Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#951 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

avenija wrote:
Naslovnica wrote:Tačno ću jedan dan zaredati, pojesti peticu u 3-4 ćevabdžinice, pa slijedeću heftu jope, pa ću donijeti svoj subjektivni stav.
8-)
Hajde posto radis na zenickoj obilaznici ukljuci i ove cevabdzinice u broj ako si vec naumio ocjenjivati.
Beslic,Pruscanovic-kod Seje, Piccolo sve u ZE..
Ja sam obisao sve, Sa-Travnik, BL i Ze.
Bas da cujem nekoga neutalnog, pa cu i ja dati svoj stav.
Bešlić Crkvice je ajatolah za ove čaršijske čevabdžinice.
Kod Seje (ako misliš na onog u čaršiji, u onom prolazu) bio jednom i nikada više. Ćevapi neloši ali unutra zagušljivo k'o u pušnici, puši stoka ko da im je zadnja, ma fuj. Kod Salčinovića više ne idem, peksini na kvadrat, usluga nula. Bajra u Zenici - ko Bajra, suh, ko zna kada napravljen i smrznut ćevap od ko zna kakvog mesa, izbjegavam Bajru u bilo kakvom obliku.
Tapas može prići kada je čovjek ono, baš gladan. Isto tako i King.
Uglavnom, Bešlić je prof.dr. za sviju.
11km kila sirovog, u njihovoj čevabdžinici, svi koji probaju nemaju zamjerke.
I u zadnje vrijeme uzimam u Vojničkom, SASE mesara, ja mislim da se mesar zove Samir. Ćevapi birilać, odlični, nema žgere, žeđi, nuspojava, odlični, svaka preporuka.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#952 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Better Man »

muha_sa wrote:
Naslovnica wrote:Napisah maloprije da mi je Željo pao sskroz u očima.
Nisam bio u Želji nekoliko godina, odem neki dan i nemalo se razočaram. Žao mi bi onih 7km.
Dajte trenutnu top listu ćevabdžinica, za područje Čaršije.
"Hodžic A"---nekdašnji "Sport" Ferhatovica :)

onda pedesetak metar niže--kod Kurte
Nekadašnji Sport je imao vrhunske ćevape, a moja mama je najviše voljela njihovu pljeskavicu, jer za nju bolje nije bilo.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#953 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Otaj rad 8-)
Image
upload photo
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#954 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by hzsa22 »

Dzenita najjaci cevap ubjedljivo ima :thumbup:
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#955 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by avetinja »

Ne može niko sa Hodžićem, ali sa Hodžićem 1.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#956 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

od turističkih ćevabdžinica u srcu čaršije, meni jedino u petici valjaju. smiješno su mali, ali su dobri. inače "u gradu" kod nuneta, a "dole" kod beska...
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#957 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Mišo_Kovač »

Kod Brajlovica na Cvili su dobri cevapi. Ne znam jesul najbolji, al su dobri :D
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#958 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by nepass1 »

jucer maksuz kod brajlovica da probam te cevape. ne mogu se porediti sa mrkvom, ferhatovicem, pa i zeljom. cak i zmaj na stanici je bolji.
ili sam bas navikao na ono smece :D
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#959 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Hakiz »

Galatasaray.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#960 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Nakon sto godina pojeo cevape kod Zmaja, moram ih pohvaliti, popravili su se jako.

Prije su bili suhoparni, ko karton da jedes, zato sam ih i izbjegavao godinama.

Sad je to vec solidno, dobro, lijepo mirisu i ukusni su. Da naglasim, kucna dostava je u pitanju, sto znaci da su u radnji jos i bolji jer su svjeziji.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#961 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by DZONPI »

Na nagovor odem kod Ferhatovica na carsiji onaj do Mrkve,odron lukmira mokro ljigavo,cak sam jedne turiste ubjedio da nesjedaju da bjeze sto dalje.Katastrofa.Cevap u Travniku je cudo za ove nase Sarajevske,a tek sudzukice.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#962 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zavezata-vreca »

Cevap u travniku je gola kita ... Jebo cevap koji ti turi predate u paklami. Cevap nije cevap ako nije u memovicevom somunu.

Br. 1. Kurto
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#963 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

zavezata-vreca wrote:Cevap u travniku je gola kita ...
tako je :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#964 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mirsek »

dječak sa šibicama wrote:Nakon sto godina pojeo cevape kod Zmaja, moram ih pohvaliti, popravili su se jako.

