Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#851 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Nepass »

mali_milojica wrote:
JThomas wrote:možda su za vas ćevapi otrov, ali ja kad pojedem 10 ćevapa, to meni samo ubrza probavu i metabolizam i nakon sat vremena kao da ništa nisam pojeo. onda mogu još bolje da jedem pravu hranu - šniclu, sarmu, grah...
Ti si kao jedan poznanik. Naruci mjesano meso i kaze "poprskaj to odozgo sa jedno 100 cevapa".
Kad smo ga pitali kako pojedes 100 cevapa,rece "cevapi su ti ko salata,prilog"
:lol:
Imam rodjaka iz Krajine,kad dolazi u Sarajevo prvo ode na Carsiju na 50 cevapa,pa tek onda kod rodbine.
Jbt ja jedva 15 pojedem, a nije da ne mogu jesti i da nema gdje stati
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#852 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#853 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

Ovo me podsjeti na mog cimera. Ja nam kupio po desetku i ostavio ih u kuhinji, jer sam morao sici do granapa. Elem zadrzah se u granapu nepredvidjeno dugo, ulazim u kucu, pitam ga je li jeo.

Kaze: "Jesam drugar, pojeo sam dvadesetku" :lol:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#854 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by klixo »

Cener cevapa i pljeska su mjera + pekarski krompir :mrgreen:
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#855 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by yoyo13 »

BHF_Manijak wrote:Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
Eh isto sam i ja govorio sam sto je covjek streso 60ak komada bez puno somuna doduse, mozda somun jedan da je pojeo, cisto malo uzeo da mu muka ne dodje :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja sam fakat gurman, 30 mogu svezat kad sam bas gladan, ali mora biti i vreca luka pored :klopa: :klopa:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#856 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mali_milojica »

BHF_Manijak wrote:Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
:lol:
Vjeruj mi smaze ih bez problema.
Kaze,ja ne jedem cevape nigdje osim u Sarajevu. Dolazim 3-4x,tako da sve nadoknadim. Mi mu se valjali od smijeha.
Jedan jaran (a.r.) je kod Nagiba pojeo cijelu tepsiju bureka cca 2-2.5 kg,bio Nagib tu, kad je krenuo da plati gazda rekao radnici,samo mu kilu naplati,ovo jos svojim ocima nisam vidio :mrgreen: :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#857 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mayab »

mali_milojica wrote:
BHF_Manijak wrote:Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
:lol:
Vjeruj mi smaze ih bez problema.
Kaze,ja ne jedem cevape nigdje osim u Sarajevu. Dolazim 3-4x,tako da sve nadoknadim. Mi mu se valjali od smijeha.
Jedan jaran (a.r.) je kod Nagiba pojeo cijelu tepsiju bureka cca 2-2.5 kg,bio Nagib tu, kad je krenuo da plati gazda rekao radnici,samo mu kilu naplati,ovo jos svojim ocima nisam vidio :mrgreen: :lol:
POŠTENO :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128488
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#858 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by muha_sa »

mali_milojica wrote:
BHF_Manijak wrote:Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
:lol:
Vjeruj mi smaze ih bez problema.
Kaze,ja ne jedem cevape nigdje osim u Sarajevu. Dolazim 3-4x,tako da sve nadoknadim. Mi mu se valjali od smijeha.
Jedan jaran (a.r.) je kod Nagiba pojeo cijelu tepsiju bureka cca 2-2.5 kg,bio Nagib tu, kad je krenuo da plati gazda rekao radnici,samo mu kilu naplati,ovo jos svojim ocima nisam vidio :mrgreen: :lol:
:lol: :lol: :lol:

pošto sam ko momcic radio u cevabdžinici dolazio mi je gost koji jeo 100 cevapa--onako gologuzo-bez somuna

nije bio neki mrconja
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#859 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

