Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
leki hz
Posts: 588
Joined: 09/09/2011 21:08

#1526 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

Uzela sam ovaj šampon
Image
Imam ovu masku
Image
Već mi je kosa bolja nego što je bila poslije onog Lush šampona.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1527 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

Ja imam kovrčavu kosu i probala sam:
Labioesthetique: ali sve i šampon i fol "svemoguću" kremu, i pjenu, i curl activator, od Protect&Style sam odustala
Kerastase, ulje Elixir ultime, Fibre architecte, navodno čudotvorni šampon, Sensual Curl regimen....
Ovo su mi najkvalitetnije bačene pare.
Dalje.
Macadamia, pa ok, ali daleko da je išta sa kosom spektakularno napravila.
Specifični proizvodi koje sam koristila su:
Healing oil treatment, kupiš jeftinije čičkovo ulje od Afrodite, a jednako kosa izgleda.
Deep repair masque, iskreno ne znam ko je izmislio za kovrčave kose da se prodaju maske, ovo sam dobila u nekom paketu, kupi 5 dobij 2. Te maske za kosu su takva glupost da je to sjesti i plakati. Još nisam srela iskrenu osobu, da je rekla da poslije maske kosa na dodir i izgled izgledaju dobro. To čistu kosu uprlja, jednako kao lak za kosu.
Krema Activating curl i Control Curl, jednako ljepljivo, ovo kad žene dođu u salon i kažu da hoće mokre lokne možda pomogne.
Ultra rich moisture, e ovo je malo bolji šampon.
MIZANI HRM Humidity Resistance Mist, ovo kad stavite na kosu, kiša ne mrda niti ukovrčava ništa. Ovo je ludilo proizvod.
Isto tako Sea mist s lavandom, sprej za kosu John Masters Organics, je dobar.
Ulja sam probala: marocanoil, macadamia, arganova, od više proizvođača
NAJBOLJI ŠAMPON MENI JE: Shu Uemura Silk Bloom Restorative Shampoo and Conditioner
Najbolje ulje: čičkovo Afrodita, bez premca, samo ovo uvijek imam i ako možete nabaviti kokosovo hladno prešano, gusto doslovno, kao svinjska mast
dobra stvar, sa efektom kao da ste sad iz mora: Fudge Salt Spray
Probala sam i dječje šampone, to je smrt. Suho na suhu kosu, vidjeh neko je napisao, kao da treba kosa škripati, da je to dobro. To je užasno. Sušiš vlasište više nego treba.
Ja sam sama dodavala, kad dođe jesen pa počne opadati kosa, u Šampon od češnjaka, ricinusovog ulja. I super je bilo.
Zapravo sve više koristim samo to. Imam savršeno zdravu kosu, i šišam se, redovno i dovoljno. Kako sam se ošišala skroz, preporođena sam.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1528 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

