Najbolji advokat za razvod

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#76 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by arslanica »

nineinchnails wrote:Ako se razvodimo sporazumno, da li nam treba advokat?

Ja još nisam načisto šta da radim, jer imamo malu bebu. Ne znam da li je bolje po dijete da ne gleda neskladan brak ili da funkcionišemo kako-tako. Ne znam šta da radim.

Iskustva?
ja sam se sporazumno razvela ... jedan odlazak socijalnom radniku na pomirenje, i jedan odlazak na sud .... postavila samo jedno pitanje sudiji - i brak razveden ... sve skupa je koštalo oko 70 KM
ne treba advokat ...
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#77 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by zavezata-vreca »

hoš platit kafu šećerlamice?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#78 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by ho oponopono »

nineinchnails wrote:Ako se razvodimo sporazumno, da li nam treba advokat?

Ja još nisam načisto šta da radim, jer imamo malu bebu. Ne znam da li je bolje po dijete da ne gleda neskladan brak ili da funkcionišemo kako-tako. Ne znam šta da radim.

Iskustva?
...jebiga, ako ti velim de šuti bolan, trpi, nemoj zarad kindera...šta će komšiluk, rodbina reći...gluho bilo...nije ni kod drugih bajno...zajeb...:pusi2:

...ako ti kažem odjebi to sve bolan, odrašće kinder, nećeš živjeti 100 godina, ne daj na sebe...opet to je tvoj život, šta ja/peti/deseti imamo sa tvojim privatnim paklom...valjda znaš šta sve se može deverati, šta nije za toleranciju...i kad je dosta...nisu svačiji nervi isti...niti pizdimo zbog istih stvari...:pusi2:

...advokat ti ne treba i da nije sporazumno bolan, ne daj lovu lopužama zarad dva tri lista papira...:pusi2:
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#79 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by pukepuke »

nineinchnails wrote:Ako se razvodimo sporazumno, da li nam treba advokat?

Ja još nisam načisto šta da radim, jer imamo malu bebu. Ne znam da li je bolje po dijete da ne gleda neskladan brak ili da funkcionišemo kako-tako. Ne znam šta da radim.

Iskustva?
Čini mi se da se razvod ne može pokrenuti ako je beba mlađa od godinu dana, nisam sigurna. Nije ni lako ni dobro rasturiti obitelj ali valja vama dvoma živjeti jedno s drugim. Znam da će zvučati grubo ali dijete je malo, neće se ni sjećati da je nekad živjelo s oba roditelja, a o vama ovisi u kojoj mjeri će drugi roditelj biti angažiran u djetetovom životu. No, realno, samo ti i tvoj muž znate odgovor na tvoju dilemu.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#80 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by nineinchnails »

Hvala na savjetima.
Ne znam. Nesretni smo oboje i ne znamo kako da prevazidjemo krizu i da ostanemo zajedno.
Trebali bi biti najsretniji na svijetu, jer, dobili smo dijete nakon puno godina braka, a nismo.
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#81 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by pukepuke »

nineinchnails wrote:Hvala na savjetima.
Ne znam. Nesretni smo oboje i ne znamo kako da prevazidjemo krizu i da ostanemo zajedno.
Trebali bi biti najsretniji na svijetu, jer, dobili smo dijete nakon puno godina braka, a nismo.
Eh... Teško je to... Borba s neplodnošću nerijetko dovede do bračnog kraha, znam više takvih primjera.
Jeste li probali sa savjetovanjem, mislim da pri centru za socijalni rad i po raznim nevladinim organizacijama, centrima za obitelj i slično, postoje psiholozi-bračni savjetnici.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#82 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by kakavdanakneiskustvu »

nineinchnails wrote:Ako se razvodimo sporazumno, da li nam treba advokat?

Ja još nisam načisto šta da radim, jer imamo malu bebu. Ne znam da li je bolje po dijete da ne gleda neskladan brak ili da funkcionišemo kako-tako. Ne znam šta da radim.

