Najbolji Ex-YU glumci ?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#351 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by kakavdanakneiskustvu »

i meni je bio ne idol ali priliicno drag kao muzicar i član nadrealista nele karajlić,ali kad vidim šta izjavljuje,mislim,je li,tesko da mi moze vala biti imalo drag,cak naprotiv
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#352 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ako cemo biti posteni, ultima je prvi spomenuo rijec "idol".

Dovoljno sam prosao u zivotu da znam da prosjecni, normalni ljudi idole izgube u kasnom pubertetu. Kao sto sam i dovoljno star da znam da je vrlina ono sto je neprolazno i da joj se treba diviti.

Ljudi su ljudi, bez obzira bile to filmske zvijezde ili obicni "nevidljivi" ljudi. Svi imamo vrline i mane, svi grijesimo.

Iz ovog intervjua da se iscitati da je covjek shvatio svoju gresku, vjerujem da ima barem zrnce iskrenosti u tome iz prostog razloga sto svoje "pokajanje" nije naplatio za razliku od mnogih. Koliko znam ne samo da nije snimio nista u Bosni ili Hrvatskoj, nego u iste nije ni krocio.

I slazem se da treba ponijeti svoj dio krivice za pogresan izbor koji je napravio. Kao sto smatram da to treba svako, jer, budimo iskreni, nije bas da je Bata jedini pogrijesio. A nije bas da bi topovi manje pucali da je Bata kojim slucajem drukcije odlucio (i vrlo vjerovatno umro kao pas u zadnjoj bijedi).

I na kraju ja vama ne zamjerim arsin kojim mjerite, ali pobogu nisam ovdje ja bitan. A i da jesam, opet ne znate moje razloge. Niste ni pitali.

Mozda sam dobio ime po liku kojeg je Bata tumacio, mozda fizicki nalikujem na Batu iz mladosti, mozda me svi zovu Bata... Ne znate, ali svejedno imputirate moje slaganje sa njegovim potezima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#353 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
Koliko znam ne samo da nije snimio nista u Bosni ili Hrvatskoj, nego u iste nije ni krocio.

A nije bas da bi topovi manje pucali da je Bata kojim slucajem drukcije odlucio (i vrlo vjerovatno umro kao pas u zadnjoj bijedi).
Naravno da nije i to, pametnom, sve govori.

Ne bi manje pucali, ali bi im se manje aplaudiralo.
Ima ih i što su umrli u bijedi i sačuvali obraz. Svako pravi izbore, pa je i on napravio svoj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#354 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote:
Naravno da nije i to, pametnom, sve govori.

Ne bi manje pucali, ali bi im se manje aplaudiralo.
Ima ih i što su umrli u bijedi i sačuvali obraz. Svako pravi izbore, pa je i on napravio svoj.
Aplaudiralo im se svakako, bez Bate ili sa njim. Pa nije Bata izmislio Milosevica :roll:

Ima tacno, Miodrag Petrovic Ckalja je najbolji primjer. Umro je kao pseto, nije bio u mogucnosti da kupi ni cipele.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#355 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
Banksy wrote:
Naravno da nije i to, pametnom, sve govori.

Ne bi manje pucali, ali bi im se manje aplaudiralo.
Ima ih i što su umrli u bijedi i sačuvali obraz. Svako pravi izbore, pa je i on napravio svoj.
Aplaudiralo im se svakako, bez Bate ili sa njim. Pa nije Bata izmislio Milosevica :roll:

Ima tacno, Miodrag Petrovic Ckalja je najbolji primjer. Umro je kao pseto, nije bio u mogucnosti da kupi ni cipele.
Nije ga izmislio, ali mu je dao legitimitet. Ako ti idol, ili šta je već kome bio, aplaudira tenkovima koji idu na tuđu državu, ti, ako si plitak i glup, što većina glasača i jeste, jedino možeš pomisliti da je to dobro i poželjno ponašanje. Njegova uloga, u tom smislu, je jako, jako velika i jako, jako negativna i nema tih para i pokajanja koja su ga naknadno mogla izvaditi.
A nije se moralo umirati od siromaštva ako ne podržavaš Miloševića, to nema veze jedno s drugim. Naviku da bude važan na filmu prenio je i u realni život, prijalo mu, valjda, da se u njega gleda i da mu se, i u toj ulozi, opet aplaudira.
Jako, jako negativan lik.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#356 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote:
Nije ga izmislio, ali mu je dao legitimitet. Ako ti idol, ili šta je već kome bio, aplaudira tenkovima koji idu na tuđu državu, ti, ako si plitak i glup, što većina glasača i jeste, jedino možeš pomisliti da je to dobro i poželjno ponašanje. Njegova uloga, u tom smislu, je jako, jako velika i jako, jako negativna i nema tih para i pokajanja koja su ga naknadno mogla izvaditi.
A nije se moralo umirati od siromaštva ako ne podržavaš Miloševića, to nema veze jedno s drugim. Naviku da bude važan na filmu prenio je i u realni život, prijalo mu, valjda, da se u njega gleda i da mu se, i u toj ulozi, opet aplaudira.
Jako, jako negativan lik.
Opet te pitam, sta je starije kokos ili jaje?