Mis mekinjas wrote:Ja imam kovrčavu kosu i probala sam:
Labioesthetique: ali sve i šampon i fol "svemoguću" kremu, i pjenu, i curl activator, od Protect&Style sam odustala
Kerastase, ulje Elixir ultime, Fibre architecte, navodno čudotvorni šampon, Sensual Curl regimen....
Ovo su mi najkvalitetnije bačene pare.
Dalje.
Macadamia, pa ok, ali daleko da je išta sa kosom spektakularno napravila.
Specifični proizvodi koje sam koristila su:
Healing oil treatment, kupiš jeftinije čičkovo ulje od Afrodite, a jednako kosa izgleda.
Deep repair masque, iskreno ne znam ko je izmislio za kovrčave kose da se prodaju maske, ovo sam dobila u nekom paketu, kupi 5 dobij 2. Te maske za kosu su takva glupost da je to sjesti i plakati. Još nisam srela iskrenu osobu, da je rekla da poslije maske kosa na dodir i izgled izgledaju dobro. To čistu kosu uprlja, jednako kao lak za kosu.
Krema Activating curl i Control Curl, jednako ljepljivo, ovo kad žene dođu u salon i kažu da hoće mokre lokne možda pomogne.
Ultra rich moisture, e ovo je malo bolji šampon.
MIZANI HRM Humidity Resistance Mist, ovo kad stavite na kosu, kiša ne mrda niti ukovrčava ništa. Ovo je ludilo proizvod.
Isto tako Sea mist s lavandom, sprej za kosu John Masters Organics, je dobar.
Ulja sam probala: marocanoil, macadamia, arganova, od više proizvođača
NAJBOLJI ŠAMPON MENI JE: Shu Uemura Silk Bloom Restorative Shampoo and Conditioner
Najbolje ulje: čičkovo Afrodita, bez premca, samo ovo uvijek imam i ako možete nabaviti kokosovo hladno prešano, gusto doslovno, kao svinjska mast
dobra stvar, sa efektom kao da ste sad iz mora: Fudge Salt Spray
Probala sam i dječje šampone, to je smrt. Suho na suhu kosu, vidjeh neko je napisao, kao da treba kosa škripati, da je to dobro. To je užasno. Sušiš vlasište više nego treba.
Ja sam sama dodavala, kad dođe jesen pa počne opadati kosa, u Šampon od češnjaka, ricinusovog ulja. I super je bilo.
Zapravo sve više koristim samo to. Imam savršeno zdravu kosu, i šišam se, redovno i dovoljno. Kako sam se ošišala skroz, preporođena sam.
realno preskupi su shu uemura proizvodi ali vjerujem ti da su ti najbolji, ja ih dugo mjerkam. na wishlisti mi je ulje essence absolue i shushu sleek linija
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#1529 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Klotzina »

Da li je neko od vas probao? Kakva su iskustva...Revolucionarni aparat za uklanjanje ispucalih krajeva kose....http://friz.ba/split-ender-pro-aparat-z ... ki-svijet/
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1530 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Probala sam masku od meda i mlijeka, a zatim KLAS na vrhove stavila. Za sada je ok.
Ma nekako mi se super popravila pretežno zbog ishrane, bila sam dugo anemična, više nisam, pa se to odrazilo i na dlaku, ali sam i dalje raščerupana mada ja nemam ravnu kosu prirodnu, nego ni tamo ni vamo, neke valove ogromne pa se to valja uređivati.

E sada da vas pitam za farbanje, gdje je najbolje otići? Ogledalce, studio EN?
Željela bih da napokon promjenim boju kose poprilično drastično, a da mi kosa što manje se ošteti, da mi urade možda Olaplex. Shvatam da će mi se oštetiti, ali evo već godinu dana se ne farbam nikako, i glava mi je puna sijedih :lol: a i čitav život sam bila smeđa.

Prirodna boja mi je tamnosmeđa, željela bih u svijetlo smeđu sa pramenovima, kao karamela. :roll: I zato mi treba dobar farbač da tako kažem :D ko bi to mogao kvalitetno uraditi. :?
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#1531 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Niemand »

Sacekaj da navrati semmy i posalje te u En studio.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1532 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

Niemand wrote:Sacekaj da navrati semmy i posalje te u En studio.
Posalji je ti svom frizeru, vama je moj preskup i moja kosa vam nije nista posebno a nijedna od vas svoju kosu nije pokazala :roll:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#1533 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Niemand »

semmy wrote:
Niemand wrote:Sacekaj da navrati semmy i posalje te u En studio.
Posalji je ti svom frizeru, vama je moj preskup i moja kosa vam nije nista posebno a nijedna od vas svoju kosu nije pokazala :roll:
Lajk aj sed, semmy i en studio.. :D

A i jes semmy, "nama" je sve to sto si nabrojala. Pricas bona sa osobama, ne skupinama nekakvim, nekom se ne svidja, nekom se svidja. Stavila sliku, haj super, al sto ocekujes da i drugi stavljaju svoje slike da bi naprosto mogli izjaviti da im se nesto i svidjelo, a zaboga, nije en studio il da im se npr taj en studio nije svidio, ko sto je zoya mescini rekla. I jos bezobraznije "vama moja kosa nije nista posebno". :D

Pa sta ti tacno ocekujes? Kosa ko kosa pobogu. :-)

Nisam tamo nikad bila, al nakon tvojih postova i smaranja, taj en studio mi ko neki vic. Stoga se i zezam za en studio i tvoje smaranje. Jer zbilja zvuci ko vic. Cim se spomen samo en, eto i tebe.

