Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post Reply
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#1 Bivši načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić (SDA) - Lik i (ne)djelo, od KOS-a do lopovluka

Post by kosponovodjeluje »

Lider New primitives-a: Ajnadžić je uhapšen kao oficir JNA

Nedžad Podžić "Poćko" poznati je sarajevski muzičar koji je svirao za Zabranjeno pušenje ali i druge bh.bendove. Sada je lider New primitives-a i društveno angažovan komentator političkih i društvenih kretanja u Bosni i Hercegovini čiji komentari na date teme su rado čitane među internet publikom.

Podžić je danas, komentarišući izjave kandidata SDA na načelnika općine Centar Nedžada Ajnadžića te njegov slogan "ja znam kako, vi znate zašto", napisao kako Ajnadžić odlično zna kako je bio uhapšen kao oficir JNA, a "zna i zašto" zaključio je Podžić. Nedžad Ajnadžić oficir je, inače, bivše JNA koji se prilično kasno priključio redovima odbrambenih snaga Republike BiH kada su mnoge bitke za Sarajevo već bile okončane.

A ovako je današnji koalicioni partner govorio-pisao o Ajnadžiću prije četiri godine:

SBB BIH TVRDI
Ajnadžić je 1992. iz Lukavice poručivao da će 'spaliti pojedine općine ako ijednom njegovom vojniku JNA bude falila i dlaka s glave'

Nevjerovatno je kako istrošeni i kompromitirani kadrovi SDA misle da ovaj narod ne zna ko je šta radio prije i tokom agresije na BiH, stoji u saopštenju SBB BiH

Dokazani KOS-ovac i visoki oficir bivše JNA, Nedžad Ajnadžić dijeli po Općini Centar svoj letak sa sumnjivom biografijom, pozivajući građane da glasaju za njega.

'Nova snaga BiH', inače nosilac liste SDA za OV Centar tvrdi da je od januara 1992. godine član SDA, a od aprila te iste godine aktivni učesnike odbrane grada!? Kako je početkom te ratne godine mogao biti član SDA a istovremeno visokorangirani oficir bivše JNA koja je izvršila agresiju na BiH i granatirala Sarajevo tokom četiri godine opsade? Kako je u aprilu 92' Ajnadžić pristupio redovima Armije R BiH, kada je tek dva mjeseca kasnije pod čudnim okolnostima razmjenjen, a uz to u vrijeme kada je već uveliko počelo granatiranje Sarajeva ispitivao pripadnike MUP-a R BiH u Lukavici, ili stanovnicu Grbavice koje se on odlično sjeća. Zanimljivo je da je ovaj KOS-ovac izbjegao napisati u svojoj biografiji da je svršenik JNA škola, kao i da je predsjednik SDA-ovog paraobavještajnog Odbora za odbranu i sugurnost u kom sjedi čovjek sa američke „crne liste“ Bakir Alispahić.

SBB BiH Centar vjeruje da se građani Općine Centar, koji će 7. oktobra izaći na izbore, odlično sjećaju ko je bio organizator otpora i ko je 6. aprila 1992. godine izašao pred njih prestrašene u Skupštini R BiH i poveo ih u časnu borbu za odbranu Sarajeva. U to vrijeme, kada su već pale i prve žrtve u Sarajevu, Ajnadžić je hrabro iz Lukavice poručivao da će 'spaliti pojedine općine ukoliko ijednom njegovom vojniku JNA bude falila i dlaka s glave'", stoji u saopštenju.

http://** No links **.ba/clanak/79566/ajnadzic-je ... ka-s-glave
Last edited by kosponovodjeluje on 22/11/2020 07:47, edited 13 times in total.
kB27
Posts: 1063
Joined: 17/02/2016 17:46

#2 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by kB27 »

Čiji si ti?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by KB9 »

registrovanje na forum i prvi post otvaranje ove teme

ni najmanje providno :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by KatarinaKosaca »

Raci Residatu da ne brine. Necemo glasati Ajnadzica. Ali necemo ni njega. Uzalud kreci i placa botove.
User avatar
malakh
Posts: 7112
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#5 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by malakh »

KatarinaKosaca wrote:Raci Residatu da ne brine. Necemo glasati Ajnadzica. Ali necemo ni njega. Uzalud kreci i placa botove.
residat stoji iza ovoga? ne bih rekao.
stric
Posts: 211
Joined: 04/09/2008 08:03

#6 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by stric »

a da li će biti demanta?
:bih:
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 279
Joined: 15/01/2011 23:20

#7 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by crno_sa_zlatnim »

Zna li neko šta se dešava sa opštinskim stanovima u Centru, jesu li potopljeni ili ih je ostavio za ovaj mandat...
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#8 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Innovation »

stric wrote:a da li će biti demanta?
:bih:
Moji protukandidati su nervozni jer su svjesni da ću pobijediti
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ajnadzic ... /160920101

