Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1476 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

Bericet wrote:Ja ne vjerujem dok ne vidim. Pa kad mi neko preporuci svog frizera prvo pogledam u kosu i frizuru i sve mi se samo kaze. Od preporuka niko od nas ovdje nema nista. Ako se stvarno kunete u svog frizera zar najveca promocija njegovog/njenog rada nije upravo frizura?! Ali slika nema! Pa cak ni na fb stranicama frizerskih salona gdje primjetim da se promovisu samo boje i umjetnicki dojam ali ne i bezvremenski rez makazama. Znati osisati dobro bilo koji tip kose je UMJETNOST! Place mi se kada vidim koliko dobro su bile osisane nase majke, kao da su prije 30ak god bili bolji frizeri. O tipu frizura koje su se tada nosile ne bih, ali opet kao da je i danas bolje. Gdje god se okrenem vidim metle, neke bolje neke losije osisane, pa i sama sam vlasnica slicne jer ne mogu naci nekoga ko moze i zna uciniti vise. Em sto te danas osisaju za 10 min, mada ni to ne mora biti dokaz (ne)kvaliteta, ali cinjenica da ni ne pogledaju kakvu kosu sisaju je razocaravajuca. Mozda je moj komentar off topic, ali mislim da neko i ovo mora reci naglas. U suprotnom ispada samo da svako svog konja hvali a grivu ne pokazuje. Svaka cast sammy koja je svoju lijepu kosu i pokazala.
Vala si u pravu. Kad se preporucuje salon, dajte da vidimo i razlog zasto ga preporucujete!
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1477 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

CaneBos wrote:
Bericet wrote:Ja ne vjerujem dok ne vidim. Pa kad mi neko preporuci svog frizera prvo pogledam u kosu i frizuru i sve mi se samo kaze. Od preporuka niko od nas ovdje nema nista. Ako se stvarno kunete u svog frizera zar najveca promocija njegovog/njenog rada nije upravo frizura?! Ali slika nema! Pa cak ni na fb stranicama frizerskih salona gdje primjetim da se promovisu samo boje i umjetnicki dojam ali ne i bezvremenski rez makazama. Znati osisati dobro bilo koji tip kose je UMJETNOST! Place mi se kada vidim koliko dobro su bile osisane nase majke, kao da su prije 30ak god bili bolji frizeri. O tipu frizura koje su se tada nosile ne bih, ali opet kao da je i danas bolje. Gdje god se okrenem vidim metle, neke bolje neke losije osisane, pa i sama sam vlasnica slicne jer ne mogu naci nekoga ko moze i zna uciniti vise. Em sto te danas osisaju za 10 min, mada ni to ne mora biti dokaz (ne)kvaliteta, ali cinjenica da ni ne pogledaju kakvu kosu sisaju je razocaravajuca. Mozda je moj komentar off topic, ali mislim da neko i ovo mora reci naglas. U suprotnom ispada samo da svako svog konja hvali a grivu ne pokazuje. Svaka cast sammy koja je svoju lijepu kosu i pokazala.
Vala si u pravu. Kad se preporucuje salon, dajte da vidimo i razlog zasto ga preporucujete!
Moja slika vec ima. Sad sam jos svjetlija nego sam bila i odlicna mi je i ova boja, ako stignem postavim i ovu boju
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1478 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

CaneBos wrote:Ovo je za zene koje imaju suhu i ostecenu kosu. Dajte mi neki recept da se povrati elasticnost kose, da nije slamasta. Ne farbam se toliko cesto svaka 2 mjeseca otprilike i odmah da kazem da vec skoro godinu koristim arganovo ulje (ili nema efekta ili ovo koje uzimam u CM-u nije to pravo?!), pa preko maski sa maslinovim uljem, zumancem, kojekakvih conditioner ulja itd..ali..sve jako slabo. Osisala se skroz, pa je kosa nakon 4-5 mjeseci nesto izrasla i bila bolja i uradim posvijetljivanje vrhova. Ali taj blans mi je sada toliko isusio kosu da sam opet na 0! :roll:
Za oštećenu kosu ti treba dobra proteinska maska, preporučujem Amino Keratin u didacu 14 KM, treba je držati na kosi 15ak minuta i ne stavjati nakon svakog pranja, jer će udrveniti kosu. Za hidrantantu masku ni sama još nisam našla najbolju, ali hvaljene su Makadamija, Loreal Extraordinary Oil, Garnier maska od masline, Schwarzkopf BC ljubičasta maska. Bitno je da ih držiš što duže, sat do dva, možeš i duže. Onda na mokru kosu stavi neki leave in hidratantni tipa Pantene Souffle, Makadamija leave-in. I kad osušiš kosu ili kao zadnji korak na mokru silikonsko ulje za vrhove, dobro je Balea Oil repair. Kosu po mogućnosti sušiti na zraku ili ako već moraš fenom onda naizmjenično topli i hladni zrak. Peglu, figaro izbaciti iz upotrebe. :)
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1479 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

