Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2547
Joined: 28/02/2010 19:25

#801 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

Velkoski wrote:Mahirova pizza je bogovsko jelo za sve što sam jeo u Evropi, a nema đe nisam bio. A sada nastavite... :oops:
Mahirova pizza je ofalila za nekih 200%. Nedavno naručim dvije pizze umjesto jedne porodične(jer porodična prošli put, pola valja, pola ne valja pizze, tj drugi dio dosta tanji), nadajući se da će biti bolje...
Toliko su suhe bile da ih nisam mogao ni jesti... Suhe, tanke, haman bez ičega....
Nazovem ih da im kažem da nisam nikad lošije kod njih jeo, da su presuhe bile, oni mi kažu da ih lažem :lol: :lol: :-)
Znači ni da kažu izvinite, ili slično, nego jok ja lažov hahhaahah et...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#802 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Tomahawk11 »

Ko si ti da kritikujes njihovo remek djelo :-) :mrgreen:
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#803 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Rosso »

Mahir jeste nekad bio bez konkurencije, ali definitivno se pokvario i ja sam ga prekrižio i nisam jedini. I cinjenica je da ces u Sarajevu teško naci extra dobru pizzu, a bogami porbao sam od onih Aginih i U2 od 3-4 marke do onih i od 15-ak KM. Napoli mi je bio favorit, ali zadnja 2-3 puta ni kod njih nije bilo to to, posebno za cijene kakve jesu, tako da sumnjam da cu više i kod njih uci.
A što se tice price da je pizza vani mnogo bolja nego kod nas...Jeo sam i u inostranstvu i dobre i loše pizze, zavisi gdje potrefiš. Bio sam baš i u Italiji koja je "raj za pizze" prije par mjeseci i u Milanu sam npr. na dva mjesta pojeo fantasticnu pizzu, vjerovatno najbolju koju sam probao do sada, ali na oba mjesta sam bio na preporuku, dok sam recimo u Vicenzi pojeo sasvim prosjecnu pizzu, u piceriji u koju sam ušao onako bez preporuke, tacnije jedinoj koju sam našao u starom gradu, tako da ni tu nema pravila.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#804 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Bullet Tooth Tony »

Ja u Rimu pojeo najgoru pizzu u zivotu :lol: :lol: :lol: :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#805 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Amazonka27 »

Otvorila se u komšiluku pizzerija Žar. Naručimo naravno pizzu Žar (cim nosi ime kuce znaci da je deluHe). Sjooooo jes dobra bila...svaki zalogaj uz mm kazemo "aaaaaj jes dobra pizza". Prodje nekoliko dana, opet mi uzmemo Žar...otvorim ja kutiju odmah i vidim - haman margarita. Reko, kralju da nije zabuna kakva, narucili smo Žar....kaže nije, nije to je to. Hajd, nije loša bila, al nije bilo oduševljenje ko prvi put. Treći put naručimo...kad ono zajebalo i margaritu....tobe jarabi dje cu sir psovat, al jebo ih onoliki sir i ko ih nauci da onoliko sira bljeknu na pizzu...što neko ranije reče, ko corba kakva na tijestu...gruhni sosa gruhni sira i eto ga - pizza - sta ho's?... Tek se otvorilo bolan bolan, ono nije u stanju drzati se standarda et barem dok se raja ne navuce na njih. I kaze zatvorilo se - nema posla...nema raja para. ma fuck of ba i ti tvoje nabacivanje sastojaka ko memo haljevac boja na platno.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#806 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dosadno mii »

U onom Ildzisu skrtare na siru. Ni ne narucujem vise od straha da cu dobiti samo tijesto sa paradajz sosom.

Ugl, Piccolo najbolji (pogotovo onaj na Bjelasnici).
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#807 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Banksy »

Amazonka27 wrote:Otvorila se u komšiluku pizzerija Žar. Naručimo naravno pizzu Žar (cim nosi ime kuce znaci da je deluHe). Sjooooo jes dobra bila...svaki zalogaj uz mm kazemo "aaaaaj jes dobra pizza". Prodje nekoliko dana, opet mi uzmemo Žar...otvorim ja kutiju odmah i vidim - haman margarita. Reko, kralju da nije zabuna kakva, narucili smo Žar....kaže nije, nije to je to. Hajd, nije loša bila, al nije bilo oduševljenje ko prvi put. Treći put naručimo...kad ono zajebalo i margaritu....tobe jarabi dje cu sir psovat, al jebo ih onoliki sir i ko ih nauci da onoliko sira bljeknu na pizzu...što neko ranije reče, ko corba kakva na tijestu...gruhni sosa gruhni sira i eto ga - pizza - sta ho's?... Tek se otvorilo bolan bolan, ono nije u stanju drzati se standarda et barem dok se raja ne navuce na njih. I kaze zatvorilo se - nema posla...nema raja para. ma fuck of ba i ti tvoje nabacivanje sastojaka ko memo haljevac boja na platno.
To je to, devet ćevapa u somunu.
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#808 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by statixx »

