Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nokian808
Posts: 935
Joined: 13/05/2013 20:50

#4326 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Nokian808 »

morelSeLezat wrote: 07/02/2024 10:29
vanjki wrote: 06/02/2024 19:58 Jel to Danac zatvorio.Neradi vec nekoliko dana.
na korpi izgleda da radi, jesi to pozelio pizzu sa spagetama :mrgreen:
Preselili trajno na kovacice...ja narucio na Korpi pa da usput pokupim kad ono zatvoreno zovem kaze preselili...steta solidan odnos kvalitete i cijene a blizu mi bilo i usput pa ne placam dostavu.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#4327 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by kredenac-ac »

Da li neko zna sta je bilo sa picollo pizzerijom/ sendvicarom na M.Dvoru iza H.Inna? Pored se otvorila Margarita i od tada au ovi zatvoreni. 3KM bio pileci sendvic - domaca lepina, kupus, piletina i majoneza- odlican sendvic. Kopija onog iz Pomodorina prije trovanja..
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#4328 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vanjki »

morelSeLezat wrote: 07/02/2024 10:29
vanjki wrote: 06/02/2024 19:58 Jel to Danac zatvorio.Neradi vec nekoliko dana.
na korpi izgleda da radi, jesi to pozelio pizzu sa spagetama :mrgreen:
Prolazim svaki dan doduse predvece i zatvoreno.Ma skupe su pizze
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4329 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Avetinho »

sumirprimus wrote: 07/02/2024 10:24
Avetinho wrote: 29/01/2024 15:24
Nisam se ismijavao (ako se ovaj post odnosi na onaj moj maloprije). Za dobru picu treba se vratiti izvorima, a ne od potkovane žabe praviti konja. Prava pica nikad nije bila sa hladnom šunkom i salatom. A s druge strane, ako se svaka ćufta od mljevenog mesa može zvati ćevapom, što ne bi i pogačica nadjevena bilo čime bila pica.
Kad kazes hladna sunka jel mislis bukvalno na naknadno dodanu hladnu sunku? Ili?
Jeste.
Dino79
Posts: 804
Joined: 05/02/2017 13:41

#4330 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dino79 »

bumerangss wrote: 06/02/2024 23:08 Image

Kapricaoza 12 km u crvena jabika... vrijedi li?
Izgleda jako losa. Jeli bilo sira na njoj ?
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#4331 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bumerangss »

Mislim da nije bilo sira... mnogo bolje je u Dino pizzeriji za iste pare
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25828
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#4332 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Kako kvarno zamaskiraju ovim ostalim sastojcima nedostatak sira odnosno vrlo malu kolicinu istog. To isto rade sa onom travuljom zvana rukola, pola kile stave toga, ispod toga tragovi paradajz sosa i sira.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#4333 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Better Man »

oldtajmer wrote: 07/02/2024 10:29
bumerangss wrote: 06/02/2024 23:08 Image

Kapricaoza 12 km u crvena jabika... vrijedi li?
nije mi vala ugodno oku, jedino kad crkavam od gladi daj sta das a inace ako mi ne izgleda lijepo i ne jede mi se :oops:
Odeš u Picollo Monde i za te novce pojedeš pravu pizzu
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4334 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Chmoljo »

:lol:
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#4335 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tomhagen »

kredenac-ac wrote: 07/02/2024 10:57 Da li neko zna sta je bilo sa picollo pizzerijom/ sendvicarom na M.Dvoru iza H.Inna? Pored se otvorila Margarita i od tada au ovi zatvoreni. 3KM bio pileci sendvic - domaca lepina, kupus, piletina i majoneza- odlican sendvic. Kopija onog iz Pomodorina prije trovanja..
Prvi val korone kad su bili zatvoreni ugostiteljski objekti ih je valjda načeo. Poslije toga bili kratko otvorili i onda kljuc u bravu. Gazdarica se zalila kako su im namirnice poskupile i da bi opstali morali bi dobro dizati cijene, a po njenoj procjeni tada ne bi bili konkurentni. Steta, sto kazes dobar sendvic bio, jeo sam tamo bar 2-3 puta sedmicno.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#4336 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by kredenac-ac »

tomhagen wrote: 14/02/2024 12:19
kredenac-ac wrote: 07/02/2024 10:57 Da li neko zna sta je bilo sa picollo pizzerijom/ sendvicarom na M.Dvoru iza H.Inna? Pored se otvorila Margarita i od tada au ovi zatvoreni. 3KM bio pileci sendvic - domaca lepina, kupus, piletina i majoneza- odlican sendvic. Kopija onog iz Pomodorina prije trovanja..
Prvi val korone kad su bili zatvoreni ugostiteljski objekti ih je valjda načeo. Poslije toga bili kratko otvorili i onda kljuc u bravu. Gazdarica se zalila kako su im namirnice poskupile i da bi opstali morali bi dobro dizati cijene, a po njenoj procjeni tada ne bi bili konkurentni. Steta, sto kazes dobar sendvic bio, jeo sam tamo bar 2-3 puta sedmicno.
Hvala mnogo za odgovor, bas me zanimalo sta je s njima. Vlasnica i radnica Izeta su mi bile dezurne "kuharice" tokom studiranja.
Kasnije smo porodicno isli sa djecom. Bas steta.