Je li Milosevic postao politicki super star i predsjednik Srbije zato sto ga je Bata podrzao ili ga je Bata podrzao kad je ovaj to vec postao?

I je li bas Zivojinovic jedini koji se moralno kompromitovao tih prokletih 90-tih?

I zaboga, odrasli smo ljudi, idoli su stvar pubertetlija, a ovdje svakako ne govorimo jedno o drugom ili sam ja naivan pa vjerujem da se u ringu ne ide ispod pojasa?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#357 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Tomahawk11 »

Nesto kontam, sa Batinim opusom filmova i raznoraznih serija koje je snimao....pa valjda si zaradio neki novac da ne moras i pod stare dane da radis sve i svasta.
Snimanje nekakve bijedne serije na Palama u jeku rata.....ako mu je to trebalo za hljeba, onda ne znam.
Ako je i skrsio sve sto je zaradio za zivota, vaditi se na Palama je opet jadno.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#358 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
Banksy wrote:
Nije ga izmislio, ali mu je dao legitimitet. Ako ti idol, ili šta je već kome bio, aplaudira tenkovima koji idu na tuđu državu, ti, ako si plitak i glup, što većina glasača i jeste, jedino možeš pomisliti da je to dobro i poželjno ponašanje. Njegova uloga, u tom smislu, je jako, jako velika i jako, jako negativna i nema tih para i pokajanja koja su ga naknadno mogla izvaditi.
A nije se moralo umirati od siromaštva ako ne podržavaš Miloševića, to nema veze jedno s drugim. Naviku da bude važan na filmu prenio je i u realni život, prijalo mu, valjda, da se u njega gleda i da mu se, i u toj ulozi, opet aplaudira.
Jako, jako negativan lik.
Opet te pitam, sta je starije kokos ili jaje?
Je li Milosevic postao politicki super star i predsjednik Srbije zato sto ga je Bata podrzao ili ga je Bata podrzao kad je ovaj to vec postao?

I je li bas Zivojinovic jedini koji se moralno kompromitovao tih prokletih 90-tih?

I zaboga, odrasli smo ljudi, idoli su stvar pubertetlija, a ovdje svakako ne govorimo jedno o drugom ili sam ja naivan pa vjerujem da se u ringu ne ide ispod pojasa?
Dilema ne postoji, sasvim je nebitno u kojoj ga je fazi podržavao, ali ''Milošević je postao politički superstar'' između ostalog i zato jer su ga podržavali narodni ''idoli'' poput Živojinovića, oni su mu davali krila. Čitaj to iznad, pametan si, razumiješ o čemu pišem.

Nije jedini, ali o njemu se, logično, ovih dana priča.

Ne razumijem i ne vidim da bilo ko koga ovdje udara ''ispod pojasa'', razgovaramo o BŽ-u, valjda, jel?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#359 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote: razgovaramo o BŽ-u, valjda, jel?
Nadam se.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#360 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
Banksy wrote: razgovaramo o BŽ-u, valjda, jel?
Nadam se.
Nemaš se šta nadati, čitaj.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#361 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by julisiz es grant »

Tomahawk11 wrote:Nesto kontam, sa Batinim opusom filmova i raznoraznih serija koje je snimao....pa valjda si zaradio neki novac da ne moras i pod stare dane da radis sve i svasta.
Snimanje nekakve bijedne serije na Palama u jeku rata.....ako mu je to trebalo za hljeba, onda ne znam.
Ako je i skrsio sve sto je zaradio za zivota, vaditi se na Palama je opet jadno.
Ja imam dojam da u jugoslovenskoj kinematografiji glumcima, pa ni najpopularnijim, nisu bile neke velike zarade. Bar ne tolike da bi se mogao obezbijediti na neki duži period. U knjizi Žarka Lauševića on sam kaže, kad piše da mu je advokat Danilović tražio 10 000 DM za odbranu, da on toliko para ukupno nije zaradio za dotadašnjih 10 godina karijere. Laže li, ne znam.
Mislim da se najviše moglo zaraditi u njemačkim vesternima i sličnim koprodukcijama, tu je i Bata glumio, ali to je bilo 60-ih.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#362 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote:
Nemaš se šta nadati, čitaj.
Takodjer.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#363 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 29/01/2021 09:01, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#364 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Tomahawk11 »