[Emma] wrote:
CaneBos wrote:Ovo je za zene koje imaju suhu i ostecenu kosu. Dajte mi neki recept da se povrati elasticnost kose, da nije slamasta. Ne farbam se toliko cesto svaka 2 mjeseca otprilike i odmah da kazem da vec skoro godinu koristim arganovo ulje (ili nema efekta ili ovo koje uzimam u CM-u nije to pravo?!), pa preko maski sa maslinovim uljem, zumancem, kojekakvih conditioner ulja itd..ali..sve jako slabo. Osisala se skroz, pa je kosa nakon 4-5 mjeseci nesto izrasla i bila bolja i uradim posvijetljivanje vrhova. Ali taj blans mi je sada toliko isusio kosu da sam opet na 0! :roll:
Za oštećenu kosu ti treba dobra proteinska maska, preporučujem Amino Keratin u didacu 14 KM, treba je držati na kosi 15ak minuta i ne stavjati nakon svakog pranja, jer će udrveniti kosu. Za hidrantantu masku ni sama još nisam našla najbolju, ali hvaljene su Makadamija, Loreal Extraordinary Oil, Garnier maska od masline, Schwarzkopf BC ljubičasta maska. Bitno je da ih držiš što duže, sat do dva, možeš i duže. Onda na mokru kosu stavi neki leave in hidratantni tipa Pantene Souffle, Makadamija leave-in. I kad osušiš kosu ili kao zadnji korak na mokru silikonsko ulje za vrhove, dobro je Balea Oil repair. Kosu po mogućnosti sušiti na zraku ili ako već moraš fenom onda naizmjenično topli i hladni zrak. Peglu, figaro izbaciti iz upotrebe. :)

Ok..dosta informacija :) Nisam doduse hidratantne maske probavala, pa cu krenuti s tim. Sto se tice keratin proizvoda, negdje sam citala da oni omeksavaju i peglaju kosu zaista, ali da dugorocnije imaju kontraefekt, odnosno kad krenes s tim moras to stalno raditi inace kosa po prestanku bude jos gora. :?
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#1480 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Mutivoda »

CaneBos wrote:

Ok..dosta informacija :) Nisam doduse hidratantne maske probavala, pa cu krenuti s tim. Sto se tice keratin proizvoda, negdje sam citala da oni omeksavaju i peglaju kosu zaista, ali da dugorocnije imaju kontraefekt, odnosno kad krenes s tim moras to stalno raditi inace kosa po prestanku bude jos gora. :?
Probaj kokosovo ulje.
Ja ga stavljam jednom - dva puta mjesečno, bude mi stvarno ljepša kosa poslije toga, mekanija.. Ja sam ga, doduše, onako stavljala, radi njege.. ne radi suhoće.. ali pokušaj, kažu da ono baš prodire u vlas, blaabla :D
Možeš i noć prije staviti na kosu, spavati s njim, pa ujutro onda operi, normalno, kako inače pereš. :D
Il prije pranja nanesi ulje (na suhu kosu, mada mislim da možeš i na mokru, al' et'), drži nekih pola sata - sat, ja s onom kapicom za tuširanje hodam k'o luda, i onda isto, ispiranje, regenerator.. :D

Pokušaj, ne može škoditi. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1481 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Velkoski »

Mutivoda wrote: Probaj kokosovo ulje.
Ja ga stavljam jednom - dva puta mjesečno, bude mi stvarno ljepša kosa poslije toga, mekanija.. Ja sam ga, doduše, onako stavljala, radi njege.. ne radi suhoće.. ali pokušaj, kažu da ono baš prodire u vlas, blaabla :D
Možeš i noć prije staviti na kosu, spavati s njim, pa ujutro onda operi, normalno, kako inače pereš. :D
Il prije pranja nanesi ulje (na suhu kosu, mada mislim da možeš i na mokru, al' et'), drži nekih pola sata - sat, ja s onom kapicom za tuširanje hodam k'o luda, i onda isto, ispiranje, regenerator.. :D