Prije su bili suhoparni, ko karton da jedes, zato sam ih i izbjegavao godinama.

Sad je to vec solidno, dobro, lijepo mirisu i ukusni su. Da naglasim, kucna dostava je u pitanju, sto znaci da su u radnji jos i bolji jer su svjeziji.
Koji Zmaj, sa Zeljeznicke ili Hrasno ?
Meni je sa Zeljeznicke bolji ali ja volim masnije, socnije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#965 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

mirsek wrote:
dječak sa šibicama wrote:Nakon sto godina pojeo cevape kod Zmaja, moram ih pohvaliti, popravili su se jako.

Prije su bili suhoparni, ko karton da jedes, zato sam ih i izbjegavao godinama.

Sad je to vec solidno, dobro, lijepo mirisu i ukusni su. Da naglasim, kucna dostava je u pitanju, sto znaci da su u radnji jos i bolji jer su svjeziji.
Koji Zmaj, sa Zeljeznicke ili Hrasno ?
Meni je sa Zeljeznicke bolji ali ja volim masnije, socnije.
Zeljeznicka, da, socan, pomasan, nije suh.

Mozda je u Hrasnom i dalje karton, ko zna :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#966 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mO k3 »

Izmedju CVile i DMalte wrote:Nisam dugo jeo cevape do ove godine, a sad u zadnjih mjesec dana cak dvaput :D
Na putu prema Dalmaciji stanemo u Travniku, pravac Kod Harija....sta reci, ko nije probao nema svrhe dalje pricati....10 u cijelu je optimum, ne preporucujem 20 komada ako ces poslije za volan, pogotovo ako cekas na granici duze od pola sata :evil:
U srijedu sam bio na Carsiji i zamirisu mi Kod Mrkve, sta cu, sjednem na sprat jer tamo radi klima i iako je sve otvoreno lakse se dise.....10 u pola bez luka, ali sa paradjz salatom.....ne da bolja polovica luk, kaze otpasce joj kosa od isparavanja u autu :D ....ocjena - odlican, cevapi su im i dalje najbolji, lagano res na povrsini, meso ima okus kao da jedes u Meat@Co najbolji steak, a somun svjez i hrskav na krajevima....eto, prva ljubav zaborava nema, Mrkva je i dalje odlican :thumbup:
Mrkva je dobar dok sam bio jednom u Sa kao turist navratio sam tu , ali Harijev u Travniku je bolji ...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#967 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by japin_mutapi »

vi ste giganti čim imate para za ćevape
ja ne pamtim kad sam ih zadnji put jeo
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#968 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by nepass1 »

dječak sa šibicama wrote:
mirsek wrote:
dječak sa šibicama wrote:Nakon sto godina pojeo cevape kod Zmaja, moram ih pohvaliti, popravili su se jako.

Prije su bili suhoparni, ko karton da jedes, zato sam ih i izbjegavao godinama.

Sad je to vec solidno, dobro, lijepo mirisu i ukusni su. Da naglasim, kucna dostava je u pitanju, sto znaci da su u radnji jos i bolji jer su svjeziji.
Koji Zmaj, sa Zeljeznicke ili Hrasno ?
Meni je sa Zeljeznicke bolji ali ja volim masnije, socnije.
Zeljeznicka, da, socan, pomasan, nije suh.

Mozda je u Hrasnom i dalje karton, ko zna :D
i ja neki dan svratih do zmaja na stanici cekajuci neke goste. i bas dobri cevapi. odavno bolje nisam pojeo.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#969 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by el_bake007 »

Veceras u mrkvi na dobrinji udjem i narucim 10 u cijeli za ponjet, platim i racun izlazi a saner sto radi za kasom me gleda ko tele u sarena vrata jer je guzva i ja sacekam, uzmem i donesem kuci kad ono u pola... nazovem da se pozalim i dobijem pitanje hoces da ti dostavimo to pola i podsmjeh...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#970 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by moonca »

mirsek wrote:
dječak sa šibicama wrote:Nakon sto godina pojeo cevape kod Zmaja, moram ih pohvaliti, popravili su se jako.

Prije su bili suhoparni, ko karton da jedes, zato sam ih i izbjegavao godinama.

