Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#101 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by GeeTnT »

interesantno je kako obicni prevarant, lazov, kriminalac (porez) nakon nekog vremena pocne razmisljati da je sve sto radi ispravno i jos se pocne uplitat u politicko uredjenje drzave....
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#102 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by madner »

Frustracije Deytonom u porastu. Da bi se nesto uradilo potrebno napraviti dogovor. HDZ mora naci odgovarajuci broj ruku umjesto sto prosipa patetiku.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#103 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

madner wrote:Frustracije Deytonom u porastu. Da bi se nesto uradilo potrebno napraviti dogovor. HDZ mora naci odgovarajuci broj ruku umjesto sto prosipa patetiku.
Što ako ne nađu dovoljan broj ruku? Barem su pokušali, ako ništa.
Kakav je daljnji rasplet? Nema implementacije izbornih rezultata? Ili?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#104 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by madner »

Hafis wrote:
madner wrote:Frustracije Deytonom u porastu. Da bi se nesto uradilo potrebno napraviti dogovor. HDZ mora naci odgovarajuci broj ruku umjesto sto prosipa patetiku.
Što ako ne nađu dovoljan broj ruku? Barem su pokušali, ako ništa.
Kakav je daljnji rasplet? Nema implementacije izbornih rezultata? Ili?
Mislim da postoje dvije realne varijante, ili ce ovaj sastav ostati, ili ce novi DN biti popunjen po starom. Sve druge ostrije opcije, mala vjerovatnoca. Najizglednija opcija popunjavanje po starom, kako bi HDZ imao motivaciju za Sejdic Fincija.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#105 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

madner wrote:
Hafis wrote:
madner wrote:Frustracije Deytonom u porastu. Da bi se nesto uradilo potrebno napraviti dogovor. HDZ mora naci odgovarajuci broj ruku umjesto sto prosipa patetiku.
Što ako ne nađu dovoljan broj ruku? Barem su pokušali, ako ništa.
Kakav je daljnji rasplet? Nema implementacije izbornih rezultata? Ili?
Mislim da postoje dvije realne varijante, ili ce ovaj sastav ostati, ili ce novi DN biti popunjen po starom. Sve druge ostrije opcije, mala vjerovatnoca. Najizglednija opcija popunjavanje po starom, kako bi HDZ imao motivaciju za Sejdic Fincija.
Niti jedna navedena opcija nije izvodiva.
- Stari sastav Doma naroda ne može ostati je se silom zakona on raspušta. Ostaje jos samo privremena uloga predsjedavajućeg Doma koji po zakonu organizira zasjedanje novog saziva Doma (ako ga bude)
- Popunjavanje po starom načinu nema šanse, jer taj način više ne postoji, to jest izbačen je odlukom Ustavnog suda a i objavljeno je u Službenom listu.

Trebat će nekako zakrpiti ona dva izbačena poglavlja vezana za popunjavanje Doma naroda, koliko god bude bolilo. normalno u parlamentarnoj proceduri

Ja znam da će patriJoti nastaviti dalju opstrukciju i izbjegavanje bilo kakvog rješenja s ciljem izazivanja intervencije visokog predstavnika koji bi nekim čudom trebao proglasiti ponovno važećim ona dva izbačena poglavlja IZ-a od strane Ustavnog suda.
Dosta riskantna taktika.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11027
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#106 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Prpa.ba »

Moj stav je da sve nacionalne manjine i doseljenici iz trecih drzava trebaju imati sva prava i odgovornosti u skladu sa pozitivnim europskim stecevinama. :thumbup:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#107 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

Prpa.ba wrote:Moj stav je da sve nacionalne manjine i doseljenici iz trecih drzava trebaju imati sva prava i odgovornosti u skladu sa pozitivnim europskim stecevinama. :thumbup:
Pa imaju klub Ostalih u federalnom Domu naroda, što ipak mislim da nije dovoljno.
Trebalo bi osnovati i pokoju školu na jezicima manjina, pogotovo onih brojnijih. Recimo na romskom, turskom, albanskom, a bogami kako je krenulo i na arapskom jeziku. A možda i kakva mala TV emisijica o tekućoj problematici. To bi bilo dosta za početak.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#108 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by BAK-eV »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Pa vi ste stvarno djeca. S kim ja dangubim.
Kakve bolan zastave uz granicu, kakve žene s maramama, kakvi križevi.
Ti stvarno ne znaš kako se može vršiti institucionalna blokada, a da bude sve sukladno zakonima?
Berrijevi i Petricevi amandmani su donekle otkocili te blokade.
A ja tvrdim da će se ići i na vanzakonsko djelovanje.
Čim se zbog bosnjacke brojnosti počnu brisati ratne granice i Bošnjaci recimo počnu dominirati Stocem, Žepčem, Kiseljakom uz analogne ekonomske trendove, nastupiće hajducija. Kao i vijekovima do sada.
Dobro kažeš - ''donekle''. Razmisli malo, što se sve može institucionalno blokirati, a da se ne prijeđu zakonski okviri.
A to, u svezi te brojnosti u Stocu, Kiseljaku i dr. - imaš neke vjerodostojne pokazatelje ili onako pišeš da popuniš bjelinu?
I molim te, ako ti nije teško - ''analogni ekonomski trendovi''. O čemu se to približno radi?
Zahvaljujuci vasem inzistiranju da drzava bude slabih ovlasti, to sto se moze blokirati i nije nesto strasno. Entitet i kanton dosta toga mogu odraditi i sa vasim bojkotom.

