Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#1251 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Jimmy McNulty »

_BataZiv_0809 wrote:
Jimmy McNulty wrote: Otkad znam za sebe.
Pusti Baha vozaca trole bolan. Procitaj tekst i sve ce ti biti jasno ako umijes citati, a umijes :wink:

On topic: Nedavno prodjoh kroz Skender Vakuf i vala stvarno djeluje jadno. Mada i dalje vjerujem da je Grahovo najgore...
Na mob sam, kasnije cu ti poslat pp.

Nije ovo samo novinarska patka.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1252 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Velkoski »

Nema šta biti patka ili ne, jednostavno nema gdje igrati u Sarajevu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1253 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Jimmy McNulty wrote: Na mob sam, kasnije cu ti poslat pp.

Nije ovo samo novinarska patka.
Posalji, rado cu uporediti sa informacijama koje ja imam :wink:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1254 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Chmoljo »

stakasa wrote: Bosna je sampion oooooooo
Ili je to vec zahmet?
normalno da je zahmet, ali eto pošto ljudi vole reprezentaciju i Džeku, otpjevaće jednom. još će se strpiti i da druga tribina to isto vikne.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1255 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by stakasa »

Chmoljo wrote:
stakasa wrote: Bosna je sampion oooooooo
Ili je to vec zahmet?
normalno da je zahmet, ali eto pošto ljudi vole reprezentaciju i Džeku, otpjevaće jednom. još će se strpiti i da druga tribina to isto vikne.
Ali kad mi pocnu sredeni dolazit na utakmice s torbicama, trebicama, ona sal, njemu ljeno disat... Pobuco bi kartu i otiso gledat na televizoru. Starim Chmoljo :D
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#1256 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by avenija »

bach wrote:Malo i ovu temu da obnovimo...

Zeničko sivilo biće još malo sivlje...Nema više ni repke...

http://www.avaz.ba/clanak/297667/avaz-s ... ra-razloga
Tebi je neko od Zenicana dobrooo namagarcio ili nesto ucinio u zivotu pa te trese opasan kompleks.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1257 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by moonca »

Na nekim forumima sam upoznala mjestane Zenice-- :run:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#1258 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by jasko_ba »

nKrkan wrote:Zavidovici.
Image
70 posto urbanog dijela grada su Krivajina postrojenja, gdje je prije radilo preko 5 hiljada ljudi. Sad je prazno i ugaseno sve, osjeti se odmah. Sluzbeno 67 posto nezaposlenih, jednostavno previse. Ali je priroda i sve van ovoga prelijepa. Kamenica, Maoca i druga izletista savrseno uradjena.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#1259 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by MyTao »

Nadam se da je suplja da se reprezentacija seli iz Zenice... Sarajevo ima dva najruznija stadiona na svijetu.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1260 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by zlo zlo »

moonca wrote:Na nekim forumima sam upoznala mjestane Zenice-- :run:
jes to oni blijedi,što nikad sunca nisu vidjeli od magle? :lol: :lol: Svako zlo za neko dobro.

zato su najbolji prevoditelji u bih iz Zenice :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1261 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by triconja »

zlo zlo wrote:
moonca wrote:Na nekim forumima sam upoznala mjestane Zenice-- :run:
jes to oni blijedi,što nikad sunca nisu vidjeli od magle? :lol: :lol: Svako zlo za neko dobro.

zato su najbolji prevoditelji u bih iz Zenice :lol: :lol:
Treba svako staviti svoju sliku pa da vidimo koliko su statistike tacne :lol:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1262 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by HardcoreMX »

u bih je velika konkurencija najjadnijeg mjesta...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1263 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
Jimmy McNulty wrote: Otkad znam za sebe.
Pusti Baha vozaca trole bolan. Procitaj tekst i sve ce ti biti jasno ako umijes citati, a umijes :wink:

On topic: Nedavno prodjoh kroz Skender Vakuf i vala stvarno djeluje jadno. Mada i dalje vjerujem da je Grahovo najgore...
Skender Vakuf ti je bio jadan jos krajem osamdesetih.
No imali su dobar lovacki dom, fina priroda gore, dusu dalo za izlet nekada.
Al´ krivina na krivini, zamanta ti se u glavi dok dodjes do BL.

A Grahovo je strava.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1264 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote: Skender Vakuf ti je bio jadan jos krajem osamdesetih.
No imali su dobar lovacki dom, fina priroda gore, dusu dalo za izlet nekada.
Al´ krivina na krivini, zamanta ti se u glavi dok dodjes do BL.

A Grahovo je strava.
Zamantalo mi se od "najkraceg puta za BL" preko Skendera. Ali je Banjaluka sad prelijepa u ovo doba godine :thumbup:

Imam neku morbidnu zelju da obidjem zvijezde ove teme, na celu sa Grahovom, ne znam sta mi je :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1265 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by cyprus »

Neki dan po prvi put bijah u Varešu, lideru ove ankete gore... Sa izuzetkom one napuštene industrijske zone na ulazu, meni ne izgleda toliko jadno, tj. ne jadnije od većine drugih mjesta te veličine u Bosni i Hercegovini...

