N.K. Čelik Zenica

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3421
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1 N.K. Čelik Zenica

Post by anex »

Vidim nema teme (ili se varam) o ovom vodečem timu u premijer ligi pa reko da otvorim temu gdje će biti sve teme o ovom nam našem dragom klubu iz Zenice.
Last edited by anex on 08/04/2008 12:55, edited 2 times in total.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#2 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Epitop »

Daj malo popravi te linkove da nas krene, a ne u startu ne valja.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3421
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#3 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by anex »

User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#4 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by savrseni krug »

a za nedelju
bice gustooo bice 0:2 :D :D :D :dance: :dance:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#5 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by manijak1 »

:oops: I šta možemo ovdje saznati o Čeliku?
:D Da su bili u prvoj ligi bivše SFRJ vazda pri dnu :oops: da su išli u Intertoto Kup :D u poslijeagresijskom periodu , da su proteklih sezona uspješno zadržali status prvoligaša :D i da sada pokušavaju zadržati prvu poziciju koja bi ih zahvaljujući Želji :oops: dovela do nekog San Marina Luxemburga :D i tako to ....
Dođite na Grbavicu :oops: :D u što većem broju :oops: da operemo tribine i natopimo teren , vašim suzama :D :D
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3421
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#6 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by anex »

manijak1 wrote::oops: I šta možemo ovdje saznati o Čeliku?
pa možemo saznati npr. OVO:

Pismo robijasha:

Pozdrav sugradjanine.. posto vidim da pises mnogo interesantnih vijesti, mozda bi ti i ova moja prica bila zanimljiva, naime, na susretu Posusje - Celik, koji se odigrao u srijedu, ja sam priveden, i to bez razloga. Moj drug, koji je stajao iznad mene, bacio je upaljac i pogodio igraca Posusja, ja sam se okrenuo i vidio da policija ide prema nama, odmah sam digao ruke, kao nisam nista radio.. ali oni su pokupili mene, na izlazu sa stadiona, policajac me baca niz stepenice, udara me pendrekom po ledjima, i govori "jebacu ti mater balijsku". Ja sutim, ono stacu.. ipak sam niko i nista.. vode me u stanicu, a taj drug izlazi zamnom, i on ide.. on se kao dobrovoljno prijavio da ide samnom, ulazimo u stanicu, i opet nesto naostreni drotovi nama pricaju, i ja vec poludim, i govorim im, "sto on meni psuje mater balijsku", "jebem i ja NJEMU mater hrvatsku" (nisam znao da je taj drot bio tu), onda on poludi, prvo mi udara 2 samara, onda me suta nogom, i kako ja padam, on vadi svoju cakiju, i govori mi ovim rijecima CITIRAM:"ZAKLACU TE JEBEM TI MAJKU BALIJSKU", ja mu fatam ostricu cakije, i dobivam posjekotine na lijevoj ruci, onda me uspjeva zakaciti i po desnoj ruci, i nakon toga, ubada me cakijom u lijevo koljeno. Njegov "kolega" iz postaje, govori "kolega dobro je, i kao pokusava meni pomoci, dize me sa poda, a ovaj me udara nogom u stomak, gdje dobivam i masnice, i ogrebotine, a tada sam izgubio vazduh, i nisam mogao sebi doci.. hvata me drugi policajac, i uz njegovu pomoc radim cucnjeve i dolazim do daha, nakon toga pustaju me da sjednem na stolicu, zovu me da potpisem neke papire, ja onakav.. nikakav.. citam.. i vidim da pise da sam kao pruzao otpor prilikom privodjenja(A NISAM), i kazhe potpisi, ja mu odgovoram da necu potpisati, i trazim IME i PREZIME policajaca sto me tukao, oni kao govore.. "Dobices ti sve, i nemroash potpisati". Taj policajac sto me tukao mi govori CITIRAM:"Nisam ja jos zavrsio sa tobom", ja mu odgovoram sa :"DOBRO, NEK NISI". Nakon toga, vode mene i tog druga u celiju, i pustaju nas TEK posto im je stigla SMJENA, znaci pustili su me kada je taj policajac otisao, i nisam dobio ni ime, ni prezime.. nisam dobio nista.. isao sam danas u bolnicu za ozljedni list.. kazu proslo je 24 sata, a oni su nas tu noc dovezli do Bugojna.. gdje smo na stanici bili citavu noc.. smrzli se.. itd.. ..... i volio bih da se ovo objavi.. ovome treba stati u kraj.. neznam vise sta da kazem, ako imas nekih pitanja mozes mi poslati e-mail, .zovem se Armin xxxxxxx. Pozdrav.