Pokušaj, ne može škoditi. :D
awwww :oops:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#1482 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by sha_ba »

:lol: :lol: :mrgreen:
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1483 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

CaneBos wrote:

Ok..dosta informacija :) Nisam doduse hidratantne maske probavala, pa cu krenuti s tim. Sto se tice keratin proizvoda, negdje sam citala da oni omeksavaju i peglaju kosu zaista, ali da dugorocnije imaju kontraefekt, odnosno kad krenes s tim moras to stalno raditi inace kosa po prestanku bude jos gora. :?
Koliko ja znam, proteinske maske popunjavaju dlaku i dobre su za oštećenu kosu, samo ih ne treba koristiti svako pranje, a hidratantne maske trebaju svakom tipu kose i mogu se koristiti svako pranje, ako kosa nije nimalo suha onda moža neki lakši regenerator, ali hidratacija je svakako potrebna, jer se kosa stalno isušuje fenom, peglom, na suncu itd. Što se tiče kokosovog ulja, za njega sam čitala da može isušiti kosu, pa sad valjda zavisi od kose, ni meni nije odgovaralo, kosa mi je bila slamasta i oštra na dodir, ali vjerovatno mi u tom periodu nisu trebali proteini. :zoka:
Je li ti kosa kovrčava/valovita pa je prirodno suha ili je to otkako se farbaš?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1484 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

[Emma] wrote:
CaneBos wrote:

Ok..dosta informacija :) Nisam doduse hidratantne maske probavala, pa cu krenuti s tim. Sto se tice keratin proizvoda, negdje sam citala da oni omeksavaju i peglaju kosu zaista, ali da dugorocnije imaju kontraefekt, odnosno kad krenes s tim moras to stalno raditi inace kosa po prestanku bude jos gora. :?
Koliko ja znam, proteinske maske popunjavaju dlaku i dobre su za oštećenu kosu, samo ih ne treba koristiti svako pranje, a hidratantne maske trebaju svakom tipu kose i mogu se koristiti svako pranje, ako kosa nije nimalo suha onda moža neki lakši regenerator, ali hidratacija je svakako potrebna, jer se kosa stalno isušuje fenom, peglom, na suncu itd. Što se tiče kokosovog ulja, za njega sam čitala da može isušiti kosu, pa sad valjda zavisi od kose, ni meni nije odgovaralo, kosa mi je bila slamasta i oštra na dodir, ali vjerovatno mi u tom periodu nisu trebali proteini. :zoka:
Je li ti kosa kovrčava/valovita pa je prirodno suha ili je to otkako se farbaš?
Prirodno je suha, a sa farbanjem je to gore. NIje valovita, ni ravna, ima brain of its own sto bi se reklo.
Ma ne vele mi nego iskombinirati nesto od ovog gore od proteinske maske do hidratantne, nesto ce dati efekta :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1485 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Najbolje proteinsko pakovanje je Davines hbp. Nema kod nas, može se onlajn naručiti. Baš je za ekstremno uništenu kosu. Drži se 15 minuta najviše jednom sedmično. Čim se kosa oporavi ne treba ga više stavljati, jer ukruti kosu.

Hidrantno može i treba poslije svakog pranja, držati što duže a s vremena na vrijeme uraditi dubinsku hidrataciju. Stavi se hidrantno pakovanje pa kesa na glavu i zagrijava fenom. Nemojte da vas đavo natjera da radite dubinsko sa proteinskim pakovanjem. Najbolja hidrantna je Macadamia, ima je u cm-u.

Leave in je meni obavezan, uglavnom macadamijina krema pa onda neki silikon na vrhove. Poslije silikona ne ide ništa više, jer on obloži dlaku i onda ništa drugo nema efekta kada se poslije stavi.

Šampon bez silikona i sls-a. Regenerator nije potreban kada se stavi pakovanje.