Ja ovoliki cca 115 sam jednom pojeo 15 i citav...kad me na ispumpavanje nisu odveli...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#860 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

nema to veze samo sa kilažom.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#861 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

zateznistub wrote:Ja ovoliki cca 115 sam jednom pojeo 15 i citav...kad me na ispumpavanje nisu odveli...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
JThomas wrote:nema to veze samo sa kilažom.
Da, opcepoznato je sta su sve ljudi mogli pojesti koji su izuzetno jaku kiselinu imali. :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#862 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by P308 »

zateznistub wrote:Ja ovoliki cca 115 sam jednom pojeo 15 i citav...kad me na ispumpavanje nisu odveli...
:lol: kralju
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#863 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Nepass »

mali_milojica wrote:
BHF_Manijak wrote:Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
:lol:
Vjeruj mi smaze ih bez problema.
Kaze,ja ne jedem cevape nigdje osim u Sarajevu. Dolazim 3-4x,tako da sve nadoknadim. Mi mu se valjali od smijeha.
Jedan jaran (a.r.) je kod Nagiba pojeo cijelu tepsiju bureka cca 2-2.5 kg,bio Nagib tu, kad je krenuo da plati gazda rekao radnici,samo mu kilu naplati,ovo jos svojim ocima nisam vidio :mrgreen: :lol:
Koji je vrenenski rok da se pojede. Ja pojedem 750gr bureka i svi kazu da se preseravam. Mozda bih uspio kilu da jedem nekih 20-30min.
Ali 2kg je zestoko. Mislim da bih crko
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#864 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by karanana »

moj rekord je 20 cevapa, bas u travniku na plavoj vodi.
posto nisam znao one njihove porcije, te djacka, te mala, te srednja.....narucim ja veliku. 20 komata. ubio sam se.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#865 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

dvije kile pite je baš radikalno. vjerovatno teže nego kilu mesa.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#866 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by shandrprcSA »

mayab wrote:
mali_milojica wrote:
BHF_Manijak wrote:Jarane nek' preda mnom pojede tih 50 s dva somuna, od mene mu je cijeli dan da jede jos sta hoce po Carsiji. :mrgreen: Daj ba, to je vise od kile cevapa. :mrgreen:
:lol:
Vjeruj mi smaze ih bez problema.
Kaze,ja ne jedem cevape nigdje osim u Sarajevu. Dolazim 3-4x,tako da sve nadoknadim. Mi mu se valjali od smijeha.
Jedan jaran (a.r.) je kod Nagiba pojeo cijelu tepsiju bureka cca 2-2.5 kg,bio Nagib tu, kad je krenuo da plati gazda rekao radnici,samo mu kilu naplati,ovo jos svojim ocima nisam vidio :mrgreen: :lol:
POŠTENO :thumbup:
vala da je kakav gazda nije mu morao ni tu kilu naplatiti al' hajde...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#867 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mali_milojica »

Bio je jednom kod mene kuci (nek mu se Allah smiluje),pojeo tepsiju i po sirnice i litar jogurta. Nisam ga vise zvao da jede kod mene :lol: salim se naravno.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#869 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by VenomousV »

U Specijalu vise nikad!

Nisam corava, vidim da je tema "Najbolja cevabdzinica u Sarajevu" al' su oni cevapi danas bili toliko losi da se prosto moralo podijeliti sa narodom.
Somun natopljen ne znam cim, gnjecav, nidje one hrskavosti na krajevima koju treba da ima jedan carsijski, napareni somun. Ono da je unutra flafi a vani kranči i merak ga jesti. Cevapi (naruceni res, da, ne znam jesti meso, grehota je itd itd) se raspadaju i nisu res, svijetli k'o da su bukvalno minutu na rostilju bili. A to raspadanje, nije ono kako treba raspadanje, kao da se topi kol'ko su dobri, nego bukvalno komadici na viljusci ostaju. Nekakav sok iz njih izlazi. I opet, ne onaj kako treba sok nego ne znam ni ja sta. Cevapi kiseli, da, kiseli!

Jednom sam bila na selu, i jela njihove tefericke cevape (bila sam mlada i luda :D ) sto ti spakuju u kesicu i zavezu, e ti su bili isti k'o ovi danasnji, mozda cak i bolji...

Jeli smo ih u pola 5 a ja ozbiljno kontam da i treci Ranibos popijem :roll:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#870 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Pirija »

VenomousV wrote:U Specijalu vise nikad!

Nisam corava, vidim da je tema "Najbolja cevabdzinica u Sarajevu" al' su oni cevapi danas bili toliko losi da se prosto moralo podijeliti sa narodom.
Somun natopljen ne znam cim, gnjecav, nidje one hrskavosti na krajevima koju treba da ima jedan carsijski, napareni somun. Ono da je unutra flafi a vani kranči i merak ga jesti. Cevapi (naruceni res, da, ne znam jesti meso, grehota je itd itd) se raspadaju i nisu res, svijetli k'o da su bukvalno minutu na rostilju bili. A to raspadanje, nije ono kako treba raspadanje, kao da se topi kol'ko su dobri, nego bukvalno komadici na viljusci ostaju. Nekakav sok iz njih izlazi. I opet, ne onaj kako treba sok nego ne znam ni ja sta. Cevapi kiseli, da, kiseli!

