Nabujala Milja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#851 Re: Nabujala Milja

Post by LieToMe »

ladyblue18 wrote:
LieToMe wrote:
makse seljanko makse wrote:Antena Sarajevo :

Građanima iz srušenih kuća u naselju Svrake, koji su smješteni u motelu Halida Bešlića u Semizovcu potrebna je hrana, higijenske potrepštine, odjeća, te pelene i Aptamil 2 za dvoje djece koja su stara godinu dana.
:( :( :(
Ja imam puno djecije garderobice i mogla bih poslati tj namjeravam svakako poslati ali eto voljela bih ovoj djecici u Semizovac ali kako na koji nacin...ako neka zna molim vas javite mi do pola 5 na pp zaista bi suprug i ja zeljeli poslati garderobu, kozmetiku i hapice za tu djecice ali ne znam kako i kome, na koji nacin... svaka informacija ce mi dobro doci :cry:
Pa spakujes, kupis sta im treba i pravac u Semizovac.
Nisam sa autom, na poslu sam do pola 5 :roll:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#852 Re: Nabujala Milja

Post by ladyblue18 »

Ma mislim da ce primati bez obzira na vrijeme.

Htjedoh ti reci ali vec vidim da si gore na temi pitala. Najbolje vidjeti hoce li ko od forumasa ici pa zamoliti da pokupi i tvoje.
Ne vjerujem da ce odbiti.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#853 Re: Nabujala Milja

Post by LieToMe »

ladyblue18 wrote:Ma mislim da ce primati bez obzira na vrijeme.

Htjedoh ti reci ali vec vidim da si gore na temi pitala. Najbolje vidjeti hoce li ko od forumasa ici pa zamoliti da pokupi i tvoje.
Ne vjerujem da ce odbiti.
:thumbup:

Ma na zalost ne mogu s posla izaci a danas nisam sa autom a i na drugoj sam strani grada a znam da im pomoc treba sad ali vjerujem da ce i sutra dobro doci, u svakom slucaju eto ako ko bude isao prema semizovcu veceras (iza 5-6) a bude mu usput Novo Sarajevo nek salje pp da pokupi i moje a do sutra cu im 100% prebaciti, voljela bih do veceras da bar imaju trenerkice, jaknice i malo deblju garderobu :(
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#854 Re: Nabujala Milja

Post by punta »

Partijaner wrote:Jel ovo stvarno, ili se zeza ova.
Image
moguce u nekom programu uradit cobanka
ja nevodim racuna o pravopisu ali kad pisem Sarajevo pocetno slovo je veliko


dopuna
kakvo je stanje u vlakovu za đenaze ?
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#855 Re: Nabujala Milja

Post by LieToMe »

Cholina_Lokica hvala do neba na javljanju :kiss:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#856 Re: Nabujala Milja

Post by ladyblue18 »

[quote="MMM1977"]LJUDI KOJIMA SU SRUŠENE KUCE U SVRAKAMA NISU KOD BESLICA, NEGO U MOTELU PREKO PUTA HOTELA SUNCE. INFORMACIJE OD LJUDI IZ CK.[/quote]
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#857 Re: Nabujala Milja

Post by DaffyDuck »

Ma.Le.Na wrote:ljudi dajte prijedloge sta da se nosi za ovu pomoc :sad:
sem konzervi nemam ideje nikakve :roll:
Ja sam kupila pelena, vlaznih maramica, sapuna, sampona (djecijih kupkica), mlijek u prahu, pasteta, ribe, pavlake, vode i cajeva (kamilica, nana, sipak i uva)... Ono sto mi je palo na pamet da bi dobro doslo. Samo mi zao sto nisam jos mlijeka kupila, ali vidim da niko nije navodio da se donese...
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#858 Re: Nabujala Milja

Post by Mustang1 »

Neko je pitao za ovo cini mi se
Nekoliko građana Bosne i Hercegovine požalilo se našoj redakciji da su im prilikom kupovine hrane i vode za piće naplaćene veće cijene od uobičajnih. Očito su neki od prodavaca za vrijeme elementarne nepogode imaju namjeru za dodatnu zaradu, te su podigli cijene namirnica koje se kupuju kada nastaju štete.