Analogni ekonomski trendovi se odnose na daljnje jacanje kapitala i ekonomije u Bosnjaka na racun Hrvata. Bingo, Konzum, struja Aluminiju, kladionice, strana predstavnistva ... sve ce se to vremenom izdominirati Bosnjaci.
Popis stanovnika pokazuje porast udjela stanovnika Bosnjaka u mjesanim pa cak i vecinskim hrvatskim opstinama. Taj trend u korist Bosnjaka se i dalje nastavlja.

Zakljucak:
Rat je uspostavio linije razdvajanja, koje se sada tope. Drvar, Grahovo, Glamoc, Jajce, Busovaca, Gornji Vakuf, Novi Travnik su definitivno izgubljeni za Hrvate u pogledu kontrole.
Ali to je i bilo izmjesano i ne predstavlja neki strateski prodor.

U onom trenutku, kada Bosnjaci pocnu preuzimati opstinsku vlast mimo Kiseljaka ili Busovace i krenu ka jugu za ocekivati je pobunu Hrvata.

Jer time se definitivno svode na 9% stanovnika, koji kontrolisu 9% teritorije. A to je game over.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#109 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

BAK-eV wrote: Zahvaljujuci vasem inzistiranju da drzava bude slabih ovlasti, to sto se moze blokirati i nije nesto strasno. Entitet i kanton dosta toga mogu odraditi i sa vasim bojkotom.
Nisam baš siguran.
Analogni ekonomski trendovi se odnose na daljnje jacanje kapitala i ekonomije u Bosnjaka na racun Hrvata.
Ima li kakvih konkretnih brojeva, ili onako, gađamo se frazama.
Gledajući lokalne sredine ogromna je razlika. Evo ovdje npr. Istočni dio Mostara? Konjic? Jablanica? Da te jeza uzme od tih analognih ekonomskih trendova.
Bingo, Konzum, struja Aluminiju, kladionice, strana predstavnistva ... sve ce se to vremenom izdominirati Bosnjaci
- hoće kad na belegiji nikne nokat. Mislim, to su sve želje..ima lki kakvih pokazatelja.
Popis stanovnika pokazuje porast udjela stanovnika Bosnjaka u mjesanim pa cak i vecinskim hrvatskim opstinama. Taj trend u korist Bosnjaka se i dalje nastavlja.
Čuj trend se nastavlja. Hajd' dobro, vjerujem ti na riječ.
Zakljucak:
Rat je uspostavio linije razdvajanja, koje se sada tope. Drvar, Grahovo, Glamoc, Jajce, Busovaca, Gornji Vakuf, Novi Travnik su definitivno izgubljeni za Hrvate u pogledu kontrole.
Ali to je i bilo izmjesano i ne predstavlja neki strateski prodor.

U onom trenutku, kada Bosnjaci pocnu preuzimati opstinsku vlast mimo Kiseljaka ili Busovace i krenu ka jugu za ocekivati je pobunu Hrvata.

Jer time se definitivno svode na 9% stanovnika, koji kontrolisu 9% teritorije. A to je game over.
E jebat ga. Sve ti je ovo u kondicionalu, tj. što bi bilo kad bi bilo. Nego, bogati gdje se sjeti Glamoča i Grahova. Obišao Bakir par onih džematlija neki dan pa i tu zinula guzica.

