najbolje pivo?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#1801 Re: najbolje pivo?

Post by Better Man »

...
Last edited by Better Man on 07/04/2017 20:59, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#1802 Re: najbolje pivo?

Post by Better Man »

DaysleepeR wrote:
Better Man wrote:Robinsons Brewery Iron Maiden Trooper!!! Odlično pivo!!! A šta očekivati drugo od najboljeg Heavy Metal Benda.

Image
mogla je biti i bolja, ali hajd

barem nije grozna kao Motorheadova Road Crew. samo 5%, Lemmy se u grobu okreće :D
Ima i specijalna edicija ovog piva i ona je mislim 6,8%, ali se nema kupiti u Šamonu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1803 Re: najbolje pivo?

Post by insomnia78 »

Evo upravo ga pijem.
Image
Odlicno
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1804 Re: najbolje pivo?

Post by triconja »

Najbolje pivo je vino u tetrapaku od 2 marke litar :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1805 Re: najbolje pivo?

Post by KB9 »

pio sam nekakve domace pive, craft company, zuta etiketa na jednom i pise sefte a na drugom narandzasta i pise maher, haman ko da su mostarska dole, nisu losa tj bolja su od smecarskog sarajlije i tuzlaka :-)
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1806 Re: najbolje pivo?

Post by mayab »

KB9 wrote:pio sam nekakve domace pive, craft company, zuta etiketa na jednom i pise sefte a na drugom narandzasta i pise maher, haman ko da su mostarska dole, nisu losa tj bolja su od smecarskog sarajlije i tuzlaka :-)
:thumbup:
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#1807 Re: najbolje pivo?

Post by zincx »

insomnia78 wrote:Evo upravo ga pijem.
Image
Odlicno
Gdje ga ima kupiti?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1808 Re: najbolje pivo?

Post by insomnia78 »

U Carrefouru :D
User avatar
antidroid
Posts: 124
Joined: 26/10/2010 12:08

#1809 Re: najbolje pivo?

Post by antidroid »

KB9 wrote:pio sam nekakve domace pive, craft company, zuta etiketa na jednom i pise sefte a na drugom narandzasta i pise maher, haman ko da su mostarska dole, nisu losa tj bolja su od smecarskog sarajlije i tuzlaka :-)
Ma to ti je isto... ovi iz bru paba rade dole iste pive kao hercegovacka i nama guraju muda pod bubrege da je craft...
A bošnjo ko bošnjo... cak i u pabu kisele pive prodaju domace jer im ne ide bas to pravljenje, i prave kontru kod raje koja onda konta da je kraft smece.
Ovaj semizburg je beton!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1810 Re: najbolje pivo?

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Je li ko probao ono Sarajevsko "valjano"? Flasa obmotana papirom nako cool izgleda. Vidjeh danas u velikom konzumu ali mi se ne dade da kupim.
to je sarajevsko nefiltrirano već 10 godina dostupno u Pivnici HS kao točena. nije nešto ni mutna niti ima puno taloga. ima fin ukus, ali previše rijetka za nefiltriranu po mom mišljenju. nema se šta valjati. dobra ambalaža.
Zdrmo sam danas jednu od pola litra, sta znam nije losa, ali nista specijalno. Malo je isfur sto ispod onog fensi ukrasnog papira dodje gola flasa :D I jos ti naplate kauciju. :lol:

Sad ce Liga sampiona pa cu malo sarati po onoj pivskoj ponudi u Grande Konzumu :thumbup: Imas li kakvih preporuka?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1811 Re: najbolje pivo?

Post by Dr Kova »

antidroid wrote:
Ma to ti je isto... ovi iz bru paba rade dole iste pive kao hercegovacka i nama guraju muda pod bubrege da je craft...
A bošnjo ko bošnjo... cak i u pabu kisele pive prodaju domace jer im ne ide bas to pravljenje, i prave kontru kod raje koja onda konta da je kraft smece.
Ovaj semizburg je beton!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1812 Re: najbolje pivo?

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote:
DaysleepeR wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Je li ko probao ono Sarajevsko "valjano"? Flasa obmotana papirom nako cool izgleda. Vidjeh danas u velikom konzumu ali mi se ne dade da kupim.
to je sarajevsko nefiltrirano već 10 godina dostupno u Pivnici HS kao točena. nije nešto ni mutna niti ima puno taloga. ima fin ukus, ali previše rijetka za nefiltriranu po mom mišljenju. nema se šta valjati. dobra ambalaža.
Zdrmo sam danas jednu od pola litra, sta znam nije losa, ali nista specijalno. Malo je isfur sto ispod onog fensi ukrasnog papira dodje gola flasa :D I jos ti naplate kauciju. :lol:

Sad ce Liga sampiona pa cu malo sarati po onoj pivskoj ponudi u Grande Konzumu :thumbup: Imas li kakvih preporuka?
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1813 Re: najbolje pivo?

Post by Dr Kova »

DaysleepeR wrote:
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
Dođi u Petak u Pivnicu HS, 2.craft fest, Semizburg, biće njihovih 5 piva :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1814 Re: najbolje pivo?

Post by DaysleepeR »

Buckethead wrote:
DaysleepeR wrote:
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
Dođi u Petak u Pivnicu HS, 2.craft fest, Semizburg, biće njihovih 5 piva :thumbup:
nije baš neki "craft" fest vala, a i od Semizburga valja Prikaza i Karanđoloz, ostalo je nako. Avet je za zaborav.

ako hoćeš pravi craft fest onda "Ima i može" koji se održava u Mostaru svake godine
a biće 22.04. u AG-u pravi Craft Fest sa 40 vrsta pive, ali je već rasprodat :D
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#1815 Re: najbolje pivo?

