Najbolji ex-Yu album

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#51 Re: Re:

Post by Altsa »

zg1911 wrote:
Altsa wrote:1. LUNA - Nestvarne stvari
2. SARLO AKROBARTA - Bistriji ili tuplji čovek biva kad...
3. PARAF - Izleti- Zastave
4. MIZAR - Mizar 4.Haustor - Treci svijet
5. OBOJENI PROGRAM - Najvaznije je biti zdrav
6. DISCIPLINA KIČME - Svidja mi se da ti nebude prijatno
7. ELEKTRIČNI ORGAZAM -Električni Orgazam
8. Katarina II - Katarina II
9. LAČNI FRANZ - Ne mi dihat za ovratnik
10. MILADOJKA YOUNEED - Ghastly beyond belief
ovo mi je super lista, makar nikad čuo za ove zadnje
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#52 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Kyuss »

Večinom su nabrojani svi bolji albumi. Fali mi možda još Majke, Fire, Dobri Isak, Let3, Smak, Time....
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#53 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Kyuss »

...rano Kazalište, onaj od Valjka gdje je ona pjesma što je poslije maznula Nirvana, Oktobar, Obojeni program, Pušenje...
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#54

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 04/06/2023 21:54, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#55 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by radostan dan »

Altsa wrote:
radostan dan wrote:Pa dobro...da ne izmisljam, svidja mi se taj opus dok je samarao tanjire po restoranima..
I da ne izmisljam, nisam ga vario u bg fazi...
Dal je do mene, mojih godina onda i sada, neceg treceg, nije ni bitno. :thumbup:
Nije to do godina. Sve ti je to u glavi a ti nisi u glavi dobar.
Tako je...dodaj jos panonskog na.listu, bice kulerska jos za dva stepena više...
Lista bez tajma, buldozera, filigranskih plocnika, itd... :roll:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#56 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Point. »

Tomahawk11 wrote: Neka te bolan.
I Azra grmi, al ne diraj ono sto ne kontas.
Po meni, EKV velicaju vecinom "neshvaceni", nesto slicno kad neshvaceni velicaju crnobijele kambodjanske drame ili rumunski film iz 1953. Vise iz razloga da budu cool u raji nego radi drugog razloga. Zato i ide vecinom komentar "ne shvatas" i slicno. Neko ka shvata Azru i Stulica vjerovatno shvata i EKV, samo sto je to Azra mnogo bolje radila.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#57 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by dale cooper »

A šta je to tako teško shvatiti kod EKV-a ili kod Azre? :zoka: Mislim, fakat dobri bendovi, ali nisu bez premca
ili presedana posebno ako se iole slušalo šta se u isto vrijeme radilo u Britaniji ili Americi.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#58 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Point. »

Ma sve je to u pet deka. Al da se nekom bendu da vise na znacaju nego sto zasluzuju, onda krene prica ma ne shvatate tekstove, to samo mi odabrani shvatamo i slicno.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#59 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by dezurni_ucenik »

EKV nije za neshvacene, vec su samo bili alternativa Dugmetu. Kome se gadio Brega gotivo je Milana. I ja sam ih prije bas gotivio pravo ali kako starim nesto mi pocinju ici sve vise na nervni sistem. Kad cujem Krug i Zemlja za nas :run: . Dobro je Stulic rekao za njih kopija Simple Mindsa.
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#60 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Better Man »

Meni su i danas jednako dragi kao što su bill i osamdesetih. Pored mene, Sedam dana su neprevaziđene pjesme, a i ima ih još poput Iznad grad itd. Štulić jest legenda, ali ponekad stvarno sere. Furao se i on na Beatlese i obrađivao je poznate rock muzičare, pa mu niko nine to prigovarao i srao.
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#61 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Romanija »

During wartime - SCH
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#62 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by zg1911 »

štulić je idiot na kvadrat. šta ta narcisoidna budaletina ima ikome popovati? snimio jedan odličan, jedan dobar, jedan solidan album i gro sranja. a njegove obrade bebića i olivera spadaju u najveće glazbene zločine ikad i igdje
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#63 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by KB9 »

Point. wrote:EKV velicaju vecinom "neshvaceni"

:thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#64 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Altsa »

Romanija wrote:During wartime - SCH
:thumbup:
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#65 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by radostan dan »

Better Man wrote:Meni su i danas jednako dragi kao što su bill i osamdesetih. Pored mene, Sedam dana su neprevaziđene pjesme, a i ima ih još poput Iznad grad itd. Štulić jest legenda, ali ponekad stvarno sere. Furao se i on na Beatlese i obrađivao je poznate rock muzičare, pa mu niko nine to prigovarao i srao.
:thumbup:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#66 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote:
Better Man wrote:Meni su i danas jednako dragi kao što su bill i osamdesetih. Pored mene, Sedam dana su neprevaziđene pjesme, a i ima ih još poput Iznad grad itd. Štulić jest legenda, ali ponekad stvarno sere. Furao se i on na Beatlese i obrađivao je poznate rock muzičare, pa mu niko nine to prigovarao i srao.
:thumbup:
Daj ba :D
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#67 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by radostan dan »

Ne dam bogumi, osamdesetsedme kupio, album - Ljubav, jos je vucem sa sobom...Jedino ako hoŠ da ti presnimim na TDK? :mrgreen:
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#68 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by fakat »