Uff, umori me čovjek s ovom statistikom od oka.
Bola, pitam te kako će patrijoti opravdati šrokim narodnim masama zašto se izbori neće moći implementirati.
Nama je ovdje svakako svejedno, gubimo Drvar.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#110 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by BAK-eV »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote: Zahvaljujuci vasem inzistiranju da drzava bude slabih ovlasti, to sto se moze blokirati i nije nesto strasno. Entitet i kanton dosta toga mogu odraditi i sa vasim bojkotom.
Nisam baš siguran.
Analogni ekonomski trendovi se odnose na daljnje jacanje kapitala i ekonomije u Bosnjaka na racun Hrvata.
Ima li kakvih konkretnih brojeva, ili onako, gađamo se frazama.
Gledajući lokalne sredine ogromna je razlika. Evo ovdje npr. Istočni dio Mostara? Konjic? Jablanica? Da te jeza uzme od tih analognih ekonomskih trendova.
Bingo, Konzum, struja Aluminiju, kladionice, strana predstavnistva ... sve ce se to vremenom izdominirati Bosnjaci
- hoće kad na belegiji nikne nokat. Mislim, to su sve želje..ima lki kakvih pokazatelja.
Popis stanovnika pokazuje porast udjela stanovnika Bosnjaka u mjesanim pa cak i vecinskim hrvatskim opstinama. Taj trend u korist Bosnjaka se i dalje nastavlja.
Čuj trend se nastavlja. Hajd' dobro, vjerujem ti na riječ.
Zakljucak:
Rat je uspostavio linije razdvajanja, koje se sada tope. Drvar, Grahovo, Glamoc, Jajce, Busovaca, Gornji Vakuf, Novi Travnik su definitivno izgubljeni za Hrvate u pogledu kontrole.
Ali to je i bilo izmjesano i ne predstavlja neki strateski prodor.

U onom trenutku, kada Bosnjaci pocnu preuzimati opstinsku vlast mimo Kiseljaka ili Busovace i krenu ka jugu za ocekivati je pobunu Hrvata.

Jer time se definitivno svode na 9% stanovnika, koji kontrolisu 9% teritorije. A to je game over.
E jebat ga. Sve ti je ovo u kondicionalu, tj. što bi bilo kad bi bilo. Nego, bogati gdje se sjeti Glamoča i Grahova. Obišao Bakir par onih džematlija neki dan pa i tu zinula guzica.

Uff, umori me čovjek s ovom statistikom od oka.
Bola, pitam te kako će patrijoti opravdati šrokim narodnim masama zašto se izbori neće moći implementirati.
Nama je ovdje svakako svejedno, gubimo Drvar.
Ko o čemu Hafis o izborima.
Pa nije to tema čovječe.
User avatar
House
Posts: 46747
Joined: 17/03/2010 15:36

#111 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by House »

javite hafizu da HDZ-ov prijedlog izbornog zakona pada u septembru :D čoj'k džaba troši vrijeme i energiju
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#112 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by BAK-eV »

House wrote:javite hafizu da HDZ-ov prijedlog izbornog zakona pada u septembru :D čoj'k džaba troši vrijeme i energiju
Naravno da pada
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ostavke ... /170815011

Vidjećemo reakcije nakon izbora.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#113 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

House wrote:javite hafizu da HDZ-ov prijedlog izbornog zakona pada u septembru :D čoj'k džaba troši vrijeme i energiju
Sabah hajrulah Kolumbo.
Pa nije da trošim nešto posebno energiju i vrijeme. cijeli dan radim na kompu, pa malo povremeno odmorim živce na vama ovdje. Bitno je da kapa lova, a lako ćemo za ostalo.

Neise, pa zna i malo dijete da prijedlog neće proći.
Postavlja se pitanje što nakon toga.
Treba li očekivati nekakav patriJotski prijedlog krpljenje Izbornog zakona ili se ide opstrukcijoim do kraja, pa što bude?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#114 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

BAK-eV wrote: Ko o čemu Hafis o izborima.
Pa nije to tema čovječe.
Jok, tema su ''analogni ekonomski trendovi'', bošnjačko preuzimanje kladionica, Kiseljaka, put za jug, 9% i game over.

Jebote, trebala bi 4 konzilija i 6 godina zasjedanja da to nekako rasprave
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#115 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by BAK-eV »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote: Ko o čemu Hafis o izborima.
Pa nije to tema čovječe.
Jok, tema su ''analogni ekonomski trendovi'', bošnjačko preuzimanje kladionica, Kiseljaka, put za jug, 9% i game over.

Jebote, trebala bi 4 konzilija i 6 godina zasjedanja da to nekako rasprave
To su razlozi, koje sam naveo kao povod za radikalno ponašanje Hrvatske politike.
A to je tema.
Ne tvrdim da sam u pravu ali to je moje viđenje stvari danas i sutra.
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#116 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by malakh »

Hafis wrote: Niti jedna navedena opcija nije izvodiva.
- Stari sastav Doma naroda ne može ostati je se silom zakona on raspušta. Ostaje jos samo privremena uloga predsjedavajućeg Doma koji po zakonu organizira zasjedanje novog saziva Doma (ako ga bude)
- Popunjavanje po starom načinu nema šanse, jer taj način više ne postoji, to jest izbačen je odlukom Ustavnog suda a i objavljeno je u Službenom listu.