Iskustva?

s jedne strane je bolje se razici ako je moguce civilizovano zbog vas i djeteta,s druge tesko je onom roditelju koji ne dobije starateljstvo,vrlo je tesko ziviti bez malog djeteta,vidjati ga par sati sedmicno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#83 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by kakavdanakneiskustvu »

nineinchnails wrote:Hvala na savjetima.
Ne znam. Nesretni smo oboje i ne znamo kako da prevazidjemo krizu i da ostanemo zajedno.
Trebali bi biti najsretniji na svijetu, jer, dobili smo dijete nakon puno godina braka, a nismo.

uh,kako me to popdsjeca na moju situaciju,probajte to izgladiti ako mozete
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#84 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by Njanjavi »

Citajuci podosta raje na ovoj temi nekako kontam, kako se insan tako uljuljka u drustveno podmetanje te neke krivice ako si samac, kao nije nesta ok sa njim, peder garant, ludak ovo ono.
Nekako mi presmjesno sto svi misle da je svaki insan po defaultu sposoban za zivot u dvoje kad je reala sasvim drukcija, pogotovo u ovakvim drustvima poput naseg, poslije rata kojeg smo prosli, imas generacije i generacije sa kratkim fitiljom sa ptsp ugnijezdenim u lobanji kojem malo fali da ispliva.
Nije svako stvoren za zivot u dvoje i sa tim na umu treba ulaziti u takve avanture prije pravljenja djece.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#85 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by kakavdanakneiskustvu »

Njanjavi wrote:Citajuci podosta raje na ovoj temi nekako kontam, kako se insan tako uljuljka u drustveno podmetanje te neke krivice ako si samac, kao nije nesta ok sa njim, peder garant, ludak ovo ono.
Nekako mi presmjesno sto svi misle da je svaki insan po defaultu sposoban za zivot u dvoje kad je reala sasvim drukcija, pogotovo u ovakvim drustvima poput naseg, poslije rata kojeg smo prosli, imas generacije i generacije sa kratkim fitiljom sa ptsp ugnijezdenim u lobanji kojem malo fali da ispliva.
Nije svako stvoren za zivot u dvoje i sa tim na umu treba ulaziti u takve avanture prije pravljenja djece.

da,pametno rečeno
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#86 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by anchor85 »

Njanjavi wrote:Citajuci podosta raje na ovoj temi nekako kontam, kako se insan tako uljuljka u drustveno podmetanje te neke krivice ako si samac, kao nije nesta ok sa njim, peder garant, ludak ovo ono.
Nekako mi presmjesno sto svi misle da je svaki insan po defaultu sposoban za zivot u dvoje kad je reala sasvim drukcija, pogotovo u ovakvim drustvima poput naseg, poslije rata kojeg smo prosli, imas generacije i generacije sa kratkim fitiljom sa ptsp ugnijezdenim u lobanji kojem malo fali da ispliva.
Nije svako stvoren za zivot u dvoje i sa tim na umu treba ulaziti u takve avanture prije pravljenja djece.
Ja ovo da nije svako stvoren za život u dvoje i za produženje vrste trubim svom okruženju već duže. Naravno, svi me smatraju luđakinjom ili kažu da još nisam upoznala pravog, da ću nadoći. K'o da sam hljeb pa treba da nadođem. Dovoljno je onih koji će sve to odraditi, ne trebam još ja.
A onda mi se prijateljice svako malo žale i svako malo bi da se razvedu. A ja im fino rekla :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#87 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by kakavdanakneiskustvu »

pukepuke wrote:
nineinchnails wrote:Ako se razvodimo sporazumno, da li nam treba advokat?

Ja još nisam načisto šta da radim, jer imamo malu bebu. Ne znam da li je bolje po dijete da ne gleda neskladan brak ili da funkcionišemo kako-tako. Ne znam šta da radim.

Iskustva?
Čini mi se da se razvod ne može pokrenuti ako je beba mlađa od godinu dana, nisam sigurna. Nije ni lako ni dobro rasturiti obitelj ali valja vama dvoma živjeti jedno s drugim. Znam da će zvučati grubo ali dijete je malo, neće se ni sjećati da je nekad živjelo s oba roditelja, a o vama ovisi u kojoj mjeri će drugi roditelj biti angažiran u djetetovom životu. No, realno, samo ti i tvoj muž znate odgovor na tvoju dilemu.