Pustite prirodne mućkalice od jaja i ulja. Ne može se kosa uništiti hemijom pa oporaviti sa prehrambenim proizvodima. Kosi treba jak koncentrat proteina, konkretno keratina, od kojeg se sastoji dlaka, a toga u hrani nema. Maslinovo ulje ne ulazi u dlaku, jer ima krupne molekule, samo zagladi dlaku.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1486 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1487 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

Uzeh neki Indola leave in, sa keratinom.
A ne uzeh Macadamia masku, jer mi gospodja u CM-u rece da je probala neku med i mlijeko maska hidratantna i da joj se najbolje pokazala ta od svih maski, mada mi je malo sumnjivo jer je ona jeftina POP nesto marka kreme. Pa jos razmisljam koju cu..
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1488 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Koji si Boga ti šampon kupila, ja više nema šta nisam probala, meni ništa ne odgovara :sad: .
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1489 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Bila kod njega. Platila 70KM za doslovno 3 minute sisanja i feniranje. Rezultat: Kao i sisanje u mjesnom frizerskom salonu.
Ja ne preporucujem, a moguce da neko ima neko fantasticno iskustvo sa njim, ja jok.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#1490 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CaneBos »

esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Bila kod njega. Platila 70KM za doslovno 3 minute sisanja i feniranje. Rezultat: Kao i sisanje u mjesnom frizerskom salonu.
Ja ne preporucujem, a moguce da neko ima neko fantasticno iskustvo sa njim, ja jok.

Da dodam samo da je ovo bilo prije godinu, mozda i vise..tako da.. :D
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1491 Re: RE: Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

leki hz wrote:
esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Koji si Boga ti šampon kupila, ja više nema šta nisam probala, meni ništa ne odgovara :sad: .
Probaj Lush šampon kupiti u BBI. Malo je čudan jer izgleda kao sapun ali je mojoj sestri spasio kosu. Njoj je baš bila suha, a i probala je dosta šampona dok ovo nije upotrebila.

Ja sam prije dugo vremena koristila Head and Shoulders, i stvarno nisam imala peruti kao što proizvod obećava. Ali mi je kosa bila frizzy. Ne suha i ispucala koliko naelektrisana do maksimuma a nemam kovrđavu kosu pa je izgledalo ko da me struja zdrmala. Pogotovo dan kad je operem. Onda sam probala Pantene, ali sam imala isti rezultat, pa afroditin od kojeg je užasno skripala, ja mislila da to znači da je čista... Ali ne.

Sada koristim Garnierov od masline za suhu kosu i ok mi je. Mada tebi preporučujem da probas s Lushom s obzirom da ove komercijalne marke ne pomažu. Sretno!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1492 Re: RE: Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Bloo »

esmasaric wrote:
leki hz wrote:
esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Koji si Boga ti šampon kupila, ja više nema šta nisam probala, meni ništa ne odgovara :sad: .
Probaj Lush šampon kupiti u BBI. Malo je čudan jer izgleda kao sapun ali je mojoj sestri spasio kosu. Njoj je baš bila suha, a i probala je dosta šampona dok ovo nije upotrebila.

Ja sam prije dugo vremena koristila Head and Shoulders, i stvarno nisam imala peruti kao što proizvod obećava. Ali mi je kosa bila frizzy. Ne suha i ispucala koliko naelektrisana do maksimuma a nemam kovrđavu kosu pa je izgledalo ko da me struja zdrmala. Pogotovo dan kad je operem. Onda sam probala Pantene, ali sam imala isti rezultat, pa afroditin od kojeg je užasno skripala, ja mislila da to znači da je čista... Ali ne.

Sada koristim Garnierov od masline za suhu kosu i ok mi je. Mada tebi preporučujem da probas s Lushom s obzirom da ove komercijalne marke ne pomažu. Sretno!

ovo mogu da potvrdim
vlastitim očima :shock:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1493 Re: RE: Re: RE: Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Bloo wrote:
esmasaric wrote:
leki hz wrote: Koji si Boga ti šampon kupila, ja više nema šta nisam probala, meni ništa ne odgovara :sad: .
Probaj Lush šampon kupiti u BBI. Malo je čudan jer izgleda kao sapun ali je mojoj sestri spasio kosu. Njoj je baš bila suha, a i probala je dosta šampona dok ovo nije upotrebila.

Ja sam prije dugo vremena koristila Head and Shoulders, i stvarno nisam imala peruti kao što proizvod obećava. Ali mi je kosa bila frizzy. Ne suha i ispucala koliko naelektrisana do maksimuma a nemam kovrđavu kosu pa je izgledalo ko da me struja zdrmala. Pogotovo dan kad je operem. Onda sam probala Pantene, ali sam imala isti rezultat, pa afroditin od kojeg je užasno skripala, ja mislila da to znači da je čista... Ali ne.