:roll:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

KB9 wrote:registrovanje na forum i prvi post otvaranje ove teme

ni najmanje providno :lol:
Ovi stranački vojnici su baš neuki i naivni. Nisu slušali imali valjda časove ONO i DSZ pa ne znaju da je prikriveno djelovanje najuobojitije oružije. :lol: :mrgreen:
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#10 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by kosponovodjeluje »

PREDIZBORNA SDA HEDIJA

Damir Nikšić: Birači, nemam para za paketiće

Autor: Damir Nikšić

Uvaženi birači, poštovane dame i gospodo,
Ja ću u zemlju da propadnem zbog toga što nisam u stanju da vam obezbijedim načelničke paketiće za ovu izbornu godinu.
Ponizno vas molim da uvažite moje izvinjenje što sam u predizbornu kampanju ušao potpuno nespreman.
Daleko više vremena sam posvetio iščitavanju statuta opštine, sastavljanju programa i pisanju tekstova - nekakvoj političkoj filozofiji - misleći na budućnost opštine, nego što sam posvetio potrošačkom aspektu društva misleći o vama i vašim potrebama prije samog glasanja.
Svjestan sam da ću zbog toga izgubiti podršku velikog broja glasača i njihovih dragocjenih glasova, što je dovoljna kazna za moj krhki politički angažman.
Nadam se da ćete imati razumijevanja za moju situaciju i poziciju "nezavidnog kandidata" s obzirom da su partije postavile standarde za predizborne kampanje ovako visoko pa ih ja nisam u stanju materijalno zadovoljiti, dokazavši se potpuno impotentnim u tom smislu i sa tog aspekta.
To znači da, na vašu žalost, ako ste odlučili dati svoj glas za MENE - džaba ćete glasati!
Ja vam para ni paketića nemam.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Velkoski »

Ne pobjeđuje se na izborima preko foruma :mrgreen:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#12 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by fosna2014 »

Velkoski wrote:Ne pobjeđuje se na izborima preko foruma :mrgreen:
I bez paketića nema šta traziti. To pali mozda kod obrazovanih ljudi, ovako - ništa. Zaboravio ko su mu glasači.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#13 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by putokaz1 »

Kandidat vodi na anketama a ima samo 15% glasova
on je fenomen ko Eso?!
kosponovodjeluje
Posts: 524
Joined: 17/09/2016 19:05

#14 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by kosponovodjeluje »

Kada pomislite da kompromitirani oficir zloglasnog KOS-a i JNA, te grobar ZOI'84 ne može gore, jadnije i odvratnije, pokaže se da to nije kraj:

KORUPCIONAŠKA POLITIKA OPĆINSKIH IZBORA

Ajnadžić paketima kupuje glasove


Našoj Redakciji javilo se više čitalaca koji su ustvrdili da je na njihova vrata, od strane aktivista Nedžada Ajnadžića, kandidata SDA za načelnika općine Centar, donešen paket sa bananama, kafom, šećerom, sokom i Ajnadžićevim predizbornim letkom.

Ovakav način predizbornih podmićivanja i, sasvim sigurno, nepolitičkog ponašanja već je postao praksa određenim kandidatima koji na ovaj način pokušavaju kupiti glasove neopredijeljenih glasača jer, nekako, predizborni paketi uglavnom dolaze na vrata onih koji, najčešće, nisu u stranačkoj evidenciji.

Također, postavlja se pitanje odakle se finansira ovakva vrsta kampanje i odakle kandidatu Ajnadžiću, kao predsjedniku OV Centar novac za ovu vrstu kampanje koja ponižava građane ove sarajevske općine i pokazuje svu brutalnost kandidata Ajnadžića koji za sok, šećer, kafu i banane misli potkupiti birače.

http://bnn.ba/vijesti/ajnadzic-paketima-kupuje-glasove
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#15 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Dr Baltazar »

Ko vjeruje u ove paketiće, nek odradi test inteligencije obavezno ;-)

Za 10 godina će se pričati o paketićima, kao o zlatnim kašikama. A sada svi odlično znamo da od ovog drugog nikad nije bilo ništa (pametni su to znali od početka). Pa opet ljudi nasjedajte i budite naivni :thumbup:
Tarzo
Posts: 307
Joined: 09/08/2015 18:22

#16 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Tarzo »

@kosponovodjeluje, hajd' nam reci za koga da glasamo?
Evo da kažemo da si nas ubijedio, ali smo sad zbunjeni ko je to od ostalih kandidata poželjan i moralno čist.
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#17 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by tlr »

Za meneeee


:thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by JThomas »

Dr Baltazar wrote:Ko vjeruje u ove paketiće, nek odradi test inteligencije obavezno ;-)

Za 10 godina će se pričati o paketićima, kao o zlatnim kašikama. A sada svi odlično znamo da od ovog drugog nikad nije bilo ništa (pametni su to znali od početka). Pa opet ljudi nasjedajte i budite naivni :thumbup:
to baš ono krucijalno, presudno mijenja stvari... :mrgreen:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#19 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Dr Baltazar »