julisiz es grant wrote:
Tomahawk11 wrote:Nesto kontam, sa Batinim opusom filmova i raznoraznih serija koje je snimao....pa valjda si zaradio neki novac da ne moras i pod stare dane da radis sve i svasta.
Snimanje nekakve bijedne serije na Palama u jeku rata.....ako mu je to trebalo za hljeba, onda ne znam.
Ako je i skrsio sve sto je zaradio za zivota, vaditi se na Palama je opet jadno.
Ja imam dojam da u jugoslovenskoj kinematografiji glumcima, pa ni najpopularnijim, nisu bile neke velike zarade. Bar ne tolike da bi se mogao obezbijediti na neki duži period. U knjizi Žarka Lauševića on sam kaže, kad piše da mu je advokat Danilović tražio 10 000 DM za odbranu, da on toliko para ukupno nije zaradio za dotadašnjih 10 godina karijere. Laže li, ne znam.
Mislim da se najviše moglo zaraditi u njemačkim vesternima i sličnim koprodukcijama, tu je i Bata glumio, ali to je bilo 60-ih.
Pa 10 000 DM pred rat i nije bila bas mala cifra.
A dobro, glumci, to je svijet koji je uvijek volio potrositi, pa vjerujem i da nije imao. Skrse i ovi danasnji po 100 miliona, sto ne bi i oni par desetina hiljada :D
A Bata je glumio i u ovim jacim filmovima, pa mi zato zacudo da je bas morao u nekoj žnj produkciji snimati na Palama u jeku rata.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#365 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Ommadawn »

Tomahawk11 wrote:Nesto kontam, sa Batinim opusom filmova i raznoraznih serija koje je snimao....pa valjda si zaradio neki novac da ne moras i pod stare dane da radis sve i svasta.
Snimanje nekakve bijedne serije na Palama u jeku rata.....ako mu je to trebalo za hljeba, onda ne znam.
Ako je i skrsio sve sto je zaradio za zivota, vaditi se na Palama je opet jadno.
To sam se i ja pitao. Kakva te muka treba natjerati da se rukuješ sa čovjekom od čijih odluka i naredbi zavise ljudski životi - Bata sa Karadžićem.

Drugo, i ako je dezorijentirano uletio u politiku, trebao se pokajati još devedesetih a ne na kraju kada su se ujeli za vlastita muda.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#366 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Tomahawk11 »

Ommadawn wrote:
Tomahawk11 wrote:Nesto kontam, sa Batinim opusom filmova i raznoraznih serija koje je snimao....pa valjda si zaradio neki novac da ne moras i pod stare dane da radis sve i svasta.
Snimanje nekakve bijedne serije na Palama u jeku rata.....ako mu je to trebalo za hljeba, onda ne znam.
Ako je i skrsio sve sto je zaradio za zivota, vaditi se na Palama je opet jadno.
To sam se i ja pitao. Kakva te muka treba natjerati da se rukuješ sa čovjekom od čijih odluka i naredbi zavise ljudski životi - Bata sa Karadžićem.

Drugo, i ako je dezorijentirano uletio u politiku, trebao se pokajati još devedesetih a ne na kraju kada su se ujeli za vlastita muda.
Da, to definitivno.
Spomenuh negdje Boru Stjepanovica, citao sa jednom onaj njegov intervju, covjek je prvo izbavio svoju porodicu, a onda i on gledao da se skloni od tog uzasa....a Bata dosao na lice mjesta. Nije mu to trebalo, definitivno. Ako je od te sice prezivio, onda jbg :roll:
U politiku ne ulazi niko ko nema kakve koristi. Danas smo svjedoci tome. Sto kod nas glumci, pjevaci, sportisti ulaze u politiku. Interes. Lova.
Druga stvar, citav zivot glumis likove (uglavnom) koje su kontra onog sto je taj Karadzic predstavljao, a i u onom intervjuu u Danima prica o nekoj traumi iz djetinjstva s klanjem....ako ne mozes sprijeciti, ne mozes nikako uticati, skloni se.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#367 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Ommadawn »

