Najbolji ex-Yu album

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

John Cleese
Posts: 37263
Joined: 25/05/2010 18:30

#101 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by John Cleese »

omar little wrote:uprkos ovim gore nekim,kao, posprdnostima, mile bas je bio tektonska sila narodnjacke pop produkcije bivse jugoslavije. tek-ton-ska.
Koji Mile? :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26827
Joined: 16/07/2010 13:49

#102 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by medvjed23 »

stidi se
John Cleese
Posts: 37263
Joined: 25/05/2010 18:30

#103 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by John Cleese »

medvjed23 wrote:stidi se
Evo, stidim se... i opet nista... :| :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26827
Joined: 16/07/2010 13:49

#104 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by medvjed23 »

ih, vi mladi bi sve sad i odmah.. ne može to tako.. stidi se dugo, strpljivo i mukotrpno, pa možda saznaš koji mile je okitio jugoslavensku muziku najljepšim notama i riječima..
John Cleese
Posts: 37263
Joined: 25/05/2010 18:30

#105 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by John Cleese »

medvjed23 wrote:ih, vi mladi bi sve sad i odmah.. ne može to tako.. stidi se dugo, strpljivo i mukotrpno, pa možda saznaš koji mile je okitio jugoslavensku muziku najljepšim notama i riječima..
:lol: Da nije onaj sto ga svojevremeno greskom spomenuse, umjesto izvjesnog Bore Spuzica, u odgovoru na radio-zagonetku "sta prvo uhvatite rukom kad ujutro krenete u kupatilo"? :|
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#106 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by zomri »

Koji Mile? Ovaj Mile

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#107 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote:uprkos ovim gore nekim,kao, posprdnostima, mile bas je bio tektonska sila narodnjacke pop produkcije bivse jugoslavije. tek-ton-ska.
Najuspjesniji i najuticajniji folk kompozitor Balkana svih vremena. Statisticki dokazano.

I o kakvim posprdnostima pricas? :?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#108 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Ommadawn »

Jedni od najkvalitetnijih muzicara su svirali upravo u Juznom Vetru

- Josip Bocek, gitarista - svirao prethodno u Korni Grupi, Dinamitima a ucestvovao i na ploci Kongres Rock Majstora.
- Sava Bojic, gitarista - svirao u progresiv-rock grupi Tako i u heavy metal grupi Gordi. Najduze se zadrzao u J.V.
- Vladimir Furduj Furda, bubnjar - svirao u raznim rock grupama tokom sedamdesetih, u jazz-orkestru Radio Televizije Beograd, te i u simfonijskom orkestru. Odradio bubnjeve na famoznoj turneji Juznog Vetra 1986.

Sam Mile Ilic "Mile Bas" je zapoceo karijeru u pop i rock grupama ali kako je na kraju rekao "tu leba nema". I nema, jebiga.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#109 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Ommadawn »

Point. wrote:
ultima_palabra wrote:
Point. wrote:Volio bih vidjeti likove koji rezu vene na Malovcica.
Jednom prilikom sam se vozio od Padove do Karlovca sa nekim građevinskim radnicima iz Cazina i Kladuše. Upoznao sam svu širinu i raskoš Kemalovog repertoara :mrgreen:
Uh, ili bi ih ubio ili bi me ubili prije slovenske granice.
Ja sam jednom skontao curu, ma izgledala kao avion! I sjeli mi u njen auto kad treba pusti Kemala Malovcica i Sinana Sakica. Kontam "F***k and run away". Na kraju ispade samo "Run, run away".
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#110 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by ultima_palabra »

Ommadawn wrote:Jedni od najkvalitetnijih muzicara su svirali upravo u Juznom Vetru

- Josip Bocek, gitarista - svirao prethodno u Korni Grupi, Dinamitima a ucestvovao i na ploci Kongres Rock Majstora.
- Sava Bojic, gitarista - svirao u progresiv-rock grupi Tako i u heavy metal grupi Gordi. Najduze se zadrzao u J.V.
- Vladimir Furduj Furda, bubnjar - svirao u raznim rock grupama tokom sedamdesetih, u jazz-orkestru Radio Televizije Beograd, te i u simfonijskom orkestru. Odradio bubnjeve na famoznoj turneji Juznog Vetra 1986.

Sam Mile Ilic "Mile Bas" je zapoceo karijeru u pop i rock grupama ali kako je na kraju rekao "tu leba nema". I nema, jebiga.
Boček je među top 5 ex-yu gitarista.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#111 Re: Najbolji ex-Yu album

Post by Ommadawn »

ultima_palabra wrote: Boček je među top 5 ex-yu gitarista.
Njegovu kompoziciju "Dinamit" sa albuma Kongres Rock Majstora sam svojevremeno skidao na gitari.
Post Reply