mislim da se to može,nebitno za dob djeteta
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#88 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by Njanjavi »

anchor85 wrote:
Njanjavi wrote:Citajuci podosta raje na ovoj temi nekako kontam, kako se insan tako uljuljka u drustveno podmetanje te neke krivice ako si samac, kao nije nesta ok sa njim, peder garant, ludak ovo ono.
Nekako mi presmjesno sto svi misle da je svaki insan po defaultu sposoban za zivot u dvoje kad je reala sasvim drukcija, pogotovo u ovakvim drustvima poput naseg, poslije rata kojeg smo prosli, imas generacije i generacije sa kratkim fitiljom sa ptsp ugnijezdenim u lobanji kojem malo fali da ispliva.
Nije svako stvoren za zivot u dvoje i sa tim na umu treba ulaziti u takve avanture prije pravljenja djece.
Ja ovo da nije svako stvoren za život u dvoje i za produženje vrste trubim svom okruženju već duže. Naravno, svi me smatraju luđakinjom ili kažu da još nisam upoznala pravog, da ću nadoći. K'o da sam hljeb pa treba da nadođem. Dovoljno je onih koji će sve to odraditi, ne trebam još ja.
A onda mi se prijateljice svako malo žale i svako malo bi da se razvedu. A ja im fino rekla :D
:lol: :lol:
Nista gore vec kad se okolina nafura da zna bolje od tebe haman sta ti je :twisted:
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#89 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by bumerangss »

Santi wrote:
mirsek wrote:Inace neka moja dilema, da li je po vama degutantno potpisvati predbracni ugovor ?
Mislim ono ispade kao da nemas povjerenja u partnera kao da se gubi draz i ljepota tog cina, sa druge strane partner ako te voli to bi mu bila samo formalnost i dokaz da nije sa tobom radi para.
Ljudi koji se uvrede na predlog partnera da to potpišu su obični manipulatori. To što su "povređeni i uvređeni" je krunski dokaz da su s nekim iz koristi. Bolje je biti sam nego se ponižavati vezom ili brakom s takvom osobom.
:thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#90 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by vješalica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mislim da se to može,nebitno za dob djeteta
Po porodicno zakonu federlacije muz nema pravo na tuzbu za razvod braka dok dijete ne navrsi 3 godine zivota ili dok je zena trudna ;)
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#91 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by bumerangss »

anchor85 wrote:
Njanjavi wrote:Citajuci podosta raje na ovoj temi nekako kontam, kako se insan tako uljuljka u drustveno podmetanje te neke krivice ako si samac, kao nije nesta ok sa njim, peder garant, ludak ovo ono.
Nekako mi presmjesno sto svi misle da je svaki insan po defaultu sposoban za zivot u dvoje kad je reala sasvim drukcija, pogotovo u ovakvim drustvima poput naseg, poslije rata kojeg smo prosli, imas generacije i generacije sa kratkim fitiljom sa ptsp ugnijezdenim u lobanji kojem malo fali da ispliva.
Nije svako stvoren za zivot u dvoje i sa tim na umu treba ulaziti u takve avanture prije pravljenja djece.
Ja ovo da nije svako stvoren za život u dvoje i za produženje vrste trubim svom okruženju već duže. Naravno, svi me smatraju luđakinjom ili kažu da još nisam upoznala pravog, da ću nadoći. K'o da sam hljeb pa treba da nadođem. Dovoljno je onih koji će sve to odraditi, ne trebam još ja.
A onda mi se prijateljice svako malo žale i svako malo bi da se razvedu. A ja im fino rekla :D
Ni ja necu da se ženim... jednostavno vidim da sam takav tip da odlicno funkcionišem sam iako imam 34 godine ali uživam u poslu koji radimm i kad dodjem kuci hocu da se odmorim, hocu na fb :D necu da me niko zajebaje sta kome lajkam, kad mi prahne odem na pizzu na caršiju, prohodam, odem sam na more, idem na nudisticku plažu, seksam se sa kim i koliko hocu, volim avanture sa osobom kojoj ni ime ne znam :D ostanem u discu do 3 4 ujutro a spavam do 11 12 pa doruckujem u 13 14 radim sta i kad hocu jer vidim da je život jedan i jako je okrutan, nepravedan... vidim da i djeca kad odrastu okrenu glavu od roditelja (ima izuzetaka ali jako malo) a i svakakvih sudbina kao naprimjer da se vjencaju u 30-oj 35-oj pa dobiju jedno dvoje djece, sve idealno jako sretni, djeca se školuju kad odjednom mama oboli od karcinoma i umre u 50 i nekoj godini i on ostane sa dvoje školaraca... ne znam možda što sam u životu preživio dosta toga, ostao sam bez oca u 12-oj a bez mame u 28-oj godini i znam koliko mi je to ostavilo traume... ne bih opet mogao podnijeti neku tragediju... strah me života... ne volim rastanke pa necu niskim da se vežem.... :sad:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#92 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by kakavdanakneiskustvu »

vješalica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
mislim da se to može,nebitno za dob djeteta
Po porodicno zakonu federlacije muz nema pravo na tuzbu za razvod braka dok dijete ne navrsi 3 godine zivota ili dok je zena trudna ;)

zato žena može traziti razvod braka a da je djetetu manje od tri godine
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#93 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by vješalica »

