Nagorno Karabah

Post Reply
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#901 Re: Nagorno Karabah

Post by 155_mm »

RepublikanskaGarda wrote:Vidim nitko ne komentira obezglavljivanje armenskih vojnika, izgleda da se trend prosirio i van Sirije.
vidim niko ne komentira ovo. cak ni ti.
Vizionar 1985 wrote:
More than two decades after a conflict killed about 30,000 people and displaced 1 million others
Ne Ratuju i Ne Mrze se zbog ovoga garant. :oops:
Azeri stradali od Armenaca mnogostruko vise puta.
"As a result of massive massacres committed by Armenians in March 1918, more than 120,000 Azerbaijanis were brutally killed,"
In two massacres in the trans-Caucasus during the first half of the 20th century between 1905/1907 and 1918/1920, about 2 million Azerbaijanis and Turks were killed, wounded and driven from their homes by the Armenians.
Read more at http://www.liveleak.com/view?i=302_1418 ... JYOO9FK.99

Vices Vuk, Vuk a i sam si Vuk, samo sto je Vuk plemenita zivotinja i ubija samo
kad je gladan ili ugrozen.
Tako da ovo Vuk bas nije ispravno.


Image


Na koga ovi podsjecaju bas se pitam
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#902 Re: Nagorno Karabah

Post by 155_mm »

RepublikanskaGarda wrote: Šta me ima žuljat??? Prvo se informiraj o povijesti Nagorno-Karabakha i o povijesti Krajine pa ces skuzit da usporedjujes neusporedivo, ako vec vuces paralele sa nasim prostorima onda je povuci ovako: da je Tito 45 pripojio Bihac Hrvatskoj da Hrvatska ne izgleda kao perec ili da malo doda bosnjackog/muslimanskog stiha Hrvatskoj kao sto je neki sovjetski intelektualac odlucio da Nagorno Karabakh treba ici u Azersku SSSR da malo zacine i prodube bratstvo i jedinstvo ili zamisli da je 45 Tito odlucio da Ploce pripadni Bih da sr bih ima poštenu pomorsku luku, i sad 90-ih bosnjaci Bihaca izadju na ulice i traze da se vrate BIH a Hrvatska smatra da je tohrvatski teritorij i salje vojsku tamo, a David iz Yerevena i Ismail iz Bakua se na klix.ba svadjaju tko je tu u pravu, eto druze to ti je ispravna paralela ne RSK, RS, HB i ostale paratvorevine koje veze nemaju i koje su nastale etnickim ciscenjem, nazivati Nagorno nekom azerskom zemljom je smiješno, neozbiljno i neutemeljeno

I još da nadodam, pozivati se i vjerovati u neko međunarodno pravo i neke međunarodne akte u 2016 je u najmanju ruku naivno, pogotovo iz perspektive naših prostora i naroda....a da ne govorim u globalu
da li imas isto misljenje kad su u pitanju istra i dalmacija? ipak povjesno gledano ................
RepublikanskaGarda
Posts: 1595
Joined: 01/05/2015 21:17

#903 Re: Nagorno Karabah

Post by RepublikanskaGarda »

Realno na ovako glupe komentare i usporedbe ne mislim trosit vrijeme, povijesno gledano....
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#904 Re: Nagorno Karabah

Post by Mirza007 »