Sada koristim Garnierov od masline za suhu kosu i ok mi je. Mada tebi preporučujem da probas s Lushom s obzirom da ove komercijalne marke ne pomažu. Sretno!

ovo mogu da potvrdim
vlastitim očima :shock:
Postajem Einstein polako [emoji1]
Mada sam bila prije par mjeseci baš Tina Turner fazon. Počešljam je, nakon 10min opet kudrava, ne mogu prstom kroz nju. Sada se koliko toliko smirila.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1494 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Ne idi se Ensaru sisati. Mozda zna bojati i frizure raditi ali sisati ne zna.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1495 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Ok neću.
Moram naći nekog boljeg onda.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1496 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dr Baltazar »

esmasaric wrote:Ok neću.
Moram naći nekog boljeg onda.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Da probaš možda kod Alena. Koliko sam primjetio i žene mu dolaze, i to sve česće u zadnje vrijeme.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1497 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Mis mekinjas »

esmasaric wrote:Ok neću.
Moram naći nekog boljeg onda.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Mirza, Glamur, kod Sentade. Ne znam jesam upratila dobro da si kovrcave kose. Ako jesi kod njega odi.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1498 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
?
Drago mi je da ti se svidio prijedlog i da ti funkcioniše na kosi :)
CaneBos wrote:Uzeh neki Indola leave in, sa keratinom.
A ne uzeh Macadamia masku, jer mi gospodja u CM-u rece da je probala neku med i mlijeko maska hidratantna i da joj se najbolje pokazala ta od svih maski, mada mi je malo sumnjivo jer je ona jeftina POP nesto marka kreme. Pa jos razmisljam koju cu..
Ja bih na tvom mjestu kupila Garnier masku od masline, mislim da je čak i snižena sad u cm-u oko 6 KM, što je smiješno naspram makadamije od 25, iskreno meni Makadamija nije nešto bila wow, iako je većini to najbolja hidr. maska, mada možda sam i ja imala prevelika očekivanja jer je svi hvale. Uglavnom maslina mi odradi super posao, neki dan sam kupila Loreal EO malo da promijenim i nije mi to to.
S druge strane, ja nikako da nađem sebi dobar leave-in, Souffle, Balea kokos i one prskalice su mi preslabi za kosu, mogu ih komotno svakih sat vremena nanovo mazati. Makadamija leave-in mi je dosta gust, nikako ne mogu da ga fino rasporedim po kosi i efekat mi nije nešto, kao da mi samo ulijepi kosu a ne hidrira. Trenutno kao leave-in koristim obični regenerator Balea kokos jer je vodenaste strukture pa ga lako rasporedim, a opet dovoljno hidratantan (ipak je namijenjen da se ispira :mrgreen: ), kosa bude baš mekana. Btw, ovo ne preporučujem i drugima da rade, moja kosa je ono baš ekstremno suha, Sahara. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1499 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Je li neko probao Amikin leave in?
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1500 Re: RE: Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

esmasaric wrote:
leki hz wrote:
esmasaric wrote:Mene je Macadamia spasila. Ali sam i promijenila šampon.
Važno je, za suhu kosu, da za vrijeme pranja kosa ne škripi od šampona, nego je kao malo masnija, kao da nisi dobro oprala kosu. E, to je onda taj šampon.

I by the way, da li je neko čuo za Ensara, frizerski salon kod pivare. Haos je skup i čeka se po sedmicu minimum za frizuru. Kako šiša i da li stvarno vrijedi?
Koji si Boga ti šampon kupila, ja više nema šta nisam probala, meni ništa ne odgovara :sad: .
Probaj Lush šampon kupiti u BBI. Malo je čudan jer izgleda kao sapun ali je mojoj sestri spasio kosu. Njoj je baš bila suha, a i probala je dosta šampona dok ovo nije upotrebila.

Ja sam prije dugo vremena koristila Head and Shoulders, i stvarno nisam imala peruti kao što proizvod obećava. Ali mi je kosa bila frizzy. Ne suha i ispucala koliko naelektrisana do maksimuma a nemam kovrđavu kosu pa je izgledalo ko da me struja zdrmala. Pogotovo dan kad je operem. Onda sam probala Pantene, ali sam imala isti rezultat, pa afroditin od kojeg je užasno skripala, ja mislila da to znači da je čista... Ali ne.

Sada koristim Garnierov od masline za suhu kosu i ok mi je. Mada tebi preporučujem da probas s Lushom s obzirom da ove komercijalne marke ne pomažu. Sretno!
Hvala na prijedlogu, probam još i to. Ako znaš koji je tačno koristila da mi napišeš. Hvala unaprijed :) .
Post Reply