Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Leon16v
Posts: 5833
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#26 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by Leon16v »

Pozdrav,

Imam situaciju da mi je kolega poslao novac iz USA (Chicago), i evo već 7 dana novac ne mogu dići jer preko tracking number piše "In Progress"

Radi se o Western unionu. Novac je slao preko kartice. Sada nema šanse da se čeka tako dugo. U bankama kao i pošti ništa ne znaju.

Novac mu je skinut sa računa. Sta činiti, da li može biti nešto do njega ili... :oops:
nikeze
Posts: 579
Joined: 07/12/2018 12:57

#27 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by nikeze »

Azimo je bio najbolji, najniža provizija, a novac se diže u pošti ( RIA sistem).
Extra.
TomANDJerry
Posts: 1164
Joined: 21/09/2012 18:23

#28 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by TomANDJerry »

Pozdrav,

Zelio bih pitati da li neko mozda ima dobar nacin za slanje novca iz EU (Hrvatska, debitna raiffaisen kartica) na BiH racun (ili nekako da se podigne gotovina u KM)

Neka kartica, usluga, internet servis ili slicno.

Zadnji put sam slao 10.000KM i uzelo mi je oko 350KM .... mislim, 350KM da se iz jedne baze podataka izbriše jedan redak i upiše u drugu :lol: .

Za nekih mjesec-dva bi trebao ponovo napraviti slican transfer, pa ako neko ima dobar nacin za to uraditi bio bih zahvalan.

lp
User avatar
Dope_Man
Posts: 7803
Joined: 03/06/2016 16:31

#29 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by Dope_Man »

TomANDJerry wrote: 16/01/2023 21:44 Pozdrav,

Zelio bih pitati da li neko mozda ima dobar nacin za slanje novca iz EU (Hrvatska, debitna raiffaisen kartica) na BiH racun (ili nekako da se podigne gotovina u KM)

Neka kartica, usluga, internet servis ili slicno.

Zadnji put sam slao 10.000KM i uzelo mi je oko 350KM .... mislim, 350KM da se iz jedne baze podataka izbriše jedan redak i upiše u drugu :lol: .

Za nekih mjesec-dva bi trebao ponovo napraviti slican transfer, pa ako neko ima dobar nacin za to uraditi bio bih zahvalan.

lp
Svako slanje na racun ce te derati, kao i podizanje sa obicne bankovne kartice ili western union. S obzirom da je Hrvatska-BiH, mozda i najjeftinija opcija je jednostavno ponijeti kes na vikend putovanju, pri cemu samo placas konverziju.

Opcija je i revolut, koji mozes na NEKIM bankomatima podizati bez provizije, al su ogranicene cifre i opet imas konverziju.

Na kraju je autobus/auto i kes u dzepu najlaksa opcija.
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#30 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by Marihuana007 »

Koja je najpovoljniji banka za primanje plate iz inozemstva? Raiffeisen banka mi uzima 1.5 % na 1000 eura tako da me plata ispadne 1870 km. Na 6 mjeseci Raiffeisen banka mi uzme 500 km. Zna li ko koji račun bi trebao otvoriti i u kojoj banci.
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#31 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by Marihuana007 »

TomANDJerry wrote: 16/01/2023 21:44 Pozdrav,

Zelio bih pitati da li neko mozda ima dobar nacin za slanje novca iz EU (Hrvatska, debitna raiffaisen kartica) na BiH racun (ili nekako da se podigne gotovina u KM)

Neka kartica, usluga, internet servis ili slicno.

Zadnji put sam slao 10.000KM i uzelo mi je oko 350KM .... mislim, 350KM da se iz jedne baze podataka izbriše jedan redak i upiše u drugu :lol: .

Za nekih mjesec-dva bi trebao ponovo napraviti slican transfer, pa ako neko ima dobar nacin za to uraditi bio bih zahvalan.

lp
Imam i ja sličan problem sa Raiffeisen bankom. Znači lopovi na 1000 eura uzmu mi skoro 40 eura provizije što je na 6 mjeseci oko 500 km. Razmišljam da zatvorim račun i otvorim u nekoj drugoj banci.
TomANDJerry
Posts: 1164
Joined: 21/09/2012 18:23

#32 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by TomANDJerry »

Marihuana007 wrote: 17/01/2023 16:05
TomANDJerry wrote: 16/01/2023 21:44 Pozdrav,

Zelio bih pitati da li neko mozda ima dobar nacin za slanje novca iz EU (Hrvatska, debitna raiffaisen kartica) na BiH racun (ili nekako da se podigne gotovina u KM)

Neka kartica, usluga, internet servis ili slicno.

Zadnji put sam slao 10.000KM i uzelo mi je oko 350KM .... mislim, 350KM da se iz jedne baze podataka izbriše jedan redak i upiše u drugu :lol: .

Za nekih mjesec-dva bi trebao ponovo napraviti slican transfer, pa ako neko ima dobar nacin za to uraditi bio bih zahvalan.

lp
Imam i ja sličan problem sa Raiffeisen bankom. Znači lopovi na 1000 eura uzmu mi skoro 40 eura provizije što je na 6 mjeseci oko 500 km. Razmišljam da zatvorim račun i otvorim u nekoj drugoj banci.
Ja ovo gore što sam napisao 350KM za 10.000KM prebaciti je slucaj gdje sa Raiffaisen Hrvatska prebacujem na Raiffaisen BiH :lol: .... dakle, ista banka

Ono što je dobro jeste da mogu karticom placati i nece mi uzeti nista, ali neke stvari moram placati keshom (recimo ako nesto narucim sa OLX itd) --- i onda me ovo prebacivanje opljacka kao drumski razbojnici na divljem zapadu.
TomANDJerry
Posts: 1164
Joined: 21/09/2012 18:23

#33 Re: Najbolji način za primanje novca iz inostranstva

Post by TomANDJerry »

Marihuana007 wrote: 17/01/2023 16:01 Koja je najpovoljniji banka za primanje plate iz inozemstva? Raiffeisen banka mi uzima 1.5 % na 1000 eura tako da me plata ispadne 1870 km. Na 6 mjeseci Raiffeisen banka mi uzme 500 km. Zna li ko koji račun bi trebao otvoriti i u kojoj banci.
Ovo ne znam, meni je plata na Raiffaisen Hrvatska ... i uzimaju samo 7-8 eura za odrzavanje racuna.
Mogu normalno placati karticom u BiH i sve ....

Samo je problem kada zelis gotovinu, tj KM-ove ..... onda ide pljacka

Mozda da otvoriš racun negdje vani ako mozes (Hrvatska, neka EU zemlja)
Post Reply