RepublikanskaGarda wrote:Glupo je pričati o legalnosti i legitimitetu kada taj legitimet i legalnost ne vrijede u svim situacijama jednako i kada taj legitimitet i legalnost određuje jedan uski krug ljudi. Međunarodno pravo je jedno veliko mrtvo slovo na papiru koje se primjenjuje kad i gdje nekome to odgovara. Reći da Kosovo i Nagorno-Karabakh nemaju sličnosti samo zato jer su sa jedne strane Srbi a sa druge braća Azeri je neozbiljno i smiješno, potkrepljivati svoju odluku nekim međunarodnim aktima i dokumentima je legitimno ali držat se njih kao pijan plota je bezpotrebno i slijepo, ono što je međunarodna zajednica napravila i primjenila na Kosovu je mogla primjeniti i napraviti na još minimalno 10-15 mjesta na ovoj našoj lijepoj kugli zemaljskoj. Nagorno-Karabakh nikada nije bio dio azerskih zemalja(koje bas i nemaju neku povijest) do sovjetske okupacije ranih 20-ih kada je zbog politike bratstva i jedinstva taj teritorij ukljucen u sklopu azerske sssr, na području Nk živjelo je 90% Armena i to je područje sa jednim od najstarijih crkava u povijesti krščanstva(ne samo armenskoj) tako da je smješno govoriti o nekakvoj azerskoj zemlji, koliko u bili vezani uz N-K vidili smo i u zadnjem ratu tamo kada su armenski gorštaci iz N-Ka osramotili i ponizili. Da zavrsim sa jednim primjerom, da li vi Bošnjaci priznajet Republiku Srpsku kao entitet, kao državu u državi ...kao nešto što postoji i što će postojati sljedećih xxxxx gdina??? Jer ta Republika Srpska ima i legalnost i legitimnost u međunarodnim okvirim.......pa da zavrsim sa onim sa cime sam i zapoceo međunardono pravo je jedno mrtvo slovo na papiru koje se primjenjuje kad i gdje nekome to odgovara. :oops:
Sto se tice Kosova, I principijelnosti, ja sam prvi zato da se silom ne mogu mijenjati drzavne granice.
Predlazem stoga slijedece rjesenje, temeljeno na primjeni medjunarodnog prava iz bliske proslosti:
- Srbija se dijeli na tri entiteta: Federaciju Srbije, Republiku Albansku te Republiku Bosnjacku
- Federacija Srbije se dijeli na slijedece kantone:
1) Beogradski kanton
2) Vojvodjanski kanton
3) Zajecarsko Borski kanton
4) Valjevsko Uzicki kanton
5) Macvanski kanton
6) Moravsko-Ibarski Kanton
7) Niski Kanton
8.) Pirotsko Vranjanski kanton
te Presevo Distrikt
Ovlasti entiteta, kantona I distrikta identicni slicnom rjesenju u okruzenju.
Vjerujem da bi se ti odmah s ovim slozio, obzirom da su ti puna usta medjunarodnog prava, "legalnosti I legitimnosti u medjunarodnim okvirima" itd.
Ja mislim da niko od, do sebe drzecih, Srba ovom prijedlogu ne bi mogao rijeci prigovoriti, ako su principijelni naravno.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#905 Re: Nagorno Karabah

Post by Co0l »

E da si tako Hrvatsku podijelio pa da ga to pitas pa hajd,za Srbiju ce se odmah sa tobom slozit :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#906 Re: Nagorno Karabah

Post by CSKA »

Joj zamisli frankestajn drzave :lol:

Sva sreca pa Srbiju nisu pravili stranci,inace bi bas ovako izgledala.
RepublikanskaGarda
Posts: 1595
Joined: 01/05/2015 21:17

#907 Re: Nagorno Karabah

Post by RepublikanskaGarda »

O cem ti baljezgaš majko Božija.... :-) Tema je Nagorno-Karabakh, otvori si temu teritorijalni preustroj Srbije pa piši tamo ovakve nebuloze...u kakve sve offtopice idu likovi to je strašno..ako ciljaš na to da sam srbin promašio si ceo fudbal, tu covjek ne može normalne, smislene rasprave vodit...kakve fucking eze ima teritorijalni preustroj Srbije sa odcijepljenjem Kosova i sukobom u Nagorno-Karabakhu, jedan krenuo sa Istrom i Dalmacijom drugi sa Srbijom....o cem vi dragi ljudi, vrijem je za :run: sa teme
RepublikanskaGarda
Posts: 1595
Joined: 01/05/2015 21:17

#908 Re: Nagorno Karabah

Post by RepublikanskaGarda »

Co0l wrote:E da si tako Hrvatsku podijelio pa da ga to pitas pa hajd,za Srbiju ce se odmah sa tobom slozit :D
Kakve veze ovo uopce ima sa azerima, armenima i kosovom? :-) da je i hrvatsku dijelio, sta pisac hoce reci.....osim ako mu u cilju nije naglasiti neprincipijalnost međunarodnog "prava"
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#909 Re: Nagorno Karabah

Post by Co0l »

RepublikanskaGarda wrote:
Co0l wrote:E da si tako Hrvatsku podijelio pa da ga to pitas pa hajd,za Srbiju ce se odmah sa tobom slozit :D
Kakve veze ovo uopce ima sa azerima, armenima i kosovom? :-) da je i hrvatsku dijelio, sta pisac hoce reci.....osim ako mu u cilju nije naglasiti neprincipijalnost međunarodnog "prava"
Nikakve veze nema ali nisam ja spominjao Kosovo,entitet RS i slicno.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#910 Re: Nagorno Karabah

Post by Mirza007 »

RepublikanskaGarda wrote:O cem ti baljezgaš majko Božija.... :-) Tema je Nagorno-Karabakh, otvori si temu teritorijalni preustroj Srbije pa piši tamo ovakve nebuloze...u kakve sve offtopice idu likovi to je strašno..ako ciljaš na to da sam srbin promašio si ceo fudbal, tu covjek ne može normalne, smislene rasprave vodit...kakve fucking eze ima teritorijalni preustroj Srbije sa odcijepljenjem Kosova i sukobom u Nagorno-Karabakhu, jedan krenuo sa Istrom i Dalmacijom drugi sa Srbijom....o cem vi dragi ljudi, vrijem je za :run: sa teme
Pa ti prvi krenuo u temi o NK spominjati Kosovo, PC I sta sve jos ne ("10-15 mjestna na nasoj lijepoj zemaljskoj kugli") pa ko velim da te priupitam za misljenje o mogucem rjesenju za Kosovo (a zasto ne I NK) obzirom da se ono u Bosni pokazalo funkcionirajucim. A ti odmah kozice dobio pa run sa teme.
Zaboli mene njonjo jesi li ti srbin ili ne, ovdje se radi o principu.
Last edited by Mirza007 on 11/04/2016 23:43, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#911 Re: Nagorno Karabah