Doduše, može biti i to da sam išao tamo sa jako niskim očekivanjima, pa se eto ipak prijatno iznenadio, ali zaista mi se učini da nije tako strašno... Opet kažem, sa izuzetkom industrijske zone :-D

Dakle, ostajem pri tome da je Bosansko Grahovo ovdje broj 1 bez konkurencije... Ustvari konkurencija bi mu trebali biti Glamoč, Kalinovik i možda Čajniče, ali tamo nisam dosad bio...
Last edited by cyprus on 13/06/2017 15:05, edited 1 time in total.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1266 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
Ommadawn wrote: Skender Vakuf ti je bio jadan jos krajem osamdesetih.
No imali su dobar lovacki dom, fina priroda gore, dusu dalo za izlet nekada.
Al´ krivina na krivini, zamanta ti se u glavi dok dodjes do BL.

A Grahovo je strava.
Zamantalo mi se od "najkraceg puta za BL" preko Skendera. Ali je Banjaluka sad prelijepa u ovo doba godine :thumbup:

Imam neku morbidnu zelju da obidjem zvijezde ove teme, na celu sa Grahovom, ne znam sta mi je :-)
Prolazio kroz Grahovo prije nekih 15-ak godina. Jezivo. Jos je bio lijep i suncan dan. Al´ jezivo.
Kreni prema Foci i prodji kroz Miljevinu. Pogledaj u onaj motel pokraj puta (Motel Ehos). I pri tom imaj na umu da su u njemu desili strasni zlocini tokom rata. Ne trebas gledati horrore najmanje godinu-dvije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1267 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by moonca »

triconja wrote:
zlo zlo wrote:
moonca wrote:Na nekim forumima sam upoznala mjestane Zenice-- :run:
jes to oni blijedi,što nikad sunca nisu vidjeli od magle? :lol: :lol: Svako zlo za neko dobro.

zato su najbolji prevoditelji u bih iz Zenice :lol: :lol:
Treba svako staviti svoju sliku pa da vidimo koliko su statistike tacne :lol:
:?
Sta cekas?
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#1268 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by karanana »

Jel skender vakuf = knezevo?
Priroda je fina. Mada na jednom mjestu istresaju smece u neku provaliju pa je tude prljavo.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1269 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

karanana wrote:Jel skender vakuf = knezevo?
Priroda je fina. Mada na jednom mjestu istresaju smece u neku provaliju pa je tude prljavo.
Kako za koga. Od 1992-e Skender Vakuf zovu Knezevo u Banja Luci - i to ona grupacija kojima ime Skender Vakuf smeta. Tako kad krenes iz BL imas dva smjera koji te vode u Sarajevo. Ako nastavis pravo, ides kroz Jajce i Donji Vakuf. Ako skrenes lijevo - ides preko Skender Vakufa. Ali na tabli pise Knezevo. I su se masa raje, koja je htjela preko Vlasica za Sarajevo, zajebala pa nastavila pravo i usavsi u kanjon Vrbasa Tijesno, skontali da nece vidjeti tablu na kojoj pise Skender Vakuf.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1270 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote:
Prolazio kroz Grahovo prije nekih 15-ak godina. Jezivo. Jos je bio lijep i suncan dan. Al´ jezivo.
Kreni prema Foci i prodji kroz Miljevinu. Pogledaj u onaj motel pokraj puta (Motel Ehos). I pri tom imaj na umu da su u njemu desili strasni zlocini tokom rata. Ne trebas gledati horrore najmanje godinu-dvije.
Imam raznih ideja za ture po Bosni (i Hercegovini :D ). Kad su ove hedonisticke, uvijek ima interesenata da idu sa mnom.

Kad je obilazak partizanskih spomenika ili gradova u kojima je vrijeme stalo, nece niko :D

Ali gledacu da nekako uglavim sve to da bude usput :)

Isto sto npr godinama ljetujem na srednjem Jadranu, a nikad da odem do Knina da vidim taj cuveni muzej pobjede...
Ommadawn wrote:I su se masa raje, koja je htjela preko Vlasica za Sarajevo, zajebala pa nastavila pravo i usavsi u kanjon Vrbasa Tijesno, skontali da nece vidjeti tablu na kojoj pise Skender Vakuf.
Haj nisam to fulio, nego na izlazu iz Skendera imas onu cestu sto se racva, treba lijevo za Banjaluku, desno te put vodi ka njakvim vikendicama. Ni oznake ni nista :-)
Last edited by _BataZiv_0809 on 13/06/2017 15:31, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1271 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Fudo387 »