Jednom sam bila na selu, i jela njihove tefericke cevape (bila sam mlada i luda :D ) sto ti spakuju u kesicu i zavezu, e ti su bili isti k'o ovi danasnji, mozda cak i bolji...

Jeli smo ih u pola 5 a ja ozbiljno kontam da i treci Ranibos popijem :roll:
ja neki dan govorim da ono nisi cevapi ovaj me naljepi jos :)
upsy_daisy wrote:
Pirija wrote:u specijalu ni boju ni ukus ni miris nemaju....
eheto nemaju ništa, ma daj, idi u Želju onda tamo imaju :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#871 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

JThomas wrote:dvije kile pite je baš radikalno. vjerovatno teže nego kilu mesa.
Kad sam prvi put vidio koliko pojedu moji monteri nie mi bilo dobro. Ali kad skontam gdje se sve veru i koliko tegle...nije uopste strasni ni te dvie kile pite. čude me oni koji ne rade nista a kišu božiju pojedu...
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#872 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by holowey »

zateznistub wrote:
JThomas wrote:dvije kile pite je baš radikalno. vjerovatno teže nego kilu mesa.
Kad sam prvi put vidio koliko pojedu moji monteri nie mi bilo dobro. Ali kad skontam gdje se sve veru i koliko tegle...nije uopste strasni ni te dvie kile pite. čude me oni koji ne rade nista a kišu božiju pojedu...
takvi imaju gliste... i njihove gliste imaju svoje gliste... pa dok se svi najedu, ode dvije kile bureka :evil:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#873 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

holowey wrote:
zateznistub wrote:
JThomas wrote:dvije kile pite je baš radikalno. vjerovatno teže nego kilu mesa.
Kad sam prvi put vidio koliko pojedu moji monteri nie mi bilo dobro. Ali kad skontam gdje se sve veru i koliko tegle...nije uopste strasni ni te dvie kile pite. čude me oni koji ne rade nista a kišu božiju pojedu...
takvi imaju gliste... i njihove gliste imaju svoje gliste... pa dok se svi najedu, ode dvije kile bureka :evil:
Imam jednog na poslu takvog, kilaza garderobe na njemu uveliko premašuje kilažu tijela ali lik kad počne da jede mi svi stanemo i gledamo...

Ja mu jednom rekao - "ne bi te hranio ni po koju cijenui"!
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#874 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by upsy_daisy »

Pirija wrote:
VenomousV wrote:U Specijalu vise nikad!

Nisam corava, vidim da je tema "Najbolja cevabdzinica u Sarajevu" al' su oni cevapi danas bili toliko losi da se prosto moralo podijeliti sa narodom.
Somun natopljen ne znam cim, gnjecav, nidje one hrskavosti na krajevima koju treba da ima jedan carsijski, napareni somun. Ono da je unutra flafi a vani kranči i merak ga jesti. Cevapi (naruceni res, da, ne znam jesti meso, grehota je itd itd) se raspadaju i nisu res, svijetli k'o da su bukvalno minutu na rostilju bili. A to raspadanje, nije ono kako treba raspadanje, kao da se topi kol'ko su dobri, nego bukvalno komadici na viljusci ostaju. Nekakav sok iz njih izlazi. I opet, ne onaj kako treba sok nego ne znam ni ja sta. Cevapi kiseli, da, kiseli!

Jednom sam bila na selu, i jela njihove tefericke cevape (bila sam mlada i luda :D ) sto ti spakuju u kesicu i zavezu, e ti su bili isti k'o ovi danasnji, mozda cak i bolji...

Jeli smo ih u pola 5 a ja ozbiljno kontam da i treci Ranibos popijem :roll:
ja neki dan govorim da ono nisi cevapi ovaj me naljepi jos :)
upsy_daisy wrote:
Pirija wrote:u specijalu ni boju ni ukus ni miris nemaju....
eheto nemaju ništa, ma daj, idi u Želju onda tamo imaju :lol:

nek Oproba kod Želja :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#875 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by JThomas »

ma nije čak ni taj rad presudan sam po sebi. naravno da jeste bitno koliko se čovjek potroši, ali opet imaš likova koji mogu pojesti kišu božju, a ne možeš razumno objasniti na osnovu čega.
Post Reply