Trebat će nekako zakrpiti ona dva izbačena poglavlja vezana za popunjavanje Doma naroda, koliko god bude bolilo. normalno u parlamentarnoj proceduri

Ja znam da će patriJoti nastaviti dalju opstrukciju i izbjegavanje bilo kakvog rješenja s ciljem izazivanja intervencije visokog predstavnika koji bi nekim čudom trebao proglasiti ponovno važećim ona dva izbačena poglavlja IZ-a od strane Ustavnog suda.
Dosta riskantna taktika.
naravno da nije izbacen stari nacin izbornog zakona i on je jos uvijek na snazi do usvajanja novog i to je karta na koju igra izetbegovic. ja mislim da ti imas oci i vidis da one iz sda boli neka stavr za izbornim zakonom i do njega im je stalo kao do lanjskog snijega.

dalje, ona odluka ustavnog suda, a po apelaciji ljubica, se moze provesti i ispostovati na stetu hdza, odnosno da se veca kvota hrvata dodijeli u srednjoj bosni, ali ne toliko veca da covic i hdz imaju apsolutnu vecinu, vec da im uvijek hvali jedan ili dva glasa do vecine na sastanku kluba hrvata. i to sve sa glatko prodje uz pomoc opozicionih stranaka.

i da sve ovo nije ovako kako kazem, ne bi gledali onog poltrona karamatica kako pjeni i prijeti u domu naroda bih.

i davno sam ja rekao da je covic jak onoliko koliko mu sda dozvoli, jer njegov kapacitet od 127 hiljada glasova uopce nije toliko jak, a savez sa dodikom ce ga samo oslabiti.

kako su 90ih godina svi kompromisno birali "svoje" i kako je savez hrvata i bosnjaka djelovao besprijekorno....


PS: prije nego bilo šta drugo budeš komentirao, preporučujem ti da pročitaš članak dr. pehara, mada me ne bi čudilo da ni on nije "pravi" hrvat :lol:

http://www.dnevno.ba/vijesti/drazen-peh ... uda-67016/
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#117 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Sanjarko »

Ne kontam sto se ovdje ko papagajsko ponavlja stalno da nema nista od izbora itd. Da se rezultati nece provest itd. Halo ovo je Bosna. Ovdje su se i cudnije, ludze itd. stvari dogadzale uvijek. Znaci budu izbori i samo rezultate izbora potvrdi ono vijece mira i visoki predstavnik ili ustavni sud. Teoretski moze ustavnom sudu neko nakon izbora uputit na provedby rezultate i da ustavni sud kaze sve dure. Moze i VP i vijece mira isto uradit. Znaci izbora ce bit, a sad provodzenje rezultata mozda bidne, mozda ne bidne. A SDA boli k-rko, ona kako god se okrene u vlasti. Cak im odgovara i tehnicka vlada. Odgovara i SDS-u. Nece bit SNSD-a u vlasti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#118 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Alfons Kauders »

Vizionar 1985 wrote:Ne kontam sto se ovdje ko papagajsko ponavlja stalno da nema nista od izbora itd. Da se rezultati nece provest itd. Halo ovo je Bosna. Ovdje su se i cudnije, ludze itd. stvari dogadzale uvijek. Znaci budu izbori i samo rezultate izbora potvrdi ono vijece mira i visoki predstavnik ili ustavni sud. Teoretski moze ustavnom sudu neko nakon izbora uputit na provedby rezultate i da ustavni sud kaze sve dure. Moze i VP i vijece mira isto uradit. Znaci izbora ce bit, a sad provodzenje rezultata mozda bidne, mozda ne bidne. A SDA boli k-rko, ona kako god se okrene u vlasti. Cak im odgovara i tehnicka vlada. Odgovara i SDS-u. Nece bit SNSD-a u vlasti.
Ma ima jos jednostavnije rjesenje - nece se usaglasiti oko zakona i nece biti izbora.