Post by Mirza007 »

Zivi bili pa vidjeli ali bi Srbija stvarno ovako mogla zavrsiti.
Ili ovako ili kao Beogradski pasaluk.
Bolja im je prva varijanta, dok jos ima vremena.
Eto busaju se u prsa da su garant Dejtona, kunu se u njega, pa eto ima ga malo kuci neka probaju I dobice Kosovo natrag, bez problema I ispaljenog metka.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#912 Re: Nagorno Karabah

Post by sunceKOtepsija »

nakon svega, razmjena mrtvih, Azerbejdzan predao tijela 18 mrtvih armenacana crvenom krstu

komemoracije i sahrane poginulim clanovima oborenog azerbejdzanskog helikoptera (sahraane danas sirom zemlje)

Pristalice Partije narodnog fronta azerbejdzana ispred kuce Ilhama Alijeva pozivaju na smjenu vlade i ostavku predsjednika, brzim djelovanjem snaga sigurnosti protesti su brzo zavrseni
Bodkin
Posts: 21507
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#913 Re: Nagorno Karabah

Post by Bodkin »

Mirza007 wrote:
RepublikanskaGarda wrote:O cem ti baljezgaš majko Božija.... :-) Tema je Nagorno-Karabakh, otvori si temu teritorijalni preustroj Srbije pa piši tamo ovakve nebuloze...u kakve sve offtopice idu likovi to je strašno..ako ciljaš na to da sam srbin promašio si ceo fudbal, tu covjek ne može normalne, smislene rasprave vodit...kakve fucking eze ima teritorijalni preustroj Srbije sa odcijepljenjem Kosova i sukobom u Nagorno-Karabakhu, jedan krenuo sa Istrom i Dalmacijom drugi sa Srbijom....o cem vi dragi ljudi, vrijem je za :run: sa teme
Pa ti prvi krenuo u temi o NK spominjati Kosovo, PC I sta sve jos ne ("10-15 mjestna na nasoj lijepoj zemaljskoj kugli") pa ko velim da te priupitam za misljenje o mogucem rjesenju za Kosovo (a zasto ne I NK) obzirom da se ono u Bosni pokazalo funkcionirajucim. A ti odmah kozice dobio pa run sa teme.
Zaboli mene njonjo jesi li ti srbin ili ne, ovdje se radi o principu.
Evo jos jednog genija. Reci ti nama kako bi podijelio zone u juznom kineskom moru jer vidim da ti je svaki konflikt isti kao onaj sto je bio u bosni
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#914 Re: Nagorno Karabah

Post by sinuhe »

Jedan armenski artiljerac.

Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#915 Re: Nagorno Karabah

Post by Mirza007 »

Bodkin wrote:
Mirza007 wrote:
RepublikanskaGarda wrote:O cem ti baljezgaš majko Božija.... :-) Tema je Nagorno-Karabakh, otvori si temu teritorijalni preustroj Srbije pa piši tamo ovakve nebuloze...u kakve sve offtopice idu likovi to je strašno..ako ciljaš na to da sam srbin promašio si ceo fudbal, tu covjek ne može normalne, smislene rasprave vodit...kakve fucking eze ima teritorijalni preustroj Srbije sa odcijepljenjem Kosova i sukobom u Nagorno-Karabakhu, jedan krenuo sa Istrom i Dalmacijom drugi sa Srbijom....o cem vi dragi ljudi, vrijem je za :run: sa teme
Pa ti prvi krenuo u temi o NK spominjati Kosovo, PC I sta sve jos ne ("10-15 mjestna na nasoj lijepoj zemaljskoj kugli") pa ko velim da te priupitam za misljenje o mogucem rjesenju za Kosovo (a zasto ne I NK) obzirom da se ono u Bosni pokazalo funkcionirajucim. A ti odmah kozice dobio pa run sa teme.
Zaboli mene njonjo jesi li ti srbin ili ne, ovdje se radi o principu.
Evo jos jednog genija. Reci ti nama kako bi podijelio zone u juznom kineskom moru jer vidim da ti je svaki konflikt isti kao onaj sto je bio u bosni
Po oprobanim rjesenjima. Ako je Srbiji dobar Dejton neka ga I na sebi primjene. Ja Vama vracam Kosovo a Ti meni tako. Koja nezahvalnost. Sjeticete se Vi mene kad dogurate do Beogradskog pasaluka.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#916 Re: Nagorno Karabah