Kao sto rekoh, semmy i en studio.. :D
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1534 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Ok ljudi... Meni nije problem skupo platiti kvalitetu, ipak kosu puštam da raste već godinu dana, ne nosim nešto puno šminke pa mi je ona glavni ukras. A i nisam se farbala pravooo dugo.

Zanima me ko bi mogao na mojoj tamnosmeđoj kosi napraviti nešto ovako:

Image

Dužina mi je do ramena. Mislim da bi mi u ogledalcu ispalo oko 100km ali nisam vidjela na njihovim fotkama nikakve drastične transformacije kao što ja želim. Mislim nije nešto haos drastična ali oni obično sada rade balayage a od njega sam odustala.... Jer imam sjede. [emoji29]

Pa eto...uzet ću studio En u obzir. Ima li još kakvih prijedloga.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1535 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

E ali stvarno ne pamtim da sam ušla na ovu temu a da neko nije reklamirao taj en studio...meni je dobar Armin u robotu na socijalnom , na fb je Hairstyle by armin i frizerski salon ML na Ćengić Vili u neboderu blizu Konzuma.
User avatar
Ime Korisničko
Posts: 225
Joined: 13/09/2013 17:23

#1536 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Ime Korisničko »

Svakoj nesto odgovara, a nesto ne..
Meni je smijesno sto je neka napisala "ne idi se sisati kod ensara" kao ne zna sisati [emoji3] mene sisa i super sam zadovoljna.. imala sam i 3-4 fazona paza i kraceg i duzeg i sad nesto duzu kosu, i nisam nikad izasla nezadoviljna. Sretne su i mnoge druge zene koje on sisa jer se vracaju
Treba otici kod svakog dok ne pronadjes pravog za sebe
I slika kose, sammy cini mi se, je super!

Sent from my Samsung S5
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1537 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

Ime Korisničko wrote:Svakoj nesto odgovara, a nesto ne..
Meni je smijesno sto je neka napisala "ne idi se sisati kod ensara" kao ne zna sisati [emoji3] mene sisa i super sam zadovoljna.. imala sam i 3-4 fazona paza i kraceg i duzeg i sad nesto duzu kosu, i nisam nikad izasla nezadoviljna. Sretne su i mnoge druge zene koje on sisa jer se vracaju
Treba otici kod svakog dok ne pronadjes pravog za sebe
I slika kose, sammy cini mi se, je super!

Sent from my Samsung S5
Ja sam napisala da Ensar ne zna sisati i stojim iza napisanog. Ne zna sisati kovrcavu kosu. To sam isto napisala doduse dva posta nize pa mozda nisi procitala. :wink:
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1538 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

Mis mekinjas wrote:
Ime Korisničko wrote:Svakoj nesto odgovara, a nesto ne..
Meni je smijesno sto je neka napisala "ne idi se sisati kod ensara" kao ne zna sisati [emoji3] mene sisa i super sam zadovoljna.. imala sam i 3-4 fazona paza i kraceg i duzeg i sad nesto duzu kosu, i nisam nikad izasla nezadoviljna. Sretne su i mnoge druge zene koje on sisa jer se vracaju
Treba otici kod svakog dok ne pronadjes pravog za sebe
I slika kose, sammy cini mi se, je super!