Sad je to vec solidno, dobro, lijepo mirisu i ukusni su. Da naglasim, kucna dostava je u pitanju, sto znaci da su u radnji jos i bolji jer su svjeziji.
Koji Zmaj, sa Zeljeznicke ili Hrasno ?
Meni je sa Zeljeznicke bolji ali ja volim masnije, socnije.
Nesh dugo. :-)
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#971 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Toffee karamela »

el_bake007 wrote:Veceras u mrkvi na dobrinji udjem i narucim 10 u cijeli za ponjet, platim i racun izlazi a saner sto radi za kasom me gleda ko tele u sarena vrata jer je guzva i ja sacekam, uzmem i donesem kuci kad ono u pola... nazovem da se pozalim i dobijem pitanje hoces da ti dostavimo to pola i podsmjeh...
nek ti ne bude teško ujutro ustati, vratiti se i zatražiti knjigu gostiju...fino opiši svoj slučaj pa kad im inspekcija sljedeći put uđe a oni direktno odmah traže taj ćitab neće se drugi put smijati...kod nas narod bježi od te knjige ko od crne kutije a pola ih i ne zna za to
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#972 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by moonca »

el_bake007 wrote:Veceras u mrkvi na dobrinji udjem i narucim 10 u cijeli za ponjet, platim i racun izlazi a saner sto radi za kasom me gleda ko tele u sarena vrata jer je guzva i ja sacekam, uzmem i donesem kuci kad ono u pola... nazovem da se pozalim i dobijem pitanje hoces da ti dostavimo to pola i podsmjeh...
Koji bezobrazluk. Steta sto narod nije solidaran, pa da zaobidju radnju kada ovako nesto cuju.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#973 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by moonca »

Toffee karamela wrote:
el_bake007 wrote:Veceras u mrkvi na dobrinji udjem i narucim 10 u cijeli za ponjet, platim i racun izlazi a saner sto radi za kasom me gleda ko tele u sarena vrata jer je guzva i ja sacekam, uzmem i donesem kuci kad ono u pola... nazovem da se pozalim i dobijem pitanje hoces da ti dostavimo to pola i podsmjeh...
nek ti ne bude teško ujutro ustati, vratiti se i zatražiti knjigu gostiju...fino opiši svoj slučaj pa kad im inspekcija sljedeći put uđe a oni direktno odmah traže taj ćitab neće se drugi put smijati...kod nas narod bježi od te knjige ko od crne kutije a pola ih i ne zna za to
Nisam ni ja znala.Zar vlasnik ne moze ukloniti neke stranice ili je to specijalna knjiga sa obiljezenim stranicama.?
S druge strane , sta ako konkurencija pocne dolaziti i pisati kojesta? Kako to kontrolisu?
Last edited by moonca on 19/09/2017 21:28, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#974 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

el_bake007 wrote:Veceras u mrkvi na dobrinji udjem i narucim 10 u cijeli za ponjet, platim i racun izlazi a saner sto radi za kasom me gleda ko tele u sarena vrata jer je guzva i ja sacekam, uzmem i donesem kuci kad ono u pola... nazovem da se pozalim i dobijem pitanje hoces da ti dostavimo to pola i podsmjeh...
Nije mi jasno po kom osnovu Mrkva (sve radnje) nije zatvorena, a bratija na sudu zbog milionske utaje poreza?!
Jarane, ja da počnem prodavati kukuruze na ulici završio bih u Zenici, lole utajile milione poreza i nastavljaju s radom, nonšalantno.
Banana država, ali baš.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#975 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by moonca »

Naslovnica wrote:
el_bake007 wrote:Veceras u mrkvi na dobrinji udjem i narucim 10 u cijeli za ponjet, platim i racun izlazi a saner sto radi za kasom me gleda ko tele u sarena vrata jer je guzva i ja sacekam, uzmem i donesem kuci kad ono u pola... nazovem da se pozalim i dobijem pitanje hoces da ti dostavimo to pola i podsmjeh...
Nije mi jasno po kom osnovu Mrkva (sve radnje) nije zatvorena, a bratija na sudu zbog milionske utaje poreza?!
Jarane, ja da počnem prodavati kukuruze na ulici završio bih u Zenici, lole utajile milione poreza i nastavljaju s radom, nonšalantno.
Banana država, ali baš.
Pa nije -dogovorili se ,mrkvi mrvice da prezivi, a sva zarada drzavi. :-)
Post Reply