Blago receno, pretjerujete.
Ne znam koji su kriteriji da nesta bude najjadnije?
Nema sportsku dvoranu, hotel sa pet zvjezdica, zatvoreni bazen, aerodrom...?
Svi gradovi u Bosni lice jedan drugom k'o jaje jajetu, negdje vise ljudi, par zgrada gore dole i kapak.
Ma dobro je to, zajebajete bezveze.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#1272 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:
Ommadawn wrote:
Prolazio kroz Grahovo prije nekih 15-ak godina. Jezivo. Jos je bio lijep i suncan dan. Al´ jezivo.
Kreni prema Foci i prodji kroz Miljevinu. Pogledaj u onaj motel pokraj puta (Motel Ehos). I pri tom imaj na umu da su u njemu desili strasni zlocini tokom rata. Ne trebas gledati horrore najmanje godinu-dvije.
Imam raznih ideja za ture po Bosni (i Hercegovini :D ). Kad su ove hedonisticke, uvijek ima interesenata da idu sa mnom.

Kad je obilazak partizanskih spomenika ili gradova u kojima je vrijeme stalo, nece niko :D

Ali gledacu da nekako uglavim sve to da bude usput :)

Isto sto npr godinama ljetujem na srednjem Jadranu, a nikad da odem do Knina da vidim taj cuveni muzej pobjede...
Ommadawn wrote:I su se masa raje, koja je htjela preko Vlasica za Sarajevo, zajebala pa nastavila pravo i usavsi u kanjon Vrbasa Tijesno, skontali da nece vidjeti tablu na kojoj pise Skender Vakuf.
Haj nisam to fulio, nego na izlazu iz Skendera imas onu cestu sto se racva, treba lijevo za Banjaluku, desno te put vodi ka njakvim vikendicama. Ni oznake ni nista :-)

Bato, ako mislis na onu raskrsnicu gdje se put racva, gdje velika zastava RS, tu ako ides desno isto mozes stici u Banja Luku, da ti ne slazem mislim da je to preko Kotor Varosa, ali nisam siguran da li ima makadama.

Jednom prilikom sam prosao kroz Vares, fakat prestrasno i zalosno, mada ona zeljezare su ubila za snimanja blockbustera, naprad aliena ili slicno...Ako je isitina, cuo sam te neke price da su neki bili i zainteresovan za snimanje filmova, ali se nikada nije realizovalo nista.
Last edited by clio_dci120 on 13/06/2017 15:37, edited 1 time in total.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#1273 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ajatolah_ »

_BataZiv_0809 wrote:Haj nisam to fulio, nego na izlazu iz Skendera imas onu cestu sto se racva, treba lijevo za Banjaluku, desno te put vodi ka njakvim vikendicama. Ni oznake ni nista :-)
Uff, tačno znam... Zakočili kod te raskrsnice, ne znamo đe ćemo, čekali ne bi l' ko naišao da pitamo al' nigdje žive duše. :D Mada generalno je meni taj put strašno lijep, uvijek bih tuda išao za BL. Pogotovo to oko Skender Vakufa, od onog nekakvog motela sa super pogledom na Ugar pa do Vrbasa.
Last edited by Ajatolah_ on 13/06/2017 15:43, edited 2 times in total.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#1274 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by clio_dci120 »

@Ajatolah_, iz provjernih izvora mozes ici sa oba puta (ako mislite na raskrsnicu sa RS zastavom), ovim desno je cak manje krivina navodno, nisam ga nikada isprobavao, jer kad idem poslom uvijek sam sa manjkom vremena, pa idem provjerenim putem. :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1275 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
Ommadawn wrote:
Prolazio kroz Grahovo prije nekih 15-ak godina. Jezivo. Jos je bio lijep i suncan dan. Al´ jezivo.
Kreni prema Foci i prodji kroz Miljevinu. Pogledaj u onaj motel pokraj puta (Motel Ehos). I pri tom imaj na umu da su u njemu desili strasni zlocini tokom rata. Ne trebas gledati horrore najmanje godinu-dvije.
Imam raznih ideja za ture po Bosni (i Hercegovini :D ). Kad su ove hedonisticke, uvijek ima interesenata da idu sa mnom.

Kad je obilazak partizanskih spomenika ili gradova u kojima je vrijeme stalo, nece niko :D

Ali gledacu da nekako uglavim sve to da bude usput :)

Isto sto npr godinama ljetujem na srednjem Jadranu, a nikad da odem do Knina da vidim taj cuveni muzej pobjede...
Ommadawn wrote:I su se masa raje, koja je htjela preko Vlasica za Sarajevo, zajebala pa nastavila pravo i usavsi u kanjon Vrbasa Tijesno, skontali da nece vidjeti tablu na kojoj pise Skender Vakuf.
Haj nisam to fulio, nego na izlazu iz Skendera imas onu cestu sto se racva, treba lijevo za Banjaluku, desno te put vodi ka njakvim vikendicama. Ni oznake ni nista :-)
Da ja kojim slucajem zivim na Balkanu, kameru i stativu u ruke - obisli bi to sve.
Kad spominjes Knin - prolazih kroz Obrovac i Drnis negdje 2001-e. Da vidis tek te tuge i pustinje.
Post Reply