N.K. Čelik Zenica

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#4227 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by ultima_palabra »

Udruženje za spas kluba ima samo 814 članova? :-) To je katastrofalno, ne može ta šačica ljudi sačuvati klub od gašenja.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4228 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Muhamed Đakmić »

Ma ovaj cirkus koji je napravljen u ovoj polusezoni od Čelika je bio definitivan pokazatelj da klub ide nizbrdo.

Doveli su kamaru igrača za čije bi se plate namučili i Sarajevo, Željo i Zrinjski, nisu nikome ništa isplatili, nisu uplatili marke doprinosa i radili su zapravo isto što su godinama prije njih radile druge uprave.

Eh, kad je to zdravi dio Čelika, neki vid ''opozicije'', onda je jasno da tom klubu nema spasa.

Puno bi produktivnije bilo da su stavili kadete ili juniore da igraju, ispali iz lige i probali se konsolidovati, vidjeti postoji li širi interes da se klub spasi. Ne znam zašto bi zeničkim privrednicima bio interes da plaćaju Regoja ili Sakana i zašto je neko mislio da je Čeliku to jedini recept za spas, kad je to apsolutno identičan put onom koji je Čelik ranije imao sa svim dobronamjernim i nedobronamjernim upravljačkim strukturama.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#4229 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by ultima_palabra »

Muhamed Đakmić wrote:Ma ovaj cirkus koji je napravljen u ovoj polusezoni od Čelika je bio definitivan pokazatelj da klub ide nizbrdo.

Doveli su kamaru igrača za čije bi se plate namučili i Sarajevo, Željo i Zrinjski, nisu nikome ništa isplatili, nisu uplatili marke doprinosa i radili su zapravo isto što su godinama prije njih radile druge uprave.

Eh, kad je to zdravi dio Čelika, neki vid ''opozicije'', onda je jasno da tom klubu nema spasa.

Puno bi produktivnije bilo da su stavili kadete ili juniore da igraju, ispali iz lige i probali se konsolidovati, vidjeti postoji li širi interes da se klub spasi. Ne znam zašto bi zeničkim privrednicima bio interes da plaćaju Regoja ili Sakana i zašto je neko mislio da je Čeliku to jedini recept za spas, kad je to apsolutno identičan put onom koji je Čelik ranije imao sa svim dobronamjernim i nedobronamjernim upravljačkim strukturama.
Dobro, to je nekako i razumljivo kao kratkoročni plan, samo da se ne ispadne. Ali bi onda definitivno sada morali okrenuti novi list.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#4230 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Ajatolah_ »

ultima_palabra wrote:Udruženje za spas kluba ima samo 814 članova? :-) To je katastrofalno, ne može ta šačica ljudi sačuvati klub od gašenja.
Nije to udruženje za spas, to je NK Čelik, odnosno članovi kluba. S obzirom da su članarine 60KM, za zenički standard i veličinu grada je to ustvari skoro pa u bobu tačno onoliko koliko se i predvidjelo od strane NGG "Za Čelik" prije samog uvođenja statuta, a zasnovano na iskustvima drugih članskih klubova.
Svi članovi kluba bi imali pravo glasa i davanja prijedloga na Skupštini, čime se pokušalo otjerati netransparentno i stranačko uvaljivanje u strukture kluba, koje je dosad bilo uveliko prisutno.

Vezano za Đakmićev post, ovo je bio samo privremeni UO koji svakako nije idealan i nije ni planirano da bude trajno tu - nego čisto da se izdura do ljeta, opstanka i prve skupštine. U međuvremenu je trebao biti potpisan reprogram duga od strane Grada kako bi se stvorili uvjeti za normalno poslovanje i kandidaturu za "pravi" UO, čime bi novi statut ustvari tek zaživio u punom kapacitetu.

Zbog uvođenja transparentnosti i nekih ličnih interesa, odjednom se stvara otpor reprogramiranju duga (što bi usput značio otpis velike sume koju čine kamate) i i otpisu duga prema gradskim poduzećima. Bez toga, niko neće preuzeti klub s 14 mil. KM duga i blokiranim računima, samim time ne možemo ni vidjeti domete ovakvog Čelika.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#4231 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by leškarenje »

E čuj ti 14 miliona jbt :roll: kakve su se tu pare klepile :run:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#4232 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Ajatolah_ »

leškarenje wrote:E čuj ti 14 miliona jbt :roll: kakve su se tu pare klepile :run:
Dovoljno je reći da se napravio dug prema JP Gradsko groblje. Neko se sahranio na Čelikov račun. Al' eto, sve je to prolazilo, a pipa će se zavrnuti baš sad kad bi možda moglo normalnije.