E TO MOZEMO SAZNATI!!!
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#7 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by manijak1 »

:oops: ne mogu vjerovati da drot nije imao službenu legitimaciju na kojoj piše ime i prezime :oops: i PU ....
da ne bih išao dalje :oops: to nema veze s čelikom već s jednom utakmicom i stanjem u policiji., državi i društvu .....da ja sad ne idem u detalje oko nekih drugih dočeka u Zenici :oops: ......
dakle .-.....copy /paste pa o Čeliku .....ako ne želimo da ova tema postane mjesto za isijavanja koja se odnose na podforum politika , razne diskusije .....
I za onog navijača .....imate li upravu?
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#8 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by savrseni krug »

manijak1 wrote::oops: ne mogu vjerovati da drot nije imao službenu legitimaciju na kojoj piše ime i prezime :oops: i PU ....
da ne bih išao dalje :oops: to nema veze s čelikom već s jednom utakmicom i stanjem u policiji., državi i društvu .....da ja sad ne idem u detalje oko nekih drugih dočeka u Zenici :oops: ......
dakle .-.....copy /paste pa o Čeliku .....ako ne želimo da ova tema postane mjesto za isijavanja koja se odnose na podforum politika , razne diskusije .....
I za onog navijača .....imate li upravu?
imamo
ali ne dobacuje dalje od ZDK
ipak je ovo slucaj za EUPM
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#9 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Kaiser »

Na Staroj Blatuši
Zastava vijori
I ona govori
Čelik je najbolji

___________________

Dobra ova stara, ha
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#10 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Epitop »

Kaiser wrote:Na Staroj Blatuši
Zastava vijori
I ona govori
Čelik je najbolji

___________________

Dobra ova stara, ha
To nisam čuo na stadionu nekih 7 godina ako se ne varam.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#11 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by pape »

anex wrote:

Jebo majku
jebo oca
ko ne voli
Čelikovca


Puši kurac
ko te jebe
moze Čelik
i bez tebe
puši, puši, puši saraj'vo
@anex, .... ako je to sto bi smo trebali znati o N.K. Celik, .... da odmah zatvorimo temu ???
Ovo ti je opomena, .... ako nesto slicno ponovis bit ces baniran.
User avatar
dino_Ze
Posts: 26
Joined: 13/09/2007 21:47
Location: Zenica

#12 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dino_Ze »

manijak1 wrote::oops: I šta možemo ovdje saznati o Čeliku?
:D Da su bili u prvoj ligi bivše SFRJ vazda pri dnu :oops: da su išli u Intertoto Kup :D u poslijeagresijskom periodu , da su proteklih sezona uspješno zadržali status prvoligaša :D i da sada pokušavaju zadržati prvu poziciju koja bi ih zahvaljujući Želji :oops: dovela do nekog San Marina Luxemburga :D i tako to ....
Dođite na Grbavicu :oops: :D u što većem broju :oops: da operemo tribine i natopimo teren , vašim suzama :D :D
Jel mozda znas koji od klubova u BiH jedini ima osvojen neki evropski trofej - ocikledno da ne znas ;-)