Ne mogu da shvatim ljude koji se osluce jedno za drugo pa poslije shvate da nisu u stanju prevazici neke zivotne situacije isto kao i oni koji prelaze preko svih pizdarija preko kojih razuman covjek ne bi nikad presao
Valjda neki se drustveni status ganja bracnom zajednicom a to sto su zivoti vasi sruseni nije samo stvar vas nego i okoline koja mora saburati takve pojave ljudske na svakom koraku
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#94 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by walk_M-A-N »

pukepuke wrote:
nineinchnails wrote:Ako se razvodimo sporazumno, da li nam treba advokat?

Ja još nisam načisto šta da radim, jer imamo malu bebu. Ne znam da li je bolje po dijete da ne gleda neskladan brak ili da funkcionišemo kako-tako. Ne znam šta da radim.

Iskustva?
... samo ti i tvoj muž znate odgovor na tvoju dilemu.
Ovo je otprilike ono što se može reći ovdje..
Ne znam je li čudnije pitati ovako bitnu i složenu stvar na forumu, ili dati neki brzi da/ne savjet.
Osim pomenutih savjetovališta, bilo bi dobro da imate osobe koji vam mogu dati savjet, kako se ono kaže, životno iskusne i tankoćutne a dobronamjerne, po jedno sa njene i njegove strane.

Ne znam nešto o razvodima ali znam da dosta forumaša ne bi ni bilo da se to tako prije moglo i radilo.
A da li je to dobro ili ne, može se reći tek na kraju, kada se sabere i oduzme sve u životu.
ifaufa
Posts: 49
Joined: 05/12/2012 09:41

#95 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by ifaufa »

Imam par pitanja pa ako neko zna, molim za odgovor. U braku sam 5 godina, i imamo dvoje djece 3 i 2 godine. Mnogo sam truda..kompromisa i zrtve ulozila u vezu..brak( u vezi smo dugo bili prije braka) i veza je naravno jedno brak drugo. U braku sam upoznala stranu svog supruga koju je tako dugo vjesto skrivao. Strasan je manipulator..voli da ucjenjuje..ponizava uvijek sam "dobrim " ciljem..kako.bi ja nesto naucila. On dolazi iz imucne porodice a ja pa eto ne znam ni kako bi rekla..imali smo da jedemo i da se obucemo. Ja sam uvijek bila radnik i od svoje 16 godine sam pocela da radim. Ekonomista sam po struci i imala sam dobar posao..dobru platu. Kako sam rodila.dvoje djece jedno za drugim poslodavac naravno nije imao razumjevanja. Ostajem bez posla, ponavljam suprug stituiran jako. Posto je poceo da bude nasilan prema meni..uz to sam saznala da je imao aferu..imam.dokaze i za zlostavljanje i aferu. Ja od tada zelim da se razvedem i da krenem iz pocetka sa svojim djecacima..zaista ne mogu vise torture da trpim. On se kao.kaje..izvinjava..moli za oprost..da ce se promjeniti. Moj najveci strah je za djecu..bojim se da ce ih uzeti tj dobiti na sudu. Ja sam nezaposlena..nemam nista nikakva primanja..nemam stan..kucu..auto...nemam nikoga svog ko bi mi mogao pomoci. Bojim se za djecu jer nije sposoban za sebe da se brine a ne za njih. Pa vas molim ako neko zna koja me sudbina ceka ako zaista predam za razvod. Da li postoji sansa i 1 % da mogu ostati bez djece? Ja sam u procesu trazenja posla..tajno naravno jer on poznaje mnogo ljudi pa bi mi.mogao namjerno neku sansu unistiti. Pomozite molim vas. Hvala
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#96 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by moonca »

Interes djece je uvijek na prvom mjestu.
Ako je majka podobna, naravno djeca se njoj dodjeljuju-muz placa alimentaciju i moguce i nesto za tebe -jer nisi zaposlena.

Mada imaj na unu ,djeca su i njegova i on ih voli jednako kao i ti.