Ili ce ih biti, ali ce biti bojkotovani.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#119 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by madner »

Hafis wrote:
madner wrote:
Hafis wrote: Što ako ne nađu dovoljan broj ruku? Barem su pokušali, ako ništa.
Kakav je daljnji rasplet? Nema implementacije izbornih rezultata? Ili?
Mislim da postoje dvije realne varijante, ili ce ovaj sastav ostati, ili ce novi DN biti popunjen po starom. Sve druge ostrije opcije, mala vjerovatnoca. Najizglednija opcija popunjavanje po starom, kako bi HDZ imao motivaciju za Sejdic Fincija.
Niti jedna navedena opcija nije izvodiva.
- Stari sastav Doma naroda ne može ostati je se silom zakona on raspušta. Ostaje jos samo privremena uloga predsjedavajućeg Doma koji po zakonu organizira zasjedanje novog saziva Doma (ako ga bude)
- Popunjavanje po starom načinu nema šanse, jer taj način više ne postoji, to jest izbačen je odlukom Ustavnog suda a i objavljeno je u Službenom listu.

Trebat će nekako zakrpiti ona dva izbačena poglavlja vezana za popunjavanje Doma naroda, koliko god bude bolilo. normalno u parlamentarnoj proceduri

Ja znam da će patriJoti nastaviti dalju opstrukciju i izbjegavanje bilo kakvog rješenja s ciljem izazivanja intervencije visokog predstavnika koji bi nekim čudom trebao proglasiti ponovno važećim ona dva izbačena poglavlja IZ-a od strane Ustavnog suda.
Dosta riskantna taktika.
Malo si fulio ko donosi zakone. Evo ti drugi primjer, Sejdic Finci je takodje oborio izborni zakon pred sudom.
Ali dok legislativa ne promjeni zakon...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#120 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

dupli
Last edited by Hafis on 16/08/2017 09:51, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#121 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

dupli
Last edited by Hafis on 16/08/2017 09:49, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#122 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

"malakh"
naravno da nije izbacen stari nacin izbornog zakona i on je jos uvijek na snazi do usvajanja novog i to je karta na koju igra izetbegovic.
Pogrešno. Nije izbačen, već samo ''prestaje važiti'', što je u suštini potpuno isto.

Razmatrajući izvršenje odluke u predmetu broj U 23/14 od 1. prosinca 2016. godine, Ustavni sud Bosne i Hercegovine je utvrdio da Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine nije u danom roku izvršila Odluku Ustavnog suda Bosne i Hercegovine broj U 23/14 od 1. prosinca 2016. godine. Prema tome, odredbe Potpoglavlja B članka 10.12. stavak 2. u dijelu koji glasi: „Svakom konstitutivnom narodu se daje jedno mjesto u svakoj županiji“ i odredbe Poglavlja 20 – Prijelazne i završne odredbe članka 20.16.A stavak 2. točke a-j Izbornog zakona Bosne i Hercegovine prestaju važiti narednog dana od dana objave rješenja u „Službenom glasniku Bosne i Hercegovine“.
dalje, ona odluka ustavnog suda, a po apelaciji ljubica, se moze provesti i ispostovati na stetu hdza, odnosno da se veca kvota hrvata dodijeli u srednjoj bosni
2 pitanja:
1. Koji će organ odrediti to povišenje kvote Hrvata u Srednjoj Bosni
2. Ako povise kvotu Hrvata u Srednjoj bosni, anologno tome negdje moraju smanjiti kvotu (17 je 17). Po tvojoj logici pretpostavljam da će smanjiti kvotu ili u HNŽ ili u ZHŽ ili u LŽ, a možda i u PŽ. Goražde i Bihać pretpostsavljam neće dirati.
PS: prije nego bilo šta drugo budeš komentirao, preporučujem ti da pročitaš članak dr. pehara, mada me ne bi čudilo da ni on nije "pravi" hrvat :lol:

http://www.dnevno.ba/vijesti/drazen-peh ... uda-67016/
Čitao sam ovo davno i pored najbolje volje i truda nisam skontao što on želi pojasniti. Jedino ako bi mi ti citirao sukus cijele ove njegove priče.

A da, umalo zaboravih: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#123 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Alfons Kauders »

Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Top
Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Top
Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Anti dosadno jutros?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#124 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Top
Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Top
Hafis, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Anti dosadno jutros?
A eo, sad će brzo fruštuk

Image
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#125 Re: Najava agresivnije hrvatske politike i poimanje "kompromisa"

Post by incognito071 »

fruštuk, da ja tebe nesto konkretno pitam?

Imas li kakvih planova da palis odavde?
Obzirom da vas za 10-15 godina nece biti ni 3% na prostoru BiH sto zbog migracije u "maticu" i EU sto od bijele kuge, topla preporuka da ce pocnes baviti ovim pitanjem. Zajebi ba izborni zakon i izbore. :oops:

:bih:
Post Reply