Čelik 1971. godine po prvi put učestvuje u Srednjoevropskom kupu. U prva dva kola Čelik eliminira dva renomirana protivnika Kataniju iz Italije i Diósgyör iz Madžarske. Da je Čelik ozbiljan u svojim namjerama, nogoetna Evropa je shvatila nakon sto Čelik izbacuje MTK u polufinalu. Na neutralnom terenu u Gorizi u Italiji Čelik pruža rijetko viđenu partiju i sa 3:1 pobjeđuje tada močnu Austriju iz Salzburga i u Zenicu donosi prvi evropski trofej. Naredne sezone Čelik ponovo učestvuje u istom kupu i nastavlja pružati odlične partije. Redom su pali Sparta iz Praga i Honved iz Madžarske. U finalu Čelik se sastaje sa velikom Fiorentinom iz Firenze. Očekivalo se da će Fiorentina bez većih problema savladati Čelik, jer je razlika između ova dva tima bila ogromna. Ipak, Čelik je uspio šokirati sportsku javnost kada je u Firenzi 4. augusta 1972. odigrao 0:0. Ostat će upamćena legendarna recitacija Mehmeda Buze, najboljeg igrača Čelika. Prilikom izlaska na teren Buza recituje: "Enci menci na kamenci igra Buza u Firenzi". Neviđena euforija zahvatila je Zenicu, a revanš susret odigran je dva mjeseca kasnije. Na otvaranju stadiona Bilino polje, Čelik je 4. oktobra dočekao igrače Fiorentine pred rekordnih 34.000 gledalaca. Pogotkom Mirsada Galijasevića u 90. minuti susreta Čelik je osigurao drugu titulu Srednjoevropskog kupa. Replika velikog pehara osvojenog 1972. godine danas krasi Bilino Polje na istočnoj tribini.

Da bi pisao o proslosti treba dobro da je poznajes ;-)
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#13 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by Mobile_Disco »

Ma to je "bezze" kup sta ti je ba.. ko jos skuplja trofeje? Fiorentina? Ko su oni? :D Ne mozes ti brate dokazati nekima.. da je Celik Gigant :D
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#14 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by pOZz »

To evropski trofej ? :lol: :lol: :lol:

E jakog li kupa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dino_Ze
Posts: 26
Joined: 13/09/2007 21:47
Location: Zenica

#15 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dino_Ze »

pOZz wrote:To evropski trofej ? :lol: :lol: :lol:

E jakog li kupa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma dobro ja samo kazem da vi nemate ni jedan hehehe sto vi niste eto osvojili taj trofej ;-)
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#16 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by campa_xxx »

dino_Ze wrote:
pOZz wrote:To evropski trofej ? :lol: :lol: :lol:

E jakog li kupa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma dobro ja samo kazem da vi nemate ni jedan hehehe sto vi niste eto osvojili taj trofej ;-)
ZATO STO SMO MI TE GODINE BILI SAMPIONI JUGOSLAVIJE!!!
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#17 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by pOZz »

dino_Ze wrote:
pOZz wrote:To evropski trofej ? :lol: :lol: :lol:

E jakog li kupa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma dobro ja samo kazem da vi nemate ni jedan hehehe sto vi niste eto osvojili taj trofej ;-)
Zbog toga što su taj kup igrali pobjednici nacionalnih drugih liga :lol: :lol: :lol:

A tu nas nije bilo 8-) 8-) 8-)
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#18 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by campa_xxx »

pOZz wrote:
dino_Ze wrote:
pOZz wrote:To evropski trofej ? :lol: :lol: :lol:

E jakog li kupa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma dobro ja samo kazem da vi nemate ni jedan hehehe sto vi niste eto osvojili taj trofej ;-)
Zbog toga što su taj kup igrali pobjednici nacionalnih drugih liga :lol: :lol: :lol:

A tu nas nije bilo 8-) 8-) 8-)

O tome i ja pricam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SAMPIONI JUGOSLAVIJE 1971/1972
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#19 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by campa_xxx »

Osnivanjem euro kupova organizovanih od strane UEFA, Mitropa kup (ili Srednjoevropski kup) je počeo gubiti svoj sjaj, tako da su nova pravila predvidila da, umjesto nekad državnih šampiona, sada učestvuju pobjednici nacionalnih drugih liga. Ovo je dovelo de pada interesovanja za takmičenje. Posljednje finale, igrano 1992. u italijanskom gradu Foggia, između Borca iz Banja Luke i mađarskog Budapesti VSC (5:3 poslije penala) privuklo je manje od 1000 gledaoca.

Srednjoevropski kup je nakon toga ugašen, djelomično i zbog rata u bivšoj Jugoslaviji.

Tri ekipe iz Bosne i Hercegovine su bili pobjednici srednjoevropskog kupa: NK Čelik Zenica (1971 i 1972), Iskra Bugojno (1985) i Borac Banja Luka (1992).