Sent from my Samsung S5
Ja sam napisala da Ensar ne zna sisati i stojim iza napisanog. Ne zna sisati kovrcavu kosu. To sam isto napisala doduse dva posta nize pa mozda nisi procitala. :wink:
Ne znam da li ne zna sisati, ali znam da je mene osisao kao sto me sisala i svaka anonimna frizerka iz salona pod neboderom u gradu, ali zato 5 x skuplje naplatio i na termin cekala 2 pune sedmice. Kad to sve uzmem u obzir, bila bi budala da nastavim.
Tako da svako ima svoje iskustvo..i posve je ok da ljudi koji nemaju pozitivna iskustva sa nekim frizerom to i kazu, kao i obrnuto.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1539 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Valjda zato što imam jednostavnu frizuru, neki srednji paž sa šiškama, i nemam nekih problema sa frizerima. Jedino tokom feniranja da ne prepušu pa mi ispadne gljiva na glavi. U principu, imam veoma jednostavnu kosu.

Ali zato zbog ovog farbanja još više sijedim. Samo sam se još jednom farbala u frizerskom i užasno je ispalo. Zato mi sada baš treba ekspert u tome, ne želim da me šiša. Evo danima pregledavam FB stranice ne bi li pronašla nešto ok. :lol:
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#1540 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zoya »

Esma, da bi dobila tu nijansu gore moraju ti kosu tretirati ili olaplexom ili hidrogenom da ti je osvjetle jer po tvom avataru vidim da imas prilicno tamnu kosu. Pa onda pramenovi,pa dvije razlicite farbe. Uglavnom je proces od par sati /pola dana. Ono sto je negativno kasnije je sto ce ti kosa jako brzo pucati i postat ce ti poprilicno slamasta. Imala sam bas takvu boju kose prije par godina. Tako je lijepa boja ali dzaba kada mi je trebalo tri godine da se kosa oporavi.
Kao što gore spomenuh sada frizeri koriste olaplex i kao kosa se ne ošteti nimalo. Ne znam koliko to zadovoljstvo košta ali vrijedi probati.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1541 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Pa da i mislila sam nekog ko koristi Olaplex, jer sam čula da ne šteti toliko.

Zaljubila sam se u ovu boju. Baš je prelijepa. A i čitav život sam smeđa, vrijeme je za promjene.

Sad je samo problem što nemam pojma ko koristi olaplex i ko dobro farba. Strah me jer sam tako otišla na keratin tretman pa je trajao samo do slijedećeg pranja.... Zato mi treba dobar farber jer ne želim da 5 puta popravljam nečije greške.

Nažalost genetički sijedim...i to brzo. Šiške su mi već bijele potpuno pa bi mi prijala svjetlija boja da ne bude toliki kontrast. Poprilično sam tamna ali nefarbana...mislim da je to lakše izvući onda.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#1542 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zoya »

Što ne nazoveš recimo ogledalce i pitaš ih rade li olaplexom?
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#1543 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Klotzina »

Ne mora nuzno biti olaplex, ima nekoliko proizvođača koji proizvode isti proizvod samo drugog naziva.Cak olaplex nije bio ni prvi ali su se najvise izreklamirali, mislim da je Kardasijanka bila u pitanju :-D :D Svicarski eslablondexx je to izmislio, pa onda ostali nastavili, sad ih ima bar 10 da ja znam. Evo preporuka jednog cak i za kucnu upotrebu s obzirom da je manje pakovanje... http://friz.ba/colorphlex-revolucija-za-njegu-kose/
Ne mogu sa Kardasijankom ali da i ja probam reklamirati :izet: :sax:
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#1544 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Klotzina »

Zoya wrote:Esma, da bi dobila tu nijansu gore moraju ti kosu tretirati ili olaplexom ili hidrogenom da ti je osvjetle jer po tvom avataru vidim da imas prilicno tamnu kosu. Pa onda pramenovi,pa dvije razlicite farbe. Uglavnom je proces od par sati /pola dana. Ono sto je negativno kasnije je sto ce ti kosa jako brzo pucati i postat ce ti poprilicno slamasta. Imala sam bas takvu boju kose prije par godina. Tako je lijepa boja ali dzaba kada mi je trebalo tri godine da se kosa oporavi.
Kao što gore spomenuh sada frizeri koriste olaplex i kao kosa se ne ošteti nimalo. Ne znam koliko to zadovoljstvo košta ali vrijedi probati.
Ne moze ili olaplexom ili hidrogenom,to su potpuno dva razlicita proizvoda,jedan je za njege tj stiti kosu prilikom farbanja ili blajhanja a drugi je razvijac boje...
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#1545 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Klotzina »

esmasaric wrote:Ok ljudi... Meni nije problem skupo platiti kvalitetu, ipak kosu puštam da raste već godinu dana, ne nosim nešto puno šminke pa mi je ona glavni ukras. A i nisam se farbala pravooo dugo.