JThomas wrote:
Dr Baltazar wrote:Ko vjeruje u ove paketiće, nek odradi test inteligencije obavezno ;-)

Za 10 godina će se pričati o paketićima, kao o zlatnim kašikama. A sada svi odlično znamo da od ovog drugog nikad nije bilo ništa (pametni su to znali od početka). Pa opet ljudi nasjedajte i budite naivni :thumbup:
to baš ono krucijalno, presudno mijenja stvari... :mrgreen:
Ma žalosne su kampanje drugih stranaka tj. programi kojima je glavna stavka: "Nemojte glasati za.SDA". Slušam Nikšića na SDP skupu i on kao lider treba da predstavi malo šta bi SDP radila, a on 10 minuta priča o SDA :lol: Priča o jednakosti naroda, a onda mu smetaju "oni sa bradama i kratkim pantalonama". To je ta jednakost ? I da glasam za takvog koji vrijeđa muslimane ?

I tako je kod svake stranke. Pozivaju SDA kandidate na neka sučeljavanja, a ovi pametni i ne izlaze sa nedoraslim osobama na te emisije. A o lažima na račun istih kandidata suvišno je pričati.

Ja ću glasati za SDA načelnika, ali u OV vjerovatno i za neke druge ljude za koje mislim da bi mogli unaprijediti općinu neovisno o stranci. Član stranke nisam i nikad nisam bio. Gledam ovo sve sa strane i mogu dati dosta objektivniji komentar od dosta ljudi ovdje, a dosta njih su članovi stranki (a tu objektivnost prestaje) :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#20 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by ultima_palabra »

Pa šta imaš vjerovati u paketiće, nije Bog pa da vjeruješ ili ne vjeruješ... oni su tu, stvarni i realni, već 20 godina. Ako si penzioner sa muslimanskim imenom, nema šanse da te nisu zatrefili bar jednom u tom periodu.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#21 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by Dr Baltazar »

ultima_palabra wrote:Pa šta imaš vjerovati u paketiće, nije Bog pa da vjeruješ ili ne vjeruješ... oni su tu, stvarni i realni, već 20 godina. Ako si penzioner sa muslimanskim imenom, nema šanse da te nisu zatrefili bar jednom u tom periodu.
Hoćeš da ja isti napravim i ubacim letak od NS-a, DF-a ili po tvom izboru neke stranke ? Valjda si dovoljno zreo da takvo nešto shvatiš :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#22 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by ultima_palabra »

Dr Baltazar wrote:
ultima_palabra wrote:Pa šta imaš vjerovati u paketiće, nije Bog pa da vjeruješ ili ne vjeruješ... oni su tu, stvarni i realni, već 20 godina. Ako si penzioner sa muslimanskim imenom, nema šanse da te nisu zatrefili bar jednom u tom periodu.
Hoćeš da ja isti napravim i ubacim letak od NS-a, DF-a ili po tvom izboru neke stranke ? Valjda si dovoljno zreo da takvo nešto shvatiš :)
Pa da ih SDA tuži zbog autorskih prava :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#23 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by KatarinaKosaca »

ultima_palabra wrote:Pa šta imaš vjerovati u paketiće, nije Bog pa da vjeruješ ili ne vjeruješ... oni su tu, stvarni i realni, već 20 godina. Ako si penzioner sa muslimanskim imenom, nema šanse da te nisu zatrefili bar jednom u tom periodu.
ovo nije tacno.
Fakat mi nije jasno, SDA ina toliko oraha u dzepovima da pada od njih. Ne treba dodavati ljesnjake. Tako ni ovo tvrditi, jer nije tako... znam bar 10 penzipnera sa «muslimanskim imenom», nikad im nisu ni dosli, ni dali ni ponudili. Ne kazem da paketica.nema, ali to tvoje «nema sanse», jednostavno nena sanse
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by JThomas »

paketići, kafa, kocka idu k'o djeca iz škole. to su suhe činjenice i to je ustaljeni modus kupovine glasačkog tijela jednoj stranci javnim parama.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25 Re: Nedžad Ajnadžić-Lik i (ne)djelo.

Post by VjecitiStudent »

http://www.trnovo.ba/posjeta-socijalno- ... orodicama/
Načelnik naše općine, gdin. Ibro Berilo ovih dana sa svojim saradnicima posjetio je dvadeset socijalno ugroženih porodica, u svim mjesnim zajednicama općine Trnovo. Ovom prilikom uručio je pakete sa osnovnim životnim namirnicama i skromnu hediju.

Načelnik je istakao kako na ovaj način želi uputiti poruku porodicama koje teško žive da nisu zaboravljene. Kaže kako nije zagovornik velikih obećanja, ali u svakom slučaju neki sitniji životni problemi se mogu rješavati. Rekao je kako na njega mogu računati, i da želi čuti probleme s kojima se oni svakodnevno susreću.

Porodice su se zahvalile općinskom načelniku na posjeti i pruženoj pomoć
Post Reply