Najbolji dio Tuzle za život ?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Ivo Lola
Posts: 822
Joined: 18/04/2009 19:59

#1 Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Ivo Lola »

evo vidim sličnu temu na sarajevskom podforumu pa zašto je ne bi imali i mi
ja cu početi
ako se radi o zgradama onda stupine pa bulevar
te novi dio, ne znam kako bi ga nazvo, gdje su titanic, avaz i toranj
sto se tice kuca to su svakako si selo, kula i zlokovac (ali samo prvih par redova kuca u ovim naseljima), skojevska i solina
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by plain vanilla »

Ivo Lola wrote:evo vidim sličnu temu na sarajevskom podforumu pa zašto je ne bi imali i mi
ja cu početi
ako se radi o zgradama onda stupine pa bulevar
te novi dio, ne znam kako bi ga nazvo, gdje su titanic, avaz i toranj
sto se tice kuca to su svakako si selo, kula i zlokovac (ali samo prvih par redova kuca u ovim naseljima), skojevska i solina
solina?
meni to kao slijepo crijevo, jos malo pa selo

bilevar mi je ok, a stupine jok
i inace ne volim nista na juznoj magistrali :D

inace, drazi mi je zapadni dio grada
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by NIN »

Novogradnja izmedju Sjenjaka i Slavinovica. K tome, istocni dio grada je dosta cisci sto se zraka tice. Najbolja zgrada definitivno je tehnogradova uz setalsite na Banji.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by plain vanilla »

NIN wrote:Novogradnja izmedju Sjenjaka i Slavinovica. K tome, istocni dio grada je dosta cisci sto se zraka tice. Najbolja zgrada definitivno je tehnogradova uz setalsite na Banji.
da izvines, meni Slavinovici nisu grad..da ne pomjerise tablu Tuzle ostali bi van grada :D

a ta zgrada uz setaliste nemam pojma gdje je :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by insomnia78 »

plain vanilla wrote:
NIN wrote:Novogradnja izmedju Sjenjaka i Slavinovica. K tome, istocni dio grada je dosta cisci sto se zraka tice. Najbolja zgrada definitivno je tehnogradova uz setalsite na Banji.
da izvines, meni Slavinovici nisu grad..da ne pomjerise tablu Tuzle ostali bi van grada :D

a ta zgrada uz setaliste nemam pojma gdje je :lol:
Pa tebi haman samo Slatina grad

s' moje sokocalo
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by plain vanilla »

insomnia78 wrote:
plain vanilla wrote:
NIN wrote:Novogradnja izmedju Sjenjaka i Slavinovica. K tome, istocni dio grada je dosta cisci sto se zraka tice. Najbolja zgrada definitivno je tehnogradova uz setalsite na Banji.
da izvines, meni Slavinovici nisu grad..da ne pomjerise tablu Tuzle ostali bi van grada :D

a ta zgrada uz setaliste nemam pojma gdje je :lol:
Pa tebi haman samo Slatina grad

s' moje sokocalo
ma jok, kazem da mi Slavinovici nisu grad, a nije vala ni Solina :skoljka:

a za ovu zgradu kod setalista ne mogu da skontam gdje je, naravno da je grad
Galamdzija
Posts: 206
Joined: 15/04/2008 13:52

#7 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Galamdzija »

Misli čojk na onu uz šetalište kako ne znaš :-D ? Prohodaj loma od centralnog grijanja prema Partizanu pa gore niz šetalište pa ćeš garant primjetiti zgradicu. Naš grad i nije grad već je opština sačinjena od MZ :-? Nemaš 60 godina pa da se sjećaš Malte pa da računaš da je "grad" od male pijace do Kreke nove. :wink:
User avatar
Ivo Lola
Posts: 822
Joined: 18/04/2009 19:59

#8 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Ivo Lola »

bogami solina je itekako grad
samo sto mi ne znamo definiciju grada
grad cine i njegova rubna naselja, e u modernim tokovima kretanja ljudi, upravo ta rubna naselja postaju najskuplja i napozeljnija za zivot

ne moze me niko ubjediti da je bolje zivjeti na mejdanu gdje ti komsija gleda kroz prozor i moze preskocit komotno ako hoce nego u solini gdje je zrak puno cisci, imas svoje dvoriste, odlicnu saobracajnu povezanost sa gradom...
uostalom haj fino na PIK i pogledaj cijenu zemljista u npr. miladijama i batvi i uporedi sa solinom, nije to dzaba
iako su ova naselja u samom "gradu"