Ako slucajno cita neka od njih dvije da znaju da su sevapa zaradile. Na evo sad daajem 20KM za onaj sendvic- nostalgija me uhvatila
zigson
Posts: 3038
Joined: 04/04/2015 22:17

#4337 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by zigson »

kredenac-ac wrote: 15/02/2024 21:06
tomhagen wrote: 14/02/2024 12:19
kredenac-ac wrote: 07/02/2024 10:57 Da li neko zna sta je bilo sa picollo pizzerijom/ sendvicarom na M.Dvoru iza H.Inna? Pored se otvorila Margarita i od tada au ovi zatvoreni. 3KM bio pileci sendvic - domaca lepina, kupus, piletina i majoneza- odlican sendvic. Kopija onog iz Pomodorina prije trovanja..
Prvi val korone kad su bili zatvoreni ugostiteljski objekti ih je valjda načeo. Poslije toga bili kratko otvorili i onda kljuc u bravu. Gazdarica se zalila kako su im namirnice poskupile i da bi opstali morali bi dobro dizati cijene, a po njenoj procjeni tada ne bi bili konkurentni. Steta, sto kazes dobar sendvic bio, jeo sam tamo bar 2-3 puta sedmicno.
Hvala mnogo za odgovor, bas me zanimalo sta je s njima. Vlasnica i radnica Izeta su mi bile dezurne "kuharice" tokom studiranja.
Kasnije smo porodicno isli sa djecom. Bas steta.

Ako slucajno cita neka od njih dvije da znaju da su sevapa zaradile. Na evo sad daajem 20KM za onaj sendvic- nostalgija me uhvatila
Jest onaj sendvic dobar bio
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#4338 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by black »

bumerangss wrote: 06/02/2024 23:08 Image

Kapricaoza 12 km u crvena jabika... vrijedi li?
sinoc probana margarita, sos i sir koji se sliju u sredinu toliko namoce tjesto da imas osjecas kao da palacinak jedes, sos je malo vise kislekast, mocarela i malo naribanog parmezana, par maslina i to je to, origano nisam osjetio, mislim da bi trebao svjezi bosiljak ali ga nema.

ova podloga se moze uzeti i kosta 1,5KM, prodaju dole na odjelu za hljeb ili kod picmajstora, znaci ostalih 10KM je ono malo sosa i sira, ugl mislim da ne vrijedi tih para
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#4339 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by veliki_ah »

Zasto 10 km? Ne mislis da treba platiti i uslugu, poreze, komunalije, marzu itd? Izrada ove pizze treba da košta max 5 km repromaterijala.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4340 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Hajvan »

'arane kad Bosnjo gruhne na pizzu pola kile kajmaka, suhovine, sudzuke, jaje pa to nazove jos bosanskom pizzom 'ta ce Napulj sirotinja teska.

kad more u Murici svaki grad imati vlatitu vrstu pize, moze i unaprijedjena Mahiorva biti Sarjavo Stajl Pica:
- somun-lajk tijesto
- kajmak
- suho meso
- sljive umjesto maslina :D
That’s Amore: American Pizza Styles and Why We Love Them All
By Rewards Network | Blog, Consumer, Menu trends

Image
There are few foods that have been Americanized quite like pizza. While it has origins in Naples, Italy, the modern American pizza took off thanks to Italian immigrants coming to the new world and making adjustments to the old-world recipes.

But now not only does America have its own take on pizza, it has lots of different takes on pizza. Everywhere you go in the US you’ll find a different regional version of one of America’s favorite foods.


New York
One of the most well-known types on this list, New York style pizza is known for being thin, wide, and easy to fold over. Its dough is hand-tossed until thin and topped with tomato sauce and a thin layer of shredded mozzarella cheese (although obviously other toppings can be added over the mozzarella). It’s cooked in a deck oven to get that softer crust, making it perfect for folding. Then the pizza is sliced into wide pieces. Whether grabbing a slice after bar hopping or running out for one at lunch, New Yorker’s love their pizza.

Image

New Jersey
What could possibly be the difference between a New York and New Jersey style pizza? A whole lot, especially if you ask a New Yorker or New Jersey native! Both a thin-crusts, pieces cut wide to be eaten by hand on-to-go. But the key difference is what happens when you fold your slice to take that first bite. New York style pizza reportedly owes its suppleness to the water in the city, holding its pliability without cracking. But New Jersey style gives you a nice crackle when you fold it, owing to the stone oven in which it’s cooked.


