Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1576 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Mene nije jos potrefila ta prljava kasika :mrgreen:
Ma odem nekad nesto na kasiku, utuzi i suha hrana :roll:
Da ne pricam o konzerviranoj ili salamama, pastetama....to vise ne mogu smisliti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#1577 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Ma to je neka interna zajebancija... hrana je odlicna. Dolaze radnici iz Grasa i okolnih firmi, a ima i kravatasa pofino :D
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1578 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Pozdrav raja,

Htio bih da postavim par pitanja, pa bih vas zamolio za konstruktivne odgovore. Naime, ja bih htio u nekoj doglednoj budućnosti da se bavim sa restoranskim biznisom. Pošto imam limitirani budžet, nisam u mogućnosti platiti agenciju da mi uradi relevantno istraživanje tržišta. Stoga bih vas zamolio da ova pitanja shvatite na taj neki nacin, kao amatersko istraživanje. Ja vam nisam u mogućnosti dati neku kompenzaciju za vaše odgovore, jedino sto mogu ponuditi jeste da kad nekad otvorim restoran da ću onim osobama koje budu davale konstruktivne odgovore omogućiti besplatan ručak ili večeru.
Što se pitanja tiče interesuje me slijedeće:

1. Koliko često jedete u restoranima? ( više puta sedmicno, jednom sedmično, nekoliko puta u mjesecu, jednom mjesečno, nekoliko puta godišnje)

2. Koju vrstu hrane obično jedete u restoranima?

3. Koju vrstu hrane biste željeli jesti, a nema je u ponudi kod nas?

4. Koja dva aspekta za kvalitet ukupnog dojma biste izabrali kao najvažnije za vas kao gosta restorana od pobrojanih (kvalitet hrane, kvalitet usluge, cijena hrane, čistoća objekta, brza priprema jela, da ima dostavu hrane, atmosfera u restoranu, da je restoran trendi).

5. Koliko novca smatrate da je OK potrošiti za jednu osobu, za jedan obrok? Znam da ovo može jako da varira zavisno od toga jede li se kod trovača ili u začinu, odnosno jede li se hamburger ili steak. Ali za recimo restoran srednje vrijenosti, npr. neka trattoria i za neko jelo srednje vrijenosti, recimo lignje na žaru? Koliko novca biste platili rahat, što kažu halalili za takvo jelo?

Siguran sam da ima još puno toga što bih trebao da pitam, ali ne mogu sada da se sjetim. Uglavnom, najiskrenije bih bio zahvalan kad biste mi poklonili par minuta svoga vremena da odgovorite na moj upit. Može i na pp ako neko smatra da tako treba.
Pozdrav
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1579 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

rossobianchi wrote:Pozdrav raja,

Htio bih da postavim par pitanja, pa bih vas zamolio za konstruktivne odgovore. Naime, ja bih htio u nekoj doglednoj budućnosti da se bavim sa restoranskim biznisom. Pošto imam limitirani budžet, nisam u mogućnosti platiti agenciju da mi uradi relevantno istraživanje tržišta. Stoga bih vas zamolio da ova pitanja shvatite na taj neki nacin, kao amatersko istraživanje. Ja vam nisam u mogućnosti dati neku kompenzaciju za vaše odgovore, jedino sto mogu ponuditi jeste da kad nekad otvorim restoran da ću onim osobama koje budu davale konstruktivne odgovore omogućiti besplatan ručak ili večeru.
Što se pitanja tiče interesuje me slijedeće:

1. Koliko često jedete u restoranima? ( više puta sedmicno, jednom sedmično, nekoliko puta u mjesecu, jednom mjesečno, nekoliko puta godišnje)

2. Koju vrstu hrane obično jedete u restoranima?

3. Koju vrstu hrane biste željeli jesti, a nema je u ponudi kod nas?

4. Koja dva aspekta za kvalitet ukupnog dojma biste izabrali kao najvažnije za vas kao gosta restorana od pobrojanih (kvalitet hrane, kvalitet usluge, cijena hrane, čistoća objekta, brza priprema jela, da ima dostavu hrane, atmosfera u restoranu, da je restoran trendi).

5. Koliko novca smatrate da je OK potrošiti za jednu osobu, za jedan obrok? Znam da ovo može jako da varira zavisno od toga jede li se kod trovača ili u začinu, odnosno jede li se hamburger ili steak. Ali za recimo restoran srednje vrijenosti, npr. neka trattoria i za neko jelo srednje vrijenosti, recimo lignje na žaru? Koliko novca biste platili rahat, što kažu halalili za takvo jelo?