Plan je bio otpisati pola poreskog duga (ako se plati glavnica, otpisuju se kamate, što je kod Čelika pofina suma), a u saradnji s Gradom otpisati dug prema gradskim poduzećima, čime bi se dug sveo na neki za naše klubove "normalan" iznos. To je bilo i obećano prije izbora, ali onda su prošli izbori i ostalo je historija. :oops:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#4233 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by agnostic_front »

14 miliona :shock:
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#4234 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by sorted »

Ajatolah_ wrote: Nije to udruženje za spas, to je NK Čelik, odnosno članovi kluba. S obzirom da su članarine 60KM, za zenički standard i veličinu grada je to ustvari skoro pa u bobu tačno onoliko koliko se i predvidjelo od strane NGG "Za Čelik" prije samog uvođenja statuta, a zasnovano na iskustvima drugih članskih klubova.
Taj izgovor da je skupa clanarina i da je malo clanova jer raja nema para je vrhunac patetike. A tek ovo sto govore da je 814 iznad svih ocekivanja na 120k stanovnika grada + okolina obzirom da je baza celikovih navijaca centralna bosna, zaista ne znam sta na to reci. Mozda je za prvih 6mj to i neka realna cifra obzirom da je ovo nesto novo i model do sad nevidjen u klubu, pa vidjecemo vrijeme ce pokazat.

Sva sreca pa je nedavno objavljen spisak clanova jer tu je sva poenta. Dakle samo to pogledaj i sve ce ti bit jasno. Vjerujem da imas u svojoj okolini masu likova koji se svaki dan kunu u celik, robiju,(i reprogram), a nigdje ih na spisku. Takodje nigdje ni onih koji su dokazano visestruko dobrostojeci u odnosu na ljude koji su se uclanili, a ovi sto kazu da je skupa clanarina (40-60km) garantujem da to isto pa i vise MJESECNO potrose na kladaru, a eto na GODISNJEM nivou za clanarinu im skupo. Ako si musko i ne mozes tih 50tak maraka izdvojit za voljeni klub rokni se odmah ili bar nemoj glumit velikog roba i pljuvat po ljudima koji su se prvi uclanali i to kao vip. Zato zesci supljak je da raja nema para jer su se uclanili i nezaposleni i studenti koji su imali volju podrzat ove promjene. Fazon je samo sto ti najglasniji "mangupi" i forum fb robovi vise vole tih 50km popit, popusit i prokockat.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4235 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by mali_milojica »

Ne znamo sta sadrzi taj dug. Sjetite se samo kolike su bile kamate na porezni dug FKS i FKZ koje ce se oprostiti ako se glavnica vrati.
Npr kad bi citav ovaj dug bio porez (figurativno govorim) vjerovatno bi glavnica bila oko 6mil,a kamata 8mil KM.
14mil duga?
Jel puno? Naravno da jeste i tesko ce se sa njim izboriti bez pomoci grada.
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#4236 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by enkoo83 »

mali_milojica wrote:Ne znamo sta sadrzi taj dug. Sjetite se samo kolike su bile kamate na porezni dug FKS i FKZ koje ce se oprostiti ako se glavnica vrati.
Npr kad bi citav ovaj dug bio porez (figurativno govorim) vjerovatno bi glavnica bila oko 6mil,a kamata 8mil KM.
14mil duga?
Jel puno? Naravno da jeste i tesko ce se sa njim izboriti bez pomoci grada.
Kada bi opstina potpisala reprogram i otpisala dugovanja prema javnim preduzecima ostalo bi oko 1.8 mil duga
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4237 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by studiorum_tuzlaensis »

Hajd razumijem sve u vezi duga prema poreznoj upravi, i grad bi trebao da pomogne Čeliku u skladu sa nekim mogućnostima, možda čak da preuzme dio reprograma.

Ali ne vidim razlog zašto bi se otpisivao dug prema JP.

Jedan razlog?
Samo onako iz merhametluka?
Zato što je Čelik simbol grada i slično?

To su pare koje se moraju platiti, ne može se dug tako otpisivati, to su pare koje je JP Vodovod i ostali zaradili i moraju se vratiti. Zamislite da svaki pravni/fizički subjekt krene ovako pričati, gdje bi bio kraj.

Stavite se u situaciju da je neko Vama dužan, i da neko kaže "Dug se otpisuje".