No, pokusaj razumno sa njim popricari da ne bi doslo do nenadanih i nepredvidivih scena. Objasniti mu mozda svoje namjere za razilazenje. :-) Mada, oprezno ,ako je agresivan mogao bi eksplodirati :-)

Advokat nije jeftin - no moguce da ce ti trebati profesionalni savjet.
Sretno--
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#97 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by Tito_i_Partija »

moonca wrote:Interes djece je uvijek na prvom mjestu.
Ako je majka podobna, naravno djeca se njoj dodjeljuju-muz placa alimentaciju i moguce i nesto za tebe -jer nisi zaposlena.

Mada imaj na unu ,djeca su i njegova i on ih voli jednako kao i ti.


No, pokusaj razumno sa njim popricari da ne bi doslo do nenadanih i nepredvidivih scena. Objasniti mu mozda svoje namjere za razilazenje. :-) Mada, oprezno ,ako je agresivan mogao bi eksplodirati :-)

Advokat nije jeftin - no moguce da ce ti trebati profesionalni savjet.
Sretno--
Kako to razumno popricat' sa nekim ko je vec pokaz'o nasilnicko ponasanje, zlostavljanje, a uz to jos ima dovoljno para i uticaja da ti unisti zivot? :-)

@ifaufa: Sa tim dokazima koje imas, u pravnoj drzavi bi ti muz vec uveliko plac'o alimentaciju, a vjerovatno bi zaradio i zatvora. Problem je sto BiH nije pravna drzava, tako da je moguce da ovo ispadne cak i u njegovu korist. Imas li neke familije koja ti moze pomoc'?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#98 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by moonca »

Tacno , ali imaju djecu koja zele a i drustvo zeli da djeca imaju oca.
Moguce da je 'bolestan' i da je agresivnost, reakcija na bolest.
Ako nije fizicki zlostavljao djecu, nema razloga da mu se ne dozvoli pristup djeci.

Da, vjerujem da je bilo i mirnih perioda , sto i @ifaufa navodi --njegovo kajanje itd.

Za zatvor trebaju dokazi, sudski proces -- :-)
Bolje pokusati mirnim putem.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#99 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by ho oponopono »

ifaufa wrote:Imam par pitanja pa ako neko zna, molim za odgovor. U braku sam 5 godina, i imamo dvoje djece 3 i 2 godine. Mnogo sam truda..kompromisa i zrtve ulozila u vezu..brak( u vezi smo dugo bili prije braka) i veza je naravno jedno brak drugo. U braku sam upoznala stranu svog supruga koju je tako dugo vjesto skrivao. Strasan je manipulator..voli da ucjenjuje..ponizava uvijek sam "dobrim " ciljem..kako.bi ja nesto naucila. On dolazi iz imucne porodice a ja pa eto ne znam ni kako bi rekla..imali smo da jedemo i da se obucemo. Ja sam uvijek bila radnik i od svoje 16 godine sam pocela da radim. Ekonomista sam po struci i imala sam dobar posao..dobru platu. Kako sam rodila.dvoje djece jedno za drugim poslodavac naravno nije imao razumjevanja. Ostajem bez posla, ponavljam suprug stituiran jako. Posto je poceo da bude nasilan prema meni..uz to sam saznala da je imao aferu..imam.dokaze i za zlostavljanje i aferu. Ja od tada zelim da se razvedem i da krenem iz pocetka sa svojim djecacima..zaista ne mogu vise torture da trpim. On se kao.kaje..izvinjava..moli za oprost..da ce se promjeniti. Moj najveci strah je za djecu..bojim se da ce ih uzeti tj dobiti na sudu. Ja sam nezaposlena..nemam nista nikakva primanja..nemam stan..kucu..auto...nemam nikoga svog ko bi mi mogao pomoci. Bojim se za djecu jer nije sposoban za sebe da se brine a ne za njih. Pa vas molim ako neko zna koja me sudbina ceka ako zaista predam za razvod. Da li postoji sansa i 1 % da mogu ostati bez djece? Ja sam u procesu trazenja posla..tajno naravno jer on poznaje mnogo ljudi pa bi mi.mogao namjerno neku sansu unistiti. Pomozite molim vas. Hvala
...nisam gatara da ti vidim sudbinu...:pusi2: ali ja bi se skota manipulativnog riješila...pusti ti tu priču, kinderi ovo ono...trebaš prvo misliti na sebe...


...centar za socijalni rad...postupak posredovanja prije tužbe na sudu...možeš ti dobiti kindere, nije to sporno...