Post by Chmoljo »

Challenger__ wrote:
Co0l wrote:Ti to ne bi ni spominjao da ne vjerujes u to i zato tu tezu i iznosis pa ako se ko uhvati,uhvati se.Nismo od juce na forumu.
Ti si zapanjujuće glup.
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Challenger__

mjesec

P.S. ne mogu vjerovati da si ostavio komentar cijela dva dana. :D
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#917 Re: Nagorno Karabah

Post by Hadzi Lojo »

Svi ovi sto pricaju o Kosovu i vade se na medjunarodno pravo, mogu samo piskiti u gace i sanjati da Kosovo ponovo dodje pod kontrolu Srbije. Prije ce se ustanoviti zapadna krajina u Hrvatskoj pod kontrolom Srbije, nego sto ce Kosovo pod kontrolu smrdije.
I Hrvati I Bosnjaci su male mace za Albance u svakom pogledu!
Prije ce Srbi otici na Karpate nego Kosovo pod srspku kontrolu!
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#918 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Chmoljo jesi neki, banova ga prije 15-og ccc
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#919 Re: Nagorno Karabah

Post by Sanjarko »

155_mm wrote:
RepublikanskaGarda wrote:Vidim nitko ne komentira obezglavljivanje armenskih vojnika, izgleda da se trend prosirio i van Sirije.
vidim niko ne komentira ovo. cak ni ti.
Zlocini, Sranja razna, Zlo i Stvari u Normalnom Zivotu Nepojmljive se u ratu dogadzaju.
U svakom skoro.
Ne opravdavam ovo ako cine to bas Azerski vojnici uopste.
Ako je ovo istina a ne propaganda.
Nije casno tijelo oskrnaviti i grijeh je to uraditi.
Po Meni to uraditi.

Ali danas se to dogadza i sa drugim stvarima i zbog raznih situacija, stvari i zbog necega.
Hajd nekom skini glavu snajperom, hajd Apacem, hajd tomahavk raketom, hajd bombama, hajd necim drugim.
To je sve isto.

Vojnici ko Vojnici sa oblacenjem uniforme prihvatili rizik toga cega su se prihvatili.
Tog posla.
Pa samim tim da im se i ovo desi.

Ne vjerujem da su jedni Nevinasca/Junferi/Nevini a drugi samo Zlo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#920 Re: Nagorno Karabah

Post by Sanjarko »

The ancient population of the region consisted of various autochthonous local and migrant tribes who were mostly non-Indo-Europeans
Znaci ovo nije bilo uvijek Armensko.
Nearing the collapse of the Soviet Union in 1989, the Nagorno-Karabakh Autonomous Oblast had a population of 145,593 Armenians (76.4 percent), 42,871 Azerbaijanis (22.4 percent),
Znaci bilo i Azera 22% a sada ih mane.
Ko zna koga je bilo vise prije nezavisnosti Armenije i sranja 1800-tih, 1900-tih.
Cak i prije ovih godina.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#921 Re: Nagorno Karabah

Post by Putnik ali stvarno »

Challenger__ wrote:Ništa je to u odnosu na žrtve ili kao zalog za neki bitan politički cilj. Ništa. Pusti emocije. Pitam se i tražim odgovor na pitanje: šta je cilj ove operacije? Stratfor, Foreign Affairs, Le Monde diplomatique, bilo ko, bilo šta...
Za sada samo sa unutrasnjeg Azer stanovista, Alijev diktira od opstinskog nivoa pa navise - sve; cene nafte su jako pale; zemlju je napustilo hrpa stranih firmi; peshjednik se setio da moze da resi pitanje Nagorno Karabagh a.

Za navijace azer united a pitanje : neki komentar na nagomilavanje vojske na granici Karabagh a od nakjuce ?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#922 Re: Nagorno Karabah

Post by japin_mutapi »

biće igara, a za hljeb se moramo pobrinuti sami
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#923 Re: Nagorno Karabah

Post by Co0l »

Znaci,ipak nista od zavere ustasko-dzihadske,nista masoni,Hazari,CIA snajka i gasovodi,samo se malo pripucalo zbog unutarnjih razloga.Teoreticari zavjera na aparatima :razz:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#924 Re: Nagorno Karabah

Post by insomnia78 »

japin_mutapi wrote:biće igara, a za hljeb se moramo pobrinuti sami
Jescemo kolace
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#925 Re: Nagorno Karabah

Post by japin_mutapi »

insomnia78 wrote:
japin_mutapi wrote:biće igara, a za hljeb se moramo pobrinuti sami
Jescemo kolace
možeš ti u franse, samo da ne bude žik

Image
Post Reply