraj – da te, boj se, ne udari nešta s krova, vego hajde 'nako, 'nako..."
Stigoh živ do Kranjčevićeve pa pokraj bolnice do Tepebašine. Na trotoaru mrtav golub divljaner .
Uputih se uz usku Tepebašinu ulicu, na desnoj strani zapuštena zgrada prekrivena grafitima, oko zgrade tragovi kiše od prethodnog dana.
Pomislih da se radi o jednosmjernoj ulici ali uskoro se sretoše dva automobila pa se onaj gornji morade vratiti dvadesetak metara da bi se nekako mimoišli.
Nastavih šetnju ulicom Gorica, ni ta ulica ništa šira, auta na trotoaru, pješaci na kolovozu.
Sa obe strane ulice i novih kuća i kuća ruševnih koje od starosti i zapuštenosti jedva da stoje na "nogama".
Očito da se nasljednici ne mogu dogovoriti pa tako sve ostavili sve da čeka, do Božje volje,..
Idući dalje stigoh i do naselja Ciglane.
Rođen sam u padinskom naselju u Zenici ali ne znam kome pade na pamet u toj strančugi gradi zgrade.
A sve je uz to poprilično oronulo i zapušteno.
Stigoh do Jukićeve pa preko prevoja krenuh prema ulici Muhameda Hadžijahića.
Tu zgrada do zgrade, sve one kako ih Nijemci zovu "Plattenhaus".
Zgrade kao od lego kockica. U Njemačkoj uglavnom u naseljima sa socijalnim stanovima. Niz ulicu ponovo sa obe strane parkirana vozila na trotoaru tako da pješaci htjeli ili ne htjeli moraju ići kolovozom i svaki tren paziti da ih kakav auto ne zgazi...
Da i još sam kod Skenderije gledajući one ruševine preko Miljacke u jednom trenu okrenuo glavu prema rakskrsnici pa još više bio iznenađen i zaprepašten izgledom jednog trolejbusa.
Vozilo javnog prijevoza koje je još prije 10 do 15 godina trebalo biti na otpadu.
I onda neko nešto priča i piše o propalim pločnicima u Zenici a 100 metara od centra Sarajeva počinju ruševine i urbicid.

Posmatrano globalno,.ono što su Olovo u odnosu na mjesta do 10.000 stanovnika, Zenica i Tuzla u odnosu na gradove od oko 100.000 stanovnika to je i Sarajevo u odnosu na gradove od 300.000 stanovnika,..
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#1394 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ci-Nick »

avenija wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Urota! :run:
Sta te cudi druze, pa stavio @bach Zenicu zbog licnih amoniziteta na anketu koja je vec u 10 mjesecu presla 1000 rodjenih u 2017 godini a Tuzla za 12 mjeseci 2017 nece ni do 900 dobaciti.
Da ne govorim da svi ostali gradovi na anketi kada se skupe i pomnoze sa 3 nece dobaciti do Zenice.
Grad koji je u zadnjih 10 godina izgradio najsavremeniju regionalne deponiju u drzavi, azile, arene, trzni centar, ceste,puteve, GGM, 20+ kruznih tokova, cjelokupnu rasvjetu u gradskoj zoni, kina, ima najuspesnije pozoriste u drzavi, jedini stadion u drzavi koji ispunjava EU standarde, atletki stadion, trening centar, muzej, zgrade fakulteta, fontane , vodovod, grad na zeljeznici, grad na autoputu, grad sa 5171 vise zaposlenih u zadnjih 5 godina ( 31.12.2012. godine, iznosio je 22.040 30.06.2017. godine, iznosio je 27.211) i ovdje se nalazi sa mjestima koji imaju stanovnika onoliko koliko Zenica dobije rodjenih za 1-2 godine, koji nemaju apoteku itd.. :roll:
ima još jedan podatak, prije par dana objaviše broj ljudi koji su iselili iz BiH u prošloj godini.
ZDK u odnosu na broj stanovnika ima najmanje odlazaka.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1395 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by plain vanilla »

avenija wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Urota! :run:
Sta te cudi druze, pa stavio @bach Zenicu zbog licnih amoniziteta na anketu koja je vec u 10 mjesecu presla 1000 rodjenih u 2017 godini a Tuzla za 12 mjeseci 2017 nece ni do 900 dobaciti.
Da ne govorim da svi ostali gradovi na anketi kada se skupe i pomnoze sa 3 nece dobaciti do Zenice.
Grad koji je u zadnjih 10 godina izgradio najsavremeniju regionalne deponiju u drzavi, azile, arene, trzni centar, ceste,puteve, GGM, 20+ kruznih tokova, cjelokupnu rasvjetu u gradskoj zoni, kina, ima najuspesnije pozoriste u drzavi, jedini stadion u drzavi koji ispunjava EU standarde, atletki stadion, trening centar, muzej, zgrade fakulteta, fontane , vodovod, grad na zeljeznici, grad na autoputu, grad sa 5171 vise zaposlenih u zadnjih 5 godina ( 31.12.2012. godine, iznosio je 22.040 30.06.2017. godine, iznosio je 27.211) i ovdje se nalazi sa mjestima koji imaju stanovnika onoliko koliko Zenica dobije rodjenih za 1-2 godine, koji nemaju apoteku itd.. :roll:
Nedavno sam bila u Zenici, stid me reci, ali prvi put :D
Meni se bas svidjelo, lijep vam je grad. :thumbup:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1396 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Nisam Tuzlak Bogu hvala :mrgreen:
Zenica mi se licno ne svidjaa bio sam dosta puta. Nekako mi je premracno navecer mada je biciklisticka staza prednost u odnosu na Tz. Tuzla ima finog sadrzaja, ljeti pogotovo. Panonika, Kaleidoskop, trg je stalno krcat ljeti. Sad i ovaj Bingo centar samo pojacao ponudu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1397 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ci-Nick wrote:Sad će Bach reći da Ci-Nick mrzi Sarajevo,...