Image

Chicago
While it’s one of many deep-dish style pizzas in the US, Chicago style pizza is probably the best known deep-dish. It’s the one that immediately comes to mind for many because it’s just that iconic. Every Chicago pizza place from Pizzeria Uno to Giordano’s has its own deep-dish crust recipe, but generally, it’s made from either wheat or semolina flour to give it a yellowish color when baked (and Lou Malnati’s has its famous butter crust). It’s pressed into a round, steel pan before adding cheese, meat and vegetables, and then the tomato sauce and sliced tomatoes — yes, in that order.

After baking, the pizza is sliced right at the table; this is to avoid the tomato sauce and oils from the toppings to soak into the crust before you can enjoy it. If you’ve ever gotten Chicago style delivered and wondered why you had to cut the pizza yourself, that’s why!

Image

St. Louis
For St. Louis style pizza, you’ve got to start with an unleavened dough. This creates the thin, cracker-like crust that is key to a good St. Louis pizza. Tomato sauce is added, and then the special St. Louis cheese blend known as provel — white cheddar, Swiss, and provolone. After it’s baked, the pizza is cut party-style, aka into squares instead of pie slices.

Image

Detroit
Detroit style pizza is deep-dish like Chicago’s, but it’s a very different take from their Midwest sibling. Detroit pizza is made in a square or rectangle tin pan, and the middle of the crust is nearly even with the edges. The dough itself is light and porous, similar to Sicilian dough methods. When cooked, it’s crispy on the bottom and edges but light and soft on the inside.

Like Chicago pizza, the toppings and cheese (traditionally Wisconsin brick cheese, not mozzarella) go on before the sauce, protecting the dough from getting soggy. That’s why this pizza is sometimes called “Detroit Red Top”!

Image

New Haven
Based in New Haven, Connecticut, this brick oven cooked pizza (or “apizza,” as New Haven-style restaurants call it) has its roots in Neapolitan-style pizza but is a delicacy all on its own. New Haven uses a long cold fermentation process for the dough, and the oven gets the pizza nice and charred. A “tomato pie” skips the cheese, and most New Haven pizzerias will treat mozzarella as a topping on its own. Another variation is their white clam pizza, which combined clams, garlic, and cheese.

Image

California
For California style pizza, it’s less about the dough (hand-tossed) or the sauce (usually tomato), but all about the toppings. This pizza leans into the cuisine of the west coast. The flavor profiles can vary wildly, it’s quail eggs or goat cheese and caramelized onions or duck sausage or lobster or smoked salmon, capers, and crème Fraiche. But the focus is always on quality ingredients and a unique pizza eating experience.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#4341 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hopi »

joj tu nju džersij ne bi nikako, ko one njihove pite izgleda
elem pojedoh prilično dobru a povoljnu picu u mutvaku
sasvim zadovoljan
stvarno mi se više ne jede po mjestima gdje je pica 15 KM i više
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#4342 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by swanfilter »

Nisam nikada probao, al ove americke pizze ko cvijece u kineskom restoranu. Vau, tek ubrano, a ono plastika ...
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4343 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Karikaturist »

Izgledaju bas privlacno. :skoljka:
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#4344 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by kabal1337 »

pizze sa puno sira = kao da gumu zvaces
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4345 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Hajvan »

Pizze s malo sira, kao da somun / focaccio zvaces
Dino79
Posts: 804
Joined: 05/02/2017 13:41

#4346 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dino79 »

Pizzerija Da Vinci.

Tijesto lose pretanko kao palacinak sa tankim specenim rubovima bez mjehurica. Na sve to ide mala kolicina sosa. Okus nije los ali sve u svemu pretanko. Tesko da se ovo moze nazvati picom. Toliko je tanko da previja nemoguce je dati dijetetu parce pice u ruku ili jesti iz ruke.
Slike sa njihove fb stranice. Sva druga jela su bolja i popularnija ali naziv lokala je pizzerija tako da je u toj pozzeriji bolje jesti bilo sta drugo osim pizze.
Image
Image
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#4347 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by HelaS »

Margherita je najbolja vrsta pizze :D

Ko u Sarajevu pravi ovakvu pizzu

ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#4348 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by ITNet »

HelaS wrote: 18/02/2024 20:55 Margherita je najbolja vrsta pizze :D

Ko u Sarajevu pravi ovakvu pizzu

Pizzerije Margherita i Barsa
User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4349 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Logovan »

Dino79 wrote: 18/02/2024 20:13 naziv lokala je pizzerija tako da je u toj pozzeriji bolje jesti bilo sta drugo osim pizze.
:lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#4350 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

Image

Image

mozda nisam na adekvatnoj temi, ali eto pizzerija u Kaknju, gle cijena... ovakvo sto bi u Sarajevu kostalko duplo vise, minimalno.
Post Reply