P.S. ja ne zivim u solini, nazalost :-D
emirolini
Posts: 3529
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#9 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by emirolini »

Dubrave :D
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#10 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by %tacno* »

od pijace ka istoku
ono sto je ostalo tamo zapadnije moze se izdvojiti slatina ali i ona je prenaseljena. uvijek neka guzva, cika, vriska.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#11 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Halcyon »

plain vanilla wrote:ma jok, kazem da mi Slavinovici nisu grad, a nije vala ni Solina :skoljka:
Tipično malograđansko rezonovanje - grad je od Brčanske Malte do Slatine, sve ostalo su sela. :roll:

Što se stambenih zgrada tiče, rekao bih Stupine. Što se tiče kuća, meni se nekako uvijek sviđala mahala sagrdžije Murge.

I, naravno, Solina. <3
Tyke
Posts: 2659
Joined: 23/02/2012 05:44

#12 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Tyke »

Od Pecara na Brcanskoj prema Bulevaru do preko Jale na Stupine ipak mi je centar Tuzle. Slatina je ok, ali mi gornji dio grada ipak primamljiviji za zivjeti. I Irac nije daleko od centra grada pa je ipak "mrtvo" mjesto.

Nisam ljubitelj kuca tako da mi svejedno koji dio da je grada, ne svidja mi se. Ako vec moram birati onda neka to bude pocetak Kicelja kod skvera.
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#13 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by skvo »

Ja evo preko 20 godina zivim na Stupinama i nije lose :)

Uvijek su mi se svidjale one zgrade u ulici Petra Kocica, ispod Suda, kod Dalme. U centru si, a mirna ulica, male zgrade sa 4 do 6 stanova, dvoriste...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#14 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Heller »

Slatina, super djetinjstvo, igralište s te strane Slatina definitivno, zatim Bulevar, oko Skvera(VI Bosanska, Hendek itd..) i ono na potezu Cipelici-Pivara
User avatar
pohakontas
Posts: 1189
Joined: 16/01/2013 20:54
Location: bio tamo sad sam ovdje

#15 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by pohakontas »

Nezivim u Tuzli al idem cesto tamo kod prijatelja i meni se najvise svidjaju Slavinovici i to onaj dio malo izvisen .
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by sumirprimus »

najbolje sad oko skupstine kantona...
prodavat kospe,kokice,kikiriki...sokove u tetrapaku...saso mange..bizmis cvjeta... bolja vremena dolaze :thumbup:
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by sumirprimus »

smijem li? :skoljka:
rijetki su pozitivni i svijetli primjeri za odabir životnog prostora u tz...
ostalo,oronulo,zapusteno,prenapućeno,ili novije gradnje sa totalno lošom izvedbom...
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#18 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Great Cornholio »

skvo wrote:Ja evo preko 20 godina zivim na Stupinama i nije lose :)

Uvijek su mi se svidjale one zgrade u ulici Petra Kocica, ispod Suda, kod Dalme. U centru si, a mirna ulica, male zgrade sa 4 do 6 stanova, dvoriste...
Stupine postaju sve ljepše kako napreduju ona posađena stabla, kako je sve više zelenila, ali trebaće vremena da Stupine "sazriju" da dobiju "dušu" koju imaju stariji dijelovi grada, kao što je ima baš taj dio koji si spomenuo, od Zatvora do Suda, od "Doma" pa do MUP-a.

Sličan ambijent je i oko onih malih zgrada, do 6 spratova, na Brčanskoj, poznatih pod nadimkom "šibice", koje su "poredane" oko O.Š. Brčanska Malta i obdaništa ( ne znam kako se zove).
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#19 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Great Cornholio »

Pitam mene skoro jedan prijatelj iz mjesta u kojem trenutno živim " Kakva je Tuzla", a ja njemu odgovaram " Ma super je Tuzla, u Tuzli čovjek ima sve što mu je potrebno za normalan život, škole, fakultete, ima se se gdje liječit' ako se razboli, sport i kultura takođe funkcionišu, ne onako kako bi trebalo ali ipak radi i Pozorište i Muzej, Galerija portreta itd., aktivni su i sportski klubovi i postoji i ono što je potrebno za njihov rad, jedino je problem što Tuzlaci teško mogu naći posao u Tuzli".
tester33
Posts: 206
Joined: 13/12/2011 19:24