"Često se tako subotom,..uglavnom na nagovor moje žene, dokotrljamo od Zenice do Sarajeva.
Kao i obično i jučer smo parkirali na velikom parkingu kod SCC-a i odmah se podjelili u dvije grupe,.. moja žena i djeca u jednu a ja sam sa sobom u drugu grupu.
Ne gubeći vrijeme oni se uputiše u svijet krpica a ja u šetnju gradom.
Odlučih da to ne bude uobičajena relacija prema Bašćaršiji nego da upoznam neke nove ulice i uličice.
Pređoh glavnu ulicu na pješačkom kod SCC-a i krenuh trotoarom ulice Kralja Tvrtka i već poslije par koraka posmatrajući fasadu i nadstrešnice sjetih se one:
"Pripazi, sinko, grad je dušmanin. Ne idi sredinom džade, satraće te štogod, ama nemoj ni plaho uz kraj – da te, boj se, ne udari nešta s krova, vego hajde 'nako, 'nako..."
Stigoh živ do Kranjčevićeve pa pokraj bolnice do Tepebašine. Na trotoaru mrtav golub divljaner .
Uputih se uz usku Tepebašinu ulicu, na desnoj strani zapuštena zgrada prekrivena grafitima, oko zgrade tragovi kiše od prethodnog dana.
Pomislih da se radi o jednosmjernoj ulici ali uskoro se sretoše dva automobila pa se onaj gornji morade vratiti dvadesetak metara da bi se nekako mimoišli.
Nastavih šetnju ulicom Gorica, ni ta ulica ništa šira, auta na trotoaru, pješaci na kolovozu.
Sa obe strane ulice i novih kuća i kuća ruševnih koje od starosti i zapuštenosti jedva da stoje na "nogama".
Očito da se nasljednici ne mogu dogovoriti pa tako sve ostavili sve da čeka, do Božje volje,..
Idući dalje stigoh i do naselja Ciglane.
Rođen sam u padinskom naselju u Zenici ali ne znam kome pade na pamet u toj strančugi gradi zgrade.
A sve je uz to poprilično oronulo i zapušteno.
Stigoh do Jukićeve pa preko prevoja krenuh prema ulici Muhameda Hadžijahića.
Tu zgrada do zgrade, sve one kako ih Nijemci zovu "Plattenhaus".
Zgrade kao od lego kockica. U Njemačkoj uglavnom u naseljima sa socijalnim stanovima. Niz ulicu ponovo sa obe strane parkirana vozila na trotoaru tako da pješaci htjeli ili ne htjeli moraju ići kolovozom i svaki tren paziti da ih kakav auto ne zgazi...
Da i još sam kod Skenderije gledajući one ruševine preko Miljacke u jednom trenu okrenuo glavu prema rakskrsnici pa još više bio iznenađen i zaprepašten izgledom jednog trolejbusa.
Vozilo javnog prijevoza koje je još prije 10 do 15 godina trebalo biti na otpadu.
I onda neko nešto priča i piše o propalim pločnicima u Zenici a 100 metara od centra Sarajeva počinju ruševine i urbicid.

Posmatrano globalno,.ono što su Olovo u odnosu na mjesta do 10.000 stanovnika, Zenica i Tuzla u odnosu na gradove od oko 100.000 stanovnika to je i Sarajevo u odnosu na gradove od 300.000 stanovnika,..
Dobro ti živ izađe iz Sarajeva, šuti dobro je, jednom si prob'o i nemoj više. :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1398 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by plain vanilla »

Ommadawn wrote:
plain vanilla wrote:
nista
a ni Panonika nije posebno zanimljiva, ako cemo pravo
Osim što se ljeti k’o eto možeš rashladiti - ništa zanimljivo.
Ljetos otišao da ručam u onom restoranu “Panonski lovac”. Čekao 15 minuta da me konobar upita šta ću iako nije bilo gužve. Pa 15 minuta dok je donio piće pa onda 45 minuta dok je donio jelo, koje i nije bilo baš nešto ukusno. Pojeo pola, platio i izašao. Nećeš više, mislim se.
ma hrana nije problem, 100 metara dalje imas dva restorana gdje je hrana dobra, nije skupo... taj Lovac jeste odron. Problem je sto nema nikakvih dogadjaja. Ima ta Panonika, ne kazem da to nije odlicno za grad koji nema ni potok, kamoli kakvu rijeku, ali nije to dovoljno. Ljeti se odrzava Kaleidoskop, i da je takvih bar 10 godisnje, bilo bi super, Ali nekoliko dana Kaleidoksopa ne moze upotpuniti cijelu godinu.
Vode sad imamo 24 sata, grijanje nam je najjeftinije u BiH, jedan smo od najzagadjenijih gradova u Europi :-) , i tako :mrgreen: Nismo najgori, ali nemamo se vala cime ni pohvaliti
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1399 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by plain vanilla »

Nadzorna_ploca wrote:Nisam Tuzlak Bogu hvala :mrgreen:
:evil: :D
Vidi se da nisi Tuzlak, cim se Bogu zahvaljujes, mi se jos na Tita furamo :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1400 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

plain vanilla wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Nisam Tuzlak Bogu hvala :mrgreen:
:evil: :D
Vidi se da nisi Tuzlak, cim se Bogu zahvaljujes, mi se jos na Tita furamo :lol:
Po rodjenju Tuzlak ali necemo se time busati. :evil: :D
Post Reply