Kao što mi jedan muzičar jednom reče: "Nisam ja htio pjevati patriotske pjesme, krv, suze, znoj, smrt, puška, mač... Znao sam da će to sranje jednom proći, valja druge ljude u oči pogledati tad. Jest, bio sam gladan ali danas imam angažmane po cijeloj bivšoj Jugi i niko me poprijeko do sada nije pogledao."
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#368 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Pismonosa wrote: Ma dobro Bato. Samo trebaš shvatiti da postoje ljudi kojima je ta ratna uloga pojedinih umjetnika nesvarljiva. Ko zna koji je crni umjetnik švrljao i mezetio po Ozrenu u momentu kad je odozgor masakrirana tuzlanska mladost. Danas je godišnjica od tog zločina, btw.

Ono, nije to tek neki nestašluk. Krupna je to stvar. Dozvolite da nas makar zaboli kurac što je okino.
Potpuno se slazem i shvatam.

Zbog toga se, kako vidis, nisam ni javljao na onu temu.

Svi mi imamo arsine po kojim mjerimo i tako treba da bude.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#369 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 29/01/2021 08:57, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#370 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Kao što mi jedan muzičar jednom reče: "Nisam ja htio pjevati patriotske pjesme, krv, suze, znoj, smrt, puška, mač... Znao sam da će to sranje jednom proći, valja druge ljude u oči pogledati tad. Jest, bio sam gladan ali danas imam angažmane po cijeloj bivšoj Jugi i niko me poprijeko do sada nije pogledao."
:-)

Sreća pa nisu svi išli tom Čolinom smetljarskom logikom, pa smo imali i Kemu i Tifu i Žeru i Merlina i sve one koji su pjevali patriotske pjesme, a danas, eto ipak, ''imaju angažmane po cijeloj bivšoj Jugi''.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#371 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by _BataZiv_0809 »

Pjevati patriotske i sovinisticke pjesme nije isto.

Svi pobrojani su vec bili etablirani umjetnici kada je rat poceo i nastavili su raditi dobar posao, tj. snimati dobre pjesme koje su imale odlicnu prodju, i u postratnom periodu. Istim jezikom govorimo i to se nece promijeniti preko noci, makar se zidovima ogradili preko noci.

A umjetnost ne poznaje granice, zabavna muzika pogotovu.
User avatar
basicm
Posts: 10406
Joined: 16/01/2012 21:38

#372 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by basicm »

Koja je razlika izmedju Bate i Hadzihafizbegovica, jednog s jedne, drugog s druge strane?

Nije nista strasno uradio, prilagodio se vremenu i prostoru u kojem zivi.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#373 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by The 51st State »

nego jebo glumca koji snimi preko 300 filmova.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#374 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by Ommadawn »

Banksy wrote:
Ommadawn wrote:
Kao što mi jedan muzičar jednom reče: "Nisam ja htio pjevati patriotske pjesme, krv, suze, znoj, smrt, puška, mač... Znao sam da će to sranje jednom proći, valja druge ljude u oči pogledati tad. Jest, bio sam gladan ali danas imam angažmane po cijeloj bivšoj Jugi i niko me poprijeko do sada nije pogledao."
:-)

Sreća pa nisu svi išli tom Čolinom smetljarskom logikom, pa smo imali i Kemu i Tifu i Žeru i Merlina i sve one koji su pjevali patriotske pjesme, a danas, eto ipak, ''imaju angažmane po cijeloj bivšoj Jugi''.
Po tvojoj logici Čola bi trebao biti manje smetljar da je pjevao "Srbijo majko" ili "Republiko Srpska, domovino mila"???
Frajera to nije interesovalo (a moglo je, jer je bio baš na jebenom mjestu) nego je radio neke druge pjesme, bez političkog sadržaja, pa poslije rata u po Beograda snimi pjesmu "Na adresi ti piše, Sarajevo". I svira i pjeva po cijeloj ex-Yu a da se ikada senzacionalističke novine zabave temom "Treba li Zdravko Čolić pjevati u našem gradu?" kao što je to slučaj sa Dinom Merlinom. Žeru manje-više niko i ne sluša...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#375 Re: Najbolji Ex-YU glumci ?

Post by pici »

The 51st State wrote:nego jebo glumca koji snimi preko 300 filmova.
zato je i dobiJo nadimak ŽIVOTINJA... snimo sve i svašta al dnevnica je ista po danu ili po setu snimanja, pa bilo na palama il u parizu
Post Reply