Iz Tržišne inspekcije ZE-DO kantona savjetuju građane, da ukoliko im prodavci žele naplatiti veće cijene nego su inače, da zatraže račun, te da odmah o tome obavijeste nadležnu inspekciju.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#859 Re: Nabujala Milja

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Akciju je organizovalo i Udruzenje studenata prava, svaki radni dan do 15h skupljace se potrepstine i nositi u saradnji sa Crvenim krizom tamo gdje je potrebno
Ono sto je danas skupljeno ce se u saradnji sa CK Vogosca odnijeti ljudima iz Svraka

Akcija se nastavlja i slijedece sedmice, svakim radnim danom do 15h na prvom spratu Pravnog fakulteta ispred prostorija USP-a
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#860 Re: Nabujala Milja

Post by forel »

U subotu, u 13 sati, na zapadnu tribinu Stadiona Grbavica možete donijeti hranu, odjeću i ostale potrepštine koje su potrebne za ugrožene građane Bosne i Hercegovine.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#861 Re: Nabujala Milja

Post by newlevel »

Zna li neko do kad se moze odnijeti hrana u kriterion ?

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#862 Re: Nabujala Milja

Post by Chmoljo »

newlevel wrote:Zna li neko do kad se moze odnijeti hrana u kriterion ?

Sent from my Nokia 3310
imaš obavještenje, prekinuli su prikupljanje jer nemaju više prostora za potrepštine. nosi u neki drugi punkt :)
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#863 Re: Nabujala Milja

Post by newlevel »

Ima li gdje na carsiji, evo kupio dvije kese, ne znam gdje da odnesem

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#864 Re: Nabujala Milja

Post by Chmoljo »

Zeljo_do_groba wrote:
simbabimba wrote:Zna li iko ijedan punkt na opcini Stari grad za prikupljanje pomoci?
- Bosanska kafana Miris Dunja Sarajevo Baščaršija, Čizmedžiluk br. 9
User avatar
Bosnianman
Posts: 322
Joined: 09/04/2011 13:51

#865 Re: Nabujala Milja

Post by Bosnianman »

Ako je neko na Alipasinom polju imate u Mercatoru u C Fazi postavljene korpe za prikupljanje pomoci. Mislim da su se sami radnici mercatora organizirali, pa eto ako Vam je usput svratite. :thumbup: :bih:
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#866 Re: AW: Nabujala Milja

Post by newlevel »

Chmoljo wrote:
Zeljo_do_groba wrote:
simbabimba wrote:Zna li iko ijedan punkt na opcini Stari grad za prikupljanje pomoci?
- Bosanska kafana Miris Dunja Sarajevo Baščaršija, Čizmedžiluk br. 9
E hvala na informaciji, halal bilo.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#867 Re: Nabujala Milja

Post by Tvrtko II Kotromanić »

newlevel wrote:Ima li gdje na carsiji, evo kupio dvije kese, ne znam gdje da odnesem

Sent from my Nokia 3310
CK stari grad bivsa Romanijska sada Edhema Mulabdica ulica
sarajvosa
Posts: 177
Joined: 07/04/2012 09:02

#868 Re: Nabujala Milja

Post by sarajvosa »

PONOSAN NA OVAJ NAROD.Sad sam bio u klubu FK Sarajevo i skupilo se dosta hrane,pića i ostalog.Samo naprijed,nema stajanja!SVI ZA BOSNU I HERCEGOVINU!
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#869 Re: Nabujala Milja

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Tokom vikenda prilozi se mogu ostavljati u prostorijama Crvenog Kriza Stari Grad (Edhema Mulabdica 2 (kod katedrale)) u vremenu od 12 do 16h
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#870 Re: Nabujala Milja