Samo da nauci ovaj decko ponesto...
User avatar
dino_Ze
Posts: 26
Joined: 13/09/2007 21:47
Location: Zenica

#20 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dino_Ze »

Ne mozes ne dokaznim ljudima nesto dokazat. Bit ove price je da mi jedini imamo neki evropski trofej.

I tu je kraj price, al vi morate nesto da kenjate taman da smo osvojili ligu sampiona vi bi rekli eeeeeeee osvojili bi je mi da, ali smo tada osvojili kup tako da smo bili u kupu uefa, a tamo smo prdnuli odmah. Al da smo igrali u ligi sampiona ma joj tamo bi razvaljivali.

Evo sam malo napisao i umjesto vas da se ne trudite, a eto ove godine cemo ovde bit sampioni a vi lagano osvojite kup il sta vec mozete ;-)
User avatar
dino_Ze
Posts: 26
Joined: 13/09/2007 21:47
Location: Zenica

#21 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by dino_Ze »

campa_xxx wrote:Osnivanjem euro kupova organizovanih od strane UEFA, Mitropa kup (ili Srednjoevropski kup) je počeo gubiti svoj sjaj, tako da su nova pravila predvidila da, umjesto nekad državnih šampiona, sada učestvuju pobjednici nacionalnih drugih liga. Ovo je dovelo de pada interesovanja za takmičenje. Posljednje finale, igrano 1992. u italijanskom gradu Foggia, između Borca iz Banja Luke i mađarskog Budapesti VSC (5:3 poslije penala) privuklo je manje od 1000 gledaoca.

Srednjoevropski kup je nakon toga ugašen, djelomično i zbog rata u bivšoj Jugoslaviji.

Tri ekipe iz Bosne i Hercegovine su bili pobjednici srednjoevropskog kupa: NK Čelik Zenica (1971 i 1972), Iskra Bugojno (1985) i Borac Banja Luka (1992).

Samo da nauci ovaj decko ponesto...
Bas mi je drago sto sam naucio - stvarno mi je drago jer ovo nisam znao, al mi je jos vise drago sto vas nema na tom spisku hahaahahah
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#22 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by campa_xxx »

dino_Ze wrote: Bas mi je drago sto sam naucio - stvarno mi je drago jer ovo nisam znao, al mi je jos vise drago sto vas nema na tom spisku hahaahahah
Dijete drago imamo mi dosta titula vezano za prvu ligu a sto se tice druge lige tu ste vi da to osvajate...
elSaik
Posts: 11895
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#23 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by elSaik »

S jedne strane ne znam zašto blatite njihov europski trofej?
Jel europski? Jeste.
Jel jedini naš? Jeste.

S druge strane, ne kontam to kurčenje osvajanjem trofeja klubu koji trofej nije ni mogao osvojiti jer je bio prvak lige koja je za čitav jedan nivo iznad one koja je potrebna da bi se igrao taj turnir... :-)
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#24 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by campa_xxx »

Sampion Bosne i Hercegovine 1946.godine
Jesenji sampion Jugoslovenske lige 1966/1967
Vice sampion Jugoslavije 1970/71.godine.
Sampion Jugoslavije 1971/72.godine.
Finalist Kup-a Jugoslavije 1981
Polufinalist Kup-a UEFA 1984/85
Sampion Bosne i Hercegovine 1997/98.godine.
Osvajac Super Kupa 1998.
Pobjednik Super kup-a BiH 1999.godine
Osvajac Kup-a BiH 2000.godine
Pobjednik Super kup-a BiH 2001.godine
2000/2001 - Prva dupla kruna
2001/2002 - Druga titula zaredom
2002/2003 - Vicesampioni i jos jedan Kup

Domaca zadaca!!!
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#25 Re: N.K. Čelik Zenica

Post by campa_xxx »

elSaik wrote:S jedne strane ne znam zašto blatite njihov europski trofej?
Jel europski? Jeste.
Jel jedini naš? Jeste.
NIJE...

Tri ekipe iz Bosne i Hercegovine su bili pobjednici srednjoevropskog kupa: NK Čelik Zenica (1971 i 1972), Iskra Bugojno (1985) i Borac Banja Luka (1992).
Post Reply