Siguran sam da ima još puno toga što bih trebao da pitam, ali ne mogu sada da se sjetim. Uglavnom, najiskrenije bih bio zahvalan kad biste mi poklonili par minuta svoga vremena da odgovorite na moj upit. Može i na pp ako neko smatra da tako treba.
Pozdrav
Da bi dobio odgovore, moramo prvo precizirati sta spada pod restoran.
Je li pizzeria restoran? Ne mozemo reci da nije, ima ih u tom fazonu.
Ali, najvise je onih koji imaju kombinovano pizzu i ostali fast food.
Dalje, McDonalds se takodje vodi pod kategorijom restorana.

Ono sto ja smatram pod restoranom, ne jedem tako cesto. Moglo bi se reci, nekoliko puta mjesecno.
Ali, jedem dosta vani. Takav je zivot da se puno vise vremena provodi izvan stana.

Jedem sve :-D Nisam nesto izbirljiv, sve sto se lijepo spremi i sto je ukusno, moze.

Hm, nesto nisam razmisljao, sta to nema kod nas, a da bih volio jesti....mozda vise ribe? Mada, cini mi se da u Sa to s ribom i ne prolazi najbolje.

Kvalitet hrane je svakako na prvom mjestu. Spreman sam platiti ono sto je kvalitetno. Najveci problem je sto kod nas ljudi pocnu kvalitetno i nakon nekog vremena, taj kvalitet pocne da se gubi.
Na drugom mjestu kvalitet usluge (koji, mogli bismo reci, obuhvata dosta ovog iza pobrojanog).
Mada, ne zaboravi, mnogi ce staviti cijenu na prvo mjesto. Moze i smece, al ako je jeftino. Standard.

Platio bih 10 KM. Samo, ako ces nesto za siroke narodne mase, ljudi hoce da jedu za 5 KM i da je kvalitetno. Primjer ti je Montana. Ljudi ne mogu stici koliko imaju narudzbi.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#1580 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by golman »

Najvažniji su svi aspekti,a ne samo 2.Ako jedan aspekt ne zadovoljava,gubiš goste.Ako svi zadovoljavaju,osim cjenovnika,onda cjenovnik nije ni bitan.Dobro je rečeno iznad,šta podrazumijevaš pod restoranom?Ćevabdžinice i buregdžinice svakako nisu restorani,ali danas ima mnogo takozvanih kafe-restorana,gdje je u prvom planu piće,ali ima i neki sendvič,neka fensi salata ili pica.
Što se tiče klasičnih restorana,tu obični ljudi rijetko svraćaju,možda jedino kad su na nekom odmoru ili za praznike.Biznismeni svraćaju u restorane svaki dan,a neki i po dva puta dnevno.
Što se tiče vrste hrane,moja ti je preporuka da se preorjentišeš na nešto,npr.nacionalni restoran(tradicionalna jela,domaća kuhinja,zavisi od podneblja),riblji restoran(riba ,lignje,rižota,školjke,rakovi),italijanski restoran(pice i razne pašte..taljatele,lazanje i ostalo),klasični grill(jela sa roštilja)..itd..
Može restoran da sadrži i sve gore navedeno,ali tad je već malo teže sačuvati i održati kvalitet.Tu bi već trebao da imaš mnogo jakog šefa kuhinje i to je jedna od najbitnijih stvari.Ne može svako da vodi restoran.
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1581 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Hvala vam na brzim i konkretnim odgovorima!

Vrstu restorana nisam odredio iz 2 razloga. Naime, postoje određene teorije, sa kojima se ja slažem.
Pa kao prvo, konkurencija jednom restoranu je sve gdje ljudi jedu vani. Dakle, konkurencija McDonaldsu nije samo Tale ili Burger Bar. Konkurencija su mu od Konzuma i Binga gdje ima kupiti gotovu hranu za ponijeti, preko buregdzinica, pizzeria do "finijih" restorana. Ako dalje produbimo konkurencija je to što se jede kod kuće a ne u restoranu. To što se ode u kino, na utakmicu, na koncert, na bazen, gleda kući TV, a ne ide se u restoran.
Druga teorija kaže da nije bitno šta mi kao restoran želimo kuhati, za čime imamo strast, bitno je šta ljudi žele jesti i šta žele platiti.