Post by Tromblon »

Better Man wrote:Robinsons Brewery Iron Maiden Trooper!!! Odlično pivo!!! A šta očekivati drugo od najboljeg Heavy Metal Benda.

Image
Ovo vala i ja kupim da se pocastim. Nije jeftino, ali razvaljiva. Brus Dickinson golemi totem :thumbup:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1816 Re: najbolje pivo?

Post by Dr Kova »

DaysleepeR wrote:
Buckethead wrote:
DaysleepeR wrote:
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
Dođi u Petak u Pivnicu HS, 2.craft fest, Semizburg, biće njihovih 5 piva :thumbup:
nije baš neki "craft" fest vala, a i od Semizburga valja Prikaza i Karanđoloz, ostalo je nako. Avet je za zaborav.

ako hoćeš pravi craft fest onda "Ima i može" koji se održava u Mostaru svake godine
a biće 22.04. u AG-u pravi Craft Fest sa 40 vrsta pive, ali je već rasprodat :D
Na to sam pozvan :thumbup:

Valja jetru spremiti, biće raspad sistema :mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1817 Re: najbolje pivo?

Post by tranquil »

Pozdrav, ima li neko od poznavalaca preporuka za dobro bavarsko pivo, i to
1) bilo koje bez obzira na dostupnost kod nas
2) samo ono koje se može naći u prodaji kod nas

Hvala :)
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1818 Re: najbolje pivo?

Post by statixx »

DaysleepeR wrote:
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
I koliko su npr. Oldbridz i Livansko? Ove sam probao i super su mi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1819 Re: najbolje pivo?

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote:
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
Vidi se da si pravi covjek :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1820 Re: najbolje pivo?

Post by DaysleepeR »

statixx wrote:
DaysleepeR wrote:
Imam. ne kupuj u Konzumu, sve kvalitetne pive su puno skuplje nego u Šamonu. Lagano u Šamon, imaš izbor najbolji u gradu. Pa zaredaj. Za početak sve domaće craft pive probaj, super pive radi raja. Sve od Castruma, Semizburga, Livanjske, Gelender, ima i ovaj Lovac novi, i naravno Oldbridž.
I koliko su npr. Oldbridz i Livansko? Ove sam probao i super su mi.
sve su domaće pive između 2,60 i 3,00 KM barem u Šamonu
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#1821 Re: najbolje pivo?

Post by Jack Be Nimble »

DaysleepeR wrote:
sve su domaće pive između 2,60 i 3,00 KM barem u Šamonu
0.33 ili 0.5?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1822 Re: najbolje pivo?

Post by DaysleepeR »

Jack Be Nimble wrote:
DaysleepeR wrote:
sve su domaće pive između 2,60 i 3,00 KM barem u Šamonu
0.33 ili 0.5?
uvijek 0,33
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#1823 Re: najbolje pivo?

Post by CartmanSA »

tranquil wrote:Pozdrav, ima li neko od poznavalaca preporuka za dobro bavarsko pivo, i to
1) bilo koje bez obzira na dostupnost kod nas
2) samo ono koje se može naći u prodaji kod nas

Hvala :)
u kojem stilu?

njemacka i bavarska posebno su jedni od najvecih proizvodjaca piva...
oni dosta furaju:
Export - koji je pale lager koji se kuha u okolini dortmunda i vise vuce na sladnu stranu i manje je zahmeljen od pilsnera
helles - isto pale lager iz bavarske od 4 - 5 ABV
Kolsch - pivo gornjeg vrenja koji se legalno moze praviti u okolini kelna

pored ovoga njemacka je poznata po Bock, doppel Bock, Alt, Rauchbier (pivo sa dimljenim sladom), Berliner weis i weisbeer
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1824 Re: najbolje pivo?

Post by tranquil »

CartmanSA wrote:
tranquil wrote:Pozdrav, ima li neko od poznavalaca preporuka za dobro bavarsko pivo, i to
1) bilo koje bez obzira na dostupnost kod nas
2) samo ono koje se može naći u prodaji kod nas

Hvala :)
u kojem stilu?

njemacka i bavarska posebno su jedni od najvecih proizvodjaca piva...
oni dosta furaju:
Export - koji je pale lager koji se kuha u okolini dortmunda i vise vuce na sladnu stranu i manje je zahmeljen od pilsnera
helles - isto pale lager iz bavarske od 4 - 5 ABV
Kolsch - pivo gornjeg vrenja koji se legalno moze praviti u okolini kelna

pored ovoga njemacka je poznata po Bock, doppel Bock, Alt, Rauchbier (pivo sa dimljenim sladom), Berliner weis i weisbeer
Hvala na odgovoru. Mislio sam specifično na Bavarsku, dakle ne Dortmund i Keln. Volim pivo a prilično se ne razumijem u vrste, uskoro idem tamo pa mi treba preporuka (a ono pod 2 čisto da probam naći ovdje ako je moguće i odmah vidjeti o čemu se radi).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1825 Re: najbolje pivo?

Post by Chmoljo »

KB9 wrote:pio sam nekakve domace pive, craft company, zuta etiketa na jednom i pise sefte a na drugom narandzasta i pise maher, haman ko da su mostarska dole, nisu losa tj bolja su od smecarskog sarajlije i tuzlaka :-)
meni su bile bezveze. maher malo manje od sefte.
Post Reply