Dosadno mii wrote: (pogotovo onaj na Bjelasnici).
Odlicne su...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#809 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by VjecitiStudent »

Rosso wrote:Mahir jeste nekad bio bez konkurencije, ali definitivno se pokvario i ja sam ga prekrižio i nisam jedini. I cinjenica je da ces u Sarajevu teško naci extra dobru pizzu, a bogami porbao sam od onih Aginih i U2 od 3-4 marke do onih i od 15-ak KM. Napoli mi je bio favorit, ali zadnja 2-3 puta ni kod njih nije bilo to to, posebno za cijene kakve jesu, tako da sumnjam da cu više i kod njih uci.
A što se tice price da je pizza vani mnogo bolja nego kod nas...Jeo sam i u inostranstvu i dobre i loše pizze, zavisi gdje potrefiš. Bio sam baš i u Italiji koja je "raj za pizze" prije par mjeseci i u Milanu sam npr. na dva mjesta pojeo fantasticnu pizzu, vjerovatno najbolju koju sam probao do sada, ali na oba mjesta sam bio na preporuku, dok sam recimo u Vicenzi pojeo sasvim prosjecnu pizzu, u piceriji u koju sam ušao onako bez preporuke, tacnije jedinoj koju sam našao u starom gradu, tako da ni tu nema pravila.
I BiH je zemlja ćevapa, pa su šanse da će se neupućeni turista otrovati, hiljadu puta veće nego da će naići na dobre ćevape.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#810 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Nepass »

Meni najbolja u napoli i foodmarket, montana prosjek kao i la perla. U revoluciji uopste nije pizza. U taj piccolo mi se nikako ne da otici. Ago ako si gladan a nemas puno love.
Mahir se jeste pokvario.
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#811 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by ITNet »

Sendi na dobrinji ima dobru pizzu ne kazem da je najbolja ali u zadnje vrijeme jedna od boljih sto sam probao, inace jedem pizzu bar jednom sedmicno i testiram bilo koju radnju i u zadnje vrijeme sa par razlicitih lokacija bile su mi kao da se prava ne istoj lokaciji :lol: tacno je bas da je u nekim lokacijama pizza nekad bila beton ali je postala beze, valjda ono kad otvoris radnju pazis da ti je sve cakup-pakum drzis se recepta a onda kad krene daj sta das ime uvijek neki levat naletice :-)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#812 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by VenomousV »

ITNet wrote:Sendi na dobrinji ima dobru pizzu ne kazem da je najbolja ali u zadnje vrijeme jedna od boljih sto sam probao, inace jedem pizzu bar jednom sedmicno i testiram bilo koju radnju i u zadnje vrijeme sa par razlicitih lokacija bile su mi kao da se prava ne istoj lokaciji :lol: tacno je bas da je u nekim lokacijama pizza nekad bila beton ali je postala beze, valjda ono kad otvoris radnju pazis da ti je sve cakup-pakum drzis se recepta a onda kad krene daj sta das ime uvijek neki levat naletice :-)
Meni je u Sendiju 'nako... prosjek :roll:
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#813 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by ITNet »

VenomousV wrote:
ITNet wrote:Sendi na dobrinji ima dobru pizzu ne kazem da je najbolja ali u zadnje vrijeme jedna od boljih sto sam probao, inace jedem pizzu bar jednom sedmicno i testiram bilo koju radnju i u zadnje vrijeme sa par razlicitih lokacija bile su mi kao da se prava ne istoj lokaciji :lol: tacno je bas da je u nekim lokacijama pizza nekad bila beton ali je postala beze, valjda ono kad otvoris radnju pazis da ti je sve cakup-pakum drzis se recepta a onda kad krene daj sta das ime uvijek neki levat naletice :-)
Meni je u Sendiju 'nako... prosjek :roll:
Normala postujem misljenje, Gore svima Mahir dobar ja ga nebi dzaba :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#814 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Tomahawk11 »

Nije bas svima, dosta ljudi je kritikovalo Mahira.
tutku
Posts: 1346
Joined: 18/06/2011 12:10

#815 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tutku »

ITNet wrote:Sendi na dobrinji ima dobru pizzu ne kazem da je najbolja ali u zadnje vrijeme jedna od boljih sto sam probao, inace jedem pizzu bar jednom sedmicno i testiram bilo koju radnju i u zadnje vrijeme sa par razlicitih lokacija bile su mi kao da se prava ne istoj lokaciji :lol: tacno je bas da je u nekim lokacijama pizza nekad bila beton ali je postala beze, valjda ono kad otvoris radnju pazis da ti je sve cakup-pakum drzis se recepta a onda kad krene daj sta das ime uvijek neki levat naletice :-)
Meni je takodjer u Sendiju odlicna pizza 8-)
Ukusna je i u Metropolisu, a posebno u Piccolu
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#816 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by shin »