Sve je ovo malo prenapuhano, mislim da ljudi cijene dobre namjere NGG-a i ljudi za opstankom Čelika, ali zar stvarno neko misli da će BILO KOJA politička garnitura DATI TOLIKI keš tek tako ili otpisati neka dugovanja. Za takve stvari i takve potpise (Npr. zaduženje Grada za par miliona u narednih 10 god) se ide u zatvor. Nisu Fudo Kasumović, Sanja Renić i gradsko vijeće u mogućnosti to uraditi, niti smiju, jer ih čeka tužba sljedeće vlade, istraga, suđenje i ZATVOR. Ne možeš zaduživati grad na 10 godina a tu si još 3 godine. Isto vrijedi i a otpisivanje duga prema JP. Sutra će se desiti da Ustavni sud oplete i Čelik i sve ljudi koji su stavili potpise na otpis dugova prema JP.

Nije NK Čelik kapitalni projekat ZE DO kantona da se tek tako bace pare. Nije ni razvojni projekt. Samo udruženje građana. Ne može se otpisat dug prema JP jer to neko samo hoće... itd, itd...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4238 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by supercali »

Ajatolah_ wrote:
leškarenje wrote:E čuj ti 14 miliona jbt :roll: kakve su se tu pare klepile :run:
Dovoljno je reći da se napravio dug prema JP Gradsko groblje. Neko se sahranio na Čelikov račun. Al' eto, sve je to prolazilo, a pipa će se zavrnuti baš sad kad bi možda moglo normalnije.

Plan je bio otpisati pola poreskog duga (ako se plati glavnica, otpisuju se kamate, što je kod Čelika pofina suma), a u saradnji s Gradom otpisati dug prema gradskim poduzećima, čime bi se dug sveo na neki za naše klubove "normalan" iznos. To je bilo i obećano prije izbora, ali onda su prošli izbori i ostalo je historija. :oops:
Pa sahranili celik samo pokopno drustvo odmah naplatilo da ne traze od rahmetlije
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#4239 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by enkoo83 »

studiorum_tuzlaensis wrote:Hajd razumijem sve u vezi duga prema poreznoj upravi, i grad bi trebao da pomogne Čeliku u skladu sa nekim mogućnostima, možda čak da preuzme dio reprograma.

Ali ne vidim razlog zašto bi se otpisivao dug prema JP.

Jedan razlog?
Samo onako iz merhametluka?
Zato što je Čelik simbol grada i slično?

To su pare koje se moraju platiti, ne može se dug tako otpisivati, to su pare koje je JP Vodovod i ostali zaradili i moraju se vratiti. Zamislite da svaki pravni/fizički subjekt krene ovako pričati, gdje bi bio kraj.

Stavite se u situaciju da je neko Vama dužan, i da neko kaže "Dug se otpisuje".

Sve je ovo malo prenapuhano, mislim da ljudi cijene dobre namjere NGG-a i ljudi za opstankom Čelika, ali zar stvarno neko misli da će BILO KOJA politička garnitura DATI TOLIKI keš tek tako ili otpisati neka dugovanja. Za takve stvari i takve potpise (Npr. zaduženje Grada za par miliona u narednih 10 god) se ide u zatvor. Nisu Fudo Kasumović, Sanja Renić i gradsko vijeće u mogućnosti to uraditi, niti smiju, jer ih čeka tužba sljedeće vlade, istraga, suđenje i ZATVOR. Ne možeš zaduživati grad na 10 godina a tu si još 3 godine. Isto vrijedi i a otpisivanje duga prema JP. Sutra će se desiti da Ustavni sud oplete i Čelik i sve ljudi koji su stavili potpise na otpis dugova prema JP.

Nije NK Čelik kapitalni projekat ZE DO kantona da se tek tako bace pare. Nije ni razvojni projekt. Samo udruženje građana. Ne može se otpisat dug prema JP jer to neko samo hoće... itd, itd...