Naravno ja sam razmišljao o svom nekom konceptu i mijenjao mišljenje 1000 puta. Nije ništa zakovano u kamenu i spreman sam ići u različitim pravcima. Da bih objasnio u kom pravcu razmišljam ponudit ću jedan koncept, koji sigurno neće biti taj, jer bi zahtjevao milionsko ulaganje. Volio bih nešto poput Hard rock caffea, u smislu nekog restoran bara, sa limitiranom ponudom, ali da ono što radimo da radimo jako dobro. Da bude mjesto za ručak, večeru i izlazak uopšte. Ne volim preveliku ponudu vrsta jela, jer ako radiš svašta, radiš sve solidno, a ništa predobro. Pored toga fan sam jela koja se jedu rukom, ne samo sendviča, nego raznih snackova, nachosa, roštilja, mezetluka... Koje jede zajedno više ljudi za stolom i dijele hranu.
Ali kao što rekoh, nije bitno šta ja želim ako to nema ko kupiti.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1582 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

rossobianchi wrote:Pozdrav raja,

Htio bih da postavim par pitanja, pa bih vas zamolio za konstruktivne odgovore. Naime, ja bih htio u nekoj doglednoj budućnosti da se bavim sa restoranskim biznisom. Pošto imam limitirani budžet, nisam u mogućnosti platiti agenciju da mi uradi relevantno istraživanje tržišta. Stoga bih vas zamolio da ova pitanja shvatite na taj neki nacin, kao amatersko istraživanje. Ja vam nisam u mogućnosti dati neku kompenzaciju za vaše odgovore, jedino sto mogu ponuditi jeste da kad nekad otvorim restoran da ću onim osobama koje budu davale konstruktivne odgovore omogućiti besplatan ručak ili večeru.
Što se pitanja tiče interesuje me slijedeće:

1. Koliko često jedete u restoranima? ( više puta sedmicno, jednom sedmično, nekoliko puta u mjesecu, jednom mjesečno, nekoliko puta godišnje) - vise puta mjesecno

2. Koju vrstu hrane obično jedete u restoranima? - jedem sve, nekada salata, nekada riba, nekada meso, skoljke, svastojed uglavnom

3. Koju vrstu hrane biste željeli jesti, a nema je u ponudi kod nas? - ucini sushi pristupacnijim, ono u scc-u je preseravanje, vani nije tako skupo :-D

4. Koja dva aspekta za kvalitet ukupnog dojma biste izabrali kao najvažnije za vas kao gosta restorana od pobrojanih (kvalitet hrane, kvalitet usluge, cijena hrane, čistoća objekta, brza priprema jela, da ima dostavu hrane, atmosfera u restoranu, da je restoran trendi). cistoca definitivno pa onda ostalo npr. kvalitet hrane i cijena

5. Koliko novca smatrate da je OK potrošiti za jednu osobu, za jedan obrok? Znam da ovo može jako da varira zavisno od toga jede li se kod trovača ili u začinu, odnosno jede li se hamburger ili steak. Ali za recimo restoran srednje vrijenosti, npr. neka trattoria i za neko jelo srednje vrijenosti, recimo lignje na žaru? Koliko novca biste platili rahat, što kažu halalili za takvo jelo? ovo ne znam sta napisati, zavisi koliko zine guzica :D ako su lignje one ledo iz kese i da mi ih serviras sa malo krompira onda ne bih za to vise od 12 KM platila def. a ako je neki steak dobar onda zna se.....za gust i cejf placam vise :-D

Siguran sam da ima još puno toga što bih trebao da pitam, ali ne mogu sada da se sjetim. Uglavnom, najiskrenije bih bio zahvalan kad biste mi poklonili par minuta svoga vremena da odgovorite na moj upit. Može i na pp ako neko smatra da tako treba.
Pozdrav
moji odgovori su boldirani i tebi sretno... :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1583 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

evo npr. ja volim ovdje i da jedem i da pijem koktele
http://www.restaurant-einstein.de/essen-trinken/
pogledaj sta sve imaju i u Hamburgu je uvijek puno, ne moras jesti BBQ i imaju dobar hljeb sa sirom, razne umake i slicno :)
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1584 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

rossobianchi wrote:Pozdrav raja,

Htio bih da postavim par pitanja, pa bih vas zamolio za konstruktivne odgovore. Naime, ja bih htio u nekoj doglednoj budućnosti da se bavim sa restoranskim biznisom. Pošto imam limitirani budžet, nisam u mogućnosti platiti agenciju da mi uradi relevantno istraživanje tržišta. Stoga bih vas zamolio da ova pitanja shvatite na taj neki nacin, kao amatersko istraživanje. Ja vam nisam u mogućnosti dati neku kompenzaciju za vaše odgovore, jedino sto mogu ponuditi jeste da kad nekad otvorim restoran da ću onim osobama koje budu davale konstruktivne odgovore omogućiti besplatan ručak ili večeru.
Što se pitanja tiče interesuje me slijedeće:

1. Koliko često jedete u restoranima? ( više puta sedmicno, jednom sedmično, nekoliko puta u mjesecu, jednom mjesečno, nekoliko puta godišnje)

2. Koju vrstu hrane obično jedete u restoranima?

3. Koju vrstu hrane biste željeli jesti, a nema je u ponudi kod nas?

4. Koja dva aspekta za kvalitet ukupnog dojma biste izabrali kao najvažnije za vas kao gosta restorana od pobrojanih (kvalitet hrane, kvalitet usluge, cijena hrane, čistoća objekta, brza priprema jela, da ima dostavu hrane, atmosfera u restoranu, da je restoran trendi).

5. Koliko novca smatrate da je OK potrošiti za jednu osobu, za jedan obrok? Znam da ovo može jako da varira zavisno od toga jede li se kod trovača ili u začinu, odnosno jede li se hamburger ili steak. Ali za recimo restoran srednje vrijenosti, npr. neka trattoria i za neko jelo srednje vrijenosti, recimo lignje na žaru? Koliko novca biste platili rahat, što kažu halalili za takvo jelo?

Siguran sam da ima još puno toga što bih trebao da pitam, ali ne mogu sada da se sjetim. Uglavnom, najiskrenije bih bio zahvalan kad biste mi poklonili par minuta svoga vremena da odgovorite na moj upit. Može i na pp ako neko smatra da tako treba.
Pozdrav
Meni je ovaj meni dobar
http://soholoungebar.ba/meni.html


eh da i jela bih nešto što nisam vidjela kod nas da ima :D
kad se nafuram na teretanu pa ona "zdrava" jela što moram kući sama pravit
Last edited by Dosadno mii on 19/05/2017 19:24, edited 1 time in total.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#1585 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by thekupus »

Sto ne probas napraviti anketu u google docs? Lakse bi bilo ljudima odgovarati
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1586 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Hvala vjestice, tako nešto sam i mislio. Neka "fusion cuisine".

Soho je super, ali je isto tako jedan od primjera sa pretjeranom ponudom hrane. Ne može se čovjek snaći. Ipak dosta toga im je ukusno.

Druže thekupus, nisam ti ja neki kompjuteras, nisam ni čuo za google docs, a kamoli da ga znam koristit. Progooglacu pa probam.
UvijekVijeran
Posts: 24
Joined: 16/05/2017 19:35

#1587 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by UvijekVijeran »

rossobianchi wrote:Hvala vam na brzim i konkretnim odgovorima!

Vrstu restorana nisam odredio iz 2 razloga. Naime, postoje određene teorije, sa kojima se ja slažem.
Pa kao prvo, konkurencija jednom restoranu je sve gdje ljudi jedu vani. Dakle, konkurencija McDonaldsu nije samo Tale ili Burger Bar. Konkurencija su mu od Konzuma i Binga gdje ima kupiti gotovu hranu za ponijeti, preko buregdzinica, pizzeria do "finijih" restorana. Ako dalje produbimo konkurencija je to što se jede kod kuće a ne u restoranu. To što se ode u kino, na utakmicu, na koncert, na bazen, gleda kući TV, a ne ide se u restoran.
Druga teorija kaže da nije bitno šta mi kao restoran želimo kuhati, za čime imamo strast, bitno je šta ljudi žele jesti i šta žele platiti.