Pozdrav za one tuke što rade na pultu Montane sa pjesmom ''osmjeh ne ubija''.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#817 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Naslovnica »

Uzeo dvije pizze u Orhideji u Tibri na Stupu.
Čuo iz 2-3 izvora da je pizza fantastična.
Elem, ostao sam razočaran. Pizza srednja žalost, ni po čemu posebna. Ne vjerujem da ću opet kupovati tamo.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#818 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Ne znam kome u Orhideji moze biti fantasticna?! :lol: :mrgreen:

Bezze pizza, onako (ispod)prosjek.

Manje-vise sve vremenom postanu sranje, jer smo karinasi od ugostitelja. Manje-vise svugdje na zapadu usluga i kvalitet se vremenom poboljsavaju, kod nas opada proporcionalno rastu cijene istog proizvoda. Proklet narod.
Krenu dobra i za 2 mjeseca cijena skocila za 2KM, a hrana gora 18 puta postala.

Moram jos u Piccolu probat, ostale nabrojane prob'o. Ne bih znao koja je top. Napoli ne radi lose, uredno stave vise mozzarelle ako trazis, OK su. Metropolis je radio dore pizze, ali sad bas nadjeva stave "kilu", previse bude tako da mi se i ne jede.
Mozda se ekome i svidja da kipi sve sa pizze, ali mei to iskreno nije dobra pizza. Sita jeste, ali ukusna vala ne.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#819 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Amazonka27 »

jel' piccolo ono u wissi na stupu? Ako jeste nije losa ali nije ni da se ide maksuz kao sto se desavalo tek kad se wissa otvorila. Meni je ovo oko sosa cudno...to se inace posebno servira i trpas sebi koliko hoces...ali SOS, ne neki jeftini kecap. I izbjegavaju stavljati origano, a to daje pizzi bas super smek.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#820 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by thekupus »

smrdi li jos nekome Merak? Jeo prvi put tamo kod Bezistana. Prvi komad je bio los i hladan, ali onda je izasla nova iz rerne, vrela, i ona je bila ok.
Sinoc usao u onaj blizu trznice, smrdi na ulje kao i ovaj prvi. Pojeo komad pizze sa povrcem, jako dobra, uzeo i komad margarite, razocarao se.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#821 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dosadno mii »

Amazonka27 wrote:jel' piccolo ono u wissi na stupu? Ako jeste nije losa ali nije ni da se ide maksuz kao sto se desavalo tek kad se wissa otvorila. Meni je ovo oko sosa cudno...to se inace posebno servira i trpas sebi koliko hoces...ali SOS, ne neki jeftini kecap. I izbjegavaju stavljati origano, a to daje pizzi bas super smek.
Ma jok. Picolo je iza SCC-a.

Ev slike sa prethodne stranice

https://lh5.googleusercontent.com/-M5M2 ... /photo.jpg
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#822 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Amazonka27 wrote:jel' piccolo ono u wissi na stupu? Ako jeste nije losa ali nije ni da se ide maksuz kao sto se desavalo tek kad se wissa otvorila. Meni je ovo oko sosa cudno...to se inace posebno servira i trpas sebi koliko hoces...ali SOS, ne neki jeftini kecap. I izbjegavaju stavljati origano, a to daje pizzi bas super smek.
Jok, u blizini one nove zgrade na Marijin Dvoru s "hrdjavom" fasadom :mrgreen: tacnije u ulici Kotromanica, ne mozes fulit.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#823 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by VenomousV »

Amazonka27 wrote:jel' piccolo ono u wissi na stupu? Ako jeste nije losa ali nije ni da se ide maksuz kao sto se desavalo tek kad se wissa otvorila. Meni je ovo oko sosa cudno...to se inace posebno servira i trpas sebi koliko hoces...ali SOS, ne neki jeftini kecap. I izbjegavaju stavljati origano, a to daje pizzi bas super smek.
Nije, Piccolo Mondo ti je na Marin Dvoru. Obavezno probaj :D


Edit: Ono kad imas posla, a tab ti stoji otvoren od sabaha, i ne provjeravas da li je vec neko odgovorio na postavljeno pitanje pa budes papak :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#824 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Amazonka27 »

slika obecava :D jel to isti onaj piccolo mondo sa grbavice?

VenomousV 8-) :D
User avatar
Lipton
Posts: 40
Joined: 17/10/2011 08:59

#825 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Lipton »

Giro pizza u Fioriju na Kosevskom, ali samo cetvrtkom. Platis 12 KM po osobi a citavo vece iznose pizze i to vrlo ukusne i interesantne. Ono sto popijes placas extra :-)
Post Reply