To je sve obecano a i sam gradonacelnik na sjednici kaze da je svjestan da grad te pare nikada nece naplatiti.Ovdje je najveci problem sto je NGG vjerovao politicarima koji su prije izbora obecali sve i svasta i sada kada je to doslo na naplatu politicari pokusavaju da se izvuku
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#4240 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Šibicar »

Ono u nasoj drzavi zvuci bas zastrasujuce i nevjerovatno da su politicari nesto obecali prije izbora i ispalili raju poslije izbora,ne mogu da vjerujem da je to istina.....
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#4241 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Rob_Atl »

Ma mogli su skupiti bruku para da su stavili ove clanarine da se moze i iz inostranstva uplatit, jebo te ko da zivimo ne znam ti gdje, nama dijasporcima je mogla komotno biti 60 eur ili dol clanarina uzelo bi je bar 1000 ljudi to ti je skoro pa 120 000km eto ti licence za dvije godine mal' te ne. Obecavali su napravit cemo, napravit cemo ali evo prodje i pola godine nit se sta uradilo povodom toga, niti ce se uraditi kako ja vidim.
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#4242 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by enkoo83 »

Rob_Atl wrote:Ma mogli su skupiti bruku para da su stavili ove clanarine da se moze i iz inostranstva uplatit, jebo te ko da zivimo ne znam ti gdje, nama dijasporcima je mogla komotno biti 60 eur ili dol clanarina uzelo bi je bar 1000 ljudi to ti je skoro pa 120 000km eto ti licence za dvije godine mal' te ne. Obecavali su napravit cemo, napravit cemo ali evo prodje i pola godine nit se sta uradilo povodom toga, niti ce se uraditi kako ja vidim.
Mogli su da nisu racuni blokirani.a iz dijaspore ko je htio da se uclani nasao je nacin kako da to uradi
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#4243 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dert »

enkoo83 wrote:
Rob_Atl wrote:Ma mogli su skupiti bruku para da su stavili ove clanarine da se moze i iz inostranstva uplatit, jebo te ko da zivimo ne znam ti gdje, nama dijasporcima je mogla komotno biti 60 eur ili dol clanarina uzelo bi je bar 1000 ljudi to ti je skoro pa 120 000km eto ti licence za dvije godine mal' te ne. Obecavali su napravit cemo, napravit cemo ali evo prodje i pola godine nit se sta uradilo povodom toga, niti ce se uraditi kako ja vidim.
Mogli su da nisu racuni blokirani.a iz dijaspore ko je htio da se uclani nasao je nacin kako da to uradi

ja sam braticu poslao pare i on je to sredio :-D :thumbup: jednom CELIK , cijeli zivot CELIK :thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#4244 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Mustang1 »

Mijesate stvari, nije licenca 120.000KM. Nego dio duga koji se mora otplatiti da se ne blokira klub. Kao rata kredita. Ne znam kako to ide ali SDA je tito bio :D Gomilali dug, placali redovno igracima ili platu ili premiju, a plate bile ogromne pa i kada pola plate dobijes odlicno bude. A i krali.. Svestrani ljudi :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3265
Joined: 28/01/2012 11:38

#4245 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by kamberovica polje »

Mustang1 wrote:Mijesate stvari, nije licenca 120.000KM. Nego dio duga koji se mora otplatiti da se ne blokira klub. Kao rata kredita. Ne znam kako to ide ali SDA je tito bio :D Gomilali dug, placali redovno igracima ili platu ili premiju, a plate bile ogromne pa i kada pola plate dobijes odlicno bude. A i krali.. Svestrani ljudi :D
Iskustvo igranja na najvišem nivou...državnom. :D
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#4246 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by sorted »

Ja_Ja wrote:Sa Facebook stranice grada:
Predmet: Poziv za dostavu prijedloga sanacije stanja u NK Čelik Zenica

S obzirom na to da vrijeme za spas NK Čelik ističe, a Gradska uprava nikada nije dobila plan sanacije kluba, još jednom pozivamo Upravni odbor NK Čelik i neformalnu grupu građana "Za Čelik" da isti plan dostave na adresu Gradske uprave.
Većina klubova iz Premijer lige BiH počela je ili ovih dana počinje pripreme za nastupajuću sezonu, dok NK Čelik nema ni spisak igrača koji bi trebali započeti sezonu.

Od gore navedenih, tražimo da konačno definišu "reprogram". Da li se reprogram odnosi na porezna dugovanja NK Čelik ili se odnosi na cjelokupan dug koji je predstavljen radnoj grupi?