Post by raskopusa »

forel wrote:U subotu, u 13 sati, na zapadnu tribinu Stadiona Grbavica možete donijeti hranu, odjeću i ostale potrepštine koje su potrebne za ugrožene građane Bosne i Hercegovine.
da je srece svaka MZ bi otvorila vrata i dezurali 24 casa da gradjani mogu donijeti hranu i odjecu.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#871 Re: Nabujala Milja

Post by forel »

raskopusa wrote:
forel wrote:U subotu, u 13 sati, na zapadnu tribinu Stadiona Grbavica možete donijeti hranu, odjeću i ostale potrepštine koje su potrebne za ugrožene građane Bosne i Hercegovine.
da je srece svaka MZ bi otvorila vrata i dezurali 24 casa da gradjani mogu donijeti hranu i odjecu.

Bolan kad je vlast ista uradila za ovaj narod?Nikad nista, sami smo branili ovu drzavu, sami oplakivali nase mrtve, sami opet gradili poruseno, i opet danas, najvise pomazu oni koji i sami od usta odvajaju da danas dadnu vrecicu hrane, vode i lijekova, danas Sarajevo pomaze Maglaj, Doboj, ide pomoc i sve obican narod, onaj mali covjek se spremio.Jucer na transfuziologiji dao krv ide kazu da imaju u bolnicama dovoljno doza krvi...

Narod je 1000x spasio ovu zemlju, i ljude vlast nikad a najvise i najglasniji su.Gdje su ti lopovi u donacijama?Neces vidjet ni jednog pred CK, Merhametom ni jednom drugom mjestu.
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#872 Re: Nabujala Milja

Post by dresdener78 »

molim vas ima li neki račun gdje se skupljaju pare za žrtve poplava i klizišta? Neki seriozan gdje neće te pare zloupotrebiti u drugačije svrhe nego od kojeg će stvarno neki ljudi dobiti pomoć? S obzirom da sam 1000 km od BiH ne mogu stići sa lopatom i gumenim čižmama da pomognem dakle volio bih barem neku lovu da šaljem... Hvala lijepa. :(
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#873 Re: Nabujala Milja

Post by forel »

dresdener78 wrote:molim vas ima li neki račun gdje se skupljaju pare za žrtve poplava i klizišta? Neki seriozan gdje neće te pare zloupotrebiti u drugačije svrhe nego od kojeg će stvarno neki ljudi dobiti pomoć? S obzirom da sam 1000 km od BiH ne mogu stići sa lopatom i gumenim čižmama da pomognem dakle volio bih barem neku lovu da šaljem... Hvala lijepa. :(

Najveci ti je sevap, to sto ces dati para, odi u Crveni Kriz, i njima daj, ljudi su cisti i iskreni i budi siguran da ce se osigurat sa time nesto za ljude ugrozene poplavama.
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#874 Re: Nabujala Milja

Post by dresdener78 »

forel wrote:
dresdener78 wrote:molim vas ima li neki račun gdje se skupljaju pare za žrtve poplava i klizišta? Neki seriozan gdje neće te pare zloupotrebiti u drugačije svrhe nego od kojeg će stvarno neki ljudi dobiti pomoć? S obzirom da sam 1000 km od BiH ne mogu stići sa lopatom i gumenim čižmama da pomognem dakle volio bih barem neku lovu da šaljem... Hvala lijepa. :(

Najveci ti je sevap, to sto ces dati para, odi u Crveni Kriz, i njima daj, ljudi su cisti i iskreni i budi siguran da ce se osigurat sa time nesto za ljude ugrozene poplavama.
opet problem jer jesam na granici Ceske i Njemacke dakle ne uspijevam doc u Rajvosa u Crveni kriz :( eto sad sam vidio pomozi.ba ali neznam koliko su solidni... najradije bi slao lovu putem paypala jer moja nenasitna banka bi htjela 20 € za transfer sa ziro racuna u BiH. I to fakat nece dobiti.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#875 Re: Nabujala Milja

Post by ladyblue18 »

Dresdener salji slobodno na pomozi.ba :) :thumbup:

http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... /140516068 ovdje imas informacije, mozes i preko paypal-a
Post Reply