#20 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by tester33 »

Ljepunice.
Incub
Posts: 711
Joined: 16/04/2007 15:44

#21 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Incub »

Great Cornholio wrote:Pitam mene skoro jedan prijatelj iz mjesta u kojem trenutno živim " Kakva je Tuzla", a ja njemu odgovaram " Ma super je Tuzla, u Tuzli čovjek ima sve što mu je potrebno za normalan život, škole, fakultete, ima se se gdje liječit' ako se razboli, sport i kultura takođe funkcionišu, ne onako kako bi trebalo ali ipak radi i Pozorište i Muzej, Galerija portreta itd., aktivni su i sportski klubovi i postoji i ono što je potrebno za njihov rad, jedino je problem što Tuzlaci teško mogu naći posao u Tuzli".
Jeste svemu su krivi Kalesija, Srebrenik, Zivinice, Lukavac .....
Ko ima sta da ponudi taj i nadje posao, kad se nema sta reci odma ljudi sa strane....
Dosta raje se predstavlja kao dio nekih "starih Tuzlanskih porodica" a kad pitas odakle ti je djed, nena - obisno iz gore navedenig opstina- koje navodno smetaju...
Kvalitet i samo kvalitet pa ces naci posao i u Sarajevu
Incub
Posts: 711
Joined: 16/04/2007 15:44

#22 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Incub »

Spominjete da je grad od Brcanske pa do Slatine, samo da napomenem da se pojedinci trude kako da dobijemo status grada na nivou BiH, jer to jos nismo kao sto su Sarajevo, Banja LUka,Mostar,Zenica
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#23 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Great Cornholio »

Incub wrote:
Great Cornholio wrote:Pitam mene skoro jedan prijatelj iz mjesta u kojem trenutno živim " Kakva je Tuzla", a ja njemu odgovaram " Ma super je Tuzla, u Tuzli čovjek ima sve što mu je potrebno za normalan život, škole, fakultete, ima se se gdje liječit' ako se razboli, sport i kultura takođe funkcionišu, ne onako kako bi trebalo ali ipak radi i Pozorište i Muzej, Galerija portreta itd., aktivni su i sportski klubovi i postoji i ono što je potrebno za njihov rad, jedino je problem što Tuzlaci teško mogu naći posao u Tuzli".
Jeste svemu su krivi Kalesija, Srebrenik, Zivinice, Lukavac .....
Ko ima sta da ponudi taj i nadje posao, kad se nema sta reci odma ljudi sa strane....
Dosta raje se predstavlja kao dio nekih "starih Tuzlanskih porodica" a kad pitas odakle ti je djed, nena - obisno iz gore navedenig opstina- koje navodno smetaju...
Kvalitet i samo kvalitet pa ces naci posao i u Sarajevu
Ne bih ja vala u Sarajevu živio kad bi mi neko dao platu milion maraka.

u pravu si, masi današnjih Tuzlaka preci su iz okolnih gradića i sela, ili iz nekih drugih dijelova BiH, al' brate dragi kako je Kanton preuzeo komandu, slabo se ko od prijeratnih Tuzlaka može zaposliti u Tuzli, nisu valjda svi nekvalitetniji od ovih iz okolnih gradića i sela.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#24 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Great Cornholio »

Incub wrote:Spominjete da je grad od Brcanske pa do Slatine, samo da napomenem da se pojedinci trude kako da dobijemo status grada na nivou BiH, jer to jos nismo kao sto su Sarajevo, Banja LUka,Mostar,Zenica
Ma Tuzla je ba grad, formalno nije, ali to u stvarnosti jeste, a biće i formalno, kad Jasminu to bude potrebno da bi se mogao kandidovati za gradonačelnika.

Sad mu nije preša i hića, lijepo mu je i ko načelniku, pa se nešto previše i ne trudi,kad bude trebalo začas će se te formalnosti završiti.
User avatar
Skream
Posts: 1739
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#25 Re: Najbolji dio Tuzle za život ?

Post by Skream »

Znao sam da će tema malo otići u pogrešnom smjeru :(
Elem, meni su najbolje one male zgradice iz suda i one uz oktobarsku ulicu što iza imaju igralište, klupe i malo zelenila :D
Post Reply