Gradonačelnik je sa vijećnicima u Gradskom vijeću Zenica, složan da Gradska uprava podrži reprogram poreznih dugovanja Nogometnog kluba Čelik, kao jednog od simbola Zenice. Međutim, bez konkretnog plana sanacije NK Čelik, reprogram uopšte nema svrhu. S toga, UO NK Čelik i neformalnu grupu građana "Za Čelik" molimo, da uzmu u obzir da vrijeme ističe i da što prije dostave objašnjenje reprograma dugovanja, odnosno, da li u reprogram spada samo dug prema Poreznoj upravi FBiH ili se odnosi i na dugove prema dobavljačima, javnim preduzećima, bivšim igračima, kao i pozajmicama.
Imajući u vidu da je 9. sjednica Gradskog vijeća Zenica zakazana za 22. juni 2017.godine cijenimo da bi bilo korisno precizirane zahtjeve dostaviti što prije.
Po meni i onom sto sam procitao ljudi su trazili sanaciju duga poreznoj upravi i oprost duga prema javnim preduzecima sto ce ostaviti nekih 1.8 miliona za koje se klub mora sam pobrinuti. Da li sam jedini koji je ovako shvatio stvari?

Hipoteticki da, ali niko nigdje ne garantuje crno na bijelo da ce otpisat dugove i da li je to uopste realno i moguce. Ngg je uradio odlicne stvari, ali nazalost sustina plana i strategije u vezi reprograma utemeljena im je iskljucivo na hipotezama. Zbog toga i skepsa od strane gradonacelnika na takav prijedlog reprograma.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4247 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Velkoski »

enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#4248 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by enkoo83 »

sorted wrote:
Ja_Ja wrote:Sa Facebook stranice grada:
Predmet: Poziv za dostavu prijedloga sanacije stanja u NK Čelik Zenica

S obzirom na to da vrijeme za spas NK Čelik ističe, a Gradska uprava nikada nije dobila plan sanacije kluba, još jednom pozivamo Upravni odbor NK Čelik i neformalnu grupu građana "Za Čelik" da isti plan dostave na adresu Gradske uprave.
Većina klubova iz Premijer lige BiH počela je ili ovih dana počinje pripreme za nastupajuću sezonu, dok NK Čelik nema ni spisak igrača koji bi trebali započeti sezonu.

Od gore navedenih, tražimo da konačno definišu "reprogram". Da li se reprogram odnosi na porezna dugovanja NK Čelik ili se odnosi na cjelokupan dug koji je predstavljen radnoj grupi?

Gradonačelnik je sa vijećnicima u Gradskom vijeću Zenica, složan da Gradska uprava podrži reprogram poreznih dugovanja Nogometnog kluba Čelik, kao jednog od simbola Zenice. Međutim, bez konkretnog plana sanacije NK Čelik, reprogram uopšte nema svrhu. S toga, UO NK Čelik i neformalnu grupu građana "Za Čelik" molimo, da uzmu u obzir da vrijeme ističe i da što prije dostave objašnjenje reprograma dugovanja, odnosno, da li u reprogram spada samo dug prema Poreznoj upravi FBiH ili se odnosi i na dugove prema dobavljačima, javnim preduzećima, bivšim igračima, kao i pozajmicama.
Imajući u vidu da je 9. sjednica Gradskog vijeća Zenica zakazana za 22. juni 2017.godine cijenimo da bi bilo korisno precizirane zahtjeve dostaviti što prije.
Po meni i onom sto sam procitao ljudi su trazili sanaciju duga poreznoj upravi i oprost duga prema javnim preduzecima sto ce ostaviti nekih 1.8 miliona za koje se klub mora sam pobrinuti. Da li sam jedini koji je ovako shvatio stvari?

Hipoteticki da, ali niko nigdje ne garantuje crno na bijelo da ce otpisat dugove i da li je to uopste realno i moguce. Ngg je uradio odlicne stvari, ali nazalost sustina plana i strategije u vezi reprograma utemeljena im je iskljucivo na hipotezama. Zbog toga i skepsa od strane gradonacelnika na takav prijedlog reprograma.
Nebi tu isao klasicni otpis nego prelamanje preko sponzorstva
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#4249 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by sorted »

Da jasno, otpis dugova jp kao kompenzacija kroz sponzorstvo, ali niko od njih se nije deklarativno obavezao niti zvanicno izjasnio da bi pristao na to i pod kojim uslovima, tako da je i taj prijedlog samo u domenu pretpostavki i lijepih zelja.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#4250 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by ExNihilo »

Mustang1 wrote:Mijesate stvari, nije licenca 120.000KM. Nego dio duga koji se mora otplatiti da se ne blokira klub. Kao rata kredita. Ne znam kako to ide ali SDA je tito bio :D Gomilali dug, placali redovno igracima ili platu ili premiju, a plate bile ogromne pa i kada pola plate dobijes odlicno bude. A i krali.. Svestrani ljudi :D
Kolike su plate bile?
Post Reply