...molim te, mani se šuhve i bojazni on sila imućna a ti trenutno bez posla...a da će popizditi i dramiti zbog razvoda hoće, ne zato što voli tebe i kindere i što si svirala kraj...jok ba, ode mu pobogu vreća za udaranje, ispušni ventil za njegovu patologiju, presjekla si mu posao...dok jado ne nađe novu žrtvu...:pusi2:

...ali pljuni me u facu, ako ne bude da skot ni feninga neće dati za kindere...a ovamo će ići čuprica kako kurva razori mu dom, ostavi ga bez kindera...a tebi sve najbolje...:pusi2:
ifaufa
Posts: 49
Joined: 05/12/2012 09:41

#100 Re: Najbolji advokat za razvod

Post by ifaufa »

ho oponopono wrote:
ifaufa wrote:Imam par pitanja pa ako neko zna, molim za odgovor. U braku sam 5 godina, i imamo dvoje djece 3 i 2 godine. Mnogo sam truda..kompromisa i zrtve ulozila u vezu..brak( u vezi smo dugo bili prije braka) i veza je naravno jedno brak drugo. U braku sam upoznala stranu svog supruga koju je tako dugo vjesto skrivao. Strasan je manipulator..voli da ucjenjuje..ponizava uvijek sam "dobrim " ciljem..kako.bi ja nesto naucila. On dolazi iz imucne porodice a ja pa eto ne znam ni kako bi rekla..imali smo da jedemo i da se obucemo. Ja sam uvijek bila radnik i od svoje 16 godine sam pocela da radim. Ekonomista sam po struci i imala sam dobar posao..dobru platu. Kako sam rodila.dvoje djece jedno za drugim poslodavac naravno nije imao razumjevanja. Ostajem bez posla, ponavljam suprug stituiran jako. Posto je poceo da bude nasilan prema meni..uz to sam saznala da je imao aferu..imam.dokaze i za zlostavljanje i aferu. Ja od tada zelim da se razvedem i da krenem iz pocetka sa svojim djecacima..zaista ne mogu vise torture da trpim. On se kao.kaje..izvinjava..moli za oprost..da ce se promjeniti. Moj najveci strah je za djecu..bojim se da ce ih uzeti tj dobiti na sudu. Ja sam nezaposlena..nemam nista nikakva primanja..nemam stan..kucu..auto...nemam nikoga svog ko bi mi mogao pomoci. Bojim se za djecu jer nije sposoban za sebe da se brine a ne za njih. Pa vas molim ako neko zna koja me sudbina ceka ako zaista predam za razvod. Da li postoji sansa i 1 % da mogu ostati bez djece? Ja sam u procesu trazenja posla..tajno naravno jer on poznaje mnogo ljudi pa bi mi.mogao namjerno neku sansu unistiti. Pomozite molim vas. Hvala
...nisam gatara da ti vidim sudbinu...:pusi2: ali ja bi se skota manipulativnog riješila...pusti ti tu priču, kinderi ovo ono...trebaš prvo misliti na sebe...


...centar za socijalni rad...postupak posredovanja prije tužbe na sudu...možeš ti dobiti kindere, nije to sporno...

...molim te, mani se šuhve i bojazni on sila imućna a ti trenutno bez posla...a da će popizditi i dramiti zbog razvoda hoće, ne zato što voli tebe i kindere i što si svirala kraj...jok ba, ode mu pobogu vreća za udaranje, ispušni ventil za njegovu patologiju, presjekla si mu posao...dok jado ne nađe novu žrtvu...:pusi2:

...ali pljuni me u facu, ako ne bude da skot ni feninga neće dati za kindere...a ovamo će ići čuprica kako kurva razori mu dom, ostavi ga bez kindera...a tebi sve najbolje...:pusi2:
Otici cu u Opstinu i raspitati se, dobila sam kontakt osobe koja bi mi mogla blize objasniti sta me ceka. Sporazumni razvod kosta oko 70 KM a razvod kojeg jedna strana trazi mnoze da dosegne cifru u hiljadama km..a ja to nemam trenutno. Ali posuditi novac i to je opcija. Ja znam da ce mi pakao od zivota napraviti..sam kaze samo ti idi..ulica te jedva ceka. Meni su samo djeca bitna, necu da ih odvoji od mene..mali jos doji..Nemam podrsku ni od koga, samo kazu pusti se gluposti uzivaj u raskosi..cuj razvod..sta ce reci ovaj..onaj..kako ces sama odgajati dvoje..odakle ti novac..gdje ces ziviti..itd..itd..i ja sutim. Ali doslo je dotle da vise ne mogu funkcionisati pa sebe pitama jel umisljam..jesam li ja problem..i tako u krug..hvala na odgovoru
Post Reply