Naravno ja sam razmišljao o svom nekom konceptu i mijenjao mišljenje 1000 puta. Nije ništa zakovano u kamenu i spreman sam ići u različitim pravcima. Da bih objasnio u kom pravcu razmišljam ponudit ću jedan koncept, koji sigurno neće biti taj, jer bi zahtjevao milionsko ulaganje. Volio bih nešto poput Hard rock caffea, u smislu nekog restoran bara, sa limitiranom ponudom, ali da ono što radimo da radimo jako dobro. Da bude mjesto za ručak, večeru i izlazak uopšte. Ne volim preveliku ponudu vrsta jela, jer ako radiš svašta, radiš sve solidno, a ništa predobro. Pored toga fan sam jela koja se jedu rukom, ne samo sendviča, nego raznih snackova, nachosa, roštilja, mezetluka... Koje jede zajedno više ljudi za stolom i dijele hranu.
Ali kao što rekoh, nije bitno šta ja želim ako to nema ko kupiti.
Cini se da si ti vec dobro odlucio sta zelis otvoriti i to je dobro, drzi se toga. :D

Ali evo da ti odgovorim..
1. Svaki dan jedem u 'restoranu'. Pod navodnicima jer je to nekad bas restoran, a nekad u hajmo to nazvati sendvic/pasta/piletina i nista drugo nemamo 'restoranu'.

2. Jedem sve, jedino sto izbegavam su sendvici jer volim probati nesto sto mi se kuci nece praviti, a sendvic je gotov za minut. :D Volim probati jela na kasiku, uglavnom su jela sa mesom, mada ne uvijek. (8/10) :D

3. Najvaznije mi je redom: cistoca, kvaliteta i kvantiteta porcije, usluga, cijena, brzina, dostava.

4. 10KM je sasvim ok za dobar rucak, naravno bez pica. Ovo je kada govorimo o restoranu gdje ce se doci i pojesti kvalitetno a ne izaci na veceru i te stvari.
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1588 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Dosadno mii

Razmišljao sam ja ranije i o restoranu zdrave hrane, ono organsko povrće, piletina i jaja iz slobodnog uzgoja. Bez glutenska ponuda, bez laktoze ponuda, veganska ponuda, samo zdravo, domaće, nema pušenja, nema cole, ma čisti Zen. Medjutim, mislim da mi još uvijek nemamo dovoljno ljudi koji se hrane na takav način i spremni su da plate tu cijenu. Npr. ja kući kupujem jaja iz slobodnog uzgoja i školjka je 10 KM. Koliko bih trebao naplatiti omlet od takvih jaja. Sa druge strane prijatelj mi se bavi proizvodnjom domaćih marmelada i sirupa od organskog repromaterijala. Pravo je teško naći uzgajivača koji ima certifikat da je organski, ne samo da tvrdi da jeste...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72582
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1589 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Velkoski »

Najbitnija je lokacija, kada imaš to mo'sh prodavat' i govna, ljudi će kupovat' :D Još da bude fensi i to je to.
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1590 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Velkoski wrote:Najbitnija je lokacija, kada imaš to mo'sh prodavat' i govna, ljudi će kupovat' :D Još da bude fensi i to je to.
Ameri kažu prva tri pravila: lokacija, lokacija, lokacija. Ja nešto kontam ne mora značiti. Pogledaj onaj pub preko puta Narodnog pozorišta, zatvorili brže nego što su otvorili. A Opera, Barometar i Mash ubijaju. Dobro Opera i Mash su godinama tu, ali skoro identična lokacija. Mislim da se isto može preslikati na restorane.
I da, ja baš ne bih da prodajem "govna". Valjda zato što sam i sam poguzija. Da prodajem pizzu npr. ja nikada ne bih bio Ago.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72582
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1591 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Velkoski »

Ma dobro, ne bih ni ja, jer sam takav, ali fakat je lokacija ubjedljivo najbitnija.
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1592 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Slažem se da se ne može pretjerati u naglašavanju koliko je bitna. Samo da me neko pogrešno ne shvati, ne mislim ja da Ago prodaje govna i da oni koji vole njegovu hranu jedu govna. Samo čovjek prodaje najjeftiniju pizzu u gradu. Sigurno je morao napraviti mnoge kompromise na koje ja nisam spreman. On je kad se sve sagleda pametan, a ja nisam. Jer se sve svodi na profit na kraju. Zbog toga i radimo. Ali pored rada valja i uživati u životu, a meni to ne bi predstavljalo nikakvo uživanje, niti imam neku strast prema tom načinu.
rossobianchi
Posts: 23
Joined: 17/07/2014 11:34

#1593 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by rossobianchi »