Balkanci su bas teski ljudi. Znaju napraviti strasno dobre stvari, a isto tako i pasti nisko da ti se stomak okrene, i to isti ljudi. Tako je i sa yugo rock muzikom.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#69 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Tito_i_Partija »

Jao, jao jao. EKV, Azra, Disciplina Kicme. :lol: :-)

Ukratko, pojma vi nemate. Najbolji ex-Yu album, i daleko najpopularniji, je remek djelo Kemala Malovcica i Juznog Vetra iz 1987 godine, zvano "Ozeni Me Babo". Sva muzika sa ovih prostora se dijeli na prije ili poslije momenta kad je prvi put ovaj hit odjeknuo na zemaljskoj kugli:

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#70 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Tito_i_Partija »

Point. wrote:Cuj EKV i nake Azre spominjati pored albuma Juznog Vetra u ta doba. Uh kako je bila dobra Vesna Zmijanac.
Zamolio bih te da ne mijesas tu beztalentnu fufaru sa muzickom renesansom zvanom Juzni Vetar. Hvala.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#71 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote:
Point. wrote:Cuj EKV i nake Azre spominjati pored albuma Juznog Vetra u ta doba. Uh kako je bila dobra Vesna Zmijanac.
Zamolio bih te da ne mijesas tu beztalentnu fufaru sa muzickom renesansom zvanom Juzni Vetar. Hvala.
Vesna je bila veca i od Juznog i od svih drugih vjetrova. Kad se samo sjetim, pubertetlijske brucke krenuli rasti, prolazim pored trafike a Vesna se smesi iz svakog casopisa. Na radiju njen zanosni glas a pred vece ide spot iza Dnevnika pa na spavanac. Sanjao sam nocas da te imam jaaaa.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#72 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Tito_i_Partija »

Point. wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Point. wrote:Cuj EKV i nake Azre spominjati pored albuma Juznog Vetra u ta doba. Uh kako je bila dobra Vesna Zmijanac.
Zamolio bih te da ne mijesas tu beztalentnu fufaru sa muzickom renesansom zvanom Juzni Vetar. Hvala.
Vesna je bila veca i od Juznog i od svih drugih vjetrova. Kad se samo sjetim, pubertetlijske brucke krenuli rasti, prolazim pored trafike a Vesna se smesi iz svakog casopisa. Na radiju njen zanosni glas a pred vece ide spot iza Dnevnika pa na spavanac. Sanjao sam nocas da te imam jaaaa.
Vesnina karijera se svodi na mokre snove pubertetlija, k'o i ostale fufare cije su najveci "talenat" sise, noge i guzica: Sneki, Ceca, itd.

Sa druge strane, muzika Juznog Vetra je kovala muzicku istoriju cijelog Balkana, i zauvijek ce ostat' zapamcena k'o najuticajnija muzicka sila koja je ikada krasila ovu regiju. :wink:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#73 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote:
Vesnina karijera se svodi na mokre snove pubertetlija, k'o i ostale fufare cije su najveci "talenat" sise, noge i guzica: Sneki, Ceca, itd.

Sa druge strane, muzika Juznog Vetra je kovala muzicku istoriju cijelog Balkana, i zauvijek ce ostat' zapamcena k'o najuticajnija muzicka sila koja je ikada krasila ovu regiju. :wink:
Zajebavam se bolan. Sjecam se par Vesninih hitova koji su se prije rata non stop vrtili. Nije lose par tih pjesama. Osim Sinana i Brene, ne sjecam se ostalih perjanica JV.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#74 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Tito_i_Partija »

Point. wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Vesnina karijera se svodi na mokre snove pubertetlija, k'o i ostale fufare cije su najveci "talenat" sise, noge i guzica: Sneki, Ceca, itd.

Sa druge strane, muzika Juznog Vetra je kovala muzicku istoriju cijelog Balkana, i zauvijek ce ostat' zapamcena k'o najuticajnija muzicka sila koja je ikada krasila ovu regiju. :wink:
Zajebavam se bolan. Sjecam se par Vesninih hitova koji su se prije rata non stop vrtili. Nije lose par tih pjesama. Osim Sinana i Brene, ne sjecam se ostalih perjanica JV.
E jebo ga ti, pa valjda ne mislis da sam ja ozbiljan? :D

I Brena nema veze sa JV. Samo Kemal, Sinan, Semsa, Dragana, i Mile. :-D
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#75 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote:
Point. wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Vesnina karijera se svodi na mokre snove pubertetlija, k'o i ostale fufare cije su najveci "talenat" sise, noge i guzica: Sneki, Ceca, itd.

Sa druge strane, muzika Juznog Vetra je kovala muzicku istoriju cijelog Balkana, i zauvijek ce ostat' zapamcena k'o najuticajnija muzicka sila koja je ikada krasila ovu regiju. :wink:
Zajebavam se bolan. Sjecam se par Vesninih hitova koji su se prije rata non stop vrtili. Nije lose par tih pjesama. Osim Sinana i Brene, ne sjecam se ostalih perjanica JV.
E jebo ga ti, pa valjda ne mislis da sam ja ozbiljan? :D

I Brena nema veze sa JV. Samo Kemal, Sinan, Semsa, Dragana, i Mile. :-D
Zar nije Lepa bila u JV? Gledaj ti udarnog tima ljeb te jebo. :mrgreen:
Post Reply