Zanima me ko bi mogao na mojoj tamnosmeđoj kosi napraviti nešto ovako:

Image

Dužina mi je do ramena. Mislim da bi mi u ogledalcu ispalo oko 100km ali nisam vidjela na njihovim fotkama nikakve drastične transformacije kao što ja želim. Mislim nije nešto haos drastična ali oni obično sada rade balayage a od njega sam odustala.... Jer imam sjede. [emoji29]

Pa eto...uzet ću studio En u obzir. Ima li još kakvih prijedloga.
Ja ti mogu preporuciti koloristu za kojeg garantujem da je dobar, ako hoces i u pp
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#1546 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zoya »

Pa ja ne znam nesto puno za taj olaplex. Eto napiši nam ovdje. I napiši ime tog koloriste a i broj. Šta fali.
ambition
Posts: 469
Joined: 17/02/2013 18:58

#1547 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ambition »

Zna li neko dobrog muskog frizera u Sarajevu? Hocu da uradim undercut sa low skin fadeom, znaci treba mi frizer kad mu to kazem da nece zinut u mene. I da ce mi to uraditi kvalitetno.. Doduse imam i slike, samo mi frizer treba koji je radio takve frizure.
I jos, ima li neka preporuka za dobar vosak za kosu ili kremu? Da mi ne izgleda kosa masna nakon nanosenja. I da ucvrsti kosu, koliko toliko. Da ne ostavlja perut ili nesto slicno. Probao sam jednom neku bijelu kremu za kosu, sva mi kosa bila u peruti. Dosad koristio taftov creative look vosak, providni.. Nije los, jedino sto ne ucvrsne kosu nimalo i mozda da malo kosa izgleda masno.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1548 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kataklinger »

Ako si u mogucnosti priustiti sebi, preporuka za Tigi Matte Effect. Kosi daje mat efekt kao sto i sam naziv kaze, bez da je umasti a cvrstina je na nivou. Imas u dvije verzije: obicni u smedjoj kutijici, kao neki genericki miris i u zelenoj, neki je vocni miris, taj lijepo mirise :)
Cijena, obadva su oko 27KM.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1549 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dr Baltazar »

ambition wrote:Zna li neko dobrog muskog frizera u Sarajevu? Hocu da uradim undercut sa low skin fadeom, znaci treba mi frizer kad mu to kazem da nece zinut u mene. I da ce mi to uraditi kvalitetno.. Doduse imam i slike, samo mi frizer treba koji je radio takve frizure.
I jos, ima li neka preporuka za dobar vosak za kosu ili kremu? Da mi ne izgleda kosa masna nakon nanosenja. I da ucvrsti kosu, koliko toliko. Da ne ostavlja perut ili nesto slicno. Probao sam jednom neku bijelu kremu za kosu, sva mi kosa bila u peruti. Dosad koristio taftov creative look vosak, providni.. Nije los, jedino sto ne ucvrsne kosu nimalo i mozda da malo kosa izgleda masno.
Ja mislim da je Alen, trenutno, najbolji muški frizer u gradu i neko ko prati trendove, dosta komunicira sa mušterijom. Uglavnom sve preporuke :)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1550 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kataklinger »

Gdje se nalazi taj Alen? Kakve su mu cijene? Ne zalim platit, ali smuci mi se kad bacim negdje lijepu svotu za par minuta handrenja oko glave. Jednom kod Sabica isao na sisanje pred neki event, bolje da sam 25KM ubacio u sergiju. Haos lose bilo.
Post Reply