Zahvaljujem svima koji su do sada dali svoje komentare i pozivam i druge da se uključe u raspravu.
Iako je uzorak mali, ono što me do sada iznenadilo je da cijena nije presudna. Ne vodim tačnu statistiku, ali čini mi se da bi mogla biti na 3 ili 4 mjestu iza hvalitete hrane, čistoće objekta i dobre usluge. Ne znam da li i vi tako razmišljate, ali čini mi se da je taj mit o tome da je bitno samo što jeftinije, jednostavno: busted! Što bi rekli mythbusteri. To je dobro za mene :D
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#1594 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by racionalista »

1. Koliko često jedete u restoranima? ( više puta sedmicno, jednom sedmično, nekoliko puta u mjesecu, jednom mjesečno, nekoliko puta godišnje)

- 3-4x tokom sedmice

2. Koju vrstu hrane obično jedete u restoranima?

- pizza, roštilj, doneri

3. Koju vrstu hrane biste željeli jesti, a nema je u ponudi kod nas?

-meksičku klopu, a ima i masa raznih modifikacija fast fooda za koje raja kod nas ne zna ni da postoje. Malo razgledaj po youtubu ima strasnih stvari.Evo npr. obicnu virslu ili kobasicu nemas pojesti u Sarajevu a da je kako treba

https://www.youtube.com/watch?v=TMX_k0aJ180

4. Koja dva aspekta za kvalitet ukupnog dojma biste izabrali kao najvažnije za vas kao gosta restorana od pobrojanih (kvalitet hrane, kvalitet usluge, cijena hrane, čistoća objekta, brza priprema jela, da ima dostavu hrane, atmosfera u restoranu, da je restoran trendi).

-kvalitet, kvantitet, čistoća. ako je dobra klopa znajuci nas narod niko nece zaliti dati i vise love(guzica nam je uvijek na prvom mjestu), usluga neka bude pristojna ionako niko kad je gladan ne ocekuje da neko skace oko njega vec samo da mu donese klopu :D

5. Koliko novca smatrate da je OK potrošiti za jednu osobu, za jedan obrok? Znam da ovo može jako da varira zavisno od toga jede li se kod trovača ili u začinu, odnosno jede li se hamburger ili steak. Ali za recimo restoran srednje vrijenosti, npr. neka trattoria i za neko jelo srednje vrijenosti, recimo lignje na žaru? Koliko novca biste platili rahat, što kažu halalili za takvo jelo?

- 10-15KM ( ako je cijena veca onda probaj to da zamaskiras jeftinim dodacima, npr. krompirom, sosovima itd. tebi ispadne jeftino priprema istiha mozes drasticno dici cijenu jela.)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1595 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nepass »

rossobianchi wrote:Zahvaljujem svima koji su do sada dali svoje komentare i pozivam i druge da se uključe u raspravu.
Iako je uzorak mali, ono što me do sada iznenadilo je da cijena nije presudna. Ne vodim tačnu statistiku, ali čini mi se da bi mogla biti na 3 ili 4 mjestu iza hvalitete hrane, čistoće objekta i dobre usluge. Ne znam da li i vi tako razmišljate, ali čini mi se da je taj mit o tome da je bitno samo što jeftinije, jednostavno: busted! Što bi rekli mythbusteri. To je dobro za mene :D
Ja rijetko kad odem u restoran tipa park princeva, zacin. Jednostavno preskupo je za ono sto nude. U parku lignje platis preko 20km on ti ledo lignje napravi.
Cesce odem u ascinicu, montanu, piccolo, cevape itd.
A kad bih bas birao nesto sto nema kod nas onda bi to bio fast food fritirane hrane, znaci sve na stolu sto jedes je fritirano od luka, bataka, kandzi od kokoske, rebarca itd itd. Tipa na kuhinju juznih drzava sad-a.
Onako laicki cijene ne bi bile nesta visoke, a narod voli smece da jede, ja prvi.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1596 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by orinoco »

Šteta je što su Selmanagići zatvorili VF restoran na Koreji
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1597 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by AmirBaa »

koje bi mi prije mjesto preporucili, avaz twist tower restoran ili onaj u radon plazi ?
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1598 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by drag_gost »

Jeo sam u oba. Radon plaza.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1599 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by AmirBaa »

drag_gost wrote:Jeo sam u oba. Radon plaza.
hvala :thumbup:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1600 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

AmirBaa wrote:koje bi mi prije mjesto preporucili, avaz twist tower restoran ili onaj u radon plazi ?
Radon
Onaj twist mi depresivan
Post Reply